Volkswagen Tiguan

-

TENTO MODEL JIŽ NENÍ V NABÍDCE, PODÍVEJTE SE NA AKTUÁLNÍ MODEL VOLKSWAGEN TIGUAN

Volkswagen Tiguan
Volkswagen Tiguan
Volkswagen Tiguan
Volkswagen Tiguan
Volkswagen Tiguan
Volkswagen Tiguan
Volkswagen Tiguan
Volkswagen Tiguan
Volkswagen Tiguan
Volkswagen Tiguan
Volkswagen Tiguan
Volkswagen Tiguan
previous arrow
next arrow
Slider

 • Cena vozu od:
 • Výkon: 110 kW
 • Spotřeba: 7,4 l/100km

Základní charakteristika modelu

Volkswagen Tiguan - zanechá dojem

Tiguan Vám v každém terénu otevírá spoustu možností. Díky moderním technologiím a suverénním jízdním vlastnostem Vás podporuje ve všem, čeho chcete dosáhnout - ať je to v terénu, na silnici nebo online. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro dynamickou eleganci linie výbavy Highline, nebo pro ještě sportovnější výbavu R-Line, nový Tiguan je ztělesněním toho, co napovídá již první dojem.

Potřebujete přepravit náklad, který je nutné převážet pomocí přívěsu? Pro Tiguan to není žádný problém! Díky na přání dostupnému, ručně výklopnému tažnému zařízení utáhne Tiguan přívěs s nákladem o celkové hmotnosti až 2,5 tuny.

Design karosérie

-

Zajistí dokonalý přehled

Posaďte se do vozu SUV, ve kterém se budete cítit bezpečně. Důvodem je celá řada opatření, jako např. airbagy, multikolizní brzda, proaktivní systém ochrany cestujících nebo systém sledování únavy řidiče (některá z nich jsou součástí výbavy na přání).

-

Připojení přívěsu

Když potřebujete uvést do pohybu více věcí.

Existuje mnoho důvodů, které hovoří ve prospěch nového vozu Tiguan. Jednou z jeho předností je také možnost instalace výklopného tažného zařízení (výbava na přání). Jeho prostřednictvím je možné k Vašemu vozu Tiguan v závislosti na kombinaci motoru a převodovky a výbavě připojit přívěs o hmotnosti až 2,5 tuny. Výklopné tažné zařízení se eletromagneticky odjistí a mechanicky zajistí do pracovní polohy. Při připojování přívěsu Vám navíc pomáhá zpětná kamera (výbava na přání), která v rámci prostoru snímaného objektivem kamery zobrazuje oblast za Vaším vozem Tiguan na displeji systému infotainment. Asistent pro couvání s přívěsem "Trailer Assist" (výbava na přání) pak prostřednictvím ovladačů sklonu vnějších zpětných zrcátek usnadňuje manévrování s přívěsem.

Design interiéru

-

Bezpečí

V tomto voze budete mít vždy pocit, že jste v dobrých rukou

Již ve standardu tento model nabízí čelní, boční a hlavový airbag pro řidiče a předního spolujezdce a kolenní airbag pro řidiče. Na přání lze objednat také boční a hlavové airbagy pro cestující na zadních sedadlech.

Mezi standardní asistenční systémy patří Asistent pro udržování vozidla v jízdním pruhu "Lane Assist", který upozorňuje řidiče na tendenci k vybočení z jízdního pruhu lehkými zásahy do řízení.

Dalším prvkem standardní výbavy modelu Tiguan je také Asistenční systém pro sledování okolí "Front Assist" včetně funkce rozpoznávání chodců. Jedná se o asistenční systém, který v rámci svých technických možností sleduje bezpečný odstup a, pokud dojde k jeho porušení, může Vám pomoci výrazně zkrátit brzdnou dráhu.

Mezi inteligentní bezpečnostní opatření patří také Systém proaktivní ochrany cestujících (může být součástí volitelné výbavy), který v rámci svých technických možností rozpozná potenciálně nebezpečnou situaci a automaticky přikročí k zajištění cestujících např. přitažením bezpečnostních pásů řidiče a předního spolujezdce.

Při cestování na dlouhé vzdálenosti jistě oceníte Systém rozpoznání únavy řidiče, který Vás v rámci svých možností může upozornit na ztrátu Vaší koncentrace. Tento systém, který pracuje při jízdě rychlostí vyšší než 65 km/h, rozpozná na základě používání volantu a pedálů a vzhledem k denní době a délce trvání jízdy, odchylky od běžného chování řidiče. Pokud systém vyhodnotí, že se řidič na jízdu nesoustředí, upozorní jej na to akustickým signálem a zobrazením symbolu vyzývajícím k přestávce na odpočinek.

-

Rádia

Je dobré, když si můžete vybrat své spolujezdce.

Jste připraveni užít si koncert na přání? Díky naší nabídce si můžete vybrat, kterému z našich dvou audio systémů a dvou navigačních systémů, které jsou dostupné standardně nebo za příplatek, dáte přednost. Jednotlivé systémy se liší v počtu reproduktorů, provedení displejů a možnostech připojení. Audio systém "Composition Colour" je k dispozici s dotykovým barevným displejem s úhlopříčkou 12,7 cm. Kromě možnosti vložení paměťové SD karty, přijímání FM/AM rozhlasového vysílání, konektoru AUX-IN pro audio externí zařízení a CD-ROM přehrávače, nabízí také osm reproduktorů zajišťujících výborný zvuk pro celou posádku.

Osm reproduktorů najdete také u na přání dostupného audio systému "Composition Media" (standardní výbava úrovně Highline a Comfortline). Ten, kromě všech výše uvedených funkcí, nabízí také MP3/CD přehrávač, a také možnost připojení mobilního telefonu přes technologii Bluetooth. Mimo to, jej lze díky barevnému dotykovému displeji s úhlopříčkou 16,5 cm také pohodlně ovládat. Barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 16,5 cm je vybaven též navigační systém "Discover Media", který dále nabízí: osm reproduktorů, přijímač FM/AM rozhlasového vysílání, CD přehrávač s možností přehrávání hudby ve formátech MP3, AAC a WMA, dva sloty pro paměťové SD karty, konektory AUX-IN a USB, technologii Bluetooth pro připojení mobilního telefonu.

-

Navigační systémy

Zajistí, abyste do cíle dojeli v dobré náladě

Volitelný navigační systém "Discover Media" je rovněž vybaven barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 20,3 cm. K jeho další výbavě patří osm reproduktorů, příjem signálu v pásmech FM/AM, CD přehrávač, podpora hudebních formátů MP3, AAC a WMA, dva sloty na SD karty, rozhraní AUX-IN a USB a možnost připojení mobilního telefonu prostřednictvím protokolu bluetooth.

A chcete-li ještě něco navíc, pak se rozhodněte pro navigační systém "Discover Pro", který představuje infotainment systém pro ty nejvyšší nároky. K jeho výbavě patří velký displej s úhlopříčkou 20,3 cm, který umožňuje přehledné zobrazení map ve 3D a interní flash paměť. Díky ovládání pomocí hlasových pokynů systém po vyslovení názvu místa a ulice vypočítá trasu cesty k zadané adrese. A zvýšený komfort si můžete užívat i při telefonování, neboť díky technologii bluetooth budete mít obě ruce volné.

-

Head-up-display

Zajistí dokonalý přehled.

Vybavte svůj Tiguan na přání dostupným head-up displejem, který promítá vybrané důležité informace na transparentní plochu přímo v zorném poli řidiče. Promítané informace o rychlosti, dopravních značkách a činnosti asistenčních systémů budou stejně jako výstrahy a navigační pokyny výborně čitelné i na přímém slunečním světle. Inovativní head-up displej, díky kterému musí řidič jen zřídka spouštět zrak ze silnice, představuje nezpochybnitelnou výhodu, která se na plno projeví především v náročných dopravních situacích. Pokud se displej nechystáte využívat, lze jej sklopit do palubní desky, ze které nebude nijak vyčnívat, a kde se na něj nebude prášit.

Výbavové stupně

-
Volkswagen Tiguan

Volkswagen Tiguan Comfortline

 • 130 - 190 k
 • Manuální převodovka / Automatická převodovka
 • Benzin / Diesel
 • Spotřeba paliva: 4,5 - 6,8 l / 100 km
 • Emise CO₂: 119 - 155 g/km

Sériová výbava (Highlights):

 • Akustický parkovací systém Parkpilot
 • Ambientní osvětlení
 • Boční skla vzadu a zadní sklo zatmavené
 • Light Assist
 • Mlhové světlomety
 • Podélný střešní nosič stříbrný eloxovaný
 • Rádio "Composition Media"
-
Volkswagen Tiguan

Volkswagen Tiguan Maraton Edition

 • 130 - 190 k
 • Manuální převodovka / Automatická převodovka
 • Benzin / Diesel
 • Spotřeba paliva: 4,5 - 6,8 l / 100 km
 • Emise CO₂: 119 - 155 g/km

Navíc oproti linii Comfortline

 • Bezklíčové odemykání Keyless Access
 • ergoActive sedadlo řidiče
 • Paket "Parkování I."
 • Paket zrcátka
 • Prodloužená záruka 5 let/100 000 km
 • Statické LED světlomety
-
Volkswagen Tiguan

Volkswagen Tiguan Highline

 • 150 - 240 k
 • Manuální převodovka / Automatická převodovka
 • Benzin / Diesel
 • Spotřeba paliva: 4,5 - 7,4 l / 100 km
 • Emise CO₂: 119 - 167 g/km

Sériová výbava (Highlights):

 • 18" kola z lehkých slitin "Kingston"
 • ACC - automatická regulace odstupu
 • Active Info Display
 • Bezklíčové odemykání Keyless Access
 • LED světlomety (statické)

Asistenční systémy a bezpečnost

-

Pohled na okolí vozu "Area View"

Pomocí čtyř kamer zjistíte, co se děje kolem Vašeho automobilu.

Systém monitorování okolí vozu "Area View", který se dodává na přání, Vám zajistí dokonalý přehled. Pomocné pohledy snímané čtyřmi kamerami jsou přenášeny na displej Vašeho infotainment systému. Vy tak vidíte (v rámci prostoru snímaného objektivy kamer) i do míst, do kterých z místa řidiče vidět nemůžete. Lze tak například přesně nacouvat k oji přívěsu nebo se při couvání vyhnout překážkám. "Area View" je mimořádně komfortní v případě, že máte pouze omezený manévrovací prostor, neboť vidíte kolem dokola Vašeho vozu Volkswagen. Spojením obrazu ze všech čtyř kamer je navíc vypočítán obraz situace z ptačí perspektivy, který Vám v rámci prostoru snímaného kamerami ukazuje vše, co se děje v okolí Vašeho automobilu. To je velká výhoda zejména v těžkém terénu, kde se tak budete lépe orientovat.

-

Asistent pro couvání s přívěsem "Trailer Assist"

Couvání s přívěsem se změní na oblíbenou zábavu.

Volitelný "Blind Spot" senzor s asistentem pro "vyparkování" Vás při změně jízdního pruhu varuje v rámci možností systému před automobily v tzv. "mrtvém úhlu". Při couvání z parkovacího místa sleduje prostor po stranách a za Vaším automobilem.

V případě, že se k Vám zezadu blíží jiné vozidlo a Vy ho nevidíte ve vnějším zpětném zrcátku ani ve vnitřním zrcátku pak se nachází v tzv. "mrtvém úhlu". Před změnou jízdního pruhu Vám v takové situaci pomůže buď staré a osvědčené ohlédnutí se přes rameno, nebo volitelný systém "Blind Spot" senzor. Ten Vás varuje již od rychlosti 15 km/h prostřednictvím světelné signalizace z LED diod ve vnějším zpětném zrcátku Vašeho vozu Golf Variant. Zapnete-li i přesto směrovku, začne LED signalizace blikat zvýšenou intenzitou světla a varuje Vás tak před vozidlem, které se nachází v tzv. "mrtvém úhlu".

V kombinaci s asistentem pro udržování vozu v jízdním pruhu "Lane Assist" může systém "Blind Spot" senzor v rámci možností systému varovat řidiče před změnou jízdního pruhu dokonce i prostřednictvím protipohybu řízení.

Asistent pro "vyparkování" podporuje řidiče v rámci daných možností při couvání z řady stojících vozidel. Systém prostřednictvím senzorů v zadním nárazníku monitoruje dopravu v příčném směru za automobilem. V případě, že se blíží jiné vozidlo, cyklista nebo chodec, zazní varovný signál a rozsvítí se varovné hlášení na displeji infotainment systému. Jestliže řidič na varování včas nereaguje, systém zabrzdí vozidlo a může tak zmírnit následky potenciální kolize nebo jí v optimálním případě zcela zabrání.

-

Active Info Display

Zobrazuje přesně ty informace, které chcete vidět.

S Aktivním informačním displejem (standardní výbava úrovně Highline) si ve svém Tiguanu budete užívat výhody kombinované přístrojové desky v podobě velkého barevného TFT displeje s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 31 cm.

Díky různým režimům zobrazení si můžete zvolit, jaké další informace kromě standardního otáčkoměru, rychloměru a počítadla kilometrů se mají na této přístrojové desce zobrazovat. Mezi režimy zobrazení můžete rychle a snadno přepínat prostřednictvím multifunkčního volantu Vašeho Tiguana.Dle Vašich individuálních potřeb se mohou zobrazovat například podrobné jízdní informace nebo grafické znázornění funkce asistenčních systémů.

Vzhledem k využití sofistikované technologie, se informace zobrazují přehledným a flexibilním způsobem s optimálním využitím zobrazovací plochy: na ploše mezi kruhovými přístroji je dostatek prostoru pro doplňkové informace.

-

Asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu "Lane Assist"

Udržujte své vozidlo v jízdním pruhu a zachovejte si přitom přehled.

Asistent "Lane Assist", který je součástí výbavy na přání, přispívá v rámci možností daných systémem, k tomu, aby nedošlo k nehodě z důvodu ztráty koncentrace. Prostřednictvím kamery zabudované v držáku vnitřního zpětného zrcátka je zachycováno vodorovné dopravní značení jízdního pruhu a vyhodnocována aktuální pozice automobilu. V případě, že Váš Volkswagen začne opouštět jízdní pruh, "Lane Assist" Vás na to upozorní lehkým protipohybem řízení. Je-li systém zapnutý, aktivuje se automaticky při rychlostech nad 65km/h. "Lane Assist" nereaguje v případě, že rychlost vozidla poklesne pod 60km/h nebo je-li zapnutý blinkr.

-

Parkovací asistent "Park Assist"

Parkování přenechte Vašemu automobilu.

Činnost, která v minulosti znamenala spoustu stresu, se nyní dá zvládnout velmi jednoduše. Váš Golf Variant převezme ovládání volantu v případě, že potřebuje parkovat nebo manévrovat s přívěsem. Volitelný systém "Trailer Assist" Vám ušetří spoustu práce.

Manévrování s přívěsem může být pro nezkušené řidiče náročnou zkouškou z trpělivosti, protože přívěs ne vždy reaguje podle představ - často zatáčí přesně opačným směrem. Pro přesné couvání je rozhodující správné natočení volantu. Volitelný asistent pro couvání s přívěsem "Trailer Assist" za Vás při couvání s přívěsem přebírá ovládání volantu. Vy pouze zařadíte zpátečku, stisknete tlačítko parkovacího asistenta a pomocí ovladače natočení vnějších zpětných zrcátek zadáte směr, kterým by se měl přívěs pohybovat. Váš Golf Variant nyní řídí automaticky, zatímco Vy jste dále odpovědní za řazení, zrychlování a brzdění. A samozřejmě musíte mít vše stále pod kontrolou.

Technologie

-

4MOTION

Neztrácejte přilnavost pneumatik.

Tiguan je na přání k dispozici také s pohonem všech kol 4MOTION. To znamená, že je prostřednictvím tohoto pohonu všech kol nové generace hnací síla distribuována dle potřeby na jednotlivá kola. Tím je zajištěna optimální trakce a nedochází k prokluzování kol. Pohon všech kol 4MOTION nabízí vysokou spolehlivost při jízdě na téměř jakémkoliv povrchu, přičemž Vám pomůže udržet stabilitu i za nepříznivých podmínek a ve vyšších rychlostech.

Volitelný inteligentní pohon všech kol 4MOTION zajistí v průběhu milisekund nastavení jednotlivých kol podle aktuálního povrchu. Spolehlivým způsobem proto dokáže zabránit protáčení a zablokování jednotlivých kol. Váš Tiguan tak bude mít téměř na každém povrchu zajištěnu bezpečnou trakci. Pohon 4MOTION příspívá i ke zvýšenému komfortu. Navíc ho lze kombinovat se systémy pro řízení jízdní dynamiky, ke kterým patří elektronický stabilizační systém, protiprokluzový systém (ASR), regulace brzdného účinku motoru (MSR) a elektronická uzávěrka diferenciálu (EDS).

-

4MOTION Active Control

Váš Volkswagen se přizpůsobí Vašemu jízdnímu stylu.

Bez ohledu na to, zda právě jedete po rychlostní silnici nebo po zasněžené sjezdovce, díky volitelnému systému 4MOTION Active Control máte k dispozici jízdní profily, které jsou přesně přizpůsobené různým situacím. Systém se pohodlně ovládá pomocí otočného ovladače, který má současně také funkci tlačítka. Vybírat přitom můžete z jízdních profilů "Snow" - pro jízdu na sněhu, "Offroad" - pro jízdu v terénu, a "Offroad Individual". V dalším módu "Onroad" máte možnost zvolit například mód "Eco" nebo mód pro dynamickou jízdu "Sport". Systém je propojen s asistentem pro jízdu z kopce, asistentem pro rozjezd do kopce, elektronickým stabilizačním systémem a elektronickou uzávěrkou diferenciálu. V závislosti na zvoleném jízdním profilu se mění vlastnosti pohonu - charakteristika pedálu akcelerátoru, průběh řazení, průběh brzdění motorem, charakteristika asistenta pro rozjezd do kopce a stupeň uzamčení diferenciálu. Výsledkem je zážitek z jízdy, při které se nemusíte ničeho obávat, a to ani při jízdě na sněhu nebo po nezpevněných cestách.

Například jízdní profil ECO podporuje řidiče při jízdě ohleduplné k životnímu prostředí s nízkou spotřebou paliva. Mimo jiné tomu přizpůsobí výkon motoru a zapne systém "Start-Stop" - v případě, že je vypnutý. Navíc s ohledem na spotřebu paliva a energie optimalizuje nastavení klimatizace a aktivuje systém nakládání s tepelnou energií. A je-li automobil vybaven dvouspojkovou převodovkou DSG, řadí dříve na vyšší převodové stupně a tak často, jak je to jenom možné, využívá jízdu bez zařazeného převodového stupně, při které dochází k minimální spotřebě energie.

Přirozeně si i potom můžete běžným způsobem užívat normální komfortní jízdu - umožňuje to nastavení jízdního profilu NORMAL. Chcete-li však jet naopak velmi sportovním způsobem nebo si chcete užít výzvy, které na Vás čekají při jízdě serpentinami, bude nastavení SPORT tou správnou volbou.

Mimořádně flexibilní je pak mód INDIVIDUAL. V tomto módu můžete kombinovat individuální nastavení podle Vašich preferencí. Nastavení topení, klimatizace a světlometů si pak můžete dokonce uložit.

Technické údaje

VW Tiguan - Stránky WikipediaVW Tiguan - Stránky Wikipedia

Někteří nesprávně říkají: wv tiguan, wolkswagen tiguan, wolksvagen tiguan