Značka: Volkswagen
Model: ID.3
929 900 Kč
 • Cena vozu od: 929 900 Kč
 • Výkon: 150 kW
 • Výkon: 204 k
 • Spotřeba: 15,1 kWh/100km

Základní charakteristika modelu

Evoluce elektromobility

Nový model ID.3 ztělesňuje další fázi vývoje elektromobility se značkou Volkswagen:
Zvenčí se ID.3 vyznačuje čistými liniemi, které mu dodávají sofistikovanější vzhled, zatímco jeho interiér zaujme vysoce kvalitními materiály a celou řadou asistenčních systémů, které jsou již součástí sériové výbavy. Tak vypadá čistě elektrická mobilita na špičkové úrovni.

Chcete auto bez čekání?

 • Váš nový vůz bez čekání
 • Přijdete, koupíte, jedete

Volkswagen ID.3

Design karosérie

-

VW ID.3

Nasedněte si | Volkswagen Česká republika

Druhá generace vozu ID.3 postavená na platformě MEB je díky novému softwaru pro ID. modely v mnoha ohledech vyzrálejší. Ať už díky komfortním nabíjecím funkcím, jako je Plug & Charge, nebo praktickým aplikacím, z nichž některé lze aktivovat jako funkce Upgrades i po zakoupení vozidla.

-

Exteriér

I dobré může být ještě lepší

Každý pozná, že jezdíte na elektřinu. Konstrukce, která využívá modulární platformu pro elektromobily (MEB), umožňuje vytvořit jedinečný design se sportovním šarmem, který se vyznačuje mimořádně dlouhým rozvorem s krátkými převisy a velkými koly (nejméně 18 palců). Charakteristické designové detaily, jako je přední dekor, zadní spoiler a čisté tvary karoserie rovněž zdůrazňují optimální aerodynamiku vozu.

-

IQ.Light

Připravený téměř na vše

Již při prvním pohledu zaujme model ID.3 skutečným highlightem - inovativním systémem IQ.LIGHT (volitelná výbava). Technologie LED Matrix použitá ve světlometech pak umožňuje jízdu s trvale zapnutými dálkovými světly, aniž by přitom docházelo k oslňování ostatních účastníků silničního provozu. Mezi krásně modelovanými světlomety LED Matrix je umístěn elegantní světelný pás s centrálním logem Volkswagen. Jestliže se přiblížíte k vozidlu, světlomety se krátce rozsvítí, jako by na Vás mrkaly. Vaše ID. se tedy chová podobně jako člověk.

-

ID.Light

Velmi chytré: inteligentní koncepce osvětlení

ID.Light s Vámi vizuálně komunikuje a v kombinaci s volitelným navigačním systémem Vám pohodlnějším způsobem ukazuje cestu. Prostřednictvím světla a blikajícího směrového ukazatele Vám doporučuje změnu jízdního pruhu. Může Vás také varovat a v případě, že se nacházíte ve špatném jízdním pruhu, Vás z něj vyvede. Používáte-li hlasové ovládání, obdržíte zpětnou vazbu prostřednictvím světelného signálu, který reaguje na Váš hlas. Jakmile opustíte svůj vůz ID.3, ID.Light Vám pomocí inteligentních světelných signálů dá pozdrav na rozloučenou.

-

Panoramatická prosklená střecha

Nebeské výhledy

Volitelná panoramatická prosklená střecha je díky své ohromné ploše, která se rozprostírá přes celou šíři karoserie, detailem, který na sebe přitahuje pozornost. Ještě krásnější je však volný výhled na oblohu z interiéru vozu. Tónování skla střechy zajistí uvnitř vozu ID.3 příjemnou teplotu. Roleta, kterou můžete velmi komfortně ovládat pomocí hlasových pokynů, Vás pak ochrání před přímými slunečními paprsky. Pro stažení rolety stačí tedy jen vyslovit přání: "Ahoj ID., ukaž mi hvězdy."

Design interiéru

-

Interiér

Vítejte v prostorovém zázraku

Nové ID.3 je velkoprostorová limuzína s kompaktními rozměry:
Dlouhý rozvor, který je typický pro čistě elektrické vozy, zajišťuje nejen lepší stabilitu při jízdě, ale především umožňuje mimořádně variabilní a flexibilní využití inteligentně navrženého interiéru. V ID.3 tak může pohodlně a komfortně cestovat až pět osob.

Kromě velkého prostoru se o příjemné pocity postarají také nové materiály, které jsou použité například na přístrojové desce nebo obložení dveří a které v novém ID.3 přispívají k vnímání vysoké kvality. To vše Vám umožní užít si každý okamžik Vaší cesty.

-

Upgrades

Dodatečné individualizace

Ve Vašem voze ID.3 může i po zakoupení vozu aktivovat praktické aplikace jako funkce Upgrades. V závislosti na výbavě tak můžete například aktivovat následující volitelné funkce:

 • Navigaci pro rádio Ready 2 Discover nebo Ready 2 Discover Max
 • Ambientní osvětlení (více barev)
 • Klimatizaci Air Care Climatronic
 • Adaptivní tempomat ACC
-

Sedadla

Udělejte si pohodlí!

Charakteristickou vlastností elektromobilů je tichá jízda. K pohodové jízdě v novém modelu ID.3 dále přispívají sedadla s elektrickým ovládáním a s masážní funkcí. Požadovanou odolnost u nich pak zajišťují nové vysoce kvalitní látkové potahy.

-

Materiály

Ekologické a bez živočišného původu

Interiér nového vozu ID.3 v sériovém provedení neobsahuje žádné produkty živočišného původu a jsou v něm také plně využity recyklované materiály. Například čalounění stropu nebo podlahové rohože jsou vyrobeny z polyethersulfonu (PES), plastu, který se vyrábí z recyklovaných PET lahví. Rovněž potahy sedadel a panely dveří jsou vyrobeny převážně z recyklovaného materiálu. Nové ID.3 Vám navíc, stejně jako jeho předchůdce, bude předáno jako automobil s neutrální bilancí⁵ emisí CO₂.

-

Pozdrav

Může snad auto flirtovat? Model ID.3 ano

ID.3 Vás pozná, jakmile se k němu přiblížíte s klíčem od vozu, který je součástí volitelného zamykacího a startovacího systému bez přímého použití klíče nazvaného "Keyless Advanced". Stylové světlomety LED-Matrix, které jsou součástí výbavy za příplatek, se krátce rozsvítí, jako by na Vás mrkaly. Modelu ID.3 tak propůjčují téměř lidské chování. Světlo ID.Light v interiéru Vás pak bezprostředně přivítá. Zpočátku zazní tichý zvuk, díky kterému budete chtít okamžitě vyrazit. A jakmile opustíte svůj vůz ID.3, ID.Light Vám pomocí světelných signálů dá pozdrav na rozloučenou.

-

Ambientní osvětlení

Světlo pro téměř každou náladu

Vaše ID. získá ještě více individuality. Interiér Vašeho vozu může být osvětlen jednou z deseti sériových barev (volitelně je k dispozici až 30 barev), a to včetně palubní desky, přihrádky na mobilní telefon a panelů dveří. Zda bude mít osvětlení chladnější nebo teplejší barevný tón, záleží pouze na Vás.

-

Audiosystém Beats

Potřebujete basy?

Značka sluchátek Beats by Dr. Dre je známá po celém světě. Od stejných specialistů na reprodukci zvuku pochází také volitelná audiovýbava v modelu ID.3. Šest vzájemně dokonale sladěných reproduktorů zajišťuje na každém sedadle perfektní zvuk. Subwoofer pak svými hlubokými basy způsobuje bezprostřední vibrace celého těla. Všechny reproduktory jsou napájeny osmikanálovým zesilovačem s výkonem 300 wattů.

-

Head-up-Display s rozšířenou realitou

Hravý pohled do budoucnosti

Špičkové technologie v každodenním životě: Digitální informace - například směrové šipky volitelného navigačního systému - mohou být na přání promítány na čelní sklo. Informaci o tom, kam máte jet, tak můžete mít přímo ve Vašem zorném poli.

Konektivita

-

Infotainment

Vaše digitální hrací plocha

Nový displej s úhlopříčkou 12 palců (30,5 cm), který je v novém modelu ID.3 součástí sériové výbavy, určuje měřítka kompaktní třídy. Představuje intuitivní ovládací centrum pro všechny aplikace infotainmentu a celou řadu digitálních služeb Volkswagen. Prostřednictvím displeje můžete mimo jiné spouštět aktualizace Over-the-Air nebo Upgrades². Alternativně si můžete zkrátit čekání některou z klasických digitálních her v nové In-Car aplikaci "Hry".

-

Hlasový asistent

Řekněte Vašemu ID. „Ahoj!“

Tlačítka nebo přepínače již nebudou odvádět Vaši pozornost od řízení. Rádio, navigaci nebo telefon můžete jednoduše a intuitivním způsobem ovládat pomocí hlasových pokynů, aniž byste svůj zrak spustili od dění na silnici. Stačí je jednoduše říct: "Ahoj ID.!" - a systém Vám bude rozumět.

-

Lepší poslech

Může snad auto flirtovat? Model ID.3 ano

Rádio, díky němuž je každá jízda ještě aktivnější. Nezáleží na tom, zda díky hudbě nebo vzrušujícím informacím.

 • úhlopříčka 10 palců (25,4 cm)
 • 2 konektory USB-C
 • telefonní rozhraní s podporou bluetooth
 • rozpoznávání dopravních značek
 • DAB+
 • reproduktory vpředu (sériově) a vzadu (na přání)
 • rozhraní pro navigační systém se službou Streaming & Internet
-

Prediktivní navigace

Rádio se promění na navigační systém

Rozšíření Vašeho rádia o funkci navigace: Navigační systém, který se sám učí, si pamatuje často navštěvované cíle a preferované trasy k nim. I bez opětovného zadání cíle systém sleduje trasy na pozadí, informuje Vás v případě komplikací v provozu a navrhuje alternativní trasy.

Výbavové stupně

Značka: Kia
Model: 2008
-
Volkswagen ID.3

Volkswagen ID.3

 • Cena od:1 061 900 Kč
 • Výkon motoru: 70 - 150 kW
 • Výkon motoru: 95 - 204 k
 • Palivo: Elektro
 • Převodovka: Automatická
 • Spotřeba proudu: 15,1 kWh/100 km
 • Emise CO₂: 0 g/km

Pro

Kapacita baterie 58 kWh, výkon motoru 150 kW

 • Nabíjení 11 kW AC, 120 kW DC (nabití akumulátoru 5%- 80% SOC za cca 35 min.)
 • 18" kola z lehkých slitin East Derry
 • Tepelné čerpadlo
 • Paket Assistance (Keyless Advanced, PreCrash vks. Front Assist, Park Assist)
 • Exteriérový paket Style (IQ.LIGHT LED Matrix světlomety, LED zadní světla s animací, zatmavená zadní okna)
 • Navigace Discover Pro s 12" displayem
 • Telefonní rozhraní Comfort s indukčním nabíjením
 • Adaptivní tempomat ACC
 • Automatická klimatizace Climatronic (2-zónová)
 • Vyhřívaná přední sedadla
 • Multifunkční vyhřívaný volant v kůži
 • Dojezd verze Pro: až 426 km

Asistenční systémy a bezpečnost

-

Bezpečnost

Jeho 5 hvězdiček zajistí Vaši bezpečnost

Vaše bezpečnost v silničním provozu je pro nás maximálně důležitá. Důkazem je hodnocení modelu ID.3, který v testech Euro NCAP získal 5 hvězdiček. V testech Euro NCAP je zjišťována bezpečnost nových vozidel. Testovány jsou čtyř důležité oblasti: Ochrana dospělých cestujících, ochrana dětských cestujících, ochrana zranitelných účastníků silničního provozu a asistenční systémy. ID.3 získalo v testech nejvyšší možné hodnocení – 5 hvězdiček, a patří tak mezi nejbezpečnější vozy ve své třídě.

-

Lane Assist

Velmi hustý provoz, žádný důvod ke stresu

Volitelný adaptivní tempomat ACC přizpůsobuje rychlost Vašeho automobilu rychlosti vpředu jedoucího vozu a udržuje tak od něj Vámi přednastavený odstup, a to až do Vámi zadané maximální rychlosti. Váš ID.3 automaticky zpomaluje a opětovně zrychluje a usnadňuje Vám tak ovládání vozu.

-

IQ.Drive

Udržuje Vás v jízdním pruhu. A udržuje také odstup od ostatních vozidel

Při monotónních jízdách může někdy dojít k nebezpečným situacím. Při nich se uplatní volitelný systém pro udržování vozu v jízdním pruhu Lane Assist, který od rychlosti 60 km/h rozpozná situaci, kdy vozidlo neúmyslně opouští vyznačený jízdní pruh, a prostřednictvím protipohybu řízení³ vrátí pozornost řidiče k dění na vozovce.

-

Funkce Memory pro Park Assist Plus

Parkovací manévry

Vaše ID.3 se může "naučit" opakované parkovací manévry. Funkce paměti volitelného parkovacího asistenta Park Assist Plus může uložit až pět jednotlivých parkovacích manévrů a poté je pod Vaším dohledem samostatně opakovat.

Technologie

-

Baterie a dojezd

Vysoký výkon, rychlé nabíjení

Ráno pohodlně dojedete do kanceláře, když jste po cestě vysadili děti ve škole, a večer zase jedete zpět - s nabíjením baterie tedy není žádný problém. To hravě zvládnete s každou ze tří možných velikostí baterie určených pro ID.3. Vybírat můžete z kapacit 45 kWh, 58 kWh nebo 77 kWh. Například baterie se střední kapacitou se při použití rychlonabíjecí stanice nabije přibližně za 30.

-

Zrychlení

Nové vnímání rychlosti

Stresují Vás semafory? Ve voze ID.3 k tomu už není důvod. Od teď se každé stání před semaforem promění na skutečnou zábavu. Každý semafor je jako nová startovní čára, ze které prudce zrychlíte. Už žádné řazení a žádné zpomalení. Prostě jen konstantní dynamické zrychlení a plný krouticí moment od první otáčky. Zažijte mobilitu budoucnosti a zcela novou podobu radosti z jízdy, kdy jste při rozjíždění zatlačeni do sedadla.

-

Nabíjení

Komfortní nabíjení

Nabíjení Vašeho vozu Volkswage ID. je nyní ještě komfortnější, a to díky technologii Plug & Charge, která představuje nový standard. Podmínkou je, že Váš vůz musí mít nainstalovanou verzi ID. software 3.1 nebo vyšší, Vy musíte mít k dispozici aplikaci We Connect ID. a musíte mít uzavřenou smlouvu na jeden z nabíjecích tarifů We Charge s podporou technologie Plug & Charge. Pak stačí přijet k nabíjecímu stojanu, který podporuje technologii Plug & Charge, aktivovat funkci Plug & Charge v aplikaci a připojit nabíjecí kabel k vozidlu. Přihlášení, nabíjení a vyúčtování proběhne automaticky. A Vy můžete po nabití pohodlně odjet.

-

Malé nároky na údržbu

Nižší opotřebení, větší radost z jízdy

Údržba elektromobilu je jednodušší než údržba automobilu se spalovacím motorem. Důvod je prostý: Elektromobil nemá zapalovací svíčky, spojku ani výfuk a není tak třeba tyto součásti kontrolovat ani udržovat. To přináší úsporu času i peněz. Pravidelné kontroly jsou však důležité - jen se nemusí provádět tak často.

Technické údaje

Objednejte si testovací jízdu modelu Volkswagen ID.3

Povinná položka

 

Vozy skladem

VW ID.3 - Stránky Wikipedia

Někteří nesprávně říkají: wv id3