Značka: Volkswagen
Model: Golf
-
 • Cena vozu od: doprodej skladu
 • Výkon: 81 - 110 kW
 • Výkon: 110 - 320 k
 • Palivo: Benzin / Diesel / CNG / Benzin(mild) hybrid
 • Spotřeba: 4,3 - 8,4 l/100km
 • Spotřeba CNG (pro verzi TGI): 5,9 - 6,3 m3/100km

Základní charakteristika modelu

Více místa pro Vaše příběhy

Nový Golf Variant je nyní ještě všestrannější a dynamičtější - přesně tak, jako Vy. Zvenku je to nezaměnitelný Variant, uvnitř se pak plně projevuje svoboda symbolizující model Golf, a to jak v digitální podobě, tak flexibilitou.

Nechcete se vázat koupí auta?

 • Užijte svůj vůz na maximum
 • Stále v novém autě

Volkswagen Golf 8 Variant

Chcete auto bez čekání?

 • Váš nový vůz bez čekání
 • Přijdete, koupíte, jedete

Design exteriéru

Značka: Kia
Model: 147
0 Kč

VW Golf Variant 8

Nasedněte si | Volkswagen Česká republika

Zajímá Vás, co všechno nabízí prodloužená verze ikonického modelu Golf v nové variantě? Pojďte se na jeho výbavu podívat zblízka, nový Golf Variant Vám ukážeme ze všech stran. Možná je to vůz přesně pro Vás!

0 Kč

Exteriér

Tvarově dynamický a prostorný

Golf Variant je ideálním vozem, pokud chcete více prostoru a zároveň si užívat jízdu v Golfu. Nízká příď s LED světlomety vtaženými hluboko do boků působí nápadným dojmem. Protáhlá silueta dokonale přechází do kompaktní zádi. Zkrátka: Golf Variant je tvarově dynamický.

-

Zavazadlový prostor a funkce Easy Open

Více místa pro Vaše příběhy

Život přináší spoustu výzev: Často se například dostanete do situace, kdy s dítětem na jedné ruce a s taškami ve druhé, už nemáte třetí ruku, kterou byste otevřeli dveře zavazadlového prostoru. Díky volitelné funkci Easy Open však pro jejich otevření postačí pouze malý pohyb nohou pod zadním nárazníkem. K dispozici pak máte ohromný zavazadlový prostor s výškově nastavitelnou flexibilní podlahou, jehož objem může být až 1 642 litrů. Nízká nákladová hrana navíc umožňuje komfortní uložení Vašich nákupů. Nakonec stačí pouze stisknout tlačítko na vnitřní straně dveří zavazadlového prostoru, které se pak automaticky zavřou.

Design interiéru

-

Interiér a nabídka místa

Velmi progresivní a praktický

Nový Golf Variant splní téměř každé Vaše přání: Jeho velikost se projeví nejen pokud jde o nabídku místa, ale také s ohledem na digitální výbavu. Sériový kombinovaný přístroj Digital Cockpit s barevným displejem s úhlopříčkou 10 palců (25,4 cm) zobrazuje důležité informace. Zvolit si můžete například zobrazení tachometru nebo počítadla kilometrů, navigační mapy nebo oblíbené rozhlasové stanice. A to velmi jednoduchým způsobem ve Vašem zorném poli. Když svůj pohled obrátíte dozadu, bude Vám jasná další skutečnost: Interiér díky variabilní druhé řadě sedadel a velkému zavazadlovému prostoru nenechá žádné přání nesplněné.

-

Komfortní sezení

Opřete se a relaxujte

Sedadla ve Vašem novém voze Golf Variant zajistí příjemný komfort přesně podle Vašich potřeb. Mimořádně pohodlná jsou pak sedadla ergoActive, která se dodávají na přání (v linii Style jsou dokonce v základní výbavě). Na místě řidiče umožňuje toto sedadlo nastavení 14 parametrů; navíc je vybavené nastavitelnou bederní opěrkou a masážní funkcí. Sedadlo předního spolujezdce, stejně jako obě vnější místa zadního sedadla jsou vybavena úchyty ISOFIX a upevňovacími pásy top tether a umožňují ukotvení dětských sedaček po směru jízdy. I nejmenší pasažéři tak mohou cestovat bezpečně a pohodlně. Dospělí cestující na zadních místech si pak mohou užívat dostatek místa nad hlavou a větší místo pro nohy. Lavice zadního sedadla je třímístná, takže v případě potřeby na ní mohou cestovat dokonce tři pasažéři.

-

Panoramatické výklopné/posuvné střešní okno

Krásné výhledy i při špatném počasí

Velké rozměry zajistí úžasné výhledy: Volitelné panoramatické výklopné/posuvné střešní okno je umístěné v přední části střechy. Zajišťuje nejenom báječné výhledy směrem vzhůru, ale díky dopadajícímu světlu se interiér vozu jeví prostornější. Tónované sklo okna navíc brání nežádoucímu oslnění intenzivním světlem. Chcete si užít proud čerstvého vzduchu? To není problém, protože přední díl střešního okna lze prostřednictvím dotykového ovládání vyklopit nebo elegantně odsunout dozadu.

-

Ambientní osvětlení

Aklidňující barvy, pohodlné cestování

Díky ambientnímu osvětlení získá Váš Golf Variant ještě více individuality. Jeho interiér může být totiž osvětlen jednou z 10 barev. Paletu lze navíc na přání rozšířit až na 30 barevných odstínů. Ať už se rozhodnete pro barvy chladné nebo teplé, při cestování v osvětlené metropoli nebo v hluboké tmě mimo město: Při každé jízdě vytvoříte pro sebe i pro Vaše spolucestující novou, zcela individuální atmosféru.

Konektivita

-

Bezdrátové nabíjení telefonu

Držte ruce na volantu a nabíjecí kabel nechte doma

Nastoupíte do vozu a svůj chytrý mobilní telefon umístíte do nabíjecí přihrádky. Jeho baterie se začne nabíjet a telefon se bezdrátově¹ připojí k Vašemu vozu Golf Variant. Díky integrovanému telefonnímu rozhraní Comfort pak můžete komfortním způsobem a bez časového omezení telefonovat svým přátelům, rodině nebo řešit pracovní záležitosti.

¹ Platí pro mobilní telefony s podporou indukčního nabíjení.

-

Innovision Cockpit

Digitální technologie, jež zajistí ještě větší funkčnost

Digitální panel Digital Cockpit Pro je možné v kombinaci s navigačním systémem Discover Pro rozšířit na přístrojovou desku Innovision Cockpit. Oba displeje s úhlopříčkou 10 palců (25,4 cm) a 10,25 palce (26,04 cm) pak tvoří jeden celek. Ve svém zorném poli tak v ještě přehlednější a detailnější podobě máte k dispozici kromě klasických přístrojů, jako je otáčkoměr, tachometr nebo počítadlo kilometrů i další užitečná data. Na domovskou obrazovku dokonce můžete umístit Vaše oblíbené funkce, podobně jako na displej Vašeho chytrého mobilního telefonu.

-

Hlasové ovládání

Čeká na Vaše pokyny

Pomocí intuitivního hlasového ovládání můžete ve Vašem voze Golf Variant na přání řídit funkce rádia, telefonu, klimatizace nebo navigačního systému. Pomocí hlasového pokynu tak lze např. zvolit požadovanou rozhlasovou stanici, kontakt v adresáři nebo vytočit nalezené telefonní číslo. A díky hlasovému ovládání online, jež je součástí paketu služeb We Connect Plus, Vám bude Váš nový Golf Variant rozumět ještě lépe. Pomocí svého hlasu si tak můžete zvolit například Vaší oblíbenou hudbu nebo zcela intuitivně zadat cíl do Vašeho navigačního systému.

-

Digital Cockpit

Vše důležité máte před očima

Sériový digitální kombinovaný přístroj Digital Cockpit Pro zobrazuje na velkém barevném displeji s vysokým rozlišením a s úhlopříčkou 10 palců (25,4 cm) vše co je pro Vás důležité, včetně klasických přístrojů, jako je otáčkoměr nebo tachometr. Můžete si však nechat zobrazit také optické zobrazení asistenčních systémů nebo kombinaci navigační mapy a informace o přehrávaných mediích - vše v decentní grafice a animacích.

-

Bezdrátové nabíjení telefonu

Propojený se světem

Nový Golf Variant Vám umožní přístup k digitálním službám se značkou Volkswagen: Na přání můžete mít od počátku zajištěno připojení k internetu a můžete využívat celou řadu služeb We Connect. Po jednorázové aktivaci a přihlášení pomocí Vašeho Volkswagen ID pak můžete velmi snadno, a navíc bezplatně využívat inovativní služby online.

Služby We Connect zajistí, že každý den strávený za volantem pro Vás bude nejenom příjemnější, ale také komfortnější. Služby We Connect Vám umožňují přístup k celé řadě důležitých informací o vozidle a díky volání v případě poruchy, online alarmu nebo plánování termínu servisní prohlídky Vám zajistí příjemný komfort.

Aplikace We Connect pro Váš chytrý mobilní telefon Vám v případě, že právě nesedíte ve voze, zajistí trvalý přehled o Vašem voze Golf Variant: Můžete například zkontrolovat aktuální dojezdovou vzdálenost nebo zda jsou zavřené všechny dveře a okna. Váš chytrý mobilní telefon navíc můžete využívat jako mobilní klíč od vozu a jeho prostřednictvím můžete Váš Golf Variant odemknout a nastartovat, aniž byste museli hledat klíč od vozu.

-

We Connect Plus

Vysokorychlostní pruh na digitální dálnici

Celý svět digitálních služeb Volkswagen posouvá konektivitu vozu Golf Variant na vyšší úroveň: Volitelné služby We Connect Plus nabízejí další inteligentní technologie, jako je streamování médií, internetové rádio nebo využití Vašeho chytrého mobilního telefonu jako dálkového ovládání pro celou řadu funkcí vozu. Zajistí tak ještě větší komfort a více zábavy.

Inteligentní navigace Vám v reálném čase zajistí aktuální informace o situaci v dopravě a aktualizuje trasu jízdy nebo Vás varuje před dopravními komplikacemi. Online výpočet trasy jízdy Vám pak umožňuje flexibilně reagovat na měnící se podmínky a vyhledá tu nejlepší možnou trasu. Aktualizace navigačních map online se postará o to, aby data navigačních map byla vždy aktuální. A díky aktualizaci dat z internetu budete mít k dispozici také nejaktuálnější informace o cenách u čerpacích stanic nebo volných parkovacích místech v parkovacích domech i na veřejných parkovištích, které Vám zajistí ještě větší komfort.

-

Bezdrátové rozhraní App-Connect

Infotainment a zábava pro každou příležitost

Volitelné rozhraní App-Connect¹ umožňuje komfortní využívání aplikací a dat z Vašeho chytrého mobilního telefonu. Hudba, zprávy, mapy nebo audioknihy jsou přenášeny na displej infotainment systému a lze je tak velmi snadno ovládat přímo ve Vašem zorném poli. Volkswagen přes rozhraní App-Connect podporuje tři komunikační standardy pro připojení chytrého mobilního telefonu k infotainment systému - Apple CarPlay™, Android Auto™ od společnosti Google a MirrorLink®. Využití rozhraní CarPlay™ je pak díky možnosti bezdrátového připojení k navigačnímu systému Discover Media nebo Discover Pro velmi pohodlné.

1) Rozhraní App-Connect podporuje technologie Apple CarPlay™, Android Auto™ a MirrorLink®. Aby nebyla odváděna pozornost řidiče od řízení, je povolené spustit v průběhu jízdy pouze certifikované aplikace. Vezměte prosím na vědomí, že v této souvislosti nemusí být některé aplikace podporovány všemi třemi nabízenými rozhraními a že podpora jednotlivých technologií se může lišit v závislosti na zemi, ve které jsou využívány. Informace o kompatibilitě chytrých mobilních telefonů s rozhraním Apple CarPlay™ najdete na adrese https://www.apple.com/de/ios/carplay/, s rozhraním Android Auto™ na adrese https://www.android.com/intl/de_de/auto/ s rozhraním MirrorLink® na adrese https://mirrorlink.com/.

-

Komfortní dotykové ovládání

Vše máte pod kontrolou pouhým dotykem prstů

Kliknout, přejet, dotknout se: Klasická funkční tlačítka jsou v novém voze Golf Variant z velké části nahrazena dotykovými plochami. U linie R-Line a R získáte v základu multifunkční volant v kůži s dotykovým ovládáním, který umožňuje řízení vybraných funkcí pouhými dotyky prstů. V kombinaci s inteligentní navigací pomocí menu tak máte přístup k celé řadě funkcí.

Rovněž sériově dodávanou klimatizaci Air Care Climatronic s antialergenním filtrem a regulací teploty ve třech nezávislých zónách lze intuitivně ovládat prostřednictvím posuvníků a tlačítek. Velmi jednoduše tak navolíte požadovanou teplotu ve voze, a to nejenom v prostoru řidiče nebo spolujezdce. Prostřednictvím dalšího ovládacího panelu na zadní straně středové konzoly si mohou preferovanou teplotu nastavit i cestující na zadních místech.

Asistenční systémy a bezpečnost

-

Asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu Lane Assist

Udržuje Váš Golf Variant v jízdním pruhu

Při monotónních jízdách může někdy dojít k nebezpečným situacím. Při nich se uplatní asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu Lane Assist, který od rychlosti 60 km/h rozpozná situaci, kdy vozidlo neúmyslně opouští vyznačený jízdní pruh, a prostřednictvím protipohybu řízení vrátí pozornost řidiče k dění na vozovce.¹

¹ V rámci možností daných systémem. Řidič musí být kdykoli připraven převzít řízení a není zbaven odpovědnosti za předvídavý způsob jízdy.

-

Asistent pro změnu jízdního pruhu Side Assist

Systém pro změnu jízdního pruhu

Asistent pro změnu jízdního pruhu Side Assist upozorňuje prostřednictvím LED signalizace ve vnějším zpětném zrcátku na vozidla, která jsou skryta v tzv. "mrtvém úhlu" nebo na automobily jedoucí za Vámi do vzdálenosti 50 metrů¹. Jestliže zapnete směrovku a chcete přejet do vedlejšího jízdního pruhu, systém vypočítá, zda rychlost a pozice vozu ve Vaší blízkosti představuje nebezpečí. V případě, že ano, systém Vás varuje prostřednictvím blikání LED signalizace s vysokou intenzitou.

¹ V rámci možností daných systémem. Řidič musí být kdykoli připraven převzít řízení a není zbaven odpovědnosti za předvídavý způsob jízdy.

-

Car2X

Dokáže rozpoznat, co by mohlo přijít

Sériová varování před nebezpečím, jako např. upozornění na uzavírky nebo informace o vozidlech záchranné služby, poskytují řidičům užitečné informace. Komunikace pracuje s technologií Car2X s využitím sítě wifi (pWLAN).

Volitelný adaptivní tempomat ACC s podporou technologie Car2X¹ poskytuje řidiči celou řadu důležitých informací a v nouzové situaci může v rámci daných možností aktivně zasáhnout - například na konci dopravní zácpy. Vše je zajištěno díky permanentní výměně dat přes wifi síť (pWLAN).

¹ Bude v nabídce později.

-

Travel Assist

Udržuje Vás v jízdním pruhu a udržuje odstup

Travel Assist je velmi užitečný asistenční systém, který po stisku tlačítka zajistí v monotónních a únavných situacích jízdní komfort¹ na vysoké úrovni:

 • Zejména při jízdě po dálnicích systém Travel Assist udržuje Váš vůz v jízdním pruhu, udržuje nastavenou rychlost a současně přitom bere v úvahu i odstup od vpředu jedoucích vozidel.
 • V kombinaci s dvouspojkovou převodovkou DSG pak systém zajistí i popojíždění vozu ve váznoucí dopravě a Vy tak můžete zůstat zcela uvolnění.

¹ V rámci možností daných systémem. Řidič musí být kdykoli připraven převzít řízení a není zbaven odpovědnosti za předvídavý způsob jízdy.

-

Adaptivní tempomat ACC stop & go s omezovačem rychlosti

Udržuje odstup a zvyšuje komfort

Adaptivní tempomat ACC stop & go s omezovačem rychlosti Vám pomáhá udržovat nastavenou rychlost¹ a odstup od vpředu jedoucího vozu. V kombinaci s volitelným navigačním systémem je funkce ACC navíc rozšířena o prediktivní regulaci rychlosti a asistenci při průjezdu zatáčkami. Systém přitom respektuje oficiálně stanovenou maximální povolenou rychlost a Vy se tak vyvarujete jejího překročení². ACC navíc na základě dat trasy jízdy z navigace přizpůsobí rychlost při jízdě zatáčkami, křižovatkami (při odbočování) a okružními křižovatkami.²

¹ Až do maximální rychlosti 210 km/h

² V rámci možností daných systémem

-

Parkovací asistent Park Assist včetně systému ParkPilot

Parkování se promění na zábavu

Nový Golf Variant s volitelným parkovacím asistentem Park Assist včetně systému ParkPilot Vám při jízdě podél řady stojících vozidel nejenom určí, zda je parkovací mezera dostatečně velká, ale dokáže do ní také samostatně zaparkovat¹. Vy přitom ovládáte pouze pedály spojky, plynu a brzdy.

 • Senzory skenují vhodná parkovací místa (až do rychlosti 40 km/h).
 • Podélná parkovací místa musí být při parkování nejméně o 80 cm delší, než je délka vozu; při vyjíždění musí být před i za vozidlem mezera nejméně 25 cm.
 • Příčná parkovací místa musí být široká tak, aby po obou stranách zbyla mezera min. 35 cm.

¹ V rámci možností daných systémem. Systém lze při procesu parkování kdykoli deaktivovat.

Technologie

-

Personalizace

Personalizace pro všechny

Upravte si nový Golf Variant podle Vašich osobních preferencí. Po prvním nastavení sedadla, teploty nebo osvětlení se vytvoří Váš osobní profil, který se následně aktivuje, jakmile opět nastoupíte do vozu. To je mimořádně praktické zejména v případě, že automobil využívá více osob, které neustále mění nastavení. Již není nutné neustále provádět znovu všechna nastavení - systém se o ně postará sám.

-

Sound systém Harman Kardon

Zvuk, který Vaše cesty promění na zážitek

Nový volitelný sound systém Harman Kardon okouzlí svým dokonale vyladěným zvukem a promyšleným elegantním designem. Je vytvořen pro milovníky akustiky, kteří nechtějí jen poslouchat hudbu za jízdy, ale chtějí si užívat její nejjemnější nuance. Čekají na Vás vyvážené výšky i hloubky a přesné basy. Harman Kardon je zárukou neslýchaného zvuku na silnici i ve Vašem voze Golf Variant.

 • 8 reproduktorů
 • subwoofer
 • centrální reproduktor
 • 12kanálový zesilovač
 • celkový výkon 480 wattů
-

Head-up displej

Technologie, díky níž můžete hledět dopředu

Sledujete dění v silničním provozu a současně máte ve svém zorném poli důležité informace o automobilu. To je velká výhoda volitelného Head-up displeje ve Vašem voze Golf Variant. Část skla čelního okna se promění na projekční plochu, na kterou jsou promítány údaje o rychlosti, upozornění asistenčních systémů a pokyny navigačního systému. Zobrazené údaje jsou dobře čitelné i v protisvětle. A jestliže údaje již nepotřebujete, lze Head-up displej kdykoli vypnout.

Technické údaje

-
Volkswagen Golf 8 Variant - Technické údaje

Objednejte si testovací jízdu modelu Volkswagen Golf 8 Variant

Povinná položka

 

Vozy skladem

Volkswagen Golf 1,5 TSI EVO BM 96 kW Life
 • Cena s DPH 524 900 Kč
 • Cena bez DPH 433 802 Kč
 • 1 690 km
 • 96 kW / 131 k / 1,5 l
 • 09/2023
 • Manuální, 6 st.
 • Benzín
 • Šedá
Volkswagen Golf Variant 2,0 TDI 110 kW Style Variant
 • Cena s DPH 699 900 Kč
 • Cena bez DPH 578 430 Kč
 • 1 500 km
 • 110 kW / 150 k / 2,0 l
 • 09/2023
 • Manuální, 6 st.
 • Nafta
 • Černá
Volkswagen Golf 1,5 TSI EVO / 96 kW Life
 • Cena s DPH 529 900 Kč
 • Cena bez DPH 437 934 Kč
 • 7 431 km
 • 96 kW / 131 k / 1,5 l
 • 09/2022
 • Manuální, 6 st.
 • Benzín
 • Bílá

VW Golf - Stránky Wikipedia

Někteří nesprávně říkají: wv golf, wolkswagen golf, wolksvagen golf