VW - Výrobní závod Emden
VW - Výrobní závod Emden
Výrobní závod Emden vstupuje do nové éry elektromobily

Zahájení rekonstrukce závodu v rámci přechodu na elektromobilitu: Vzniká nová výrobní hala pro elektromobily. Do výrobního závodu bude investována přibližně jedna miliarda eur. Od roku 2022 se bude na pobřeží Severního moře vyrábět kompaktní SUV ID.41 s výhradně elektrickým pohonem. Předseda představenstva značky Volkswagen Ralf Brandstätter: „Urychlujeme systémovou změnu – Emden je důležitým pilířem naší elektrické strategie“. Andreas Tostmann, člen představenstva značky Volkswagen, odpovědný za výrobu a logistiku: „Jeden z nejmodernějších výrobních závodů v automobilovém průmyslu“. Předseda ústřední podnikové rady Bernd Osterloh: „Silný produktový mix pro silný výrobní závod“.

Čtěte více
VW Nový Tiguan
VW Nový Tiguan
Elektrifikovaný a dynamičtější: Nový Tiguan

Nový Tiguan nyní i s externě nabíjitelným hybridním pohonem: Tiguan eHybrid1 může jet s výhradně elektrickým pohonem, a tedy s nulovými lokálními emisemi, rychlostí až 130 km/h. Nový model R: Volkswagen R vyvinul nejsportovnější verzi Tiguanu od debutu této modelové řady: Tiguan R1. Nový pohon všech kol: Systém 4MOTION s variabilním rozdělováním točivého momentu umožňuje modelu Tiguan R dosahovat nové úrovně jízdní dynamiky v segmentu SUV. Nové informační a zábavní systémy: Modulární platforma pro informační a zábavní systémy2 třetí generace (MIB3) nabízí v modelu Tiguan nejlepší možnou konektivitu a připojení k internetu.

Čtěte více
VW - Předání štafety
VW - Předání štafety
Cvikovský závod vyrábí už pouze elektromobily

Po 116 letech: Ukončením výroby modelu Golf Variant se uzavírá historie vozidel se spalovacími motory z Cvikova. Made in Zwickau: Od roku 1990 bylo vyrobeno 6 049 207 vozů Volkswagen. Přeměna v největší evropský závod na výrobu elektromobilů: V roce 2021 bude vyrábět šest elektricky poháněných modelů značek Volkswagen, Audi a SEAT. Plánovaná roční kapacita vzroste až na 330 000 vozů.

Čtěte více
VW - Arteon a Arteon Shooting Brake
VW - Arteon a Arteon Shooting Brake
Dvě verze místo jedné: Nové modely Arteon a Arteon Shooting Brake

Sedan se splývavou zádí a Shooting Brake – Arteon bude nabízen ve dvou karosářských verzích. Shooting Brake je zcela novou interpretací konceptu kombi Variant. Celá modelová řada byla po technické stránce rozsáhle modernizována. Volkswagen nabízí pro modelovou řadu Arteon poprvé plug-in hybrid. Vrcholnou verzí modelové řady bude Arteon R.

Čtěte více
VW - Flotila pro zaměstnance
VW - Flotila pro zaměstnance
Zátěžový test v každodenním provozu:

Rozsáhlá zkušební fáze se zaměřením na praktičnost v každodenním provozu přispěje k zajištění nejvyšší kvality modelu ID.31 před uvedením na trh. Systematické vyhodnocování provozních dat po dobu několika měsíců. Člen představenstva Ulbrich: „Rozmanité provozní profily před uvedením modelu ID.3 na evropský trh jsou pro nás extrémně cenné a otvírají potenciál pro další optimalizace.“

Čtěte více
VW - Golf 8
VW - Golf 8
„Vylaďte si svůj Golf 8. generace“

Majitelé nového Golfu si nyní mohou pořídit paket praktického příslušenství se zvýhodněním 35 procent. Paket zahrnuje sadu hliníkových kol se zimními pneumatikami a řadu ochranných prvků. Zvýhodněný balíček příslušenství je k dispozici do vyprodání zásob.

Čtěte více
VW - ARTEON první fakta
VW - ARTEON první fakta
První fakta o novém modelu Arteon

Modernizovaná verze dynamického čtyřdveřového vozu se splývavou zádí bude uvedena na trh společně s druhou karosářskou variantou Arteon Shooting Brake. Rozsáhlá modernizace modelové řady zahrnuje nové technicky vyspělé pohony a inteligentní komfortní a asistenční systémy.

Čtěte více