Volkswagen e-vozy

13. 06. 2017
E-voluce automobilu...

Volkswagen e-vozy - Auto Horejsek

Přehledný souhrn nabízených modelů Volkswagen
s elektrickým a s hybridním pohonem
 

Nový e-Golf

Volkswagen e-vozy - Auto Horejsek

e-voluce automobilu pokračuje

Nečekáme na budoucnost. Tvoříme ji.
 

Volkswagen e-vozy - Auto Horejsek
 

Ve voze e-Golf bude příjemné
být centrem pozornosti.

To, že řídíte zcela unikátní Golf, je zřejmé při prvním pohledu. e-design, který vytváří speciální světelnou signaturu tvořenou LED diodami, modré designové prvky a optimalizovaná aerodynamika propůjčují tomuto elektromobilu zcela individuální vzhled.

Exteriér - Vidět a být viděn.

Futuristický a přitom důvěrně známý. Výrazný design elektromobilů se značkou Volkswagen se vyznačuje kromě typických modrých prvků také mnoha atraktivními detaily, které zvyšují nejenom vizuální kvality vozu e-Golf. K nim patří např. světlomety, jež kompletně využívají LED technologii a jejichž světlo má podobnou barevnou teplotu jako světlo denní. Navíc se vyznačují vysokou svítivostí a nízkou spotřebou energie. Jejich součástí jsou rovněž výrazná LED světla pro denní svícení s charakteristickou signaturou ve tvaru písmene "C".

Šestnáctipalcová kola z lehké slitiny "Astana", která byla optimalizována s ohledem na hmotnost, a pneumatiky se sníženým valivým odporem jsou pak dalším příspěvkem k efektivitě. Společně se střešním spoilerem dodávají vozu e-Golf ještě dynamičtější vzhled. K jejich dalším přínosům patří také zlepšení aerodynamiky, která má pozitivní vliv na dojezdovou vzdálenost.

e-Golf však zaujme také při pohledu zezadu - díky LED zadním světlům a LED osvětlení panelu poznávací značky.

 
 
Volkswagen e-vozy - Auto Horejsek
 
 
Volkswagen e-vozy - Auto Horejsek
 

VW e-Golf: Interiér

Interiér vozu e-Golf charakterizují akcenty, jež jsou specifické pro elektromobil a které mají zcela nezaměnitelný design - modré ozdobné švy na volantu, řadicí páce a kobercích. Kůže s vysoce kvalitním zpracováním pak zdobí volant, hlavici řadicí páky i madlo ruční brzdy.

Spoustu inovativních funkcí nabízí také navigační systém "Discover Pro", který je součástí sériové výbavy a jenž byl speciálně přizpůsoben pro e-Golf. Jeho velký barevný dotykový displej s úhlopříčkou 23,4 cm (9,2 palců) poskytuje přehledné zobrazení všech důležitých informací, jako např. dojezdové vzdálenosti, spotřeby energie nebo statistiky rekuperace. Volitelný digitální panel "Active Info Display" a ukazatel energie pak současně zajišťují, abyste ve svém zorném poli měli neustále ty nejdůležitější informace o vozidle.

A ještě jeden mimořádný detail: Volitelné osvětlení "Ambiente", které zahrnuje modře osvětlené dekory a nástupní prahové lišty, vytváří v interiéru vozu futuristickou atmosféru, když se svým vozem e-Golf tiše projíždíte noční tmou.

Volkswagen e-vozy - Auto Horejsek

Informační materiály o voze e-Golf:
Katalog Nový Golf (PDF)

e-up!

Volkswagen e-up! - Auto Horejsek

Čistě elektrický. Vhodný pro každodenní využití.
 

Volkswagen e-vozy - Auto Horejsek
 

Vhodný pro každý všední den.
A pro nevšední zážitky.

Chcete přejít do světa e-mobility? Pak stačí pouze nastoupit. S novým vozem e-up! je to snadné. Jeho výkonný elektromotor zajistí spoustu zábavy a také čistě elektrický provoz zcela bez emisí. Jeho dojezdová vzdálenost je až 160 km. Seznamte se se všemi detaily, které z nového vozu e-up! dělají ideálního společníka pro každý den. A to i pro Vás.

Až 160 km jízdy bez emisí.

"e" pro nás znamená nejenom "elektrický" pohon s nulovými "emisemi", ale také "efektivitu". Nový e-up! kombinuje pokrokový pohon na elektřinu s dalšími inovativními technologiemi a jeho dojezdová vzdálenost je přitom až 160 kilometrů. Je tak ideálním automobilem pro jízdu ve městě i mimo něj, který je ohleduplný k životnímu prostředí a s nímž si užijete spoustu radosti z jízdy.

Z místa A do místa B s „e“.

Šestnáctipalcová kola z lehké slitiny "Astana", která byla optimalizována s ohledem na hmotnost, a pneumatiky seAby nový e-up! byl vždy automobilem, který není ničím omezen, musí být pro jeho lithium-ion baterii k dispozici vždy dostatečné množství energie. Volkswagen proto nabízí různé možnosti nabíjení, a to tím nejméně komplikovaným způsobem. Jednou z variant, jak nabíjet nový e-up!, je připojení k běžné domovní elektrické zásuvce prostřednictvím nabíjecího kabelu se síťovou vidlicí nebo střídavým proudem ve veřejné nabíjecí stanici prostřednictvím nabíjecího kabelu, který je určený k tomuto účelu. Při tomto způsobu se doba nabíjení pohybuje od šesti do deseti hodin. Dále se můžete rozhodnout pro instalaci tzv. "wallboxu", který Vám zajistí maximální komfort i maximální možný výkon pro nabíjení baterie. Jeho pomocí tak i u Vás doma zkrátíte čas nabíjení pod šest hodin. Nejrychlejším způsobem nabíjení je nabíjení stejnosměrným proudem, kterým disponují veřejné nabíjecí stanice, jejichž počet se neustále zvyšuje, a k nimž můžete se svým vozem e-up! kdykoli zajet. S rychlonabíjecím systémem CCS, který je součástí sériové výbavy, je k nabití baterie na 80 % její kapacity potřeba přesně 30 minut.
 

 
 
Volkswagen e-vozy - Auto Horejsek
Volkswagen e-vozy - Auto Horejsek
 

Náklady na ujetí 100 km jsou nižší než 50 Kč.

Nový e-up! spotřebuje na 100 kilometrů 11,7 kWh energie, což představuje 49,60 Kč (při ceně 4,24 Kč za 1 kWh). Nový e-up! tak patří k nejefektivnějším vozům i mezi elektromobily.

 

Volkswagen e-vozy - Auto Horejsek

Informační materiály o voze e-up!:
Katalog e-up! (PDF)

Nový Passat GTE Variant

Volkswagen Nový Passat GTE Variant - Auto Horejsek

Plug-in Hybrid bez kompromisů.
 

Volkswagen e-vozy - Auto Horejsek
 

Zaujme nejenom svým vzhledem.

Passat GTE Variant klade vysoké nároky na sebe sama - a důsledně je naplňuje. Představuje kombinaci automobilu, který na čistě elektrický pohon dokáže s nulovými emisemi ujet až 50 kilometrů, a automobilu pro jízdu na dlouhé vzdálenosti, který v hybridním módu ujede na jedno naplnění nádrže až 1000 km. A ten, kdo má rád o trochu sportovnější jízdu, může po stisku speciálního tlačítka GTE získat další výkon a zažít pocity vzrušení. Zkombinujte tedy to nejlepší z obou světů - nezprostředkovaně a bez kompromisů.

Motory - Efektivní kooperace.

Při jízdě ve městě využíváte pouze elektromotor, při předjíždění na silnici použijete motory oba a při cestování na dlouhé vzdálenosti zvyšuje motor TSI dojezdovou vzdálenost. Hybridní pohon kombinuje přeplňovaný benzinový motor s elektromotorem, který plynule zvyšuje své otáčky. Oba přitom spojuje dynamika a hospodárnost.

V prvním modelu Passat Variant, který je vybaven pohonem Plug-in Hybrid, se vynikajícím způsobem vzájemně doplňuje elektromotor s plynulou regulací otáček a s výkonem 85 kW (115 k) a benzinový agregát 1,4 l TSI. Díky normované spotřebě 1,7 l/100 km benzinu a 12,8 kWh/100 km elektrické energie je Passat GTE Variant dobrým řešením jak na krátké jízdy např. v městském provozu, tak také pro cestování na dlouhé vzdálenosti. Jeho emise CO2 v kombinovaném provozu jsou přitom pouhých 39 g/km. Ani radost z jízdy však nepřišla zkrátka. Přeplňovaný benzinový motor s přímým vstřikováním paliva má výkon 115 kW (156 k) a jeho maximální krouticí moment je 250 Nm. V hybridním módu je tak možné dosáhnout maximální rychlost až 220 km/h.

Mód GTE: Řízení obou motorů přebírá řídicí jednotka pohonu, která zajišťuje dokonalé sladění všech systémů. Avšak i Vy sami máte prostřednictvím stisku tlačítka možnost přepnout na čistě elektrický pohon nebo po stisku tlačítka GTE aktivovat souběžnou činnost obou motorů a spojit tak jejich sílu.

 
 
Volkswagen e-vozy - Auto Horejsek
Volkswagen e-vozy - Auto Horejsek
 

Dvouspojková převodovka DSG

Změna převodového stupně je téměř nepostřehnutelná.

U hybridního pohonu vozu Passat GTE Variant je k přenosu síly obou motorů na přední nápravu použita dvouspojková převodovka, která je doplněna speciální třetí spojkou. Dva hnací hřídele jsou spojené s TSI motorem a elektromotorem a při změně na vyšší nebo nižší převodový stupeň se rychle a bez přerušení přenosu hnací síly vzájemně přepínají. Třetí spojka pak připojuje k systému elektromotor a zajišťuje plynulejší pohon bez přerušování hnací síly.

Volkswagen e-vozy - Auto Horejsek

Informační materiály o voze Passat GTE Variant:
Katalog Nový Passat GTE Variant (PDF)

 Mohlo by vás také zajímat

Nový Touareg
04. 04. 2018

AktualitaNový Touareg

Nový Touareg - Od 1.742.900,- Kč více

Fotoreport - Představení Volkswagen T-Roc Česká Lípa
03. 04. 2018

AktualitaFotoreport - Představení Volkswagen T-Roc Česká Lípa

Nezapomněli jste s Leošem Marešem zlobit u nás u Auto Horejsek v České Lípě? Ne? A vyzkoušeli jste i nový Volkswagen T-Roc? Přinášíme vám fotoreport a video z této vydařené a příjemné akce... více

Limitovaná nabídka Volkswagen
18. 07. 2018

AktualitaLimitovaná nabídka Volkswagen

Nejoblíbenější modely se zvýhodněním až 53 600 Kč. více