Značka: Volkswagen
Model: ID.5
1 709 900 Kč
 • Cena vozu od: 1 709 900 Kč
 • Výkon: 170 k
 • Spotřeba: 17,3 kWh/100km

Základní charakteristika modelu

ID.5 GTX - Elektrické SUV kupé s pohonem všech kol

Dvoumotorový pohon všech kol, design atletického kupé a zrychlení, které Vám vezme dech: Seznamte se s unikátními možnostmi, jež přináší elektrický pohon modelu ID.5 GTX, který je dokonalým spojením zodpovědné mobility a radosti z jízdy.

Design karosérie

-

Exteriér

Hra s kontrasty

Nový model Volkswagen ID.5 GTX Vám dává mnoho možností, jak okouzlit Vaše okolí - například prostřednictvím Vaší oblíbené barvy, která Vašemu vozu dodá punc individuality. Sportovní charakter progresivního SUV umocní volitelný červený metalický lak Kings Red. Nezaměnitelný odkaz na rodinu modelů GTX projevuje také hra barevných kontrastů, kterou vytváří černě lakovaná střecha, s lemujícími lištami v antracitové barvě a podtrhuje tak jedinečný dojem, kterým vůz působí.

-

Panoramatická prosklená střecha

Nebeské výhledy

Panoramatická prosklená střecha, jež se rozprostírá přes celou šíři vozu, je díky své ohromné ploše sama o sobě prvkem, který na sebe přitahuje pozornost. Ještě krásnější je však pohled z interiéru na oblohu. Příjemnou teplotu uvnitř vozu zajistí tónování skla střechy a sluneční roleta chránící před ostrými slunečními paprsky. Roletu je navíc možné pohodlně ovládat prostřednictvím hlasových pokynů - pro její odtažení ze střechy stačí jen říci: "Ahoj ID, ukaž mi hvězdy".

-

Světelný design

Přijeďte v záři světla

Nové ID.5 GTX okouzlí svou unikátní světelnou signaturou. Její součástí a jedinečným detailem je elegantní světlený pás mezi krásně modelovanými světlomety LED Matrix s centrálně umístěným logem Volkswagen. Vaše ID.5 GTX Vás svými světlomety LED Matrix pozdraví, jakmile jej odemknete nebo se k němu přiblížíte. Charakteristické osvětlené prvky jsou rovněž integrovány ve vstupech vzduchu v lakovaném a leštěném předním nárazníku. Sportovní design v novém světle se projevuje i prostřednictvím LED zadních světel s 3D efektem s integrovanými odbočovacími světly a volitelnými animacemi. Završením světelného designu pak jsou zapuštěná madla dveří, která jsou v rámci sériové výbavy osvětlená.

Inovativní systémem IQ.LIGHT (na přání) - Technologie LED Matrix použitá ve světlometech pak umožňuje jízdu s trvale zapnutými dálkovými světly, aniž by přitom docházelo k oslňování ostatních účastníků silničního provozu.¹ Mezi krásně modelovanými světlomety LED Matrix je umístěn elegantní světelný pás s centrálním logem Volkswagen. To, co působí dokonalým dojmem vpředu, nesmí chybět ani na zadní partii vozu. Součástí paketu jsou totiž také volitelná 3D zadní světla s LED technologií s animovanými brzdovými světly a dynamickými směrovými světly, která se postupně plynule rozsvěcují a názorně ukazují směr odbočení.

Design interiéru

-

Interiér

Prostor pro zážitky

Nechte se okouzlit velkým a inteligentně navrženým interiérem, který Vám poskytuje maximální komfort, jenž můžete vnímat svým zrakem i hmatem. Cestující na zadních místech modelu ID.5 GTX mají dostatek místa nad hlavou, a to i navzdory svažující se linii střechy karoserie kupé. Může v něm tak pohodlně cestovat až pět osob. V ohromném zavazadlovém prostoru přitom zbývá dostatek místa na jejich zavazadla. Díky kombinaci progresivního designu s pokročilými technologiemi a intuitivnímu ovládání je moderní interiér modelu ID.5 GTX prostorem pro inspirativní zážitky, které si můžete užít každým okamžikem Vaší cesty.

-

Interiér - ID.Light

Moderní komunikace

Nové ID.5 GTX komunikuje pomocí světla. Interaktivní systém ID. Light Vás uvnitř vozu přivítá a upozornění jeho navigačního systému i asistenčních systémů převede na světelné signály, které Vás pohodlněji provedou dopravou. Animace také vizualizuje aktivní vyhledávání parkovacího místa, které můžete vnímat koutkem oka, a přitom nepřetržitě sledovat situaci v provozu. Při využití hlasového ovládání pak ID. Light poskytuje zpětnou vazbu na Vaše hlasové pokyny a zajišťuje tak intuitivní a emocionální komunikaci. A jakmile Vaše ID.5 GTX opustíte, rozloučí se s Vámi světelným signálem. Sériové ambientní osvětlení, jehož paleta zahrnuje 30 barev, dodá interiéru Vašeho modelu ID.5 GTX ještě více individuality. Zdroje měkkého nepřímého osvětlení jsou mimo jiné pod palubní deskou, v přihrádce na mobilní telefon nebo ve dveřích. Ať se rozhodnete pro osvětlení v chladném nebo teplém odstínu - vždy to bude pouze Vaše volba.

-

Head-up displej s rozšířenou realitou

Navigace do budoucnosti

V novém modelu ID.5 GTX budete mít neustálý přehled o všem, co je důležité. Volitelný Head-up-displej s rozšířenou realitou totiž promítá důležité informace přímo do zorného pole na přední sklo. Díky technologii rozšířené reality jsou navigační pokyny vnímány tak, jako by byly zobrazeny na vozovce, přesně v místě, kam máte jet. Do cíle Vaší cesty tak dorazíte ve větší pohodě, protože svou pozornost budete mít neustále koncentrovanou na dění na vozovce.

-

Hlasový asistent

Řekněte Vašemu ID.5 GTX "Ahoj"

Soustřeďte se na dění na vozovce. Pomocí hlasových pokynů můžete jednoduše a intuitivně ovládat například rádio, volitelný navigační systém nebo Váš telefon. Stačí když jen řeknete "Ahoj ID." - a systém Vám bude rozumět.

-

Plně integrované streamování hudby

Pro každý okamžik ta správná hudba

Využíváte službu Apple Music? Potom Vaši oblíbenou hudbu můžete v novém ID.5 GTX poslouchat jednoduše přímo prostřednictvím všestranného volitelného navigačního systému Discover Pro - aniž byste k tomu potřebovali mobilní telefon nebo tablet. K tomu, abyste přes displej navigačního systému mohli přímo přistupovat ke službě Apple Music, stačí, když si stáhnete aplikaci a přihlásíte se k Vašemu účtu pomocí svých přihlašovacích údajů. Následně můžete streamovat miliony skladeb, exkluzivní obsah nebo nejaktuálnější podcasty.

Konektivita

-

Konektivita

Více než jen pouhé bity a byty

Nabídka konektivity se značkou Volkswagen Vám přináší více komfortu, bezpečnosti i zábavy. Propojení Vašeho vozu ID.5 GTX s internetem a Vaším chytrým mobilním telefonem Vám zajistí pohodlnější cestování do cíle Vaší cesty - pouze řídit musíte ještě sami.

-

We Connect

Promění Vaše nové ID.5 GTX na automobil plně připojený do sítě

Digitální služby We Connect promění Vaše nové ID.5 GTX na automobil plně připojený do sítě. Díky integrované SIM kartě může být automobil totiž na přání kdykoli online. Aktualizace Over-the-Air, které se uskutečňují přes mobilní datové připojení Vašeho vozu ID., Vám přinášejí nové funkce a aktuální optimalizace. A díky aplikaci We Connect ID. pro Váš mobilní telefon budete mít neustále k dispozici důležitá data o Vašem modelu ID. Můžete tak např. zjistit zbývající dojezdovou vzdálenost nebo ověřit, zda jsou zavřená všechna okna a dveře. V závislosti na předpovědi počasí a stavu nabití baterie získáte prostřednictvím aplikace také doporučení, abyste předehřáli vysokonapěťovou baterii.

-

We Connect Plus

informace téměř v reálném čase

Díky mobilním službám online We Connect Plus budete mít k dispozici dopravní informace téměř v reálném čase a informace o nabíjecích stanicích se stavem jejich obsazenosti, cenami i otevírací dobou. Aplikace We Connect ID. pak zajistí, že budete mít přehled o Vašem elektromobilu a Váš mobilní telefon se promění na jeho dálkové ovládání. Pohodlně tak budete moci na dálku spustit nebo ukončit proces nabíjení nebo podle Vašich individuálních preferencí nastavit klimatizaci interiéru vozu. Aplikace We Connect ID. podle uložených procesů dokáže určit na základě doby odjezdu optimální čas pro úpravu teploty v interiéru vozu a také okamžik pro zahájení a ukončení nabíjecího procesu. S Vaším vozem tak budete vždy ve spojení a nezáleží na tom, zda právě jdete po silnici nebo ležíte na pohovce.

-

In-Car aplikace

Pohodlnější nabíjení Vašeho vozu

Prostřednictvím In-Car aplikace We Charge, jež je integrovaná v infotainment systému Vašeho ID., můžete na Vašich cestách ještě pohodlněji nabíjet baterii Vašeho vozu u nabíjecí stanice jedné z největších nabíjecích sítí v Evropě. Pomocí aplikace můžete na mapě vyhledat nabíjecí stojany v okolí Vaší aktuální polohy a spustit k nim navigaci. K dispozici jsou také informace o dostupných typech konektorů a rychlosti nabíjení. Přes infotainment systém Vašeho vozu ID. nyní můžete přistupovat také ke streamovacím službám Spotify a Apple Music, které jsou v infotainment systému k dispozici jako In-Car aplikace. Stačí, když se pouze přihlásíte svými stávajícími přihlašovacími údaji a v průběhu jízdy si budete moci užívat tu nejlepší zábavu.

-

App-Connect

Obsah Vašeho mobilního telefonu je přenesený na display infotainmentu

Chcete využívat aplikace, které máte uložené ve Vašem chytrém mobilním telefonu i v době, kdy sedíte za volantem vozu Volkswagen? Díky rozhraní App‑Connect je to nyní snadné tak, jako nikdy v minulosti. Vybrané aplikace a obsah uložený ve Vašem mobilu jsou přeneseny na displej infotainment systému, jehož prostřednictvím je můžete přehledně ovládat přímo ve Vašem zorném poli. Lze tak snadno přistupovat například k hudbě, zprávám, mapám nebo audioknihám. Volkswagen v rámci rozhraní App-Connect podporuje tři technologie pro připojení chytrého mobilního telefonu s využitím celé řady možností: Apple CarPlay™, Android Auto™ od společnosti Google a MirrorLink®. Rozhraní Apple CarPlay™ a Android Auto™ od Google mohou dokonce využívat bezdrátové připojení.

Výbavové stupně

Značka: Kia
Model: 2008
0 Kč
Volkswagen ID.5 GTX

Volkswagen ID.5 GTX

 • Cena od: 1 709 900 Kč
 • Výkon motoru: 250 kW
 • Výkon motoru: 340 k
 • Palivo: Elektro
 • Převodovka: Automatická
 • Spotřeba proudu: 16,6 kWh/100 km
 • Emise CO₂: 0 g/km

GTX

77 kWh, výkon 250 kW

 • Prodloužená záruka 3 roky/90 000 km
 • Nabíjecí výkon 11 kW AC, 135 kW DC
 • Pohon 4MOTION (4x4)
 • 20" kola z lehkých slitin "Ystad"
 • Tepelné čerpadlo
 • Navigace Discover Pro s 10" displayem
 • IQ.Light LED Matrix přední světlomety
 • 3D LED zadní světla s animací
 • LED osvětlení lišty mezi světlomety
 • App-Connect Wireless
 • Adpativní tempomat ACC
 • Lane Asisst (systém pro udržování vozu v jízdním pruhu)
 • Automatická klimatizace Climatronic (3-zónová)
 • Vyhřívaná přední sedadla
 • Multifunkční vyhřívaný volant v kůži
 • Akustický parkovací systém ParkPilot (senzory vpředu i vzadu)
 • Ambientní osvětlení interiéru (30 barev)
 • Nabíjecí kabely pro domácí zásuvku i veřejné dobíjecí stanice

Asistenční systémy

-

Travel Assist

Udržuje Vás v jízdním pruhu

S volitelným systémem Travel Assist máte k dispozici celou řadu užitečných asistentů. Systém Travel Assist udržuje Váš vůz v jízdním pruhu, udržuje odstup od vpředu jedoucího vozu a také Vámi nastavenou rychlost. Systém přitom mimo jiné využívá adaptivní vedení vozu v jízdním pruhu, které aktivně udržuje automobil v jeho centrální stopě. Travel Assist se ale také přizpůsobuje Vašemu jízdnímu stylu a může Váš automobil vést místo uprostřed také více v levé nebo v pravé části jízdního pruhu. Při jízdě po dálnici Vás systém Travel Assist na přání aktivně podporuje také při změně jízdního pruhu. Předpokladem pro tuto funkci je, že Travel Assist dokáže na obou stranách rozpoznat hranice jízdního pruhu.

V případě, že jsou k dispozici tzv. rojová data, tedy jízdní data několika automobilů ve Vaší blízkosti, bere systém Travel Assist v úvahu pouze jednu detekovanou hranici jízdního pruhu - například na silnicích nižších tříd bez vyznačení středové dělicí čáry. Travel Assist zahrnuje také funkci prediktivní regulace rychlosti a asistence při jízdě v zatáčkách. Rychlost vozu přitom může být přizpůsobena platným rychlostním limitům a průběhu trasy jízdy (zatáčky, kruhové objezdy apod.).

-

Parkovací asistent Park Assist Plus s funkcí Memory

Vaše osobní parkovací služba

Jestliže je Vaše ID.5 GTX vybaveno asistentem Park Assist Plus s funkcí Memory, můžete jej naučit zcela individuálnímu parkovacímu manévru. Například při zajíždění na parkovací místo nebo do garáže. Přitom stačí, když s Vaším ID.5 GTX zaparkujete pouze jednou samostatně a parkovací manévr uložíte do paměti. Od tohoto okamžiku dokáže Váš vůz naučený parkovací manévr automaticky opakovat. Vy musíte průběh parkování pouze vždy pozorně sledovat.

A když už je Vaše ID.5 GTX vybaveno volitelným parkovacím asistentem Park Assist Plus, sdělí Vám při jízdě podél řady stojících vozidel nejenom, zda je volná parkovací mezera dostatečně velká, ale samostatně do ní také dokáže zaparkovat. Park Assist Plus při jízdě podél řady stojících vozidel rychlostí do 40 km/h neustále skenuje vhodná podélná parkovací místa a při rychlosti do 20 km/h také příčná parkovací místa. Jestliže se rozhodnete zaparkovat do některého z nalezených parkovacích míst, zahájí asistent proces parkování, který dokáže provést zcela samostatně. Vy musíte celý proces parkování jen pozorně sledovat a v případě potřeby zasáhnout. Asistent Park Assist Plus toho samozřejmě dokáže ještě více. Např. z podélných parkovacích míst dokáže následně opět vyjet nebo při neúspěšném parkovacím manévru převezme řízení a dokončí parkování za Vás.

-

e-Sound - radost z jízdy

Toto auto zní nově

Jak tichý je elektromobil záleží pouze na něm samotném. Aby však byl silniční provoz bezpečnější, je Vaše ID.5 GTX až do rychlosti 30 km/h v interiéru tišší, avšak navenek je slyšet trochu zřetelněji. Chodci ho tak snáze zaregistrují. Futuristická akustická kompozice podtrhuje jeho vizionářskou identitu a současně zní jako uměle vytvořený zvuk automobilu, díky němuž je jeho téměř neslyšitelný elektrický pohon rozpoznatelný jak pro chodce, tak i pro cyklisty.

Technologie

-

Nabíjení doma pomocí walboxu ID. Charger

Wallbox pro Váš domov: ID.Charger

ID. Charger, představuje nabíjecí stanici přímo ve Vašem domě. Vy tak můžete každé ráno nastoupit do Vašeho ID.5 GTX s plně nabitou baterií a plní energie odstartovat do nového dne. Obrazně řečeno - nabíjíte, když spíte. Nabíječka ID.Charger je k dispozici ve třech verzích, které se liší konektivitou a inteligentními vlastnostmi. V případě potřeby je k dispozici připojení k síti WLAN, k mobilní síti 4G a také varianta se zabudovaným počítadlem odebrané energie. Inteligentní funkce nabíječky ID. Charger Connect a Pro je možné ovládat prostřednictvím služeb We Charge v aplikaci We Connect ID.

Nainstalování nabíječky zajistí naše instalační služba tak, aby to pro Vás bylo maximálně pohodlné - od bezplatné předběžné online kontroly až po montáž - vše od jedné firmy. ID.Charger Vám samozřejmě může nainstalovat jakýkoli elektrikář s odbornou způsobilostí. Vybranou variantu nabíječky ID.Charger a instalační službu si můžete pohodlně objednat přímo u Vašeho prodejce automobilů Volkswagen.

-

Nabíjení při cestování pomocí služby We Charge

Snadné nabíjení

Nyní již nemusíte téměř na nic myslet. Služba We Charge Vám zajistí přístup k největší a nejrychleji rostoucí síti nabíjecích stanic, a to včetně rychlonabíjecích stanic IONITY po celé Evropě. U nich mohou jak řidiči vozů ID., kteří jezdí jen příležitostně, i ti, jež za volantem tráví hodně času, vybírat z nabídky výhodných tarifů a využívat tak exkluzivních výhody. Nabíjecí tarify i bezplatnou nabíjecí kartu si můžete objednat prostřednictvím aplikace We Connect ID.

-

Zvýšená hmotnost připojeného přívěsu

Pro všechny, kteří chtějí uvést věci do pohybu

Potřebujete při realizaci Vašich koníčků nebo v rámci podnikání přepravovat rozměrnou výbavu? Pak to není žádný problém, protože ID.5 GTX může být na přání vybaveno tažným zařízením, které lze vyklopit pomocí elektrického ovládání. Díky dvoumotorovému pohonu všech kol může být maximální hmotnost připojeného přívěsu až 1 400 kg (brzděného). A potom, co tažné zařízení již není potřebné, jej lze skrýt pod zadní nárazník.

-

Dvoumotorový pohon všech kol

Radost pro ty, kteří občas rádi sjedou ze zpevněných cest

Nezáleží na tom, zda míříte do hektické dopravy metropole, nebo do idylického horské krajiny: Inovativní dvoumotorový pohon všech kol nového modelu ID.5 GTX Vám umožní dojet sportovním způsobem do cíle. Zajistí to dva elektromotory, které prostřednictvím jednostupňové převodovky pohánějí zadní, resp. přední kola. Na rozdíl od konvenčního pohonu všech kol neexistuje mezi nápravami žádné mechanické propojení. Dobrou trakci a lepší držení stopy i na sypkém nebo kluzkém terénu zajišťuje také exkluzivní jízdní profil Traction, který optimálně přizpůsobuje jízdní vlastnosti Vašeho ID.5 GTX aktuálnímu povrchu vozovky. GTX není výhradně určeno pouze pro jízdu po asfaltových silnicích a lze je využít i mimo zpevněné cesty.

Model ID.5 GTX je efektivní jako každé ID. zrychluje však jako GTI - jeho elektromotory totiž vyvíjejí svou sílu od první otáčky. Pohon všech kol tak může od samého počátku využívat maximální krouticí moment. Abyste mohli nechat starosti všedního dne daleko za sebou máte k dispozici velkou baterii umístěnou v podlaze vozu, která přispívá k vyvážené jízdní dynamice.

-

Tepelné čerpadlo a manager dojezdové vzdálenosti

Pomáhá Vám při chladném počasí

Tepelné čerpadlo (volitelná výbava) zajistí v novém čistě elektrickém voze ID.5 GTX energeticky úsporné vyhřívání interiéru. Energie, která se díky využití tepelného čerpadla ušetří pak má pozitivní vliv na dojezdovou vzdálenost vozu. V každodenním životě Vám pomáhá také nový plánovač tras vyvinutý pro rodinu vozů ID., který v navigaci Vaší cesty dopředu určí preferované nabíjecí stanice a inteligentně optimalizuje trasu i potřebnou dobu pro nabíjení. Inovativní technologie, která usnadní spoustu věcí.

Udržitelná mobilita má prioritu: Kromě dodání modelu ID.5 GTX s neutrální bilancí produkovaných emisí CO₂ přebírá Volkswagen odpovědnost za ochranu klimatu i v případě volby náplně tepelného čerpadla, kde se využívá chladivo R744. To ve srovnání s chladivem na bázi fluoridů mnohem méně zatěžuje životní prostředí a díky svému vysokému stupni účinnosti představuje energeticky efektivní způsob vytápění vozidla při nízkých venkovních teplotách.

Ve srovnání s vozem se spalovacím motorem nevzniká při provozu elektromobilu v jeho pohonu dostatek odpadního tepla, které by se dalo využít pro vytápění interiéru vozu. Řešením je proto tepelné čerpadlo s vysokou účinností, které pod vysokým tlakem stlačuje chladivo. Vzniká přitom teplo, jež se využívá pro ohřátí chladného proudícího vzduchu. Oproti vysokonapěťovému vytápění je z baterie využíváno méně energie, kterou lze využít pro pohon vozidla. Elektromobily s tepelným čerpadlem tak mají ve srovnání s vozidly bez něj delší dojezdovou vzdálenost.

Objednejte si testovací jízdu modelu Volkswagen ID.5 GTX

Povinná položka

 

Vozy skladem

Volkswagen T-Roc Cabriolet 1,5 TSI / 110 kW, DSG
 • Cena s DPH 964 900 Kč
 • Cena bez DPH 797 438 Kč
 • 2 297 km
 • 110 kW / 150 k / 1,5 l
 • 06/2022
 • Automatická, 7 st.
 • Benzín
 • Šedá
Volkswagen Multivan 1,5 TSI 100kW Multivan
 • Cena s DPH 1 258 384 Kč
 • Cena bez DPH 1 039 987 Kč
 • 0 km
 • 100 kW / 136 k / 1,5 l
 • 2022
 • Automatická, 7 st.
 • Benzín
 • Oranžová Energetic
Volkswagen Tiguan 1,5 TSI ACT 110 kW DSG Elegance
 • Cena s DPH 879 900 Kč
 • Cena bez DPH 727 190 Kč
 • 4 651 km
 • 110 kW / 150 k / 1,5 l
 • 08/2023
 • Automatická, 7 st.
 • Benzín
 • Bílá

Někteří nesprávně říkají: wv id5