Značka: Volkswagen
Model: Tiguan
877 900 Kč
 • Cena vozu: doprodej skladu
 • Výkon: 150 - 245 kW
 • Výkon: 204 - 333 k
 • Palivo: Benzin / Diesel / Plug-in hybrid
 • Spotřeba paliva: 1,4 - 9,8 l/100km
 • Spotřeba energie: 16,8 kWh/100km

Základní charakteristika modelu

Vzrušující, nově vyvinutý

Silnější, komfortnější a s lepším připojením k síti než kdykoli v minulosti - nový Tiguan prezentuje, co se v něm skrývá. Díky inteligentním technologiím má vynikající vlastnosti. Jako dynamické SUV nově definuje hranice možného.

Nechcete se vázat koupí auta?

 • Užijte si svůj vůz na maximum
 • Stále v novém autě

Volkswagen Tiguan

Chcete auto bez čekání?

 • Váš nový vůz bez čekání
 • Přijdete, koupíte, jedete

Design karosérie

Značka: Kia
Model: 147
-

VW Tiguan

Nasedněte si | Volkswagen Česká republika

Zajímá Vás, co všechno nabízí nejoblíbenější SUV v Evropě? Pojďte se na jeho výbavu podívat zblízka, Tiguan Vám ukážeme ze všech stran. Možná je to vůz přesně pro Vás!

-

Exteriér

Výjimečný design

Nový Tiguan je ztělesněním nikdy nekončící cesty k dokonalosti. Jedním z důkazů tohoto trendu je jeho progresivní design. Od maskulinních proporcí, přes dynamickou přední partii s precizními liniemi, až po zvýrazněné zadní boční partie: Jeho markantní silueta dále umocňuje přednosti vozu: sílu inovací, suverenitu a nekompromisní funkčnost.

-

Tiguan R-Line Black Style

Hodně stylu a hodně radosti

Nový Tiguan R-Line s paketem R-Line Black Style má výjimečný smysl pro styl doslova vepsaný ve tváři: Mřížka chladiče s ušlechtilým logem R-Line se prezentuje ve dvou barvách - zatímco její vnější lišty jsou chromované, obě vnitřní lišty jsou v černém provedení ve vysokém lesku. Rovněž kryty vnějších zpětných zrcátek a lišty lemující okna jsou v černé barvě. Společně se zadními bočními okny a oknem dveří zavazadlového prostoru, která jsou zatmavena na 90 %, decentně dokazují kvality tohoto modelu. V harmonii s celkovým designem jsou také černé leštěné trapézové lemy výfuků a 19" kola z lehké slitiny Valencia v černé barvě. Na přání se pak můžete rozhodnout pro 20" kola z lehké slitiny Suzuka v černé barvě nebo kola Misano v černé barvě s leštěným povrchem. Působivý vzhled je tak kompletní.

-

Design osvětlení

Výhled do budoucnosti - inteligentní osvětlení

Tiguan září v celé své kráse. Svůj podíl na tom mají také LED zadní světla a volitelné světlomety IQ.LIGHT LED Matrix, které jsou u modelu Tiguan Elegance a Tiguan R-Line navíc vybavené funkcí přisvěcování zatáček. Dodávají se v paketu s novými zadními světly a také s funkcí dynamické regulace dálkových světel Dynamic Light Assist. Jednotlivé LED segmenty světlometů jsou v závislosti na jízdní situaci za účelem řízení distribuce světla cíleně zapínány, resp. vypínány. To umožňuje uvolněnou jízdu nejenom Vám, ale také všem, kteří jedou před Vámi i proti Vám. Další pozoruhodnou vlastností světlometů jsou integrovaná dynamická směrová světla, která pomocí animace ukazují směr odbočení.

-

Kola

Potěšení pro oči - nabídka kol pro Tiguan

S jakou kombinací kol a pneumatik vypadá Váš Tiguan nejlépe, je čistě věcí osobního vkusu. Jak by se Vám líbila např. 20" kola z lehké slitiny Misano¹, která jsou určena pro model Tiguan R-Line a Tiguan R-Line Black Style? Jsme přesvědčeni, že se rozhodnete správně.

Design interiéru

-

Interiér

Plný inovací

Prostorný interiér nového vozu Tiguan je ideálním místem pro ty, kteří myslí dopředu. Intuitivní ovládací prvky kabiny jsou dokonale přizpůsobeny potřebám řidiče a umožňují Vám, abyste se mohli zcela soustředit na to podstatné. Jedním z příkladů je multifunkční volant v kůži. Nebo digitální přístrojová deska Digital Cockpit, jež je vybavená velkým barevným TFT displejem s úhlopříčkou 10,25 palce (26 cm), a která je součástí sériové výbavy modelů Tiguan Elegance a Tiguan R-Line. Od linie výbavy Life jsou součástí sériové výbavy komfortní sedadla pro všechny cestující. LED vnitřní osvětlení vpředu i vzadu a ambientní osvětlení* pak zajistí útulnou atmosféru na nejvyšší úrovni.

* Sériová výbava pro Tiguan Elegance a Tiguan R-Line; výbava na přání pro Tiguan Life

-

Ambientní osvětlení

Světlo podle nálady, každý den je přece jiný

Od teď si Váš Tiguan užijete každý den v novém světle. Interiér vozu může být totiž osvětlen měkkým nepřímým světlem v jedné ze 30 barev. Ať už se rozhodnete pro světlo v teplejších nebo chladnějších barevných tónech, v noční osvětlené metropoli nebo při jízdě po tmavé silnici mimo město: Podle aktuální situace vytvoříte pro sebe i pro Vaše spolucestující vždy tu správnou atmosféru.

Ambientní osvětlení se dodává sériově pro modely Tiguan Elegance a Tiguan R-Line, pro model Tiguan Life je součástí výbavy na přání.

-

Klimatizace

Příjemné klima pro všechny cestující

Vašemu spolujezdci je horko, ale Vám je chladno? Díky regulaci třízónové klimatizace lze nezávisle nastavit teplotu pro místa řidiče, spolujezdce a prostor zadních sedadel. Klimatizaci Air Care Climatronic, která je od linie Tiguan Life součástí sériové výbavy, lze pohodlně nastavit prostřednictvím intuitivního dotykového ovládání ve Vašem zorném poli. Klimatizace toho však umí ještě více. Se snižující se rychlostí jízdy a v závislosti na dalších faktorech automaticky klesají otáčky ventilátoru a snižuje se tak hladina hluku, který klimatizace vydává. Filtr s aktivním uhlíkem zachytává částice pylu, spory plísní, jemné částice prachu a další alergeny. A při použití ostřikovačů čelního skla nebo při zařazení zpátečky se automaticky aktivuje vnitřní cirkulace vzduchu. V interiéru vozu je tak za všech okolností zajištěno dobré klima.

Komfort

-

Navigační systémy

Ukazuje, kam máte jet

Můžete poslouchat hudbu a současně sledovat trasu Vaší cesty. Díky oběma nabízeným navigačním systémům pojedete po té správné cestě a do cíle dojedete v dobré náladě.

 • všechny informace je možné paralelně zobrazit na displeji Digital Cockpit
 • systém lze řídit také pomocí hlasového ovládání bez použití speciálních povelů
 • barevný dotykový TFT displej se skleněným povrchem s úhlopříčkou 9,2 palce (23,4 cm), se senzorem přiblížení a ovládáním pomocí gest
 • příjem rádia v pásmu FM a anténní diverzita pro zajištění optimální kvality signálu přes DAB+
 • osm reproduktorů s celkovým výkonem 4x 20 wattů
 • systém rozpoznávání dopravních značek
 • volitelné telefonní rozhraní Comfort s možností připojení přes protokol bluetooth
 • Streaming & Internet
 • rozhraní App-Connect, vč. App-Connect Wireless pro Apple CarPlay™ a Android Auto™ od společnosti Google
 • podpora hudebních formátů MP3, AAC a WMA
 • dva konektory USB-C
 • interní paměť o velikosti 10 GB pro volné využití
 • předinstalované mapy Evropy
 • příprava pro tři roky bezplatného využívání služeb We Connect Plus, vč. We Connect
-

Sound systém

Hudbu v takové kvalitě jste ještě nikdy neslyšeli

Volitelný sound systém od společnosti Harman Kardon, který se dodává na přání, okouzlí svým dokonale vyladěným zvukem a sofistikovaným, elegantním designem. Byl speciálně navržen pro milovníky zvuku, kteří v průběhu jízdy chtějí nejenom poslouchat hudbu, ale chtějí si užít i její nejjemnější nuance. Můžete očekávat vyvážené výšky i hloubky a k tomu navíc i precizní podání basů. Sound systém Harman Kardon je zárukou vynikajícího zvuku, jaký jste ve voze Tiguan doposud nikdy neslyšeli.

-

Digital Cockpit Pro

Displej přístrojové desky ukazuje pouze to, co si přejete

Chcete mít na přístrojové desce pouze tachometr a otáčkoměr? Nebo chcete sledovat i další jízdní data a informace asistenčních systémů? Nebo navigační mapu? Či název skladby, kterou právě posloucháte? Nebo kombinaci výše zmíněných možností? Vše máte doslova ve svých rukou. Prostřednictvím multifunkčního volantu si jednoduše nakonfigurujete vlastní zobrazení, přesně podle Vašich potřeb. Digitální přístrojová deska Digital Cockpit Pro je součástí sériové výbavy pro linie Tiguan R-Line a Tiguan Elegance. Pro linii Tiguan Life se dodává na přání.

 • barevný TFT displej s úhlopříčkou 10,25 palce (26 cm)
 • možnost různých konfigurací; tři nejoblíbenější lze uložit
-

Personalizace

Vytvořený pro lidi, jež mají svůj profil

Váš nový Tiguan Vás pozná - a po jednorázovém přihlášení ve voze pomocí Vašeho Volkswagen ID (v závislosti na linii výbavy) automaticky aktivuje Váš individuální profil, a to od polohy sedadla přes osvětlení až po nastavení klimatizace. Tento profil je navíc možné přenést i do dalších vozidel. Maximální komfort je tak zajištěn i v případě, že se za volantem Vašeho vozu Tiguan střídá více řidičů.

-

Hlasové ovládání

Váš Tiguan Vás poslouchá na slovo

S novým vozem Tiguan můžete nyní komunikovat ještě intuitivnějším způsobem: Vaše přání můžete sdělit zcela přirozeným dialogem a Vaše pozornost přitom bude stále koncentrována na dění na silnici. Prostřednictvím intuitivního hlasového ovládání můžete řídit např. rádio, navigační systém nebo Váš telefon. A nemusíte přitom použít žádné speciální pokyny. Pouze stačí říci, co si přejete. Systém Vám bude rozumět. S využitím hlasového ovládání z paketu služeb We Connect Plus bude porozumění dokonce ještě lepší.

-

Easy Open

Snadné uložení zavazadel

Situace, kterou jste určitě zažili: Stojíte před dveřmi zavazadlového prostoru Vašeho vozu obtěžkáni zavazadly a nemáte ani jednu ruku volnou, abyste je mohli otevřít. Díky volitelné funkci Easy Open Vám však k otevření dveří zavazadlového prostoru postačí jen pohyb nohou pod zadním nárazníkem. Systém přitom rozpozná klíček od vozu ve Vaší kapse. Stejně impozantní je i zavazadlový prostor sám. Díky inteligentní koncepci děleného zadního sedadla se sklopnými opěradly může být jeho objem až 1655 litrů.

Konektivita

-

We Connect

Nový Tiguan. Ve spojení se světem

Nový Tiguan Vám umožní přístup k digitálním službám se značkou Volkswagen: Na přání můžete mít od počátku zajištěno připojení k internetu a můžete využívat celou řadu služeb We Connect. Po jednorázové aktivaci a přihlášení pomocí Vašeho Volkswagen ID pak můžete velmi snadno a navíc bezplatně využívat inovativní služby online.

Služby We Connect zajistí, že každý okamžik strávený za volantem pro Vás bude nejenom příjemnější, ale také komfortnější. Služby We Connect Vám umožňují přístup k celé řadě důležitých informací o vozidle a díky volání v případě poruchy, online alarmu nebo plánování termínu servisní prohlídky Vám zajistí příjemný komfort. Navíc můžete na dálku zkontrolovat, zda jsou zavřené dveře Vašeho vozu Tiguan a zda jsou vypnuta parkovací světla.

-

We Connect Plus

Objevte něco nového – na silnici nebo v digitálním prostoru

Celý svět digitální služeb Volkswagen posouvá konektivitu nového vozu Tiguan na vyšší úroveň: Volitelné služby We Connect Plus nabízejí další inteligentní technologie, jako je inteligentnější navigace s informacemi o situaci v dopravě v reálném čase, streamování médií, internetové rádio nebo využití Vašeho chytrého mobilního telefonu jako dálkového ovládání pro celou řadu funkcí vozu. Služby We Connect Plus přinášejí ještě více komfortu a zábavy.

-

We Upgrade

V novém voze Tiguan lze dodatečně aktivovat celou řadu funkcí a systémů

Možnost dodatečné individualizace: Celou řadu funkcí, kterými je nový Tiguan vybaven, je možné nejenom aktualizovat, ale jako tzv. funkce We Upgrade je lze dodatečně také aktivovat. Například infotainment systém Ready 2 Discover je možné rozšířit na plnohodnotný navigační systém nebo lze dodatečně aktivovat rozhraní App-Connect (pro paralelní zobrazení aplikací z mobilního telefonu na displeji infotainment systému) - pro technologie Apple CarPlay™ a Android Auto™ od Google je pak možné bezdrátové připojení. Dodatečně lze aktivovat např. také volitelné hlasové ovládání.

-

Streaming & Internet

Výroky jako „Ta cesta je nekonečná“ nebo „Hrozná nuda“ už neuslyšíte

V novém voze Tiguan máte přístup k vybrané streamovací službě, jako např. k Apple Music, a bezpočtu živých rádií a podcastů v internetovém rádiu. Integrovaný wifi hotspot pak zajistí stabilní připojení k internetu, a to až pro osm zařízení. Zkrátí tak zejména cestování na dlouhé vzdálenosti a také otázky "Kdy už tam budeme?" jistě neuslyšíte. Pro streamování hudby prostřednictvím navigačního systému Vašeho vozu Tiguan pouze stačí, abyste se jednoduše přihlásili Vašimi přihlašovacími údaji. Pak už si můžete užívat Vaší oblíbenou hudbu a nepotřebujete k tomu žádné externí zařízení.

-

App-Connect

Vaše aplikace Vám přinesou ještě více radosti

Volitelné softwarové rozhraní App-Connect umožňuje komfortní využívání aplikací a dat z Vašeho chytrého mobilního telefonu. Vybrané aplikace a datové soubory jsou přes rozhraní App-Connect přeneseny do Vašeho zorného pole na displej infotainment systému, jehož prostřednictvím je lze pohodlně ovládat. Lze tak velmi snadno přistupovat k hudbě, zprávám, mapám nebo audioknihám. Volkswagen přes rozhraní App-Connect podporuje tři komunikační standardy pro připojení chytrého mobilního telefonu k infotainment systému - Apple CarPlay™, Android Auto™ od společnosti Google a MirrorLink®. Využití rozhraní CarPlay™ a Android Auto™ je pak díky možnosti bezdrátového připojení velmi pohodlné. Bezdrátové připojení je možné v kombinaci s navigačními systémy Discover Media nebo Discover Pro a také s rádiem Ready 2 Discover.

Asistenční systémy a bezpečnost

-

Systém proaktivní ochrany cestujících

Chráněni jste ze všech stran

Systém proaktivní ochrany cestujících dokáže rozpoznat situace, při nichž hrozí zvýšené riziko nehody. V reakci na to, se automaticky zavřou okna včetně panoramatického výklopného/posuvného střešního okna, a dojde k preventivnímu napnutí bezpečnostních pásů na předních sedadlech. Je dobré vědět, že tato funkce ve Vašem voze existuje. Ještě lepší ale je, když ji nikdy nebudete muset využít.

-

Front Assist

Reaguje předvídavějším způsobem než kdykoli v minulosti

Nový Tiguan Vám prostřednictvím systému nouzového brzdění Front Assist s rozpoznáváním chodců pomůže v případě hrozící nehody snížit závažnost potenciální kolize, nebo jí v ideálním případě dokonce zcela zabrání. Systém identifikuje osoby i ostatní automobily v jízdní dráze a včas před nimi varuje řidiče. V případě, že řidič adekvátně nereaguje, systém začne automobil automaticky nouzově brzdit.

-

Emergency Assist

Reaguje, když Vy nereagujete

Systém Emergency Assist, který se dodává na přání, zasáhne v případě zdravotní indispozice řidiče. Jestliže systém neregistruje žádnou aktivitu řidiče, nejdříve se ho snaží přimět k reakci. Jestliže ten na varování nereaguje, systém kontrolovaným způsobem vozidlo zastaví. Může tak v rámci možností daných systémem zabránit nehodě.

-

Travel Assist

Nové vlastnosti řízení

Nový Tiguan je vybavený technologiemi, díky nimž se dostanete pohodlněji do cíle Vaší cesty. K nim patří také volitelný asistenční systém Travel Assist, který na stisk tlačítka zajistí komfort na vysoké úrovni, a pomáhá Vám při monotónních a únavných jízdách:

 • Travel Assist zejména při jízdách po dálnicích a silnicích 1. třídy udržuje vůz v jízdním pruhu a současně udržuje rychlost. Zohledňuje přitom také odstup od vpředu jedoucího vozu.
 • V kombinaci s dvouspojkovou převodovkou DSG zajišťuje pohodlné popojíždění ve váznoucí dopravě.

Technologie

-

Hybridní technologie

Kombinovaný pohon, násobná efektivita

Jste připraveni na dvojnásobnou radost z jízdy? Nový Tiguan bude již brzo k dispozici s efektivním pohonem Plug in Hybrid.

-

Motory

Větší síla, nižší spotřeba

Váháte mezi benzinovým nebo naftovým pohonem? Správné rozhodnutí uděláte v obou případech - všechny motory se totiž vyznačují vysokou účinností, hospodárností a jsou vhodné pro každodenní využití. Agregáty využívají inteligentní kombinaci přímého vstřikování paliva a přeplňování. Tato technologie nese u benzinových motorů označení TSI a u naftových motorů TDI (spotřeba paliva modelu 2,0 TDI SCR 4MOTION 110 kW se 7stupňovou převodovkou DSG (l/100 km): kombinovaný provoz 4,9-5,0; Emise CO₂ (g/km): kombinovaný provoz: 129-131; Energetická třída: A). Díky využití technologie BlueMotion navíc ušetříte palivo, aniž byste museli obětovat dynamické jízdní vlastnosti. Součástí technologie BlueMotion je např. rekuperace energie uvolněné při brzdění nebo systém Start-Stop. Přeplňované naftové agregáty jsou navíc vybavené technologií ošetření výfukových zplodin Twindosing, která díky použití dvou SCR katalyzátorů dále snižuje emise.

-

4Motion

S pohonem všech kol 4MOTION budete mít vždy dobrou trakci.

Slunce nesvítí? Nevadí. Volitelný pohon všech kol 4MOTION rozděluje sílu motoru podle potřeby na všechna čtyři kola, a nezáleží na tom, zda právě jedete na mokré vozovce, ledu nebo přes výmoly na polní cestě. 4MOTION (spotřeba paliva modelu 2,0 TDI SCR 4MOTION 110 kW se 7stupňovou převodovkou DSG (l/100 km): kombinovaný provoz 4,9-5,0; Emise CO₂ (g/km): kombinovaný provoz: 129-131; Energetická třída: A) brání protáčení jednotlivých kol a Váš Tiguan tak získá lepší trakci na téměř každém povrchu. Jinými slovy: Komfort je na prvním místě.

Součástí 4MOTION je také elektronická volba jízdního profilu 4MOTION Active Control, jejímž prostřednictvím využijete potenciál pohonu všech kol na maximum.

-

4Motion Control

Radost z jízdy závisí pouze na nastavení

Nedílnou součástí pohonu všech kol 4MOTION (spotřeba paliva modelu 2,0 TDI SCR 4MOTION 110 kW se 7stupňovou převodovkou DSG (l/100 km): kombinovaný provoz 4,9-5,0; Emise CO₂ (g/km): kombinovaný provoz: 129-131; Energetická třída: A¹) je také elektronická volba jízdního profilu 4MOTION Active Control, která Vám umožňuje volit jeden ze čtyř módů. Budete překvapeni, jak systém dokáže změnit vlastnosti pohonu Vašeho modelu Tiguan, a jak je optimálně přizpůsobí aktuálnímu povrchu. Zajistí Vám tak ještě více komfortu a radosti z jízdy.

 • Sníh: pro jízdu po kluzkém povrchu a povrchu pokrytém sněhem
 • Onroad: pro jízdu po silnici
 • Offroad: pro dobrodružství mimo zpevněné cesty
 • Offroad Individual: pro individuální nastavení

Součástí 4MOTION Active Control je navíc také elektronická uzávěrka diferenciálu XDS.

Technické údaje

0 Kč
Volkswagen Tiguan - Technické údaje

Objednejte si testovací jízdu modelu Volkswagen Tiguan

Povinná položka

 

Vozy skladem

Volkswagen Tiguan TIGUAN
 • Cena s DPH 519 000 Kč
 • Cena bez DPH 428 926 Kč
 • 47 345 km
 • 92 kW / 125 k / 1,4 l
 • 07/2018
 • Manuální, 6 st.
 • Benzín
 • Bílá
Volkswagen Tiguan 1,4 TSI 90 kW BMT Trend & Fun
 • Cena s DPH 299 000 Kč
 • Cena bez DPH 247 107 Kč
 • 103 147 km
 • 90 kW / 123 k / 1,4 l
 • 02/2013
 • Manuální, 6 st.
 • Benzín
 • Béžová
Volkswagen Tiguan 2,0TDi/110kw 7°DSG 4x4 R-line Allspace
 • Cena s DPH 1 194 500 Kč
 • Cena bez DPH 987 190 Kč
 • 7 016 km
 • 110 kW / 150 k / 2,0 l
 • 01/2023
 • Automatická
 • Nafta
 • Šedá

VW Tiguan - Stránky Wikipedia

Někteří nesprávně říkají: wv tiguan, wolkswagen tiguan, wolksvagen tiguan