Volkswagen
Volkswagen
Značka Volkswagen před skokem do elektrické éry

Navzdory poklesu celkového trhu došlo v roce 2019 ke zvýšení počtu dodaných vozů ​​​​​​​na 6,3 milionu. Provozní ziskovost před zaúčtováním mimořádných položek vzrostla na 4,3 procenta. Zahájení realizace druhé fáze strategie TRANSFORM 2025+ se zaměřením na budoucí oblasti elektromobility a digitalizace. Provozní ředitel Ralf Brandstätter: „Rok 2019 byl pro značku Volkswagen úspěšný. Úspěšně jsme pracovali na všech velkých tématech. Naše strategie přináší výsledky.“ Prognóza dalšího obchodního vývoje je ztížena nejistotami v souvislosti s aktuální koronavirovou krizí.

Čtěte více
Tři verze Golfu
Tři verze Golfu
Premiéra ikon v Ženevě: Nový Golf GTI, Golf GTD a Golf GTE

Golf GTI: Agilní, hospodárný a rychlý kompaktní sportovní vůz ze světa high-tech vstupuje do digitální éry s výkonem 180 kW (245 k). Golf GTE: S celkovým nejvyšším výkonem hybridní soustavy 180 kW (245 k) je stejně výkonný jako Golf GTI. Jeho hybridní pohon kombinuje velkou dynamiku s elektrickým provozem a dojezdem cca 60 km s nulovými emisemi. Golf GTD: Nový Golf GTD se profiluje jako sportovní automobil pro cestování na dlouhé vzdálenosti. Kromě výkonu 147 kW (200 k) nabízí velmi dlouhý dojezd.

Čtěte více
Nový hybridní Touareg R
Nový hybridní Touareg R
Světová premiéra v Ženevě: Nový hybridní Touareg R

Hybridní pohon s možností externího nabíjení: Touareg R* o výkonu 340 kW (462 k) je novým hospodárným vrcholným modelem značky Volkswagen a první hybridní verzí v řadě modelů R. Částečně bez emisí: Touareg R dosahuje s elektrickým pohonem nejvyšší rychlosti 140 km/h a obvyklé vzdálenosti při dojíždění překonává s nulovými emisemi. Velmi praktický: Touareg R je připraven na každou výzvu díky nejvyšší přípustné hmotnosti přívěsu 3,5 tuny a trvalému pohonu všech kol (4MOTION). Touareg R je prvním vozem značky Volkswagen, jehož Travel Assist umožňuje asistovanou jízdu rychlostí až 250 km/h – a je navíc také prvním hybridním SUV s asistentem pro manévrování s přívěsem Trailer Assist.

Čtěte více