VW - evropské cíle v oblasti flotilových emisí CO2
VW - evropské cíle v oblasti flotilových emisí CO2
VW osobní vozy splnila s velkými rezervami evropské cíle

Průměrná hodnota emisí CO2 flotily nových osobních vozů v Evropě je o šest milionů gramů nižší než legislativou stanovené limity – oproti roku 2019 došlo k poklesu o 22 procent. Ralf Brandstätter, předseda představenstva značky Volkswagen osobní vozy: „Volkswagen je i nadále v čele transformace automobilového průmyslu.“ Volkswagen v roce 2020 ztrojnásobil počet dodaných elektromobilů. Elektrická ofenziva bude v roce 2021 pokračovat dalšími novými modely.

Čtěte více
VW Arteon Shooting Brake
VW Arteon Shooting Brake
Značka Volkswagen ztrojnásobila počet dodaných elektromobilů

Značka Volkswagen osobní vozy zvýšila počet elektromobilů dodaných zákazníkům na celém světě o 197 procent, u všech vozů s elektrifikovaným pohonem došlo k meziročnímu nárůstu o 158 procent. Volkswagen byl v roce 2020 lídrem německého trhu s elektricky poháněnými vozy. 68 800 objednávek v roce 2020: ID.3 1 byl v prosinci nejprodávanějším elektromobilem na mnoha evropských trzích. Předseda představenstva Ralf Brandstätter: „Rok 2020 byl pro elektromobilitu bodem obratu".

Čtěte více
VW ID.3
VW ID.3
VW ID.3 postupuje do finálového ankety Car of the Year 2021

Mezinárodní porota složená z renomovaných motoristických novinářů vybrala sedm finalistů ankety Car of the Year 2021 a vítěze vyhlásí 1. března 2021. Revoluční Volkswagen ID.3 ukazuje cestu k trvale udržitelné mobilitě s nulovými emisemi v rámci strategie Way to Zero. V ulynulém desetiletí se evropským „Autem roku staly“ modely Polo, Golf a Passat.

Čtěte více
VW Golf
VW Golf
Golf byl v roce 2020 znovu nejoblíbenějším vozem

Golf je „mistrem Evropy“ 2020: nejprodávanějším vozem v Německu i v Evropě. Výrazný nárůst objednávek od dokončení generační obměny s osmi verzemi modelu Golf – v současnosti má každý třetí Golf hybridní pohon. Šéf Volkswagenu Ralf Brandstätter: „Golf zaujal v roce 2020 pozici, která mu náleží".

Čtěte více
VW připravuje Skleněnou manufakturu Drážďany na produkci ID.3
VW připravuje Skleněnou manufakturu Drážďany na produkci ID.3
Konec výroby modelu e-Golf

Dne 23. prosince 2020 skončila výroba modelu e-Golf2: Od března 2017 bylo v Drážďanech vyrobeno 50 401 vozů. Po rekonstrukci výrobního zařízení sjedou na konci ledna z montážní linky první vozy ID.3 ​​​​​​​1. Vedoucí závodu Danny Auerswald: „Volkswagen zdůrazňuje výrobou modelu ID.3 v Drážďanech význam saských závodů v koncernové elektrické ofenzivě."

Čtěte více
VW - 70 let vývozu automobilů v podobě rozložených sad CKD
VW - 70 let vývozu automobilů v podobě rozložených sad CKD
Brouci v krabicích: Volkswagen připomíná 70 let vývozu automobilů

„Completely Knocked Down“: Značka Volkswagen osobní vozy vyváží od roku 1950 vozidla rozložená na jednotlivé díly a v zahraničí je znovu montuje. Cílem je získávání nových trhů a propojování globální výrobní sítě Volkswagen. Ročně putuje 25 000 námořních kontejnerů do 27 montážních závodů v deseti zemích. Dodnes bylo vyvezeno 200 milionů vozidel. Náročnou logistiku v současnosti optimalizuje technicky vyspělá robotika a umělá inteligence.

Čtěte více
VW - Head-up-Display s rozšířenou realitou
VW - Head-up-Display s rozšířenou realitou
Head-up-Display s rozšířenou realitou

Složitý název, fascinující funkce: Informace se promítají do zorného pole řidiče. Šipky pro odbočování a další označení překrývají reálné okolí a přispívají k novým zážitkům z jízdy. Volkswagen zavádí novou technologii jako první mainstreamový výrobce do kompaktního segmentu ve výbavě modelů ID.3 1 a ID.4 2.Šéf vývoje Frank Welsch: „Přinášíme do kompaktní třídy opravdové inovace - právě to je pro Volkswagen typické."

Čtěte více