Volkswagen
Volkswagen
Volkswagen prodlužuje na celém světě záruku na nový vůz

Značka Volkswagen osobní vozy prodlužuje dobu záruky na nový vůz o tři měsíce. Nové opatření platí pro všechna vozidla, vyrobená v Evropě nebo pro evropský trh, jejichž dvouletá záruka na nový vůz nebo prodloužená záruka končí v období od 1. března 2020 do 31. května 2020. Záruky se prodlužují na dobu tří měsíců od vypršení platnosti původní záruky na nový vůz, resp. prodloužené záruky.

Čtěte více
Volkswagen - Wolfsburg
Volkswagen - Wolfsburg
Volkswagen obnovil výrobu ve Wolfsburgu

Prvním vyrobeným vozidlem je Golf. Výrobní počty se budou zpočátku pohybovat mezi 10 až 15 procenty celkové kapacity, v příštím týdnu vzrostou na 40 procent. Stobodový plán zajistí maximální ochranu zdraví zaměstnanců. Ralf Brandstätter, provozní ředitel značky Volkswagen osobní vozy: „Postupné obnovení výroby je pro zaměstnance, prodejce, dodavatele a ekonomiku celkově významným signálem.“ Předseda vlády Dolního Saska Stephan Weil navštívil výrobní závod v průběhu první směny: „Nyní musíme znovu rychle oživit prodej automobilů.“ Předseda podnikové rady Bernd Osterloh: „Při obnovení výroby stojí na prvním místě zdraví kolegyň a kolegů.“

Čtěte více
Volkswagen - Zdravotnický materiál
Volkswagen - Zdravotnický materiál
Volkswagen daroval již více než pět milionů ochranných roušek

Koncern Volkswagen daruje zdravotnický materiál v celkové hodnotě 40 milionů eur. Volkswagen objednal a dodá celkem 13 milionů roušek a 750 000 litrů dezinfekčního prostředku. Společnost kromě toho organizuje dodávky velkého počtu zdravotnických pomůcek, které objednala spolková vláda. Ministr hospodářství Dolního Saska Bernd Althusmann, člen představenstva společnosti Volkswagen, odpovědný za personalistiku, Gunnar Kilian a předseda koncernové podnikové rady Bernd Osterloh převzali na hannoverském letišti další zboží z Číny.

Čtěte více
Volkswagen Tiguan
Volkswagen Tiguan
Tiguan překonal hranici šesti milionů prodaných vozů

Jasná jednička: Tiguan se stal nejúspěšnějším modelem koncernu Volkswagen a nejprodávanějším SUV v Evropě. Neustále rostoucí poptávka: Volkswagen zvýšil od debutu modelu Tiguan v roce 2007 výrobu ze 120 000 na téměř 911 000 vozidel ročně. 2495 vozů denně: V uplynulém roce vyjel z bran výrobních závodů v Německu, Rusku, Číně a Mexiku jeden nový Tiguan každých 35 sekund.

Čtěte více
Volkswagen - Obnovení výroby
Volkswagen - Obnovení výroby
Volkswagen postupně obnovuje výrobu

Značka Volkswagen osobní vozy zahájí v týdnu od 20. dubna výrobu v Cvikově a Bratislavě. Od 27. dubna budou postupně obnovovat výrobu ostatní výrobní závody značky Volkswagen v Německu, Portugalsku, Španělsku, Rusku, Jižní Africe a Severní i Jižní Americe. Volkswagen Group Components postupně rozšiřuje výrobu. 100bodový plán pro maximální ochranu zdraví.

Čtěte více