Volkswagen bezemisní a autonomní budoucnost
Volkswagen bezemisní a autonomní budoucnost
Bezemisní a autonomní budoucnost mobility koncernu Volkswagen

Koncern Volkswagen prezentuje strategii NEW AUTO do roku 2030. Kombinace silných značek, modulárních technických platforem a nových nabídek služeb přinese synergie, zvýší výnosy a zpřístupní nové zdroje zisku. Cílový rozsah pro provozní ziskovost v roce 2025 byl zvýšen ze 7 až 8 procent na 8 až 9 procent a vytvoří základ pro další kolo cyklického plánování. Uzavření dohody se společností Gotion High-Tech o industrializaci výroby akumulátorových článků v Německu; Španělsko potvrzeno jako možná lokalita pro třetí „gigatovárnu“.

Čtěte více
Volkswagen Golf R Variant
Volkswagen Golf R Variant
Nový Golf R Variant - silné kombi

Silné kombi: 235 kW (320 k)1, 420 N.m, z nuly na 100 km/h za 4,9 sekundy. Výrazný vzhled: Působivý, sportovní design R. Vynikající agilita: Pohon všech kol 4MOTION se systémem R-Performance Torque Vectoring, vysokovýkonný brzdový systém. Paket R-Performance2: Dva nové jízdní módy „Special“ a „Drift“, nejvyšší rychlost 270 km/h. Zákazníci si již mohou vůz objednat u autorizovaných prodejců VW. Základní cena modelu pro český trh je 1 225 900 Kč.

Čtěte více
Volkswagen - Modely ID.
Volkswagen - Modely ID.
Volkswagen spouští aktualizace „Over the Air“ pro rodinu ID.

Milník na cestě k softwarově orientovanému poskytovateli mobility. Značka Volkswagen je prvním výrobcem v mainstreamovém segmentu, který bezdrátově přenáší pravidelné aktualizace do vozidel zákazníků. Modely ID. budou i po předání zákazníkovi vždy v nejaktuálnějším stavu, což zvýší zůstatkovou hodnotu vozidel. Softwarové aktualizace vytvářejí předpoklady pro nové obchodní modely.

Čtěte více
Volkswagen - Nový Tiguan Allspace
Volkswagen - Nový Tiguan Allspace
Nový Tiguan Allspace lze již objednávat

Nový Tiguan Allspace startuje s ostřejším designem, novou strukturou výbav a rozsáhlou technickou modernizací. Variabilní interiér s třetí řadou sedadel dodávanou na přání nabízí prostor až pro sedm cestujících včetně zavazadel. Modulární informační a zábavní systém nejnovější generace (MIB3) přináší do modelu Tiguan Allspace online služby „We Connect“.

Čtěte více
Volkswagen - Nové Polo GTI
Volkswagen - Nové Polo GTI
Nové Polo GTI Moderní sportovní vůz v jeho nejlepší podobě

Výkon, technologie, sportovnost – nové Polo GTI1 nově definuje měřítka ve své třídě. Výkonný pohon: silný přeplňovaný zážehový motor a sportovní podvozek pro nové Polo GTI. Vrcholný model rodiny Polo: Prvky výbavy, jakými jsou barevně odlišené světlomety IQ.LIGHT – LED Matrix a červené ozdobné pruhy na masce chladiče, jej odlišují od ostatních modelů Polo. 

Čtěte více
Volkswagen ID.4 GTX
Volkswagen ID.4 GTX
Zákazníci již mohou objednávat nové ID.4 GTX

ID.4 GTX přináší do rodiny ID. pohon všech kol se dvěma elektromotory. Síťově propojený systém řízení jízdní dynamiky v sériové výbavě koordinuje mj. dobře známý pohon 4MOTION (4x4) a elektromotory na obou nápravách. Sportovně dynamický design je pro GTX typický. Klaus Zellmer, člen představenstva, odpovědný za prodej: „S GTX znovu urychlujeme naši strategii ‚Way to Zero‘.“

Čtěte více
Volkswagen UEFA EURO 2020
Volkswagen UEFA EURO 2020
Volkswagen zajišťuje na turnaji UEFA EURO 2020™

Přibližně 9000 dobrovolníků s označením „Volkswagen Mobility Maker“ bude v jedenácti pořadatelských městech mistrovství Evropy ve fotbale pomáhat fanouškům s mobilitou. V Mnichově a Kodani se mohou návštěvníci nechat bezplatně přepravovat městem v modelech ID. v rámci služby „Volkswagen Free Chauffeur“. Tričko „EURO Mobility Shirt“ je klíčem k dalším nabídkám mobility v Římě, Londýně, Kodani a Mnichově. Klaus Zellmer, člen představenstva společnosti Volkswagen, odpovědný za prodej: „Chceme fanoušky nadchnout pro trvale udržitelnou mobilitu.“

Čtěte více
Volkswagen investuje do trvale udržitelných aktivit
Volkswagen investuje do trvale udržitelných aktivit
Volkswagen investuje do trvale udržitelných aktivit

Koncern se podílí na financování švédského výrobce akumulátorových článků v celkové výši 2,75 miliardy USD, a udržuje si tím 20% podíl ve společnosti Northvolt AB. Prostředky poslouží k rozšíření kapacit v oblastech výroby, recyklace, výzkumu a vývoje. Arno Antlitz, člen představenstva, odpovědný za finance a IT: „Potvrzujeme tím naše strategické partnerství se společností Northvolt, dodavatelem trvale udržitelně vyráběných akumulátorových článků.“.

Čtěte více
Volkswagen nové Polo
Volkswagen nové Polo
Nový Volkswagen Polo již v předprodeji

Nové Polo nabízí v sériové výbavě LED světlomety i LED zadní svítilny. Poprvé se dodávají vyspělé technologie „IQ.DRIVE Travel Assist“ (částečně automatizovaná jízda) a „světlomety IQ.LIGHT – Matrix LED“ (interaktivní osvětlení). Nové Polo mohou zákazníci objednávat již od 346 900 Kč.

Čtěte více