Značka: Volkswagen
Model: Golf
554 900 Kč
 • Cena vozu od:554 900 Kč
 • Výkon:85 - 110 kW
 • Výkon:115 - 150 k
 • Palivo:Benzin / Diesel / Hybrid
 • Spotřeba paliva:5,4 - 6,0 l/100km
 • Emise:0 - 6,6 g/km

Nový Golf 8,5

Nová verze skutečné klasiky

Golf slaví 50leté jubileum, které projevuje svěžím designem, zlepšenými funkcemi a zvýšeným výkonem. Nový Golf eHybrid pak přináší inovace ve spojení s efektivitou. Díky rychlému nabíjení stejnosměrným proudem, působivé dojezdové vzdálenosti na elektrický pohon a efektivním variantám motorů je zárukou ještě vyššího jízdního zážitku. Golf je kromě základní varianty k dispozici také ve třech dalších variantách výbavy - Style, Life a R-Line, z nichž každá nabízí jedinečný zážitek z jízdy. Nabídka výbavy na přání je pak rozšířena o systémy Park Assist Plus a Pro, systém IQ.LIGHT, světlomety LED Matrix a intuitivního hlasového asistenta IDA.

Design exteriéru

 
 
 

Klasika v nové podobě

Vše ve vzájemné harmonii. Nový Golf zapůsobí díky osvětlenému logu Volkswagen a elegantním nárazníkům. Prvkem, který na sebe přitahuje pozornost, jsou také nové světlomety a zadní světla s volitelnými dynamickými směrovkami. LED světlomety jsou protáhlejší, opticky výraznější a zužují se směrem ke středu vozu. Golf může být navíc vybaven také novými 3D LED zadními světly, které lze individuálně konfigurovat prostřednictvím infotainment systému. K dispozici jsou tři různé scénáře pro přivítání a pozdrav na rozloučenou, díky nimž Golf získá zcela individuální projev.

Volkswagen Golf

Panoramatické střešní okno

Dokonalý výhled si užijete v případě, že se rozhodnete pro volitelné panoramatické výklopné/posuvné střešní okno s elektrickým ovládáním. Jeho velká prosklená plocha zajistí v interiéru vozu více světla a všem cestujícím neomezený výhled na oblohu. Roleta s elektrickým ovládáním pak chrání před intenzivním slunečním zářením. A jestliže si chcete užívat čerstvý vzduch, stačí přední polovinu střešního okna vyklopit nebo kompletně odsunout dozadu.

Volkswagen Golf

IQ.LIGHT

Vůbec nezáleží na tom, kde a kdy cestujete. Naším cílem je, abyste vždy měli přehled o situaci před vozem. Volitelné světlomety IQ.LIGHT - LED Matrix díky svým vysoce výkonným dálkovým světlům zajistí při nočních jízdách lepší výhled. Technologie LED Matrix umožňuje jízdu s trvale zapnutými dálkovými světly, aniž by přitom docházelo k oslňování ostatních účastníků silničního provozu.¹ Energeticky úsporné světlomety se navíc vyznačují vysokou efektivitou.

Volkswagen Golf

eHybrid

U modelu Golf e-TSI, který využívá technologii Mild-Hybrid, podporuje startovací generátor spalovací motor při rozjezdech a při jízdě nižší rychlostí. Při brzdění a zpomalování dochází k dobíjení lithium-iontové baterie. Díky této technologii je výrazně snížena spotřeba paliva i emise CO₂.

Golf Style se dodává také ve verzi Plug-In hybrid. Tento model tak k pohonu využívá elektromotor a spalovací motor TSI. V případě, že je baterie automobilu nabitá na plnou kapacitu, začne Golf eHybrid jízdu v e-Módu, kdy k pohonu využívá pouze elektromotor a vůz jede lokálně zcela bez emisí CO₂. Na čistě elektrický pohon může ujet až 100 kilometrů (kombinovaný provoz, měřeno podle standardu WLTP). Spalovací motor TSI se automaticky aktivuje v závislosti na rychlosti jízdy, zvoleném jízdním profilu a dalších parametrech.

Volkswagen Golf

Park Assist Plus

Váš Volkswagen s volitelným parkovacím asistentem Park Assist Plus Vás při jízdě podél řady zaparkovaných vozidel nejenom informuje, zda je parkovací mezera dostatečně velká, ale dokáže do ní také samostatně zaparkovat. Při rychlosti jízdy do 40 km/h asistent Park Assist Plus permanentně vyhledává vhodná podélná parkovací místa a při rychlosti jízdy do 20 km/h vhodná příčná parkovací místa.

Jestliže se rozhodnete pro jedno z nalezených parkovacích míst, zahájíte parkovací manévr, který asistent Park Assist Plus může provést za Vás. Systém přitom převezme ovládání volantu a také plynu a brzdy. Vy musíte celý proces pouze pozorně sledovat a případně jej přerušit.

Asistent Park Assist Plus toho však umí ještě více. Z podélných parkovacích míst dokáže také následně vyjet. V případě neúspěšného parkovacího manévru jej může dokončit za Vás.

Volkswagen Golf

Park Assist Pro

Park Assist Pro má nejen všechny výhody systému Park Assist Plus, ale navíc Vám umožňuje ovládat parkování a vyjíždění z parkovacího místa pomocí Vašeho chytrého telefonu. Jediné, co pro to musíte udělat, je nainstalovat si do telefonu aplikaci Park Assist Pro.

Jestliže Váš Volkswagen najde vhodné parkovací místo, můžete z vozu vystoupit a zahájit proces parkování zvenku pomocí chytrého telefonu, který využijete jako dálkové ovládání. Pomocí mobilní aplikace můžete se svým automobilem také vyjet z řady stojících vozidel. V těsných parkovacích místech tak již nebudete muset komplikovaně vystupovat a nastupovat.

Design interiéru

 
 
 

Volkswagen Golf

Vnitřní prostor

Více znaků typických pro Golf a více stylu: Nové potahy sedadel z látky nebo z mikrovlákna ArtVelours a středová konzola ve vysokém lesku dodávají interiéru nového vozu Golf ještě více exkluzivity. Díky volitelnému displeji infotainmentu s úhlopříčkou 12,9 palce (32,7 cm) zažijete zábavu, zprávy i navigaci na nové úrovni. Volitelná sedadla v kůži s aktivní klimatizací a sériový multifunkční volant v kůži s klasickými tlačítky zajistí při Vašich jízdách ještě větší komfort.

Volkswagen Golf

Sedadla

V nové voze Golf budete sedět nejenom pohodlně, ale Vaše pozice sezení bude také flexibilní. Díky dělenému a sklopnému zadnímu sedadlu je možné v případě potřeby zvětšit objem zavazadlového prostoru. V závislosti na variantě výbavy jsou sedadla sériově čalouněna látkou nebo mikrovláknem ArtVelours.

Na přání jsou pak k dispozici sedadla čalouněná kůží s aktivní klimatizací, která zajistí v létě chlazení a v zimě příjemné teplo. Díky volitelné masážní funkci pro sedadlo řidiče pak bude sezení ještě komfortnější: Nechte se během Vaší cesty hýčkat a zbavte se napětí každodenního života.

Volkswagen Golf

Ambientní osvětlení

Interiér Vašeho nového vozu Golf lze na přání pouhým dotykem prstu osvětlit příjemným měkkým světlem. Vybírat přitom můžete až ze 30 barev. Celá řada světelných lišt vytvoří ve voze Vaši zcela individuální světelnou atmosféru.

Volkswagen Golf

Sound systém Harman Kardon

Osm vzájemně dokonale vyladěných reproduktorů s celkovým výkonem 480 wattů zajistí ideální prostorový zvuk Surround Sound. Součástí systému je také 12kanálový zesilovač a centrální řečový reproduktor. Precizní podání hlubokých tónů zajistí subwoofer. Vaši oblíbenou hudbu si tak můžete skutečně užít.

Volkswagen Golf

Rádia

Sériové rádio Composition, jehož součástí jsou 4 reproduktory a příjem digitálního signálu DAB+, je zárukou dobré zábavy. Díky rozhraní App-Connect, které podporuje technologie Apple CarPlay a Android Auto, navíc prostřednictvím displeje infotainment systému můžete přímo ovládat vybrané aplikace běžící na Vašem chytrém telefonu. Digitální panel přístrojové desky Digital Cockpit s možností konfigurace Vám pak přímo ve Vašem zorném poli zobrazuje jízdní data.

Další výbava rádia Composition:

 • Displej s úhlopříčkou 10,4 palce (26,4 cm)
 • Dva USB-C porty (s nabíjecím výkonem až 45 W)
 • Telefonní rozhraní s protokolem Bluetooth

Volitelné rádio Ready 2 Discover včetně služby Streaming & Internet, šesti reproduktorů a centrálního reproduktoru pro infotainment systém je zárukou vynikajícího akustického zážitku. Díky rozhraní App-Connect, včetně App-Connect Wireless, jež podporuje technologie Apple CarPlay a Android Auto, můžete navíc prostřednictvím displeje infotainment systému přímo ovládat vybrané aplikace běžící na Vašem chytrém telefonu. Digitální panel přístrojové desky Digital Cockpit Pro s možností konfigurace Vám pak přímo ve Vašem zorném poli zobrazuje jízdní data.

Další výbava a funkce rádia Ready 2 Discover:

 • Dotykový displej s úhlopříčkou 12,9 palce (32,2 cm) a senzorem přiblížení
 • Sériová podpora příjmu digitálního signálu DAB+ pro čistý příjem
 • USB-C porty (s nabíjecím výkonem 45 W)
 • Telefonní rozhraní s protokolem Bluetooth
 • Příprava pro pozdější aktivaci navigační funkce Discover včetně služby Streaming & Internet

Volkswagen Golf

Navigační systém

Volitelný navigační systém Discover, včetně služby Streaming & Internet zajistí intuitivní navigaci. Systém je vybaven rozpoznáváním dopravních značek, příjmem rádia v pásmu FM a příjmem digitálního rádia DAB+. K dispozici máte také celý svět online služeb z nabídky paketu VW Connect Plus. Díky rozhraní App-Connect, včetně App-Connect Wireless, jež podporuje technologie Apple CarPlay a Android Auto, navíc prostřednictvím displeje infotainment systému můžete přímo ovládat vybrané aplikace běžící na Vašem chytrém telefonu. Digitální panel přístrojové desky Digital Cockpit Pro s možností konfigurace Vám pak přímo ve Vašem zorném poli zobrazuje jízdní data.

Další výbava a funkce navigačního systému Discover:

 • Dotykový displej s úhlopříčkou 12,9 palce (32,2 cm)
 • 6 reproduktorů
 • Centrální řečový reproduktor
 • USB-C porty (s nabíjecím výkonem 45 W)
 • Telefonní rozhraní s funkcí indukčního nabíjení
 • Hlasový asistent IDA

Volkswagen Golf

Hlasový asistent IDA

Prostřednictvím nového volitelného online hlasového asistenta IDA můžete pomocí hlasových pokynů pohodlně ovládat rádio, funkce telefonu, Vaši hudbu, volitelnou 3zónovou klimatizaci i volitelnou navigaci. Hlasovým pokynem tak například lze vybrat rozhlasovou stanici, uloženou adresu v adresáři nebo hledané telefonní číslo.

Hlasový asistent se aktivuje oslovením "Ahoj IDA!" [ahoj ajda]. Asistent rozumí i volným formulacím z každodenního života, jako: "Je mi zima." nebo "Kde jsou v Praze japonské restaurace?". Díky digitálnímu mikrofonu navíc rozpozná, zda hovoří řidič nebo spolujezdec a může tak cíleně přizpůsobit například klimatizaci osobě, která o změnu požádala.

Funkce hlasového asistenta IDA jsou nyní navíc rozšířeny o chatbot ChatGPT¹, díky kterému můžete snadno přistupovat k neustále rostoucí databázi umělé inteligence a nechat si v průběhu jízdy předčítat zkoumaný obsah nebo pomocí hovorové řeči komunikovat s automobilem.

Nový hlasový asistent IDA se Vám v budoucnu představí také vizuálně na centrálním displeji a interakce bude možné sledovat pomocí grafiky. Optimalizovaný systém rovněž reaguje otázkami nebo Vám umožní skákat do řeči.

Výbavové stupně

 
 
 
Volkswagen Golf 8,5

Limited

Cena od: 554 900 Kč
 • Výkon:85 kW
 • Výkon:115 k
 • Palivo:Benzin
 • Spotřeba paliva:5,4 l/100km
 • Převodovka:Manuální převodovka
 • Emise:124 g/km

Sériová výbava

 • 3 tříbodové bezpečnostní pásy vzadu
 • Golf Start Paket
 • Chromové provedení ovládacích prvků
 • Potahy sedadel v látce
 • Bezpečnostní systém rozpoznávání chodců
 • Automatický spínač světlometů
 • Centrální zamykání Keyless Start
 • Elektronický imobilizér
 • Klimatizace Climatronic
Volkswagen Golf 8,5

People

Cena od: 663 900 Kč
 • Výkon:85 - 110 kW
 • Výkon:115 - 150 k
 • Palivo:Benzin / Diesel / Benzin (Mild hybrid)
 • Spotřeba paliva:5,5 l/100km
 • Převodovka:Manuální / Automatická převodovka
 • Emise:126 g/km

Sériová výbava

 • LED osvětlení lišty mezi světlomety
 • Zatmavená zadní okna
 • 3 tříbodové bezpečnostní pásy vzadu
 • Ambientní osvětlení I
 • Dekor interiéru "Nature Cross Brushed"
 • Potahy sedadel v látce
 • ACC - automatická regulace odstupu
 • Automatický spínač světlometů
 • Bezpečnostní systém rozpoznávání chodců
 • Front Assist
Volkswagen Golf 8,5

Golf

Cena od: 637 900 Kč
 • Výkon:85 kW
 • Výkon:115 k
 • Palivo:Benzin
 • Spotřeba paliva:5,4 l/100km
 • Převodovka:Manuální převodovka
 • Emise:124 g/km

Sériová výbava

 • LED osvětlení lišty mezi světlomety
 • Chromové provedení ovládacích prvků
 • Sedadla vpředu výškově nastavitelná
 • App-Connect Wireless
 • Infotainment Ready2Discover
 • Reproduktory vpředu a vzadu
 • 15" ocelová kola
 • Tire mobility set
 • Tříbodové bezpečnostní pásy
 • Tempomat
Volkswagen Golf 8,5

Life

Cena od: 658 900 Kč
 • Výkon:85 - 110 kW
 • Výkon:115 - 150 k
 • Palivo:Benzin / Diesel / Benzin (Mild hybrid)
 • Spotřeba paliva:5,4 l/100km
 • Převodovka:Manuální / Automatická převodovka
 • Emise:119 g/km

Sériová výbava

 • Ambientní osvětlení I
 • Dekor interiéru "Nature Cross Brushed"
 • Sedadla vpředu výškově nastavitelná
 • Adaptivní tempomat ACC
 • Bezpečnostní systém rozpoznávání chodců
 • Elektronický imobilizér
 • Front Assist
 • Systém sledování únavy a pozornosti
 • Vnější zpětná zrcátka el. sklopná
 • Zimní paket
Volkswagen Golf 8,5

Style

Cena od: 782 900 Kč
 • Výkon:85 - 110 kW
 • Výkon:115 - 150 k
 • Palivo:Benzin / Diesel / Benzin (Mild hybrid)
 • Spotřeba paliva:5,6 l/100km
 • Převodovka:Manuální / Automatická převodovka
 • Emise:124 g/km

Sériová výbava

 • 3 tříbodové bezpečnostní pásy vzadu
 • Ambientní osvětlení II
 • Sedadla ergoActive
 • Asistenční paket
 • Bezpečnostní systém rozpoznávání chodců
 • Dynamická regulace dosahu dálkových
 • Front Assist
 • Digital Cockpit Pro
 • USB-C porty 2x vpředu a 2x vzadu
 • Tříbodové bezpečnostní pásy
Volkswagen Golf 8,5

R-Line

Cena od: 790 900 Kč
 • Výkon:110 kW
 • Výkon:150 k
 • Palivo:Benzin / Diesel / Benzin (Mild hybrid)
 • Spotřeba paliva:5,6 l/100km
 • Převodovka:Manuální / Automatická převodovka
 • Emise:124 g/km

Sériová výbava

 • Ambientní osvětlení II
 • Dekor interiéru "Mesh"
 • Pedály z ušlechtilé oceli
 • ACC - automatická regulace odstupu
 • Bezpečnostní systém rozpoznávání chodců
 • Dynamická regulace dosahu dálkových
 • Front Assist
 • Příprava pro aktivaci Light Assist
 • USB-C porty 2x vpředu a 2x vzadu
 • Paket Světla a výhled

Technologie

 
 
 

Volkswagen Golf

Motory

Při volbě pohonné jednotky Vašeho nového Vozu Golf se můžete rozhodnout mezi úsporným přeplňovaným naftovým motorem s objemem 2,0 litru a výkonem 110 kW, dvěma benzinovými motory TSI s objemem 1,5 litru a výkonem 85 kW, resp. 110 kW nebo efektivním motorem eTSI s objemem 1,5 litru.

U modelu e-TSI, který využívá technologii Mild-Hybrid, podporuje startovací generátor spalovací motor při rozjezdech a při jízdě nižší rychlostí. Při brzdění a zpomalování dochází k dobíjení lithium-Ion baterie. Díky této technologii je výrazně snížena spotřeba paliva i emise CO₂. Motory e-TSI se vždy dodávají ve spojení se 7stupňovou převodovkou DSG.

Golf Style se dodává také ve verzi Plug-In hybrid. Tento model využívá k pohonu elektromotor a spalovací motor TSI. V případě, že je baterie automobilu nabitá na plnou kapacitu, začne Golf eHybrid jízdu v e-Módu, kdy k pohonu využívá pouze elektromotor a vůz jede lokálně zcela bez emisí CO₂. Na čistě elektrický pohon může ujet až 100 kilometrů¹ (kombinovaný provoz, měřeno podle standardu WLTP). Spalovací motor TSI se automaticky aktivuje v závislosti na rychlosti jízdy, zvoleném jízdním profilu a dalších parametrech.

Volkswagen Golf

Head-up displej

Volitelný Head-up displej promění část čelního skla na projekční plochu, na které se zobrazuje rychlost jízdy, hlášení asistenčních systémů nebo pokyny navigačního systému. Zobrazené údaje jsou dobře čitelné i v protisvětle. K dispozici tak máte důležité informace, aniž byste museli odvracet pozornost od dění na vozovce.

Volkswagen Golf

Digital Cockpit a Digital Cockpit Pro

Digital CockpitVybírat můžete z různých barevných informačních profilů: Na kombinovaném přístroji Digital Cockpit s barevným displejem s vysokým rozlišením a s úhlopříčkou 8 palců (20,3 cm) se zobrazují klasické přístroje jako je tachometr nebo počítadlo kilometrů.

Digital Cockpit ProChcete sledovat pouze rychlost a počítadlo kilometrů? Nebo ještě nějaká další jízdní data? Nebo navigační mapu v plném zobrazení? Nebo název skladby, kterou právě posloucháte?

Vše máte doslova ve svých rukou: Zobrazení na displeji sériového digitálního panelu Digital Cockpit Pro s úhlopříčkou 10,2 palce (26 cm) s vysokým rozlišením si můžete velmi jednoduše nakonfigurovat sami. A přesně tak, jak si přejete, včetně zvýraznění některých grafických prvků.

Volkswagen Golf

Keyless Access

Ušetřete si hledání klíčku od vozidla v kapse Vašich kalhot, saka nebo v kabelce: Jestliže máte klíč od vozu u sebe a jste maximálně ve vzdálenosti 1,5 metru od Vašeho nového vozu Golf, odemknou se na přání automaticky všechny dveře i dveře zavazadlového prostoru jako nějakým magickým kouzlem.¹ A klíček od vozu nepotřebujete ani pro nastartování motoru - to se uskuteční stiskem startovacího tlačítka. A v případě, že volitelný zamykací a startovací systém Keyless Access náhodou nefunguje, je pravděpodobné, že klíček asi nemáte ve své kapse - nezůstal náhodou na jídelním stole v kuchyni?

Asistenční systémy

 
 
 

Volkswagen Golf

Travel Assist

S volitelným systémem Travel Assist máte k dispozici mimořádně užitečného asistenta. Travel Assist udržuje Váš vůz v jízdním pruhu, udržuje odstup od vpředu jedoucího vozidla a udržuje Vámi nastavenou maximální rychlost.

Systém přitom mimo jiné využívá adaptivní vedení vozu v jízdním pruhu, které aktivně udržuje automobil v jeho středové dráze. Travel Assist se ale také přizpůsobuje Vašemu jízdnímu stylu a může Váš vůz vést místo uprostřed také více v levé nebo v pravé části jízdního pruhu.

Jestliže je Váš Volkswagen vybaven parkovacím asistentem Park Assist, asistentem pro změnu jízdního pruhu Side Assist a navigačním systémem, může Vám systém Travel Assist při jízdě po dálnici na přání také aktivně pomáhat při změně jízdního pruhu.

V kombinaci s navigačním systémem je Travel Assist rozšířen o funkci prediktivní regulace rychlosti a asistenci při jízdě v zatáčkách. Rychlost vozu přitom může být přizpůsobena platným rychlostním limitům a průběhu trasy jízdy (zatáčky, kruhové objezdy apod.).

Volkswagen Golf

Emergency Assist

Jestliže řidič v důsledku zdravotní indispozice nevykazuje žádnou aktivitu, volitelný systém Emergency Assist to rozpozná a snaží se ho přimět k reakci. V případě, že řidič na výzvy systému nereaguje, systém vozidlo v rámci daných možností kontrolovaným způsobem zastaví a může tak zabránit potenciální nehodě.

Volkswagen Golf

Monitorování okolí vozu Area View

Manévrování v rušném centru města, v podzemních garážích nebo v terénu: Je mnoho situací, kdy se Vám jako řidiči hodí pár očí navíc. Volitelný systém pro monitorování okolí vozu Area View využívá čtyři kamery, které snímají okolí vozu a na displej infotainment systému přenášejí užitečné pohledy. Lépe tak uvidíte například hrany obrubníků nebo vodorovné značení parkovacího místa. A můžete se dokonce podívat i za roh.

Volkswagen Golf

Varování před nebezpečím (Car2X)

Sériový systém varování před nebezpečím pomáhá řidiči užitečnými informacemi - například může upozorňovat na práce na silnici nebo na speciální vozidla na vozovce. Technologie Car2X využívá pro komunikaci sítě WLAN (pWLAN).

Volkswagen Golf

Adaptivní tempomat ACC a systém nouzového brzdění Front Assist

Volitelný adaptivní tempomat ACC Vám pomáhá udržovat Vámi přednastavenou maximální rychlost, stejně jako odstup od vpředu jedoucího vozidla. V kombinaci s navigačním systémem je ACC rozšířen o funkci prediktivní regulace rychlosti a asistenci při jízdě v zatáčkách. ACC přitom přizpůsobí rychlost jízdy platným rychlostním limitům a také průběhu trasy jízdy (zatáčky, kruhové objezdy apod.).

Sériový systém nouzového brzdění Front Assist s rozpoznáváním chodců a cyklistů, který je součástí sériové výbavy, Vás varuje před kritickými situacemi, při kterých hrozí kolize s chodci, cyklisty nebo jinými automobily a v případě hrozící nehody dokonce automaticky zahájí nouzové brzdění. Systém Front Assist může prostřednictvím varování nebo nouzového brzdění také zabránit hrozící kolizi při odbočování nebo při vyhýbání se překážce.

Volkswagen Golf

Asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu Lane Assist a změnu jízdního pruhu Side Assist

Při monotónních jízdách může někdy docházet k nebezpečným situacím. V takových případech najde své uplatnění asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu Lane Assist, který od rychlosti 60 km/h rozpozná, že vozidlo neúmyslně opouští vyznačený jízdní pruh a prostřednictvím protipohybu řízení vrátí pozornost řidiče k řízení.

Jestliže řidič i přesto zapne směrovku a chystá se změnit jízdní pruh, systém na základě pozice a rychlosti vypočítá, zda tento manévr představuje nebezpečí a v případě, že ano, začne LED signalizace nápadně blikat a upozorňuje na potenciální hrozbu. V kombinaci se systémem pro udržování vozu v jízdním pruhu Lane Assist Vás systém Side Assist navíc podporuje protipohybem volantu.

Asistent pro "vyparkování" pak při couvání z řady stojících vozidel varuje řidiče v případě, že se v příčném směru blíží jiný vůz. Jestliže řidič na varování včas nereaguje, systém automobil zabrzdí a může tak zmírnit následky potenciální kolize nebo jí v optimálním případě zcela zabrání.

Varování při opuštění vozidla předchází vzniku nebezpečných situací při vystupování z Vašeho automobilu. Systém dokáže rozpoznat, zda se zezadu blíží jiné vozidlo a před opuštěním Vašeho vozu Vás na něj opticky a akusticky upozorní.

Volkswagen Golf

Dynamická regulace dálkových světel Dynamic Light Assist

Volitelná dynamická regulace dálkových světel Dynamic Light Assist Vám zajistí lepší výhled při nočních jízdách. Systém dokáže rozpoznat protijedoucí i vpředu jedoucí vozidla a automaticky cloní dálková světla v prostoru, kde se nacházejí.

V obydlených oblastech pak dojde k automatickému přepnutí dálkových světel na světla potkávací. Pro Vás to znamená, že můžete déle a častěji jezdit s dálkovými světly. Vozovka před vozidlem je tak lépe osvětlena a Vy můžete dříve rozpoznat případné překážky.

Konektivita

 
 
 

Volkswagen Golf

Více než jen pouhý přenos dat

Nabídka konektivity značky Volkswagen Vám zajistí více komfortu a zábavy. Připojení Vašeho vozu Golf k internetu a Vašemu chytrému telefonu Vám pomůže k tomu, abyste do cíle Vaší cesty dojeli uvolněně a bez stresu. Jen řídit musíte ještě sami.

Volkswagen Golf

VW Connect

Od počátku máte k dispozici kompletní připojení do sítě a také celou řadu služeb VW Connect. Po jednorázové aktivaci a přihlášení prostřednictvím Vašeho Volkswagen ID můžete velmi snadno, a navíc také bezplatně využívat inovativní online služby.

Díky službám VW Connect bude každý den společně s Vaším vozem Volkswagen nejenom příjemnější, ale také komfortnější. Služby VW Connect Vám zajistí přístup k důležitým informacím o vozidle a komfort, který oceníte při volání v případě poruchy nebo při plánování servisních prohlídek. Váš chytrý telefon můžete navíc využívat jako mobilní klíč a Váš Golf tak můžete odemknout a nastartovat, aniž byste museli hledat klíč od vozu.

Prostřednictvím aplikace Volkswagen pro Váš chytrý telefon pak budete mít i na Vašich cestách přístup k důležitým datům o Vašem voze. Snadno tak můžete získat informaci o zbývající dojezdové vzdálenosti nebo o tom, zda jsou zavřené dveře a okna.

Volkswagen Golf

VW Connect Plus

Funkce konektivity ve Vašem voze Golf posouvají celý svět digitální služeb Volkswagen na vyšší úroveň. Služby VW Connect Plus nabízejí na přání další chytré technologie.

Součástí nabídky služeb VW Connect Plus je mimo jiné také inteligentní navigace, která Vám téměř v reálném čase zprostředkuje informace o změnách trasy nebo varování o problémech v dopravě. Díky inteligentnímu online výpočtu trasy jízdy můžete pružně reagovat na měnící se podmínky a najít tak optimální trasu do cíle Vaší cesty. Aktualizace navigačních map online pak zajistí, že budete mít vždy k dispozici jejich nejnovější verzi. A díky nejaktuálnějším informacím o cenách pohonných hmot a volných parkovacích místech v parkovacích domech a na veřejných parkovištích dojedete do cíle Vaší cesty v ještě větší pohodě.

Volkswagen Golf

Upgrades

Možnost dodatečné individualizace: Golf je vybaven celou řadou funkcí, které lze nejenom aktualizovat, ale jako funkce Upgrades také dodatečně aktivovat. V závislosti na výbavě můžete dodatečně aktivovat například následující volitelné funkce:

 • Navigační funkci pro rádio Ready 2 Discover
 • Regulaci dálkových světel Light Assist
 • Ambientní osvětlení (více barev)
 • Ambientní osvětlení (efektní funkce)
 • Adaptivní tempomat ACC
 • Hlasové ovládání, resp. hlasového asistenta
 • Rozpoznávání dopravních značek
 • Rozhraní App-Connect

Dostupnost konkrétních funkcí závisí na vozidle a jeho modelu.

Volkswagen Golf

Streaming & Internet

Díky službě Streaming & Internet si ve Vašem voze Golf můžete užívat Vaši oblíbenou hudbu. Pro streamování hudby pouze stačí, abyste se jednorázově přihlásili Vašimi přihlašovacími údaji a bez využití externího zařízení získáte prostřednictvím infotainment systému ve voze přímý přístup ke streamovací službě. Se službou Internetové rádio pak můžete ve voze využívat veškeré výhody, které tato služba nabízí. Lze tak např. jednoduše vyhledat a spustit vysílání živých stanic nebo si přehrát podcasty. Integrovaný WiFi hotspot¹ pak Vám i Vašim spolucestujícím zajistí stabilní připojení k internetu, a to až pro osm zařízení.

Volkswagen Golf

App-Connect

Rozhraní App Connect Vám umožní ve Vašem automobilu pohodlně využívat aplikace z Vašeho chytrého telefonu. Prostřednictvím rozhraní můžete přenést hudbu, zprávy, mapy nebo audioknihy na displej infotainment systému, kde je můžete ve Vašem zorném poli pohodlně ovládat. Pro připojení chytrého telefonu jsou k dispozici dvě technologie - Apple CarPlay a Android Auto od společnosti Google. Velmi příjemná je možnost bezdrátového připojení chytrého telefonu, které je k dispozici pro volitelný navigační systém Discover, stejně jako pro rádio Ready 2 Discover.

Objednejte si testovací jízdu modelu Volkswagen Nový Golf

Povinná položka

 

Vozy skladem

Volkswagen Golf 1,5 TSI / 96 kW Style
 • Cena s DPH 569 900 Kč
 • Cena bez DPH 470 992 Kč
 • 2 273 km
 • 96 kW / 131 k / 1,5 l
 • 07/2023
 • Manuální, 6 st.
 • Benzín
 • Žlutá
Volkswagen Golf 1,0 TSI 81 kW Comfortline Variant
 • Cena s DPH 369 000 Kč
 • Cena bez DPH 304 959 Kč
 • 46 354 km
 • 81 kW / 110 k / 1,0 l
 • 04/2019
 • Manuální, 6 st.
 • Benzín
 • Stříbrná
Volkswagen Golf 1,5 TSI EVO BM 96 kW Life
 • Cena s DPH 569 900 Kč
 • Cena bez DPH 470 992 Kč
 • 1 768 km
 • 96 kW / 131 k / 1,5 l
 • 09/2023
 • Manuální, 6 st.
 • Benzín
 • Bílá

VW Golf - Stránky Wikipedia

Někteří nesprávně říkají: wv golf, wolkswagen golf, wolksvagen golf