Značka: Volkswagen
Model: Tiguan Allspace
999 900 Kč
 • Cena vozu od: 999 900 Kč
 • Výkon: 110 - 180 kW
 • Spotřeba: 5,3 - 9,8 l/100 km

Základní charakteristika modelu

Volkswagen Tiguan Allspace - Připraven. Stejně jako Vy

S novým modelem Tiguan Allspace se život dostane do prodloužené dimenze. Pro všechny, kteří mají každý den velké plány. Dlouhý rozvor, volitelně 7 sedadel a maximální hmotnost připojeného přívěsu až 2,5 tuny.

Nechcete se vázat koupí auta?

 • Užijte si svůj vůz na maximum
 • Stále v novém autě

Volkswagen Tiguan Allspace

Chcete auto bez čekání?

 • Váš nový vůz bez čekání
 • Přijdete, koupíte, jedete

Design karosérie

Značka: Kia
Model: 147
-

VW Tiguan Allspace

Nasedněte si | Volkswagen Česká republika

Chcete vědět, co se skrývá pod maskou prvního sedmimístného SUV značky Volkswagen? Tak to jste tu správně! Prozkoumejte nový Tiguan Allspace ze všech stran a úhlů a nahlédněte i do jeho moderního interiéru. Jen pozor, možná už nikdy nebudete chtít ven!

-

Exteriér

Sebevědomý design až do nejmenšího detailu

Nový Tiguan Allspace je kompozicí vytříbeného stylu. Ty nejvyšší nároky uspokojí již přední partie vozu s výraznou mřížkou chladiče a elegantní světelnou signaturou. Sportovní sílu jeho motoru pak podtrhují kola z lehké slitiny - a nezáleží na tom, pro která kola z bohaté nabídky se rozhodnete. Design zadní partie od linie Elegance umocňují LED světla a souvislý odrazový pás. Celkový dojem z nového vozu Tiguan Allspace je obrazem vynikajícího charakteru vozu SUV. Naprosto suverénně tak může na své zádi nést označení modelu "Tiguan", stejně jako nápis "Allspace".

-

Světlomety IQ.LIGHT LED-Matrix

Dynamický design, který neoslňuje

Nový Tiguan Allspace září v celé své kráse. Zajišťují to volitelné světlomety IQ.LIGHT LED Matrix. Ty jsou navíc vybavené funkcí přisvěcování zatáček a dynamickou regulací dálkových světel Dynamic Light Assist: Jednotlivé LED segmenty světlometů jsou v závislosti na jízdní situaci za účelem řízení distribuce světla cíleně zapínány, resp. vypínány. To umožňuje uvolněnou jízdu nejenom Vám, ale také všem, kteří jedou před Vámi i proti Vám. Součástí paketu jsou také integrovaná dynamická směrová světla, která pomocí animace ukazují směr odbočení.

-

Kola

Potěšení pro oči: nabídka kol pro Tiguan Allspace

S jakou kombinací kol a pneumatik vypadá Váš Tiguan Allspace nejlépe, je čistě věcí osobního vkusu. Jak by se Vám líbila např. 20" kola z lehké slitiny Misano? Jsme přesvědčeni, že se rozhodnete správně.

Nabídka kol pro Tiguan Allspace:

 • 20" kola z lehké slitiny Misano - volitelná výbava pro Tiguan Allspace R-Line
 • 20" kola z lehké slitiny Suzuka - volitelná výbava pro Tiguan Allspace R-Line
 • 19" kola z lehké slitiny Auckland - volitelná výbava pro Tiguan Allspace Life a Elegance
 • 19" kola z lehké slitiny Victoria Falls - volitelná výbava pro Tiguan Allspace Life
 • 19" kola z lehké slitiny Valencia lakovaná v černé barvě - volitelná výbava pro Tiguan Allspace R-Line
 • 19" kola z lehké slitiny Valencia lakovaná v šedé metalíze - volitelná výbava pro Tiguan Allspace R-Line
 • 18" kola z lehké slitiny Frankfurt - volitelná výbava pro Tiguan Allspace Life
 • 17" kola z lehké slitiny Tulsa - volitelná výbava pro Tiguan Allspace Life

Design interiéru

-

Interiér

Digitální a komfortní

Čisté tvary, vysoce kvalitní dekory, důmyslně rozdělený velký vnitřní prostor. Ve voze Tiguan Allspace můžete svobodu vnímat nejenom svým zrakem, ale také ji pocítíte. Například když se posadíte na komfortní sedadlo a do rukou uchopíte multifunkční volant v kůži. Při pohledu na digitální přístrojovou desku Vás okamžitě napadne, že právě nadešel digitální věk. Dominantním prvkem je displej s vysokým rozlišením a dotykové plochy, kterými se ovládá např. klimatizace Air Care Climatronic. Pro výběr rozhlasové stanice nebo zadání cíle navigace už navíc nepotřebujete ruce - díky hlasovému ovládání totiž zcela postačí, když vyslovíte příslušný pokyn.

-

Ambientní osvětlení

Světlo podle nálady

Díky ambientnímu osvětlení si Váš Tiguan Allspace můžete užít každý den v novém světle. Interiér vozu může být totiž osvětlen měkkým nepřímým světlem v jedné ze 30 barev. Ať už se rozhodnete pro světlo v teplejších nebo chladnějších barevných tónech, v noční osvětlené metropoli nebo při jízdě po tmavé silnici mimo město: Podle aktuální situace vytvoříte pro sebe i pro Vaše spolucestující vždy tu správnou atmosféru.

-

Přední sedadla

Oblíbená místa v 1. řadě

Posaďte se a relaxujte. Volitelná sedadla ergoActive pro přední místa vypadají velmi luxusně a pomocí elektrického ovládání je lze podle potřeby nastavit. Díky bederní opěrce jsou také mimořádně šetrná pro Vaše záda. Sedadlo řidiče je navíc vybaveno integrovanou masážní funkcí. Obě přední sedadla lze na přání vybavit aktivní klimatizací. Lze je tak nejenom vyhřívat, ale také chladit. Tuto funkci oceníte zejména v horkých letních dnech, kdy Vám zajistí vysokou úroveň komfortu.

-

Panoramatické výklopné/posuvné střešní okno

Pohled na nebe je krásný: panoramatické střešní okno

Velké rozměry zajistí působivé dojmy. Téměř přes celou plochu střechy se rozprostírá volitelné panoramatické výklopné/posuvné střešní okno; i cestujícím na zadních místech tak zajišťuje výhled na nebe. Toužíte po čerstvém vzduchu? Po stisknutí spínače se přední díl okna buď vyklopí, nebo posune dozadu.

Komfort

-

Nabídka místa

Můžete si s sebou vzít třeba vše

Nakupujete ve městě, potom musíte vyzvednout děti ze školy a odpoledne chcete vyrazit s přáteli k vodě? S tím nebudete mít žádný problém, protože prostoru budete mít dost - jak na předních sedadlech, tak i vzadu - od spousty místa pro nohy i nad hlavou, až po prostor pro vše potřebné. Díky sklopným sedadlům a volitelné třetí řadě sedadel lze interiér za předními sedadly přizpůsobit aktuálním potřebám: Například můžete využít všechna sedadla pro přepravu cestujících nebo všechna sedadla sklopit a využít maximální objem zavazadlového prostoru nebo sklopit jen část sedadel. Vždy máte možnost volby - koncepce prostou nového vozu Tiguan Allspace je flexibilní stejně jako Vy.

-

Objem zavazadlového prostoru a funkce Easy Open & Close

Otevřený novým možnostem

Velikost zavazadlového prostoru nového vozu Tiguan Allspace je po sklopení sedadel ve druhé a třetí řadě až 1 920 litrů u 5místné verze a 1 775 litrů u 7místné verze. Velikost zavazadlového prostoru i počet míst k sezení můžete přitom variabilně měnit v závislost na tom, kolik sedadel sklopíte. Mimořádně praktický je také mechanizmus pro sklopení vnějších sedadel, který Vám umožňuje pomocí snadného úkonu vytvořit prostor pro transport dlouhých předmětů. Díky volitelné funkci Easy Open & Close Vám pro otevření dveří zavazadlového prostoru postačí jen krátký pohyb nohou pod zádí vozu.

-

Klimatizace Air Care Climatronic

Příjemné cestovní klima. Pro všechny cestující

Vašim spolucestujícím je horko, ale Vám je chladno? Díky regulaci třízónové klimatizace lze nezávisle nastavit teplotu pro místa řidiče, spolujezdce i prostor zadních sedadel. Klimatizaci Air Care Climatronic lze pohodlně nastavit prostřednictvím intuitivního dotykového ovládání ve Vašem zorném poli. Klimatizace toho však umí ještě více. Se snižující se rychlostí jízdy a v závislosti na dalších faktorech automaticky klesají otáčky ventilátoru a snižuje se tak hladina hluku, který klimatizace vydává. Filtr s aktivním uhlíkem zachytává částice pylu, spory plísní, jemné částice prachu a další alergeny. A při použití ostřikovačů čelního skla nebo při zařazení zpátečky se automaticky aktivuje vnitřní cirkulace vzduchu. V interiéru vozu je tak za všech okolností zajištěno dobré klima.

Konektivita

-

Navigace

Ukazuje cestu a udává rytmus

Díky oběma nabízeným navigačním systémům - Discover Media i Discover Pro pojedete po té správné cestě a do cíle dojedete v dobré náladě. Navigační systém Discover Media zaujme svým velkým barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 8 palců (20,3 cm), stejně jako intuitivní navigací se systémem rozpoznávání dopravních značek. Díky mobilním službám online We Connect¹ pak budete mít i na Vašich cestách to nejlepší připojení k internetu. Radost Vám navíc udělá osm reproduktorů, protokol bluetooth pro připojení mobilního telefonu, dva USB-C konektory a rozhraní App-Connect², které s využitím standardů Apple CarPlay™ a Android Auto™ umožňuje bezdrátové připojení mobilního telefonu.

 • barevný dotykový TFT displej s úhlopříčkou 9,2 palce (23,4 cm) se skleněným povrchem se senzorem přiblížení a ovládáním pomocí gest
 • příjem digitálního signálu DAB+
 • rozpoznávání dopravních značek
 • interní paměť o velikosti 10 GB pro volné využití

¹ Pro užívání služeb We Connect je nutné, aby uživatel měl založený Volkswagen ID uživatelský účet, ke kterému má vytvořené uživatelské jméno a heslo.
² Rozhraní App-Connect podporuje technologie - Apple CarPlay™, Android Auto™ a MirrorLink®.

-

Digital Cockpit Pro

Vaše přístrojová deska ukazuje pouze to, co chcete

Chcete mít na přístrojové desce pouze tachometr a otáčkoměr? Nebo chcete sledovat i další jízdní data a informace asistenčních systémů? Nebo navigační mapu? Či název skladby, kterou právě posloucháte? Nebo kombinaci více funkcí? Vše máte doslova ve svých rukou. Prostřednictvím multifunkčního volantu si jednoduše nakonfigurujete vlastní zobrazení, přesně podle Vašich potřeb.

 • barevný TFT displej s úhlopříčkou 10,25 palce (26 cm)
 • možnost různých konfigurací; tři nejoblíbenější lze uložit
-

Hlasové ovládání

Váš nový Tiguan Allspace Vás poslouchá na slovo

S novým vozem Tiguan Allspace můžete nyní komunikovat ještě intuitivnějším způsobem: Vaše přání můžete sdělit zcela přirozeným dialogem a Vaše pozornost přitom bude stále koncentrována na dění na silnici. Prostřednictvím intuitivního hlasového ovládání¹ můžete řídit např. rádio, navigační systém nebo Váš telefon. A nemusíte přitom použít žádné speciální pokyny. Stačí pouze říct, co si přejete. Systém Vám bude rozumět. S využitím hlasového ovládání z paketu služeb We Connect Plus² bude porozumění dokonce ještě lepší.

¹ Hlasové ovládání online je aktuálně k dispozici pro následující jazyky: němčina, angličtina (GB i US), francouzština, španělština, čeština a italština.
² Pro užívání služeb We Connect je nutné, aby uživatel měl založený Volkswagen ID uživatelský účet, ke kterému má vytvořené uživatelské jméno a heslo.

-

Sound systém Harman Kardon

Surround Sound pro Vaše dobrodružství

Volitelný sound systém od společnosti Harman Kardon okouzlí svým dokonale vyladěným zvukem a sofistikovaným, elegantním designem. Byl speciálně navržen pro milovníky zvuku, kteří v průběhu jízdy chtějí nejenom poslouchat hudbu, ale chtějí si užít i její nejjemnější nuance. Můžete očekávat vyvážené výšky i hloubky a k tomu navíc i precizní podání basů. Sound systém Harman Kardon je zárukou doposud neslyšeného zvuku, jak na silnici, tak i ve Vašem voze Volkswagen. Součástí výbavy sound systému je:

 • 10 reproduktorů
 • 1 subwoofer
 • centrální reproduktor
 • 16kanálový zesilovač
 • zvuk Surround Sound

VW Connect služby

-

We Connect

Tiguan Allspace. Ve spojení se světem

V novém voze Tiguan Allspace můžete mít od počátku zajištěno připojení k internetu a můžete využívat celou řadu služeb We Connect¹. Po jednorázové aktivaci a přihlášení pomocí Vašeho Volkswagen ID pak můžete velmi snadno, a navíc bezplatně využívat inovativní služby online.

Služby We Connect zajistí, že každý okamžik strávený za volantem pro Vás bude nejenom příjemnější, ale také komfortnější. Služby We Connect Vám umožňují přístup k celé řadě důležitých informací o vozidle a díky volání v případě poruchy, online alarmu nebo plánování termínu servisní prohlídky Vám zajistí příjemný komfort.

Aplikace We Connect² pro Váš chytrý mobilní telefon Vám pak i při cestování zajistí trvalý přehled o Vašem novém voze Tiguan Allspace: Můžete například zkontrolovat aktuální dojezdovou vzdálenost nebo zda jsou zavřené všechny dveře a okna.

¹ Pro užívání služeb We Connect je nutné, aby uživatel měl založený Volkswagen ID uživatelský účet, ke kterému má vytvořené uživatelské jméno a heslo.
² Pro využívání bezplatné aplikace We Connect je nutný chytrý mobilní telefon s podporovanou verzí operačního systému iOS nebo Android a SIM karta umožňující datové přenosy, ke které je uzavřena stávající nebo separátní smlouva s mobilním operátorem.

-

We Connect Plus

Objevte něco nového – na silnici nebo v digitálním prostoru

Celý svět digitální služeb Volkswagen posouvá konektivitu nového vozu Tiguan Allspace na vyšší úroveň: Volitelné služby We Connect Plus¹ nabízejí další inteligentní technologie.

Mezi ně patří např. inteligentní navigace Vám, která Vám v reálném čase zajistí aktuální informace o situaci v dopravě a aktualizuje trasu jízdy nebo Vás varuje před dopravními komplikacemi. Online výpočet trasy jízdy Vám pak umožňuje flexibilně reagovat na měnící se podmínky a vyhledá tu nejlepší možnou trasu. Aktualizace navigačních map online se postará o to, aby data navigačních map byla vždy aktuální. A díky aktualizaci dat z internetu budete mít k dispozici také nejaktuálnější informace o cenách u čerpacích stanic nebo volných parkovacích místech v parkovacích domech i na veřejných parkovištích, které Vám zajistí ještě větší komfort.

¹ Pro užívání služeb We Connect je nutné, aby uživatel měl založený Volkswagen ID uživatelský účet, ke kterému má vytvořené uživatelské jméno a heslo.

-

We Upgrade

Stále na úrovni doby. Díky We Upgrade

Možnost dodatečné individualizace: Celou řadu funkcí¹, kterými je nový Tiguan Allspace vybaven, je možné nejenom aktualizovat, ale jako tzv. funkce We Upgrade je lze také dodatečně aktivovat. Například infotainment systém Ready 2 Discover je možné rozšířit na plnohodnotný navigační systém. Nebo lze dodatečně aktivovat rozhraní App-Connect² (pro paralelní zobrazení aplikací z mobilního telefonu na displeji infotainment systému), jež podporuje technologie Apple CarPlay™ nebo Android Auto™ od Google. Jejich prostřednictvím je pak možné bezdrátové připojení telefonu. Dodatečně lze aktivovat např. také volitelné hlasové ovládání.

¹ Pro užívání služeb a funkcí We Upgrade je nutné, aby uživatel měl založený Volkswagen ID uživatelský účet, uzavřenou platnou smlouvu pro využívání služeb We Connect a ověření vlastnictví vozu, které znamená přiřazení uživatelského účtu ke konkrétnímu vozidlu.
² Rozhraní App-Connect podporuje technologie - Apple CarPlay™, Android Auto™ a MirrorLink®.

-

Streaming & Internet

Zůstaňte na příjmu

Díky službě Streaming & Internet¹'² si ve Vašem novém voze Tiguan Allspace můžete užívat Vaši oblíbenou hudbu. Pro její streamování prostřednictvím navigačního systému Vašeho vozu pouze stačí, abyste se jednoduše přihlásili Vašimi přihlašovacími údaji - pak už si můžete užívat Vaší oblíbenou hudbu a nepotřebujete k tomu žádné externí zařízení. Prostřednictvím služby internetové rádio¹'² lze ve voze využívat všechny výhody, které tato služba nabízí - vyhledávání a přehrávání živého vysílání i podcastů pak bude velmi snadné. Integrovaný wifi hotspot¹'² navíc zajistí stabilní připojení k internetu, a to až pro osm zařízení.

¹ Pro využívání streamovacích služeb musí mít uživatel sjednaný privátní datový kredit (datový limit na eSIM kartě nebo přes wifi tethering) a musí mít vytvořený účet pro příslušnou streamingovou službu.
² Pro využívání streamovacích služeb, stejně jako wifi hotspotu, mohou být placená data zajišťována externím mobilním poskytovatelem Cubic Telecom a využívána v rámci pokrytí signálem mobilní sítě v mnoha evropských zemích. Informace o cenách a podpoře v jednotlivých zemích získáte na adrese https://vw.cubictelecom.com. O podmínkách pro Českou republiku se prosím informujte u Vašeho prodejce automobilů Volkswagen.

-

App-Connect

Vaše oblíbené aplikace můžete využívat i ve Vašem voze Volkswagen

Chcete v průběhu jízdy bezpečně a pohodlně využívat aplikace nainstalované ve Vašem chytrém mobilním telefonu? Díky softwarovému rozhraní App-Connect¹ je to snadnější než kdykoli v minulosti. Vybrané aplikace a datové soubory jsou přes rozhraní App-Connect přeneseny do Vašeho zorného pole na displej infotainment systému, jehož prostřednictvím je lze pohodlně ovládat. Lze tak velmi snadno přistupovat k hudbě, zprávám, mapám nebo audioknihám. Volkswagen přes rozhraní App-Connect podporuje tři komunikační standardy pro připojení chytrého mobilního telefonu k infotainment systému - Apple CarPlay™, Android Auto™ od společnosti Google a MirrorLink®. Využití rozhraní CarPlay™ a Android Auto™ společně s navigačním systémem Discover Media, resp. Discover Pro nebo s rádiem Ready 2 Discover je pak díky možnosti bezdrátového připojení velmi pohodlné. Rozhraní App-Connect je součástí sériové výbavy pro Tiguan Allspace Elegance a Tiguan Allspace R-Line, v modelu Tiguan Allspace Life lze App-Connect přes In-Car Shop² v infotainment systému Vašeho vozu dodatečně koupit a aktivovat.

¹ Rozhraní App-Connect podporuje technologie - Apple CarPlay™, Android Auto™ a MirrorLink®. Aby nebyla odváděna pozornost řidiče od řízení, je povolené spustit v průběhu jízdy pouze certifikované aplikace. Vezměte prosím na vědomí, že v této souvislosti nemusí být některé aplikace podporovány všemi třemi nabízenými rozhraními a že podpora jednotlivých technologií se může lišit v závislosti na zemi, ve které jsou využívány. Informace o kompatibilitě chytrých mobilních telefonů s rozhraním Apple CarPlay™ najdete na adrese https://www.apple.com/de/ios/carplay/, s rozhraním Android Auto™ na adrese https://www.android.com/intl/de_de/auto/ s rozhraním MirrorLink® na adrese https://mirrorlink.com/.
² Pro užívání služeb a funkcí We Upgrade je nutné, aby uživatel měl založený Volkswagen ID uživatelský účet, uzavřenou platnou smlouvu pro využívání služeb We Connect a ověření vlastnictví vozu, které znamená přiřazení uživatelského účtu ke konkrétnímu vozidlu. Dále je nezbytně nutné, aby vozidlo bylo vybavené technickými funkcemi a hardwarem potřebným pro služby a funkce We Upgrade. Funkce We Upgrade dostupné pro dané vozidlo si jeho hlavní uživatel může prohlédnout v infotainment systému pod položkou menu In-Car Shop nebo v internetovém obchodě na adrese

Výbavové stupně

Značka: Kia
Model: 2008
-
Volkswagen Tiguan eHybrid - Elegance

Volkswagen Tiguan Allspace

 • Cena od: 999 900 Kč
 • Výkon motoru: 110 - 140 kW
 • Výkon motoru: 150 - 190 k
 • Převodovka: Manuální / Automatická
 • Diesel / Benzin
 • Spotřeba paliva: 5,3 - 9,4 l/100 km
 • Emise CO₂: 139 - 212 g/km

Life

Navíc oproti výbavě Tiguan

 • 18" kola z lehkých slitin Kingston
 • Automatická regulace odstupu ACC
 • Zatmavená zadní okna
 • Automatická klimatizace Climatronic
 • Parkovací senzory ParkPilot
 • Digitalní Cockpit Pro 10,25"
 • Elektrické ovládání pátých dvěří
 • Multifunkční vyhřívaný volant v kůži
 • Systém sledování únavy řidiče
 • Barevné ambientní osvětlení (30 barev)
 • Osvětlené nástupní lišty vpředu (hliníkové)
 • Podélné střešní nosiče - stříbrně eloxované
 • Bederní opěrky vpředu
 • Přihrádky pod předními sedadly
 • Textilní koberečky
Značka: Kia
Model: 2008
-
Volkswagen Tiguan eHybrid - Elegance

Volkswagen Tiguan Allspace

 • Cena od: 1 154 900 Kč
 • Výkon motoru: 110 - 180 kW
 • Výkon motoru: 150 - 245 k
 • Převodovka: Automatická
 • Diesel / Benzin
 • Spotřeba paliva: 5,7 - 9,8 l/100 km
 • Emise CO₂: 148 - 222 g/km

Elegance

Navíc oproti výbavě Life

 • 18" kola z lehkých slitin "Frankfurt"
 • IQ.LIGHT LED Matrix světlomety
 • Dynamický Light Assist
 • Tmavě červená zadní LED světla
 • LED osvětlení lišty mezi světlomety
 • Side Assist (asistent hlídání "mrtvého úhlu")
 • Rear Traffic Alert (asistent vyparkování)
 • PreCrash (systém proaktivní ochrany cestujících)
 • Parkovací asistent Park Assist
 • Zpětná kamera
 • Easy Open
 • Boční airbagy pro zadní sedadla
 • Vnější zpětná zrcátka elektricky sklopná
Značka: Kia
Model: 2008
-
Volkswagen Tiguan eHybrid - Elegance

Volkswagen Tiguan Allspace

 • Cena od: 1 208 900 Kč
 • Výkon motoru: 110 - 180 kW
 • Výkon motoru: 150 - 245 k
 • Převodovka: Automatická
 • Diesel / Benzin
 • Spotřeba paliva: 6,4 - 9,8 l/100 km
 • Emise CO₂: 0 - 201 g/km

R-Line

Navíc oproti výbavě Life

 • 19" kola z lehkých slitin "Valencia Grey"
 • Navigace Discover Media
 • LED světlomety Plus
 • Tmavě červená LED zadní světla
 • LED osvětlení lišty mezi světlomety
 • R-Line nárazníky v barvě vozu
 • Zadní spoiler R-Line
 • Sportovní kapacitní volant R-Line, vyhřívaný
 • Elektrické ovládání pátých dvěří
 • Asistenční systémy řidiče IQ.DRIVE (Travel Assist)
 • Side Assist (asistent hlídání "mrtvého úhlu")
 • Rear Traffic Alert (asistent vyparkování)
 • PreCrash (systém proaktivní ochrany cestujících)
 • Vnější zpětná zrcátka elektricky sklopná
 • Boční airbagy pro zadní sedadla
 • Čalounění stropnu v černé
 • Černé textilní koberečky R-Line
 • Kryty pedálů z ušlechtilé oceli

Asistenční systémy a bezpečnost

-

IQ.DRIVE Travel Assist

Nové možnosti řízení

Nedílnou součástí výbavy asistenčního systému IQ.DRIVE Travel Assist v novém voze Tiguan Allspace je také volant s kapacitními senzory. Jeho povrch je citlivý na dotyk a dokáže tak rozpoznat, zda máte vozidlo "ve svých rukách". Systém IQ.DRIVE Travel Assist zajistí jízdní komfort na vysoké úrovni v monotónních a únavných situacích¹:

 • Zejména při jízdě po dálnicích udržuje systém IQ.DRIVE Travel Assist Váš vůz v jízdním pruhu, udržuje nastavenou rychlost a současně přitom bere v úvahu i odstup od vpředu jedoucích vozidel1.
 • V kombinaci s dvouspojkovou převodovkou DSG pak pojedete pohodlně i v koloně nebo ve váznoucí dopravě.

¹ V rámci možností daných systémem. Řidič musí být kdykoli připraven převzít řízení a není zbaven odpovědnosti za předvídavý způsob jízdy.

-

Adaptivní tempomat ACC

S odstupem je to lepší. Pro všechny účastníky provozu

Díky sériovému adaptivnímu tempomatu ACC udržuje Tiguan Allspace Vámi nastavenou maximální rychlost a také odstup od vpředu jedoucího vozu¹. V kombinaci s volitelným navigačním systémem a systémem rozpoznávání dopravních značek je ACC rozšířen o funkci prediktivní regulace rychlosti a asistenci při jízdě v zatáčkách. Systém respektuje oficiálně stanovenou maximální povolenou rychlost a Vy se tak vyvarujete jejího překročení. ACC navíc na základě dat trasy jízdy z navigace přizpůsobí rychlost při jízdě zatáčkami, křižovatkami (odbočování) a okružními křižovatkami².

¹ Až do limitu 210 km/h.
² V rámci možností daných systémem.

-

Systém nouzového brzdění Front Assist

Předvídavá jízda

Nový Tiguan Allspace Vám prostřednictvím systému nouzového brzdění Front Assist s rozpoznáváním chodců pomůže v případě hrozící nehody snížit závažnost potenciální kolize, nebo jí v ideálním případě dokonce zcela zabrání1. Systém identifikuje osoby i ostatní automobily v jízdní dráze a včas před nimi varuje řidiče. V případě, že řidič adekvátně nereaguje, systém začne automobil automaticky nouzově brzdit¹.

¹ V rámci možností daných systémem.

-

Emergency Assist

Reaguje, když Vy nereagujete

Volitelný systém Emergency Assist¹ zasáhne v případě zdravotní indispozice řidiče. Jestliže systém neregistruje žádnou aktivitu řidiče, nejdříve se ho snaží přimět k reakci². Jestliže ten na varování nereaguje, systém kontrolovaným způsobem vozidlo zastaví. Může tak v rámci možností daných systémem zabránit nehodě.

¹ Dodává se v kombinaci s volitelným systémem Travel Assist
² V rámci možností daných systémem

-

Area View

Přehled o okolí vozu

Vyjíždění z parkovacího místa v rušném centru města, manévrování mimo zpevněné cesty, připojování přívěsu: Jsou situace, ve kterých jako řidič potřebujete několik párů očí navíc. Pohled na okolí vozu Area View, který se dodává na přání, Vám přitom zajistí dokonalý přehled. Prostor okolo vozu je monitorován čtyřmi kamerami a tyto pohledy jsou přenášeny na displej Vašeho infotainment systému. Spojením všech pohledů navíc systém dokáže vytvořit pohled z ptačí perspektivy a Vy tak získáte dokonalý přehled o Vašem automobilu i o jeho okolí. To už je téměř magie¹.

¹ V rámci možností daných systémem

-

Systém proaktivní ochrany cestujících

Jste chráněni ze všech stran

Systém proaktivní ochrany cestujících dokáže rozpoznat situace¹, při nichž hrozí zvýšené riziko nehody a zajišťuje Vaši bezpečnost. V reakci na to, se automaticky zavřou okna včetně panoramatického střešního okna, a dojde k preventivnímu napnutí bezpečnostních pásů na předních sedadlech. Je dobré vědět, že tato funkce ve Vašem voze existuje. Ještě lepší ale je, když ji nikdy nebudete muset využít.

¹ V rámci možností daných systémem

Technologie

-

Tažné zařízení a maximální hmotnost přívěsu

Vybavený pro těžké přívěsy

Maximální hmotnost připojeného přívěsu může být u nového vozu Tiguan Allspace až 2,5 tuny; lze k němu tak bez problému připojit karavan nebo přívěs pro koně. Volitelné tažné zařízení je skryto pod zádí vozu a v případě potřeby se po stisku tlačítka poloautomaticky vyklopí dozadu. A protože manévrování s přívěsem není vždy jednoduché, můžete se při couvání spolehnout na pomoc volitelného systému Trailer Assist.

-

Pohon všech kol 4MOTION

Trakce v praxi

Za mokra, na náledí nebo při jízdě po nerovném povrchu rozděluje volitelný pohon všech kol 4MOTION sílu motoru podle potřeby na všechna čtyři kola. Je tak minimalizována možnost protáčení kol a Váš nový Tiguan Allspace získá lepší trakci na téměř každém povrchu. Elektronický jízdní profil 4MOTION Active Control, který byl speciálně vyvinutý pro stálý pohon všech kol, pak optimálně přizpůsobuje vlastnosti pohonu povrchu pod koly vozu. Pro Vás to znamená mimořádný komfort a radost z jízdy.

-

Volba jízdního profilu

Flexibilní tak, jako Váš jízdní styl

Díky volbě jízdního profilu, která se dodává na přání, se Váš nový Tiguan Allspace přizpůsobí Vašemu jízdnímu stylu i povrchu, po kterém právě jedete. Jednoduchým dotykem prstu zvolíte požadovaný jízdní profil, který následně automaticky přizpůsobí nastavení pohonu, řízení a okamžiky řazení (u automatické převodovky DSG).

 • Eco: pro hospodárnou jízdu
 • Komfort: pro pohodlné cestování po rozbitých silnicích
 • Normal: pro běžné cestování z místa A do místa B
 • Sport: pro sportovní jízdu při vysokých otáčkách motoru
 • Individual: pro kombinaci Vašeho vlastního nastavení
 • Offroad: pro dobrodružství mimo zpevněné cesty

Technické údaje

0 Kč
Volkswagen Tiguan Allspace 2020 - Technické údaje

Objednejte si testovací jízdu modelu Volkswagen Tiguan Allspace

Povinná položka

 

Vozy skladem

Volkswagen Tiguan 1,5 TSI ACT 110kW Comfortline
 • Cena s DPH 699 900 Kč
 • Cena bez DPH 578 430 Kč
 • 45 814 km
 • 110 kW / 150 k / 1,5 l
 • 01/2019
 • Manuální, 6 st.
 • Benzín
 • Šedá
Volkswagen Crafter skříňový vůz 2,0 130kW Dlouhý rozvor
 • Cena s DPH 1 146 253 Kč
 • Cena bez DPH 947 317 Kč
 • 0 km
 • 130 kW / 177 k / 2,0 l
 • 2022
 • Manuální, 6 st.
 • Nafta
 • Bílá Candy
Volkswagen Golf 2,0 TSI 245kW 4WD R Performance
 • Cena s DPH 1 319 000 Kč
 • Cena bez DPH 1 090 083 Kč
 • 0 km
 • 245 kW / 334 k / 2,0 l
 • 2022
 • Automatická, 7 st.
 • Benzín
 • Modrá Lapiz Metalíza

VW Tiguan Allspace - Stránky Wikipedia

Někteří nesprávně říkají: wv Tiguan Allspace, wolkswagen Tiguan Allspace, wolksvagen Tiguan Allspace