977 900 Kč
 • Cena vozu od: 977 900 Kč
 • Výkon: 109 - 150 kW (52 -77 kWh)
 • Spotřeba: 15,5 - 17,7 kWh/100km

Základní charakteristika modelu

Všestranný jako SUV, šetrný k životnímu prostředí jako ID.

Zcela nová koncepce prostoru, která Vám dává spoustu svobody. Elektrický výkon, který je zdrojem inspirace. Intuitivní ovládání, díky němuž je vše snadné.

To je nový Volkswagen ID.4: Silný jako SUV, ohleduplný k životnímu prostředí jako ID.

Design karosérie

-

Exteriér

Funkčnost ve své nejkrásnější podobě

ID.4 je již při prvním pohledu progresivní SUV. Vytvořili jej inženýři a designéři, kteří mají odvahu věřit v sílu skvělých nápadů a kteří jsou připraveni jít zcela novou cestou.

Městské SUV s fantastickým designem a průměrem otáčení malého vozu. Nové ID.4 je důkazem toho, jak atraktivně může elektromobil vypadat. Jeho design charakterizují dokonale tvarovaná kola z lehké slitiny - buď 18", nebo volitelně v rozměrech 19" až 21", podélné střešní nosníky pro upevnění dalších přepravovaných předmětů, zapuštěná madla dveří zlepšující aerodynamiku, volitelná 3D-LED zadní světla s dynamickými směrovými světly a další zcela mimořádný detail - volitelná světlená linie, která se jak vpředu, tak i vzadu táhne až k nově navrženému logu Volkswagen.

-

Barevný design

Je prostě nezaměnitelný

Volitelný paket Exterior Style Vám otevírá spoustu prostoru, aby Vaše nové ID.4 mohlo zazářit také zvenku, např. ve Vaší oblíbené barvě. Specialitou je, že Vámi vybraný metalický lak (volitelná výbava) lze kombinovat s kontrastní černou barvou střechy, stříbrným střešním rámem a C-sloupky karoserie - vznikne tak barevná kompozice, která si hraje s kontrastem. Stejně jako samotné ID.4.

-

Uvítání

Uvítá Vás osobním pozdravem

Nové ID.4 bezpečně poznáte. Jakmile se k němu přiblížíte s klíčem od vozu a v případě, že je vybaveno volitelným zamykacím a startovacím systémem Keyless Access, přivítá Vás rozsvícením světlometů IQ.LIGHT LED Matrix, které jsou součástí volitelné výbavy. Funkce světel Leaving home a Coming home se světelnou projekcí pak zajistí, abyste za tmy bezpečně došli k Vašemu vozu nebo k domovním dveřím. V interiéru Vás pak interaktivní ID. Light přivítá ještě před tím, než ve Vás decentní zvuk při nastartování probudí touhu okamžitě vyrazit na cestu. Když následně Vaše ID.4 opustíte, rozloučí se s Vámi prostřednictvím světelné a zvukové signalizace.

Design interiéru

-

Interiér

Vítejte v Open Space

Interiér nového ID.4 je navržen tak inteligentním a velkorysým způsobem, aby Vám i Vaší rodině zajistil úžasný pocit z velkého prostoru. Tento pocit získáte již při nastoupení: Spousta místa pro nohy, variabilní středová konzola a pohodlná sedadla, jež mohou být na přání vybavena elektrickým nastavením a funkcí paměti. Dalším detailem je centrální dotykový displej s úhlopříčkou až 12 palců (30,5 cm), stejně jako multifunkční volant s dotykovým ovládáním a zpětnou vazbou v podobě jemné vibrace. Útulnost pak umocňuje ambientní osvětlení ve Vámi preferované barvě. K dokonalému pohodlí pak přispívá volitelné panoramatické střešní okno.

-

Ambientní osvětlení

Světlo pro téměř každou náladu

Vaše ID.4 může získat ještě více individuality: Sériově máte na výběr deset barev (volitelně lze paletu barev rozšířit až na 30), díky nimž se interiér vozu ponoří do měkkého světla. Jeho zdroje jsou mimo jiné na palubní desce, v odkládací přihrádce na mobilní telefon a ve dveřích. Ať už se rozhodnete pro světlo studené nebo teplé, vždy to bude pouze Vaše volba.

Komfort

-

Panoramatické střešní okno

Nebeské výhledy

Volitelné panoramatické střešní okno, které se rozprostírá téměř přes celou šíři střechy, je díky své enormní ploše samo o sobě prvkem, který na sebe přitahuje pozornost. Ještě krásnější je však výhled na nebe. Tónované sklo navíc zajišťuje uvnitř vozu příjemnou teplotu. Před ostrými slunečními paprsky Vás pak ochrání roleta, kterou můžete velmi praktickým způsobem ovládat, např. pomocí hlasových pokynů. Stačí jen říci: "Ahoj ID, ukaž mi hvězdy." a roleta se otevře.

0 Kč

ID. Light

Osvícená komunikace

Prostřednictvím ID. Light s Vámi Vaše ID.4 komunikuje také vizuálně. V kombinaci s navigačním systémem Vám pak pomůže, abyste pohodlněji propluli hustou dopravou. Auto Vás pozdraví a převede upozornění infotainmentu a asistenčních systémů na světelné signály, které Vám usnadní orientaci v provozu. Jakmile použijete hlasové ovládání, ID. Light Vám na Váš hlasový pokyn dá zpětnou vazbu. A když Vaše ID.4 opustíte, ID. Light Vás na rozloučenou pozdraví - pomocí světelného signálu.

0 Kč

Hlasový asistent

Řekněte Vašemu ID.4 „Ahoj ID.“

V průběhu jízdy se už nemusíte nechat rozptylovat tím, že budete ovládat tlačítka nebo ovladače. Můžete tak stále sledovat dění na vozovce a např. rádio, volitelný navigační systém nebo telefon zcela jednoduše řídit intuitivně svým hlasem. Prostě jen řekněte "Ahoj ID." a systém Vám bude rozumět.

0 Kč

Keyless Access

Komfortní nastoupení

Díky volitelnému systému Keyless Access rozpozná ID.4 klíč od vozu ve Vaší kapse a jakmile přiblížíte svou ruku k madlu dveří, odemkne se. Volitelná funkce Easy Open & Close pak zajistí otevření nebo zavření dveří zavazadlového prostoru. Stačí k tomu pouze malý pohyb nohou pod zadním nárazníkem vozu. Jak vidíte, s inovativními technologiemi je vše snazší.

0 Kč

Tažné zařízení

Vybaven pro Vaši výbavu

Potřebujete přepravovat větší náklad? S vozem ID.4 to není žádný problém: k tažnému zařízení, které je součástí volitelné výbavy, můžete totiž připojit přívěs s hmotností až 750 kg (nebrzděný), resp. 1 000 kg (brzděný). A když tažné zařízení není potřebné, lze je velice jednoduše sklopit a ukrýt pod zadní nárazník.

Konektivita

-

Konektivita

Ještě více informací o ID.4

ID.4 okouzlí svým inteligentním vzhledem projevujícím sílu. A to jak řidiče, spolucestující i okolní pozorovatele.

Díky mobilním službám Volkswagen můžete být vždy v kontaktu se svým vozem a můžete využívat nejrůznější funkce, které Vám ještě více zpříjemní jízdu vozem Volkswagen.

Podle modelu vozu, který řídíte, můžete mít k dispozici systémy We Connect, Car-Net, We Connect Go, App Connect nebo jejich kombinaci.

-

App-Connect

Vaše oblíbené aplikace

Vaše oblíbené aplikace můžete nyní využívat i ve Vašem novém voze Volkswagen

Sériové rozhraní App-Connect umožňuje komfortní využívání aplikací a dat z Vašeho chytrého mobilního telefonu, které je nyní tak snadné jako nikdy v minulosti. Vybrané aplikace jsou přes rozhraní App-Connect zrcadleny přímo do infotainmentu vozu, kde je také lze pohodlně ovládat. Lze tak velmi snadno přistupovat k hudbě, zprávám, mapám nebo audioknihám. Rozhraní App-Connect podporuje technologie - Apple CarPlay™, Android Auto™ a MirrorLink®. Rozhraní Apple CarPlay™ a Android Auto™ dokonce umožňují bezdrátové připojení mobilního telefonu k infotainment systému. Aby nebyla odváděna pozornost řidiče od řízení, je povolené spustit v průběhu jízdy pouze certifikované aplikace. Vezměte prosím na vědomí, že v této souvislosti nemusí být některé aplikace podporovány všemi třemi nabízenými rozhraními a že podpora jednotlivých technologií se může lišit v závislosti na zemi, ve které jsou využívány.

-

We Connect Start

Ve Vašem ID.4 máte dokonalé připojení do sítě

Díky digitálním službám We Connect Start se nové ID.4 promění na vozidlo připojené do sítě. Umožňuje to pevně instalovaná SIM karta, díky níž může být Váš elektromobil na přání online. Získáte tak v reálném čase přístup k informacím o aktuální dopravní situaci a o nabíjecích stanicích - jejich aktuální obsazeností, cenách a otevírací době. Prostřednictvím aplikace We Connect ID. získáte stálý přehled o Vašem vozidle a Váš chytrý mobilní telefon se přitom promění na dálkové ovládání. Díky Online Remote Update navíc budete mít ve voze k dispozici stále ten nejaktuálnější software. Pomocí aplikace zjistíte zbývající dojezdovou vzdálenost, můžete nastavit klimatizaci nebo odstartovat, resp. ukončit proces nabíjení. Služby We Connect Start lze v ID.4 využívat bezplatně po dobu tří let. S Vaším vozem tak budete neustále ve spojení, a nezáleží na tom, zda právě jdete po ulici nebo ležíte doma na pohovce.

-

Car-Net

Konektivita

Díky systému Car-Net dojedete do cíle rychleji a jednodušeji. Dopravní informace v reálném čase nebo přehled aktuálních cen čerpacích stanic ve vašem okolí, automatické hlášení nehod a volání pro případ poruchy vozu. Zjistěte více o nabídce balíčků "Guide & Inform" a "Security & Service".

Prostřednictvím mobilní aplikace We Connect jste ve spojení se svým vozem 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

-

We Connect Go

Přehledné informace o Vašem vozu a spotřebě paliva

Chcete být ve spojení s vaším voze a využívat řadu praktických funkcí, ale nemáte ve svém vozu We Connect ani Car-Net? Žádný problém. Připojte "DataPlug", stáhněte aplikaci We Conenct Go a máte dostupné informace o Vašem vozu a spotřebě paliva. Můžete zobrazit polohu Vašeho zaparkovaného vozu nebo automaticky zaznamenávat Vaše cesty do digitální knihy jízd.

Infotainment

0 Kč

Prediktivní navigace

Rádio se promění na navigační systém

Základní rádio Ready2Discover lze rozšířit o funkci navigace: Navigační systém se schopností učení si na přání zaznamenává často zadávané cíle a preferované trasy. Systém pak i bez zadání cíle analyzuje na pozadí trasu jízdy, informuje o aktuálních komplikacích v dopravě a navrhuje alternativní trasy.

0 Kč

Head-up displej s rozšířenou realitou

Progresivní navigace

V novém ID.4 budete mít vše důležité stále před očima. Volitelný Head-up displej s rozšířenou realitou promítá důležité informace přímo do zorného pole na předním skle. Díky technologii rozšířené reality vnímáte navigační symboly tak, jako by ležely přímo na vozovce, přesně tam, kam máte jet nebo kam máte odbočit. Do cíle své cesty tak dojedete ještě pohodlněji a přitom budete stále sledovat situaci před vozem.

0 Kč

Rádio

Lepší zážitek z poslechu

Rádio, díky němuž bude každá jízda ještě zábavnější. Ať už s hudbou nebo se zajímavými informacemi. Jak základní rádio Ready2Discover, tak všestranný navigační systém Discover Pro, který je součástí volitelné výbavy, Vám zajistí přístup k mobilním službám online We Connect Start. Můžete si také užívat dokonale čistý příjem signálu, o který se postará digitální tuner DAB+. Integrovaná přihrádka telefonního rozhraní Comfort pak zajistí dokonalé uložení Vašeho mobilu a současně také jeho bezdrátové nabíjení.

-

Nabíjení na Vašich cestách se službou We Charge

Toto auto také nově zní

Jak tichý je elektromobil, záleží pouze na něm. Pro zvýšení bezpečnosti silničního provozu je Váš model ID.4 až do rychlosti 30 km/h ve svém interiéru tišší a zvenku naopak o trochu hlučnější. Díky tomu je lépe slyšitelný pro chodce. Futuristická hluková kompozice podtrhuje vizionářskou identitu modelu ID.4; uměle generovaný zvuk automobilu pak současně slouží jako slyšitelná indikace téměř neslyšného elektromobilu pro chodce a cyklisty.

0 Kč

Aktualizace dat navigačních map

Vždy aktuální mapa

Udržování navigačních map v nejaktuálnějším stavu je v novém ID.4 velmi snadné. Nejnovější aktualizace najdete v průběhu roku v naší databance. Bezplatně a s aktualizovanými částmi map z regionů, po kterých nejčastěji cestujete. Infotainment systém vozu přitom data navigačních map aktualizuje automaticky v pravidelných intervalech. Když se blížíte k nové oblasti, jsou v předstihu identifikovány nové aktualizace, které jsou na pozadí nainstalovány. Vše, co k tomu potřebujete, je existující účet pro využívání služeb We Connect Start, který Vám zajistí připojení k internetu.

Výbavové stupně

-
Volkswagen ID.4

Volkswagen ID.4

 • Cena od: 977 900 Kč
 • Výkon motoru: 70 kW
 • Výkon motoru: 148 - 170 k
 • Palivo: Elektro
 • Spotřeba paliva: 16,8 kWh/100 km
 • Převodovka: Automatická
 • Emise CO₂: 0 g/km

Pure

52 kWh

 • Nabíjení: 7,2 kW AC, 50 kW DC
 • Pohon zadních kol
 • 18" ocelová kola
 • Tepelné čerpadlo
 • Navigace Discovery Pro s 10" displayem
 • App-Connect Wireless
 • Telefonní rozhraní Comfort s indukčním nabíjením
 • Digital Cockpit
 • e-Sound
 • LED přední světlomety a LED zadní světla
 • Asistent nouzového brzdění Front Assist
 • Adaptivní tempomat ACC
 • Lane Asisst (systém pro udržování vozu v jízdním pruhu)
 • Automatická klimatizace Climatronic (1-zónová)
 • 2x vstup USB- C vpředu
 • Akustický parkovací systém Park Pilot ( senzoryvpředu i vzadu)
 • Ambietní osvětlení interiéru s možností volby 10 barev
 • Keyless Start (systém bezklíčového startování)
 • Černé podélné střešní nosiče
 • Nabíjecí kabely pro domácí zásuvku i veřejné dobíjecí stanice
-
Volkswagen ID.4

Volkswagen ID.4

 • Cena od: 1 223 900 Kč
 • Výkon motoru: 70 kW
 • Výkon motoru: 204 k
 • Palivo: Elektro
 • Spotřeba paliva: 17,4 kWh/100 km
 • Převodovka: Automatická
 • Emise CO₂: 0 g/km

Pure

77 kWh

 • Nabíjení: 11 kW AC, 125 kW DC
 • Pohon zadních kol
 • 18" ocelová kola
 • Tepelné čerpadlo
 • Navigace Discovery Pro s 10" displayem
 • App-Connect Wireless
 • Telefonní rozhraní Comfort s indukčním nabíjením
 • Digital Cockpit
 • LED přední světlomety a LED zadní světla
 • Asistent nouzového brzdění Front Assist
 • Adaptivní tempomat ACC
 • Lane Asisst (systém pro udržování vozu v jízdním pruhu)
 • Automatická klimatizace Climatronic (3-zónová)
 • 4x vstup USB-C vpředu
 • Vyhřívaná přední sedadla
 • Vyhřívané čelní sklo
 • Miltufunkční vyhřívaný volant v kůži
 • Akustický parkovací systém ParkPilot (senzory vpředi i vzadu)
 • Černé podélné střešní nosiče
 • Nabíjecí kabely pro domácí zásuvku i veřejné dobíjecí stanice

Optimální konfigurace

Volkswagen ID.4 0,0 70kW 1st

 • Naše cena: 1 262 200 Kč

Vyplněním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Design pakety v ceně vozu

 • Potah sedadel Šedá Platinum:0 Kč
 • Vnější lakování Modrá Dusk Metalíza:0 Kč
 • Ocelová kola 19":0 Kč

Příplatková výbava v ceně vozu

 • Tažné zařízení: 22 700 Kč
 • Prodloužená záruka 4 roky/80.000 km: 14 600 Kč
 • Textilní koberečky
  • vpředu a vzadu
 • Palubní literatura v českém jazyce
 • Uvítací světlo
  • projekce z vnějších zpětných zrcátek
 • Sada nářadí
 • Povinná výbava
  • Výstražný trojúhelník
  • Lékárnička (dle německé normy)
  • Reflexní vesta
 • Multifunkční volant
  • nastavitelný výškově i podélně
  • s dotykovým ovládáním
 • Multifunkční volant v kůži vyhřívaný
 • Volba profilu jízdy
 • ISOFIX
  • příprava pro upevnění dětské sedačky na sedadle spolujezdce a na vnějších zadních sedačkách
 • Středová konzola Basis
  • 2 držáky nápojů
  • odkládací prostor pro telefon
  • bez krytu
 • Středová konzola High
  • 2 držáky nápojů
  • s krytem
  • s osvětlením
 • Bez variabilní podlahy zavazadlového
  • prostoru
 • Sedadlo řidiče výškově nastavitelné
 • Zadní opěradla dělená, sklopná
  • s loketní opěrkou vzadu vč. držáku na 2 nápoje
  • s průvlakem pro transport dlouhých předmětů
 • Zadní opěradla dělená, sklopnáu
 • Tříbodové bezpečnostní pásy
  • vpředu s výškovým nastavením
  • s předepínači vpředu i vzadu
 • Podélné střešní nosiče
  • stříbrně eloxované
 • Podélné střešní nosiče černé
 • Dvě opěrky hlavy vpředu, tři vzadu
  • zásuvné
 • Vyhřívaná přední sedadla
 • Asistent při odbočování vlevo
  • detekce protijedoucích vozidel při odbočování vlevo
  • automatické zastavení vozu při hrozící srážce
 • Vyhřívané čelní sklo
  • bezdrátově
 • Keyless Start
  • systém bezklíčového startování
  • bez alarmu
 • Boční skla vzadu a zadní sklo zatmavené
 • Vnitřní zpětné zrcátko s automat. clonou
 • Loketní opěrky pro přední sedadla
 • Čelní airbagy řidiče a spolujezdce
  • s možností deaktivace u spolujezdce
 • Transportní fólie
 • Boční airbagy vpředu, hlavové airbagy
  • s centrálním airbagem mezi sedadly řidiče a spolujezdce
 • Vnější zpětná zrcátka v barvě vozu
 • Paket Bi-Color Silver Glossy
  • vybrané prvky vozu v odlišných barvách
  • lišta nade dveřmi ve stříbrné barvě
  • polep C-sloupku ve stříbrné barvě (v designu včelí plástve)
  • prvky nárazníku a prahy v šedé metalické barvě
 • Lane Assist
  • systém pro udržování vozu v jízdním pruhu
 • Vnější zpětná zrcátka elektricky
  • nastavitelná, sklopná, vyhřívaná
 • Nabíjecí kabel (nabíjecí stanice)
  • pro připojení vozu k nabíjecí stanici (Mode 3, Type 2 Mennekes)
 • Elektronický imobilizér
 • Nepřímá kontrola poklesu tlaku v pneu
 • Navigace Discover Pro
  • generace infotainmentu MIB 4
  • 10" dotyková obrazovka
  • hlasové ovládání
  • včetně paketu Streaming & Internet
 • Navigace Discover Pro 10"
  • generace infotainmentu MIB 4
  • 10" dotyková obrazovka
  • hlasové ovládání
  • včetně paketu Streaming & Internet
 • Akustický parkovací systém Parkpilot
  • zvuková signalizace dopředu i dozadu
  • zobrazení situace na displeji rádia
 • LED světlomety
  • dálkové svícení
  • LED denní svícení
 • Front Assist
  • s funkcí automatického brzdění
  • s rozpoznáním chodců a cyklistů
 • Stěrač zadního skla
  • s intervalovým spínačem
 • Dešťový senzor
 • Reproduktory vpředu a vzadu
  • 6+1 reproduktorů
 • Adaptivní tempomat ACC
  • automatická regulace odstupu od vpředu jedoucího vozu s omezovačem
  • funkce "stop & go"
  • prediktivní funkce
 • LED zadní světla
  • sdružená obrysová, brzdová, směrová světla
 • Varování nezapnutých bezpečnostních pásů
  • akustické i vizuální
  • pro přední i zadní pásy
 • Vyhřívané trysky ostřikovačů
  • čelního skla
 • App-Connect Wireless
  • bezdrátové propojení smartphone s infotaintmentem vozu (rádio, navigace)
 • Telefonní rozhraní
  • bluetooth
 • ID. Display
  • digitální přístrojový štít s barevným displejem o velikosti 5,3“
 • 1st Edition
  • označení 1st na předních dveřích
  • specifický design C-sloupku
  • označení 1st na volantu
  • exkluzivní uvítací obrazovka infotainmentu
  • pedály v designu "Play & Pause"
 • Dobíjecí zásuvka vozu CCS
  • pro nabíjení střídavým i stejnosměrným proudem
 • Nabíjecí kabel (domácí zásuvka)
  • pro připojení vozu k domácí zásuvce (230 V, 16 A)
 • 19" ocelová kola
  • pneumatiky 235/55 R19 vpředu, 255/50 R19 vzadu
 • e-Sound
  • umělý zvuk motoru při rychlosti do cca. 25 km/h
 • Car2X
 • Zpětná kamera
 • Klimatizace 1-zónová
 • Automatická klimatizace
 • Climatronic
  • 2zónová
 • ID. Light
  • inteligentní světelná lišta na přístrojové desce vozu (pod předním sklem)
 • Maximální nabíjecí výkon DC 125 kW
  • maximální nabíjecí výkon stejnosměrným proudem
 • Potahy sedadel ArtVelours
  • bočnice v syntetické kůži
 • eCall
  • nouzové volání v případě nehody
 • 20" kola z lehké slitiny Drammen
  • 8 J x 20 vpředu, 9 J x 20 vzadu
  • pneumatiky 235/50 R 20 vpředu, 255/45 R 20 vzadu
  • zajištění proti kráděži
 • Hlasové ovládání
 • Ambientní osvětlení interiéru
  • 30 barev
 • Rozpoznávání dopravních značek
  • pomocí kamery
 • Digitální radiopřijímač (DAB+)
  • (navíc k analogovému)
 • Digital Cockpit
  • digitální tachometr, počítadlo celkových, denních kilometrů a otáčkoměr
 • USB-C port 2x
 • USB-C port 4x
  • 2x plnohodntné USB-C vpředu (vedle řadicí páky a v odkládacím prostoru středové konzoly)
  • 2x USB-C pro nabíjení pro pasažéry vzadu
 • Pedály z ušlechtilé oceli
  • s vyrytými symboly "Play" a "Pause
 • Tepelné čerpadlo
  • vytápění vozu prostřednictvím tepla získávaného z vnějšího okolí vozu

Ceny všech modelů jsou v Kč včetně 21% DPH.

Veškeré údaje obsažené v tomto ceníku mají pouze informativní charakter. Od data předání do tisku nebo uveřejnění na internetu mohlo dojít k úpravám.

Asistenční systémy a bezpečnost

-

Rozpoznávání hlasu

Inteligentní asistenční systémy

ID.4 je vybaven nejnovější technologií pro rozpoznávání hlasu a poslouchá Vás tak na slovo. A díky inteligentním asistenčním systémům na Vás také myslí. Vy proto pojedete předvídavým způsobem a můžete se plně koncentrovat na to, co Vám zejména přináší radost: Na jízdu.

-

IQ.DRIVE

Ještě více informací o ID.4

ID.4 okouzlí svým inteligentním vzhledem projevujícím sílu. A to jak řidiče, spolucestující i okolní pozorovatele.

-

IQ.LIGHT

Připravený téměř na vše

Nové ID.4 jedná inteligentně. Jasným příkladem jsou stylové světlomety IQ.LIGHT LED-Matrix, jež jsou součástí volitelné výbavy, a které díky dynamické regulaci dálkových světel neoslňují ostatní účastníky silničního provozu. V okamžiku, kdy se ostatní vozidla přiblíží k Vašemu vozu, světlomety se krátce rozsvítí, jakoby mrkly - ID.4 se přitom chová podobně, jako člověk.

-

Travel Assist & pACC

Udržuje Vás v jízdním pruhu

Udržuje Vás v jízdním pruhu. A udržuje také odstup od ostatních vozidel.

Volitelný Travel Assist je velmi užitečný asistenční systém, který po stisku tlačítka zajistí v monotónních a únavných situacích jízdní komfort na vysoké úrovni: Zejména při jízdě po dálnicích systém Travel Assist udržuje Váš vůz v jízdním pruhu, udržuje nastavenou rychlost a současně přitom bere v úvahu i odstup od vpředu jedoucích vozidel. Systém zajistí také popojíždění vozu ve váznoucí dopravě a Vy tak můžete zůstat zcela uvolnění.

Volitelný adaptivní tempomat ACC stop & go Vám pomáhá udržovat nastavenou rychlost a odstup od vpředu jedoucího vozu. V kombinaci s volitelným navigačním systémem je funkce ACC navíc rozšířena o prediktivní regulaci rychlosti a asistenci při průjezdu zatáčkami. Systém přitom respektuje oficiálně stanovenou maximální povolenou rychlost a Vy se tak vyvarujete jejího překročení. ACC navíc na základě dat trasy jízdy z navigace přizpůsobí rychlost při jízdě zatáčkami, křižovatkami (při odbočování) a okružními křižovatkami.

Technologie

-

Výkon & dojezdová vzdálenost

S elektřinou dojedete dále

SUV s akcelerací sportovního vozu. A v souladu s principy ochrany životního prostředí - díky nejnovějším elektromotorům a technologii baterie. Pocit, který je doslova elektrizující.

Ráno si zajdete zasportovat a po práci s potřebnou výbavou vyrazíte na víkendový výlet - s modelem ID.4 to nepředstavuje žádný problém. Modely 1ST i 1ST Max jsou vybavené baterií s kapacitou 77 kWh a jejich výkon 150 kW je možné upgradovat. Dojezdová vzdálenost obou modelů dosahuje 360-520 km.

-

Nabíjení

Zdroje pro nabíjení jsou k dispozici všude

Velkou výhodou elektromobilů je, že je lze nabíjet všude. Doma můžete elektromobil nabíjet z běžné elektrické zásuvky nebo z volitelné nabíječky ID. Charger s nabíjecím výkonem až 11 kW. Mnoho veřejných nabíjecích stanic u stávajících čerpacích stanic nebo na dálnicích pak nabízí možnost rychlého nabíjení stejnosměrným proudem.

-

Nabíjení doma s nabíječkou ID. Charger

Wallbox pro domácí použití: ID. Charger

Nabíječka ID.Charger je Vaší domácí čerpací stanicí. Ráno tak můžete nastoupit do vozu s nabitou baterií a odstartovat plní energie do nového dne. Tankujete tedy v době, kdy spíte. ID. Charger se dodává ve třech variantách, které se liší konektivitou a inteligentními vlastnostmi. ID.Charger může být vybaven např. také wifi, LTE a elektroměrem. Inteligentní funkce nabíječky je možné řídit prostřednictvím služby We Charge, která je součástí aplikace We Connect ID.

Díky instalačnímu servisu Vám rovněž maximálním způsobem zpříjemníme instalaci nabíječky. Vše pro Vás bude pohodlné a od jednoho dodavatele. Otevřená je samozřejmě také možnost instalace nabíječky ID.Charger Vámi vybranou firmou. Požadovanou variantu nabíječky i její instalaci můžete pohodlně objednat prostřednictvím Vašeho prodejce automobilů Volkswagen.

-

Nabíjení na Vašich cestách se službou We Charge

Snadné nabíjení

Od teď si už s nabíjením nemusíte dělat téměř žádné starosti. Díky službě We Charge máte po celé Evropě k dispozici více než 150 000 nabíjecích stojanů, včetně celé sítě rychlonabíjecích stanic IONITY. Služba We Charge, která je součástí aplikace We Connect ID., se propojí s nabíjecí stanicí a Vy můžete čerpat exkluzivní cenové výhody a využívat benefity, které zajišťuje nabíjení Vašeho modelu ID.4 z rychlonabíjecích veřejných stanic.⁴

-

Nabíjení na Vašich cestách se službou We Charge

Vší silou vpřed

Od teď se každé zastavení na červenou promění na nový start, při kterém pocítíte doposud nepoznanou radost z jízdy. Elektromotor ID.4 totiž dynamicky zrychluje od samého počátku s maximálním krouticím momentem. S modely odvozenými od verze Pro Performance se systémovým výkonem 150 kW tak z 0 na 100 km/h zrychlíte za pouhých 8,5 sekundy - bez řazení a bez přerušení přenosu hnací síly. Vnímáte pouze plynulé zrychlování, při kterém Vám naskakuje husí kůže.

-

Tepelné čerpadlo

Působivá dojezdová vzdálenost: tepelné čerpadlo ve voze ID.4

Volitelné tepelné čerpadlo zajišťuje v novém, čistě elektrickém ID.4 efektivní vyhřívání interiéru. Z baterie vozu se tak pro tento účel spotřebovává méně energie. Výhodou je prodloužení dojezdové vzdálenosti v zimních měsících až o 30 %.

Jak funguje tepelné čerpadlo?

V porovnání se spalovacím motorem nevzniká při provozu elektromobilu dostatek odpadního tepla pro vytápění interiéru vozu. Řešením je použití vysoce účinného tepelného čerpadla, které využívá chladivo stlačené pod vysokým tlakem. Vznikající teplo pak stačí k tomu, aby zvýšilo teplotu chladného vzduchu proudícího přes výměník.

Přitom se z baterie vozu spotřebuje méně energie pro vysokonapěťové topení. To má pozitivní vliv na dojezdovou vzdálenost, která je tak podstatně větší než u elektromobilů bez tepelného čerpadla.

Prioritou je udržitelný rozvoj: Kromě výroby modelů ID.3 a ID.4 s neutrální bilancí emisí CO₂ přebírá Volkswagen odpovědnost za ochranu klimatu i pokud jde o volbu chladiva. Jako první na světě totiž v tepelném čerpadle používá přírodní chladivo R744, které má neutrální dopad na klima. Díky vysokému stupni účinnosti je to nejefektivnější způsob, jak zajistit vytápění elektromobilu při nízkých venkovních teplotách.

Objednejte si testovací jízdu modelu ID.4

Vyplněním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Povinná položka

VW ID.4 - Stránky WikipediaVW ID.4 - Stránky Wikipedia

Někteří nesprávně říkají: wv id4