1. Základní charakteristika modelu

GTI je od svého zrodu synonymem pro mimořádný výkon a spoustu radosti z jízdy. Polo GTI je pokračováním této tradice a díky svému dynamickému šarmu je také centrem pozornosti. Pověstná síla GTI evokuje již 40 let představu radosti z jízdy. Nadšení však vyvolají nejenom údaje o jeho výkonu, ale také moderní technologie, které Vás podporují v průběhu jízdy.

2. Design karosérie a interiéru

Exteriér

Dokonalé bezpečí. Dokonalá krása.

Exteriér

Ukažte se

Tak, jako každé GTI se značkou Volkswagen, se i Polo GTI (spotřeba paliva (l/100 km): město - 7,7; mimo město - 4,9; kombinovaný provoz - 5,9; emise CO₂ (g/km): kombinovaný provoz - 134; energetická třída: C) značně odlišuje od základního modelu. Nese totiž znaky, které jsou typické pro modely GTI, jako červené brzdové třmeny, nápisy "GTI" předu i vzadu, svébytné nárazníky, spoiler a hexagonální mřížku chladiče. Výrazná je rovněž červená designová linka na přední partii, která se táhne přes celou šíři mřížky chladiče až do volitelných LED světlometů. Mlhové světlomety a moderní zadní LED světla jsou součástí sériové výbavy. Završením sportovního vzhledu jsou pak sedmnáctipalcová kola z lehké slitiny "Milton Keynes".

Světla

Chcete samozřejmě dobře vidět - i dobře vypadat

Tato světla neztratí nic ze svého estetického účinku, ani když jsou rozsvícená a dále umocňují dynamický vzhled čelní partie vozu Polo GTI (spotřeba paliva. Za mlhy a intenzivního deště nebo silného sněžení Vám pomohou sériové mlhové světlomety. Při odbočování zajistí lepší osvětlení vozovky přisvěcování do zatáček. V případě volitelných LED světlometů je designová červená linie protažena až do jejich těla. Zadní světla jsou již sériově vybavena LED technologií, která se vyznačuje dlouhou životností a nízkou spotřebou energie.

Kola

Uvedou do pohybu i Vaše oči

Již v klidu působí dynamickým dojmem a tendencí k pohybu vpřed. Sériová sedmnáctipalcová kola "Milton Keynes" připomínají ostré břity nožů nebo ostré lopatky turbíny. Kontrast leštěného povrchu a černých vnitřních ploch dokonale ladí s dynamickým vzhledem vozu Polo GTI. Volitelná osmnáctipalcová kola "Brescia" jsou pak ještě větší. Kombinace černých a leštěných ploch společně s neobvyklou geometrickou strukturou působí velmi lehkým a vzdušným dojmem a dává vyniknout atraktivním červeným brzdovým třmenům.

Panoramatické výklopné/posuvné střešní okno

Slunce, vítr mnoho dalšího: Toto posuvné střešní okno otevírá spoustu možností

Otevírací dobu si určíte sami. Zavřené, vyklopené nebo zcela otevřené: Panoramatické výklopné/posuvné střešní okno s elektrickým ovládáním (výbava na přání) Vám umožní, abyste si mohli v horkých dnech užívat sluneční paprsky a čerstvý vzduch. A v případě, že je sluneční záření už příliš intenzivní, ochrání Vás tónované sklo a vysoce kvalitní roleta, které v interiéru vozu Polo GTI zajistí příjemnou teplotu. Panoramatické výklopné/posuvné střešní okno však bude vždy zajímavým detailem - jeho mimořádně velká plocha se totiž rozprostírá přes celou šíři střechy. Díky velké délce otevření může do interiéru proudit velké množství vzduchu, který v něm zajistí příjemné klima.

Interiér

Interiér

Zažijte atmosféru modelu GTI

Komfort ve voze Polo GTI (spotřeba paliva (l/100 km): město - 7,7; mimo město - 4,9; kombinovaný provoz - 5,9; emise CO₂ (g/km): kombinovaný provoz - 134; energetická třída: C) překoná Vaše očekávání. Rádio "Composition Colour", které je součástí sériové výbavy, můžete pohodlně ovládat pomocí sportovního multifunkčního volantu. Ten je potažen kůží a zdoben červenými švy. Tyto markantní detaily najdete také na hlavici řadicí páky a textilních kobercích. Atmosféru modelu GTI dále umocňují sportovní sedadla čalouněná látkou "Clark" v titanově černé barvě s typickým károvaným vzorem s červenými pruhy. Sériové bederní opěrky zajistí úlevu Vašim zádům. I při jízdách na dlouhé vzdálenosti, při nichž dochází k ochabnutí zádového svalstva, si tak udržíte optimální pozici sezení. Problémy se zády způsobené špatným držením těla tak patří minulosti.

Komfort sezení

Sedadla, která Vás podrží

Károvaný vzor sedadel je etalonem stylu již od prvního modelu Golf GTI, který je od té doby nepostradatelným detailem. Ve voze Polo GTI získal tento vzor moderní interpretaci, aniž by byla porušena tradice. Sportovní sedadla jsou nejenom opticky atraktivním detailem, ale zajišťují i dobré držení těla. To ocení i spolujezdkyně nebo spolujezdec, při poněkud sportovnějším průjezdu zatáčkou. Velmi příjemným prvkem je také sériová bederní opěrka. Jak její název napovídá, poskytuje oporu páteři a udržuje Vaše tělo v pozici, která dělá dobře Vašim zádům.

Active Info Display

Tuto kabinu Vám budou závidět i závodní jezdci

Analogové přístroje patří minulosti. Tradiční kombinovaný přístroj může být na přání nahrazen digitálním panelem Active Info Display s vysokým rozlišením, který Vám kromě klasických přístrojů, jako tachometru, otáčkoměru a počítadla kilometrů ve Vašem zorném poli cíleně zobrazuje také další data. Pro sportovní Polo GTI byl vzhled panelu doplněn červenými detaily, výraznou typografií a dynamickým designem.

Vy sami rozhodnete, co chcete zobrazit: Zcela podle potřeby si můžete vyvolat například detailní jízdní data, název aktuální skladby nebo si na celé ploše displeje můžete zobrazit navigační mapu, resp. optické zobrazení Vašich asistenčních systémů.

Pomocí infotainment systému si můžete nakonfigurovat až tři uspořádání, jež si uložíte a která si následně můžete vyvolat prostřednictvím tlačítka na multifunkčním volantu. K dispozici máte také klasický profil, na kterém se mezi otáčkoměrem a tachometrem zobrazuje multifunkční ukazatel.

Navigace

Zažijte atmosféru modelu GTI

Jet se zapnutou navigací se může vyplatit i na trasách, které velmi dobře znáte, a to díky službě online Car-Net "Guide & Inform Basic". Tato služba využívá nejaktuálnější data z internetu a včas tak může varovat před dopravní zácpou a najít alternativní trasu. Pomocí vyhledávání zvláštních cílů můžete také objevit nové kavárny nebo restaurace. Využívání služby "Guide & Inform Basic" je v prvním roce bezplatné.

Volitelný navigační systém "Discover Media" je vybaven barevným dotykovým displejem se skleněným povrchem s úhlopříčkou 20,3 cm (8 palců). Ovládání je zcela intuitivní. Systém lze řídit dokonce prostřednictvím tabletu, a to i ze zadního sedadla - umožňuje to aplikace "Volkswagen Media Control".

Pro zajištění dobré zábavy je navigační systém "Discover Media" vybaven příjmem rádia, CD přehrávačem s podporou formátů MP3 a WMA, USB portem, dvěma sloty na SD karty, šesti reproduktory a protokolem bluetooth pro připojení mobilního telefonu. Jezdíte zejména po silnicích Evropy? Pak jste pro Vaši příští cestu optimálně vybaveni, protože na SD kartě jsou uložené navigační mapy tohoto kontinentu. Displej infotainment systému je nyní umístěn v ideálním místě v horní části palubní desky, což zlepšuje ergonomii a přispívá k lepší viditelnosti.

Radio

Když chcete, můžete jej používat i pro poslech rádia.

Všechny infotainment systémy určené pro Polo GTI jsou mírně skloněny směrem k řidiči a inteligentním způsobem zakomponovány v palubní desce. Výdechy ventilace se nacházejí pod širokým displejem, který je umístěn v horní části palubní desky. To zlepšuje ergonomii a přispívá i k lepší viditelnosti.

Rádio "Composition Media"

Jestliže chcete větší displej, CD přehrávač s podporou hudebních formátů MP3 a WMA a šesti reproduktory, je pro Vás tou správnou volbou rádio "Composition Media", jehož obrazovka má úhlopříčku 20,3 cm (8 palců). Rádio "Composition Media" zahrnuje všechny funkce rádia "Composition Colour", navíc je vybaveno USB portem a protokolem bluetooth pro připojení mobilního telefonu.

Telefonní rozhraní

Máte vždy po ruce nabíjecí kabel, když je baterie Vašeho chytrého mobilního telefonu vybitá? Ve voze Polo GTI již na nabíjecí kabel nemusíte myslet. Váš mobilní telefon stačí pouze uložit do přední odkládací přihrádky, kde se bude nabíjet prostřednictvím indukční vazby. Nezbytným předpokladem je, že Váš telefon musí podporovat standard Qi. Indukční nabíječka je součástí volitelného telefonního rozhraní "Comfort", lze ji však objednat také samostatně.

Telefonní rozhraní "Comfort"

Velmi komfortní: Volitelné telefonní rozhraní "Comfort" zahrnuje nejenom hands free, ale také indukční nabíječku. Díky další indukční vazbě na vnější anténu vozu a USB portu v přední odkládací přihrádce, který umožňuje jak přenos dat, tak i nabíjení připojeného přístroje, je telefonování ve Vašem voze Polo GTI* mimořádně komfortní. Velmi příjemné přitom je, že indukční vazba na vnější anténu vozu v kombinaci s vysoce kvalitním mikrofonem ve stropě vozu a výstupu zvuku přes reproduktory zajišťuje velmi dobrou kvalitu hovoru. Není tak již potřeba žádný držák telefonu, což je velmi pěkné a také pěkně praktické.

DoorBird

Při cestování Vaším vozem uvidíte, kdo stojí přede dveřmi Vašeho domu

Představte si, že z Vašeho vozu Polo vidíte, kdo stojí přede dveřmi Vašeho domu, a Vy můžete s Vaším hostem komunikovat v reálném čase. Zní to jako vzrušující teorie, je to však již dlouho realita. Jestliže návštěva zazvoní u dveří Vašeho domu v době, kdy jste právě za volantem, můžete si ji nechat zobrazit prostřednictvím infotainment systému Vašeho vozu Polo, a to bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Aplikace DoorBird* je přitom pomocí technologie MirrorLink® paralelně zobrazována na displeji infotainment systému. Vy tak můžete přivítat Vaše hosty u Vás doma, zatímco máte obě ruce na volantu. Pomocí příslušné technologie SmartHome tak ještě v době, kdy sedíte za volantem a máte zpoždění, můžete hostům otevřít domovní dveře.

Car-Net App-Connect

Vaše oblíbené aplikace můžete užívat i ve Vašem voze Polo

Softwarové rozhraní Car-Net App-Connect⁴ Vám umožňuje pohodlné propojení Vašeho chytrého mobilního telefonu s volitelným rádiem "Composition Media" nebo navigačním systémem "Discover Media", který se dodává na přání. Vybrané aplikace běžící na Vašem chytrém mobilním telefonu je tak možné ovládat prostřednictvím dotykového displeje v automobilu. Výhoda však nespočívá pouze v jednoduchém ovládání. Některé aplikace mohou zpracovávat informace, které získají z automobilu a nabízejí Vám tak další užitečné a zábavné funkce.

Car-Net "Guide & Inform"

Při jízdě do cíle Vaší cesty budete udržovat směr a přitom si budete užívat dobrou zábavu

Internet v automobilu má pro Volkswagen synonymum Car-Net. Je to zastřešující název pro mnoho praktických služeb a aplikací. Paket služeb Car-Net "Guide & Inform"³ lze využívat prostřednictvím navigačního systému "Discover Media", který je součástí výbavy na přání. Díky připojení k internetu můžete využívat ta nejaktuálnější data. Vytvoří-li se někde například dopravní zácpa, nebo naopak dojde k jejímu uvolnění, dozvíte se to online v reálném čase. Mimořádně komfortní je také to, že trasa Vaší cesty se automaticky přizpůsobí aktuální situaci.

3. Aktuální ceníky a katalogy

Konfigurátor modelu


4. Optimální konfigurace VW Polo GTI

5. Asistenční systémy a bezpečnost

Asistenční systémy

Systém rozpoznávání chodců

Pomáhá Vám lépe chránit chodce

Jako řidič automobilu musíte velmi rychle reagovat v situaci, kdy do jízdní dráhy bezprostředně před vozem náhle vstoupí chodec. Významnou podporu v takové případě představuje systém rozpoznávání chodců³, který situaci bleskově vyhodnotí a okamžitě prostřednictvím optické i akustické signalizace varuje řidiče. Jestliže řidič okamžitě nešlápne na pedál brzdy, systém jej upozorní na kritickou hodnotu odstupu krátkým brzdným rázem a současně připraví brzdový systém na potenciální nouzové brzdění, při kterém bude okamžitě k dispozici maximální brzdná síla. V případě, že řidič ani po všech varováních nereaguje, systém začne automaticky nouzově brzdit. V ideálním případě tak může kolizi zcela zabránit nebo alespoň zmírní její následky.

Systém rozpoznávání chodců je rozšířením sytému kontroly odstupu "Front Assist" s funkcí nouzového brzdění City Brake, který je součástí sériové výbavy.

"Blind Spot"-Senzor

Vaše Polo Vám pomůže při změně jízdního pruhu i při couvání z řady stojících vozidel

Učí se to každý žák autoškoly - díky ohlédnutí se přes rameno zjistí, zda se v tzv. "mrtvém úhlu" nenachází jiné vozidlo. Nyní je i pro Polo GTI k dispozici systém "Blind Spot" senzor, který prostřednictvím signalizace ve vnějším zpětném zrcátku okamžitě upozorňuje řidiče na potenciální nebezpečí², jakmile se do prostoru "mrtvého úhlu" dostane jiné vozidlo. Jestliže řidič i přesto zapne směrovku, začne LED signalizace ve skle vnějšího zpětného zrcátka blikat a upozorňuje na nebezpečí. Volitelný "Blind Spot" senzor pracuje již od rychlosti 15 km/h a dodává se společně s asistentem pro "vyparkování".

Asistent pro "vyparkování" Vás podporuje při couvání z řady stojících vozidel.² Systém prostřednictvím senzorů v zadním nárazníku monitoruje dopravu v příčném směru za automobilem. Při kritickém přiblížení jiného vozidla varuje řidiče akustickým tónem a signalizací na displeji rádia nebo navigačního systému. V případě, že řidič na varování nereaguje, systém automobil zabrzdí a může tak hrozící kolizi zcela zabránit nebo alespoň zmírní její následky.

Systém sledování únavy

Aby Vás nepřemohla únavy

Představte si, že při cestování na dlouhé vzdálenosti po rovné monotónní trase Vás pomalu začíná zmáhat únava. Křečovitě držíte volant a ovládáte jej trhavými pohyby. Systém sledování únavy registruje toto atypické chování a bezprostředně na ně reaguje¹ - prostřednictvím akustické signalizace a upozornění na displeji multifunkčního displeje Vám doporučí přestávku na odpočinek.

Systém sledování únavy Vás doslova nutí k tomu, abyste v jízdě pokračovali až potom, co zastavíte na odpočívadle a bezpečně se tak dostali do cíle Vaší cesty. Ve voze Polo GTI je součástí sériové výbavy.

Technologie

Motor

Oceníte jeho výkon

Kolik výkonu chcete mít? Výkon vozu Polo GTI dosáhl impozantní hodnoty 200 k - 147 kW. To dostačuje k tomu, aby Polo GTI dokázalo z 0 na 100 km/h zrychlit za 6,7 sekundy. Motor 2,0 l TSI se však i přesto vyznačuje nízkou spotřebou paliva, velkou silou a krouticím momentem již při nízkých otáčkách. Polo GTI proto není jen pro potěšení z jízdy, ale rozhodnutí pro něj je výsledkem racionálního myšlení.

Uzávěrka diferenciálu XDS

Každá zatáčka Vám udělá radost

Elektronická uzávěrka diferenciálu XDS, která je součástí sériové výbavy, Vám pomáhá zejména při jízdě v zatáčkách. XDS přibrzďuje přední kolo na vnitřní straně zatáčky a v rámci daným možností brání jeho protáčení. Vy tak s vozem Polo GTI můžete projíždět zatáčky precizním a sportovnějším způsobem. Vždy však přitom prosím mějte na paměti vlastní bezpečnost, protože ani ten nejlepší systém nedokáže překonat hranice fyzikálních zákonů.

Elektronická uzávěrka diferenciálu XDS je nedílnou součástí elektronického stabilizačního systému a protiprokluzové regulace ASR. Zjednodušeně řečeno - tyto systémy v rámci daných možností snižují riziko protáčení kol, jehož následkem je smyk automobilu.

6. Objednejte si testovací jízdu modelu Polo GTI

Povinná položka


VW Polo GTI - Stránky Wikipedia