Volkswagen e-vozy

13. 06. 2017
E-voluce automobilu...

Volkswagen e-vozy - Auto Horejsek

Přehledný souhrn nabízených modelů Volkswagen
s elektrickým a s hybridním pohonem
 

Nový e-Golf

Volkswagen e-vozy - Auto Horejsek

e-voluce automobilu pokračuje

Nečekáme na budoucnost. Tvoříme ji.
 

Volkswagen e-vozy - Auto Horejsek
 

Ve voze e-Golf bude příjemné
být centrem pozornosti.

To, že řídíte zcela unikátní Golf, je zřejmé při prvním pohledu. e-design, který vytváří speciální světelnou signaturu tvořenou LED diodami, modré designové prvky a optimalizovaná aerodynamika propůjčují tomuto elektromobilu zcela individuální vzhled.

Exteriér - Vidět a být viděn.

Futuristický a přitom důvěrně známý. Výrazný design elektromobilů se značkou Volkswagen se vyznačuje kromě typických modrých prvků také mnoha atraktivními detaily, které zvyšují nejenom vizuální kvality vozu e-Golf. K nim patří např. světlomety, jež kompletně využívají LED technologii a jejichž světlo má podobnou barevnou teplotu jako světlo denní. Navíc se vyznačují vysokou svítivostí a nízkou spotřebou energie. Jejich součástí jsou rovněž výrazná LED světla pro denní svícení s charakteristickou signaturou ve tvaru písmene "C".

Šestnáctipalcová kola z lehké slitiny "Astana", která byla optimalizována s ohledem na hmotnost, a pneumatiky se sníženým valivým odporem jsou pak dalším příspěvkem k efektivitě. Společně se střešním spoilerem dodávají vozu e-Golf ještě dynamičtější vzhled. K jejich dalším přínosům patří také zlepšení aerodynamiky, která má pozitivní vliv na dojezdovou vzdálenost.

e-Golf však zaujme také při pohledu zezadu - díky LED zadním světlům a LED osvětlení panelu poznávací značky.

 
 
Volkswagen e-vozy - Auto Horejsek
 
 
Volkswagen e-vozy - Auto Horejsek
 

VW e-Golf: Interiér

Interiér vozu e-Golf charakterizují akcenty, jež jsou specifické pro elektromobil a které mají zcela nezaměnitelný design - modré ozdobné švy na volantu, řadicí páce a kobercích. Kůže s vysoce kvalitním zpracováním pak zdobí volant, hlavici řadicí páky i madlo ruční brzdy.

Spoustu inovativních funkcí nabízí také navigační systém "Discover Pro", který je součástí sériové výbavy a jenž byl speciálně přizpůsoben pro e-Golf. Jeho velký barevný dotykový displej s úhlopříčkou 23,4 cm (9,2 palců) poskytuje přehledné zobrazení všech důležitých informací, jako např. dojezdové vzdálenosti, spotřeby energie nebo statistiky rekuperace. Volitelný digitální panel "Active Info Display" a ukazatel energie pak současně zajišťují, abyste ve svém zorném poli měli neustále ty nejdůležitější informace o vozidle.

A ještě jeden mimořádný detail: Volitelné osvětlení "Ambiente", které zahrnuje modře osvětlené dekory a nástupní prahové lišty, vytváří v interiéru vozu futuristickou atmosféru, když se svým vozem e-Golf tiše projíždíte noční tmou.

Volkswagen e-vozy - Auto Horejsek

Informační materiály o voze e-Golf:
Katalog Nový Golf (PDF)

e-up!

Volkswagen e-up! - Auto Horejsek

Čistě elektrický. Vhodný pro každodenní využití.
 

Volkswagen e-vozy - Auto Horejsek
 

Vhodný pro každý všední den.
A pro nevšední zážitky.

Chcete přejít do světa e-mobility? Pak stačí pouze nastoupit. S novým vozem e-up! je to snadné. Jeho výkonný elektromotor zajistí spoustu zábavy a také čistě elektrický provoz zcela bez emisí. Jeho dojezdová vzdálenost je až 160 km. Seznamte se se všemi detaily, které z nového vozu e-up! dělají ideálního společníka pro každý den. A to i pro Vás.

Až 160 km jízdy bez emisí.

"e" pro nás znamená nejenom "elektrický" pohon s nulovými "emisemi", ale také "efektivitu". Nový e-up! kombinuje pokrokový pohon na elektřinu s dalšími inovativními technologiemi a jeho dojezdová vzdálenost je přitom až 160 kilometrů. Je tak ideálním automobilem pro jízdu ve městě i mimo něj, který je ohleduplný k životnímu prostředí a s nímž si užijete spoustu radosti z jízdy.

Z místa A do místa B s „e“.

Šestnáctipalcová kola z lehké slitiny "Astana", která byla optimalizována s ohledem na hmotnost, a pneumatiky seAby nový e-up! byl vždy automobilem, který není ničím omezen, musí být pro jeho lithium-ion baterii k dispozici vždy dostatečné množství energie. Volkswagen proto nabízí různé možnosti nabíjení, a to tím nejméně komplikovaným způsobem. Jednou z variant, jak nabíjet nový e-up!, je připojení k běžné domovní elektrické zásuvce prostřednictvím nabíjecího kabelu se síťovou vidlicí nebo střídavým proudem ve veřejné nabíjecí stanici prostřednictvím nabíjecího kabelu, který je určený k tomuto účelu. Při tomto způsobu se doba nabíjení pohybuje od šesti do deseti hodin. Dále se můžete rozhodnout pro instalaci tzv. "wallboxu", který Vám zajistí maximální komfort i maximální možný výkon pro nabíjení baterie. Jeho pomocí tak i u Vás doma zkrátíte čas nabíjení pod šest hodin. Nejrychlejším způsobem nabíjení je nabíjení stejnosměrným proudem, kterým disponují veřejné nabíjecí stanice, jejichž počet se neustále zvyšuje, a k nimž můžete se svým vozem e-up! kdykoli zajet. S rychlonabíjecím systémem CCS, který je součástí sériové výbavy, je k nabití baterie na 80 % její kapacity potřeba přesně 30 minut.
 

 
 
Volkswagen e-vozy - Auto Horejsek
Volkswagen e-vozy - Auto Horejsek
 

Náklady na ujetí 100 km jsou nižší než 50 Kč.

Nový e-up! spotřebuje na 100 kilometrů 11,7 kWh energie, což představuje 49,60 Kč (při ceně 4,24 Kč za 1 kWh). Nový e-up! tak patří k nejefektivnějším vozům i mezi elektromobily.

 

Volkswagen e-vozy - Auto Horejsek

Informační materiály o voze e-up!:
Katalog e-up! (PDF)

Nový Passat GTE Variant

Volkswagen Nový Passat GTE Variant - Auto Horejsek

Plug-in Hybrid bez kompromisů.
 

Volkswagen e-vozy - Auto Horejsek
 

Zaujme nejenom svým vzhledem.

Passat GTE Variant klade vysoké nároky na sebe sama - a důsledně je naplňuje. Představuje kombinaci automobilu, který na čistě elektrický pohon dokáže s nulovými emisemi ujet až 50 kilometrů, a automobilu pro jízdu na dlouhé vzdálenosti, který v hybridním módu ujede na jedno naplnění nádrže až 1000 km. A ten, kdo má rád o trochu sportovnější jízdu, může po stisku speciálního tlačítka GTE získat další výkon a zažít pocity vzrušení. Zkombinujte tedy to nejlepší z obou světů - nezprostředkovaně a bez kompromisů.

Motory - Efektivní kooperace.

Při jízdě ve městě využíváte pouze elektromotor, při předjíždění na silnici použijete motory oba a při cestování na dlouhé vzdálenosti zvyšuje motor TSI dojezdovou vzdálenost. Hybridní pohon kombinuje přeplňovaný benzinový motor s elektromotorem, který plynule zvyšuje své otáčky. Oba přitom spojuje dynamika a hospodárnost.

V prvním modelu Passat Variant, který je vybaven pohonem Plug-in Hybrid, se vynikajícím způsobem vzájemně doplňuje elektromotor s plynulou regulací otáček a s výkonem 85 kW (115 k) a benzinový agregát 1,4 l TSI. Díky normované spotřebě 1,7 l/100 km benzinu a 12,8 kWh/100 km elektrické energie je Passat GTE Variant dobrým řešením jak na krátké jízdy např. v městském provozu, tak také pro cestování na dlouhé vzdálenosti. Jeho emise CO2 v kombinovaném provozu jsou přitom pouhých 39 g/km. Ani radost z jízdy však nepřišla zkrátka. Přeplňovaný benzinový motor s přímým vstřikováním paliva má výkon 115 kW (156 k) a jeho maximální krouticí moment je 250 Nm. V hybridním módu je tak možné dosáhnout maximální rychlost až 220 km/h.

Mód GTE: Řízení obou motorů přebírá řídicí jednotka pohonu, která zajišťuje dokonalé sladění všech systémů. Avšak i Vy sami máte prostřednictvím stisku tlačítka možnost přepnout na čistě elektrický pohon nebo po stisku tlačítka GTE aktivovat souběžnou činnost obou motorů a spojit tak jejich sílu.

 
 
Volkswagen e-vozy - Auto Horejsek
Volkswagen e-vozy - Auto Horejsek
 

Dvouspojková převodovka DSG

Změna převodového stupně je téměř nepostřehnutelná.

U hybridního pohonu vozu Passat GTE Variant je k přenosu síly obou motorů na přední nápravu použita dvouspojková převodovka, která je doplněna speciální třetí spojkou. Dva hnací hřídele jsou spojené s TSI motorem a elektromotorem a při změně na vyšší nebo nižší převodový stupeň se rychle a bez přerušení přenosu hnací síly vzájemně přepínají. Třetí spojka pak připojuje k systému elektromotor a zajišťuje plynulejší pohon bez přerušování hnací síly.

Volkswagen e-vozy - Auto Horejsek

Informační materiály o voze Passat GTE Variant:
Katalog Nový Passat GTE Variant (PDF)

 Mohlo by vás také zajímat

Limitovaná nabídka Volkswagen
18. 07. 2018

AktualitaLimitovaná nabídka Volkswagen

Nejoblíbenější modely se zvýhodněním až 53 600 Kč. více

Nový Volkswagen T-Cross
18. 03. 2019

AktualitaNový Volkswagen T-Cross

SUV přesně podle vašich představ! více

Auto Horejsek Road Show v České Lípě
15. 05. 2019

AktualitaAuto Horejsek Road Show v České Lípě

Letošní Auto Horejsek Road Show je v plném proudu. Z Děčína jsme se vydali 11.5.2019 do České Lípy. A zdaleka nekončíme! Těšit se na nás můžete ještě v Račicích a v Litoměřicích. více