Značka: Volkswagen
Model: ID.5
1 244 900 Kč
 • Cena vozu od: 1 244 900 Kč
 • Výkon: 210 - 250 kW
 • Výkon: 286 - 340 k
 • Spotřeba: 16,0 - 16,6 kWh/100km

Základní charakteristika modelu

Efektivita s elegantními tvary

Nový model ID.5 s výkonným elektrickým pohonem a siluetou, která se plynule svažuje k zadní partii, představuje moderní spojení vozu SUV a kupé. Volkswagen ID.5 podporuje aktualizace Over-the-air a je tak připravené nově definovat elektrickou mobilitu.

Chcete auto bez čekání?

 • Váš nový vůz bez čekání
 • Přijdete, koupíte, jedete

Volkswagen ID.4

Design karosérie

-

Exteriér

Působivý design až do nejmenšího detailu

Nový model ID.5 zaujme svým futuristickým designem, který představuje kompozici síly vozu SUV a aerodynamické siluety modelu kupé - zcela bez kompromisů.

Elektromobil s vysokým výkonem, jenž je symbolem udržitelné mobility může vypadat velmi elegantně: Působivý design exteriéru nového modelu ID.5 na sebe přitahuje pohledy okolí. Okouzlí svými ladnými tvary, střechou lakovanou v černé barvě a designovými prvky ve stříbrné barvě. Dokonale tvarovaná volitelná 21" kola z lehké slitiny¹ pak jsou završením moderního stylu. Atletický design modelu kupé umocňuje zadní spoiler s přesahem. Plakety ID. na bocích a na zádi jej pak identifikují jako model, který je symbolem elektrické mobility.

-

IQ.LIGHT

Prezentujte se v zářicím světle

Již při prvním pohledu zaujme nový model ID.5 skutečným highlightem - inovativním systémem IQ.LIGHT (na přání). Technologie LED Matrix použitá ve světlometech pak umožňuje jízdu s trvale zapnutými dálkovými světly, aniž by přitom docházelo k oslňování ostatních účastníků silničního provozu. Mezi krásně modelovanými světlomety LED Matrix je umístěn elegantní světelný pás s centrálním logem Volkswagen. To, co působí dokonalým dojmem vpředu, nesmí chybět ani na zadní partii vozu. Součástí paketu jsou také volitelná 3D zadní světla s LED technologií s animovanými brzdovými světly a dynamickými směrovými světly, která se postupně plynule rozsvěcují a názorně ukazují směr odbočení.

-

Panoramatická prosklená střecha

Nebeské výhledy

Panoramatická prosklená střecha, jež se rozprostírá přes celou šíři vozu, je díky své ohromné ploše sama o sobě prvkem, který na sebe přitahuje pozornost. Ještě krásnější je však pohled z interiéru na oblohu. Příjemnou teplotu uvnitř vozu zajistí tónování skla střechy a sluneční roleta chránící před ostrými slunečními paprsky. Roletu je navíc možné pohodlně ovládat prostřednictvím hlasových pokynů - pro její odtažení ze střechy stačí jen říci: "Ahoj ID, ukaž mi hvězdy".

-

Tažné zařízení

Pro všechny, kteří chtějí uvést věci do pohybu

Chcete si vzít s sebou vše, co budete potřebovat? Vaše ID.5 může být na přání vybaveno tažným zařízením, které lze vyklopit pomocí elektrického ovládání. Získáte tak navíc spoustu prostoru pro všechny výzvy, kterým musíte každý den čelit. Maximální hmotnost připojeného přívěsu může být až 750 kg (nebrzděného), resp. až 1 200 kg (brzděného). S modelem ID.5 tak můžete odvézt mnoho věcí, jako např. přívěs pro transport koně nebo kajak. A potom, co tažné zařízení již není potřebné, jej lze několika jednoduchými úkony skrýt pod zadní nárazník.

Design interiéru

-

Interiér

Prostor pro zážitky

Inteligentně navržený velkoprostorový interiér ve stylu Open-Space Vám poskytuje více svobody a prostoru pro vše, co je pro Vás důležité.

Nechte se okouzlit velkým a inteligentně navrženým interiérem, který Vám poskytuje maximální komfort, jenž můžete vnímat svým zrakem i hmatem. Cestující na zadních místech modelu ID.5 mají dostatek místa nad hlavou, a to i navzdory svažující se linii střechy karoserie kupé. Ve voze tak může pohodlně cestovat až pět osob. V ohromném zavazadlovém prostoru přitom zbývá dostatek místa jejich zavazadla. Díky kombinaci progresivního designu s pokročilými technologiemi a intuitivnímu ovládání je moderní interiér modelu ID.5 prostorem pro inspirativní zážitky, které si můžete užít každým okamžikem Vaší cesty.

-

Ambientní osvětlení

Světlo pro téměř každou náladu

Sériové ambientní osvětlení (volitelně s možností volby 30 barev) dodá interiéru Vašeho modelu ID.5 ještě více individuality. Zdroje měkkého nepřímého osvětlení jsou mimo jiné pod palubní deskou, v přihrádce na mobilní telefon nebo ve dveřích. Ať se rozhodnete pro osvětlení v chladném nebo teplém odstínu - vždy to bude pouze Vaše volba.

-

Head-up displej s rozšířenou realitou

Navigace do budoucnosti

V novém modelu ID.5 budete mít neustálý přehled o všem, co je důležité. Volitelný Head-up-displej s rozšířenou realitou promítá důležité informace přímo do zorného pole řidiče na přední sklo. Díky technologii rozšířené reality jsou navigační pokyny vnímány tak, jako by byly zobrazeny na vozovce, přesně v místě, kam máte jet. Do cíle Vaší cesty tak dorazíte ve větší pohodě, protože Vaše pozornost budete neustále koncentrována na dění na vozovce.

-

Hlasový asistent a ID. Light

Řekněte Vašemu ID.5 "Ahoj"

Soustřeďte se na dění na vozovce. Pomocí hlasových pokynů můžete jednoduše a intuitivně ovládat například rádio, volitelný navigační systém nebo Váš telefon. Stačí, když jen řeknete "Ahoj ID." - a systém Vám bude rozumět. Při využití hlasového ovládání pak systém ID. Light poskytuje na Vaše hlasové pokyny zpětnou vazbu. Nové ID.5 komunikuje také vizuálně pomocí světelné signalizace systému ID. Light. Automobil Vás přivítá a upozornění jeho navigačního systému i asistenčních systémů převede na světelné signály, které Vás pohodlněji provedou dopravou. A jakmile Vaše ID.5 opustíte, rozloučí se s Vámi světelným signálem.

-

Plně integrované streamování hudby

Pro každý okamžik ta správná hudba

Využíváte službu Apple Music? Potom Vaši oblíbenou hudbu můžete v novém ID.5 poslouchat jednoduše přímo prostřednictvím všestranného volitelného navigačního systému Discover Pro - aniž byste k tomu potřebovali mobilní telefon nebo tablet. K tomu, abyste přes displej navigačního systému mohli přímo přistupovat ke službě Apple Music, stačí, když si stáhnete aplikaci a přihlásíte se k Vašemu účtu pomocí svých přihlašovacích údajů. Následně můžete streamovat miliony skladeb, exkluzivní obsah nebo nejaktuálnější podcasty.

Konektivita

-

Konektivita

Více než jen pouhé bity a byty

Nabídka konektivity se značkou Volkswagen Vám přináší více komfortu, bezpečnosti i zábavy. Propojení Vašeho vozu ID.5 s internetem a Vaším chytrým mobilním telefonem Vám zajistí pohodlnější cestování do cíle Vaší cesty - pouze řídit musíte ještě sami.

-

We Connect

Abyste mohli mít Váš ID.5 kdykoli online

Digitální služby We Connect promění Vaše nové ID.5 na automobil plně připojený do sítě. Díky integrované SIM kartě může být automobil totiž na přání kdykoli online. Aktualizace Over-the-Air, které se uskutečňují přes mobilní datové připojení Vašeho vozu ID., Vám přinášejí nové funkce a aktuální optimalizace. A díky aplikaci We Connect ID. pro Váš mobilní telefon budete mít neustále k dispozici důležitá data o Vašem modelu ID. Můžete tak např. zjistit zbývající dojezdovou vzdálenost nebo ověřit, zda jsou zavřená všechna okna a dveře. V závislosti na předpovědi počasí a stavu nabití baterie získáte prostřednictvím aplikace také doporučení, abyste předehřáli vysokonapěťovou baterii.

-

We Connect Plus

Buďte vždy ve spojení s Vaším vozem

Díky mobilním službám online We Connect Plus budete mít k dispozici dopravní informace téměř v reálném čase a informace o nabíjecích stanicích se stavem jejich obsazenosti, cenami i otevírací dobou. Aplikace We Connect ID. pak zajistí, že budete mít přehled o Vašem elektromobilu a Váš mobilní telefon se promění na jeho dálkové ovládání. Pohodlně tak budete moci na dálku spustit nebo ukončit proces nabíjení nebo podle Vašich individuálních preferencí nastavit klimatizaci interiéru vozu. Aplikace We Connect ID. podle uložených procesů dokáže určit na základě doby odjezdu optimální čas pro úpravu teploty v interiéru vozu a také okamžik pro zahájení a ukončení nabíjecího procesu. S Vaším vozem tak budete vždy ve spojení a nezáleží na tom, zda právě jdete po silnici nebo ležíte na pohovce.

-

In-Car aplikace

In-Car aplikace We Charge integrovaná v infotainment systému

Prostřednictvím In-Car aplikace We Charge, jež je integrovaná v infotainment systému Vašeho ID., můžete na Vašich cestách ještě pohodlněji nabíjet baterii Vašeho vozu u nabíjecí stanice jedné z největších nabíjecích sítí v Evropě. Pomocí aplikace můžete na mapě vyhledat nabíjecí stojany v okolí Vaší aktuální polohy a spustit k nim navigaci. K dispozici jsou také informace o dostupných typech konektorů a rychlosti nabíjení.

Přes infotainment systém Vašeho vozu ID. nyní můžete přistupovat také ke streamovacím službám Spotify a Apple Music, které jsou v infotainment systému k dispozici jako In-Car aplikace. Stačí, když se pouze přihlásíte svými stávajícími přihlašovacími údaji a v průběhu jízdy si budete moci užívat tu nejlepší zábavu.

-

App-Connect

Propojte svůj chytrý telefon s Vaším ID.5

Chcete využívat aplikace, které máte uložené ve Vašem chytrém mobilním telefonu i v době, kdy sedíte za volantem vozu Volkswagen? Díky rozhraní App‑Connect, je to nyní snadné tak, jako nikdy v minulosti. Vybrané aplikace a obsah uložený ve Vašem mobilu jsou přeneseny na displej infotainment systému, jehož prostřednictvím je můžete přehledně ovládat přímo ve Vašem zorném poli. Lze tak snadno přistupovat například k hudbě, zprávám, mapám nebo audioknihám. Volkswagen v rámci rozhraní App-Connect podporuje tři technologie pro připojení chytrého mobilního telefonu s využitím celé řady možností: Apple CarPlay™, Android Auto™ od společnosti Google a MirrorLink®. Rozhraní Apple CarPlay™ a Android Auto™ od Google mohou dokonce využívat bezdrátové připojení.

Výbavové stupně

Značka: Kia
Model: 2008
0 Kč
Volkswagen ID.5 Limited

Volkswagen ID.5

 • Cena od: 1 244 900 Kč
 • Výkon motoru: 89 - 210 kW
 • Výkon motoru: 121 - 286 k
 • Palivo: Elektro
 • Převodovka: Automatická
 • Spotřeba proudu: 15,9 kWh/100 km
 • Emise CO₂: 0 g/km

Limited

77 kWh

 • Prodloužená záruka 3 roky/90 000 km
 • Nabíjecí výkon 11 kW AC, 135 kW DC
 • Pohon zadních kol
 • 19" kola z lehké slitiny "Hamar"
 • Tepelné čerpadlo
 • LED přední světlomety a LED zadní světla
 • Adaptivní tempomat ACC
 • Dojezd: až 551 km
Značka: Kia
Model: 2008
0 Kč
Volkswagen ID.5 PRO

Volkswagen ID.5

 • Cena od: 1 405 900 Kč
 • Výkon motoru: 89 - 210 kW
 • Výkon motoru: 121 - 286 k
 • Palivo: Elektro
 • Převodovka: Automatická
 • Spotřeba proudu: 16,1 kWh/100 km
 • Emise CO₂: 0 g/km

PRO

77 kWh

 • Prodloužená záruka 3 roky/90 000 km
 • Metalické lakování
 • Nabíjecí výkon 11 kW AC, 135 kW DC
 • Pohon zadních kol
 • 19" kola z lehké slitiny "Hamar"
 • Tepelné čerpadlo
 • Navigace Discover Pro s 12,9" displayem
 • App-Connect Wireless
 • Ambientní osvětlení
 • Otevírání a zavírání zavazadlového prostoru pohybem
 • IQ.LED Matrix přední světlomety
 • 3D LED zadní světla
 • Zpětná kamera
 • Pre-Crash vč. Front Assist
 • Parkovací asistent
 • Bezklíčové odemykání a startování
 • Adaptivní tempomat ACC
 • Vyhřívaná přední sedadla
 • Multifunkční vyhřívaný volant v kůži
 • Dojezd: až 551 km
Značka: Kia
Model: 2008
0 Kč
Volkswagen ID.5 PRO

Volkswagen ID.5

 • Cena od: 1 380 900 Kč
 • Výkon motoru: 89 - 210 kW
 • Výkon motoru: 121 - 286 k
 • Palivo: Elektro
 • Převodovka: Automatická
 • Spotřeba proudu: 15,9 kWh/100 km
 • Emise CO₂: 0 g/km

PRO

77 kWh

 • Prodloužená záruka 3 roky/90 000 km
 • Nabíjecí výkon 11 kW AC, 135 kW DC
 • Pohon zadních kol
 • 19" kola z lehké slitiny "Hamar"
 • Tepelné čerpadlo
 • LED přední světlomety a LED zadní světla
 • Adaptivní tempomat ACC
 • Dojezd: až 551 km
Značka: Kia
Model: 2008
-
Volkswagen ID.5 GTX

Volkswagen ID.5

 • Cena od: 1 709 900 Kč
 • Výkon motoru: 77 - 250 kW
 • Výkon motoru: 105 - 340 k
 • Palivo: Elektro
 • Převodovka: Automatická
 • Spotřeba paliva: 16,6 kWh/100 km
 • Emise CO₂: 0 g/km

GTX

77 kWh, výkon 250 kW

 • Prodloužená záruka 3 roky/90 000 km
 • Nabíjecí výkon 11 kW AC, 175 kW DC
 • Pohon 4MOTION (4x4)
 • 20" kola z lehkých slitin "Ystad"
 • Tepelné čerpadlo
 • Navigace Discover Pro s 12,9" displayem
 • IQ.Light LED Matrix přední světlomety
 • 3D LED zadní světla s animací
 • LED osvětlení lišty mezi světlomety
 • App-Connect Wireless
 • Adaptivní tempomat ACC
 • Automat. klimatizace Climatronic (3-zónová)
 • Multifunkční vyhřívaný volant v kůži
 • Akustický parkovací systém ParkPilot (senzory vpředu i vzadu)
 • Ambientní osvětlení interiéru (30 barev)
 • Nabíjecí kabely pro domácí zásuvku i veřejné dobíjecí stanice
 • Dojezd: až 528 km

Asistenční systémy

-

Travel Assist

Udržuje Vás v jízdním pruhu. A udržuje také odstup od ostatních vozidel

S volitelným systémem Travel Assist máte k dispozici celou řadu užitečných asistentů.
Systém Travel Assist udržuje Váš vůz v jízdním pruhu, udržuje odstup od vpředu jedoucího vozu a také Vámi nastavenou rychlost.
Systém přitom mimo jiné využívá adaptivní vedení vozu v jízdním pruhu, které aktivně udržuje automobil v jeho centrální stopě. Travel Assist se ale také přizpůsobuje Vašemu jízdnímu stylu a může Váš automobil vést místo uprostřed také více v levé nebo v pravé části jízdního pruhu.
Při jízdě po dálnici Vás systém Travel Assist na přání aktivně podporuje také při změně jízdního pruhu. Předpokladem pro tuto funkci je, že Travel Assist dokáže na obou stranách rozpoznat hranice jízdního pruhu.
V případě, že jsou k dispozici tzv. rojová data, tedy jízdní data několika automobilů ve Vaší blízkosti, bere systém Travel Assist v úvahu pouze jednu detekovanou hranici jízdního pruhu - například na silnicích nižších tříd bez vyznačení středové dělicí čáry.
Travel Assist zahrnuje také funkci prediktivní regulace rychlosti a asistence při jízdě v zatáčkách. Rychlost vozu přitom může být přizpůsobena platným rychlostním limitům a průběhu trasy jízdy (zatáčky, kruhové objezdy apod.).

-

Parkovací asistent Park Assist Plus s funkcí Memory

Vaše osobní parkovací služba

Jestliže je Vaše ID.5 vybaveno asistentem Park Assist Plus s funkcí Memory, můžete jej naučit zcela individuálnímu parkovacímu manévru. Například při zajíždění na parkovací místo nebo do garáže. Přitom stačí, když s Vaším ID.5 zaparkujete pouze jednou samostatně a parkovací manévr uložíte do paměti. Od tohoto okamžiku dokáže Váš vůz naučený parkovací manévr automaticky opakovat. Vy musíte průběh parkování pouze vždy pozorně sledovat.
A když už je Vaše ID.5 vybaveno volitelným parkovacím asistentem Park Assist Plus, sdělí Vám při jízdě podél řady stojících vozidel nejenom, zda je volná parkovací mezera dostatečně velká, ale samostatně do ní také dokáže zaparkovat.
Park Assist Plus při jízdě podél řady stojících vozidel rychlostí do 40 km/h neustále skenuje vhodná podélná parkovací místa a při rychlosti do 20 km/h také příčná parkovací místa. Jestliže se rozhodnete zaparkovat do některého z nalezených parkovacích míst, zahájí asistent proces parkování, který dokáže provést zcela samostatně. Vy musíte celý proces parkování jen pozorně sledovat a v případě potřeby zasáhnout.
Asistent Park Assist Plus toho samozřejmě dokáže ještě více. Např. z podélných parkovacích míst dokáže následně opět vyjet nebo při neúspěšném parkovacím manévru převezme řízení a dokončí parkování za Vás.

-

e-Sound/radost z jízdy

Toto auto zní nově

Jak tichý je elektromobil záleží pouze na něm samotném. Aby však byl silniční provoz bezpečnější, je Vaše ID.5 až do rychlosti 30 km/h v interiéru tišší, avšak navenek je slyšet trochu zřetelněji. Chodci ho tak snáze zaregistrují. Futuristická akustická kompozice podtrhuje jeho vizionářskou identitu a současně zní jako uměle vytvořený zvuk automobilu, díky němuž je jeho téměř neslyšitelný elektrický pohon rozpoznatelný jak pro chodce, tak i pro cyklisty.

Technologie

-

Inteligentní nabíjení

Delší dojezdová vzdálenost

Baterie vozu ID.5 podporuje rychlé nabíjení (až 135 kW při stejnosměrném proudu). Vůz také podporuje inteligentní funkci nabíjení v určitém časovém intervalu např. kvůli využití výhodného nočního tarifu.

Elektrizujícímu výkonu nového modelu ID.5 byl podřízen každý jeho detail. Výsledkem excelentní aerodynamiky a velké kapacity baterie je velká dojezdová vzdálenost na jedno nabití; inteligentní řízení nabíjení se pak dokonale podřídí nárokům, které přináší každý den. Pohodlné nabíjení v domácích podmínkách zajistí nabíječka ID.Charger (volitelná výbava) s nabíjecím výkonem až 11 kW. Efektivní využití energie lze dále zvýšit řízením času, kdy dochází k nabíjení baterie, případně využitím vlastní fotovoltaické elektrárny na střeše Vašeho domu. Mnoho veřejných nabíjecích stanic na čerpacích stanicích a na dálnicích nabízí také možnost rychlého nabíjení stejnosměrným proudem. Pomocí funkce rychlého nabíjení můžete za přibližně 30 minut dobít baterii vozu na úroveň, která výrazně prodlouží dojezdovou vzdálenost Vašeho vozu.

-

Nabíjení doma pomocí walboxu ID. Charger

Wallbox pro Váš domov: ID.Charger

ID. Charger, představuje nabíjecí stanici přímo ve Vašem domě. Vy tak můžete každé ráno nastoupit do Vašeho ID.5 s plně nabitou baterií a plní energie odstartovat do nového dne. Obrazně řečeno - nabíjíte, když spíte. Nabíječka ID.Charger je k dispozici ve třech verzích, které se liší konektivitou a inteligentními vlastnostmi. V případě potřeby je k dispozici připojení k síti WLAN, k mobilní síti 4G a také varianta se zabudovaným počítadlem odebrané energie. Inteligentní funkce nabíječky ID. Charger Connect a Pro je možné ovládat prostřednictvím služeb We Charge v aplikaci We Connect ID.

Nainstalování nabíječky zajistí naše instalační služba tak, aby to pro Vás bylo maximálně pohodlné - od bezplatné předběžné online kontroly až po montáž - vše od jedné firmy. ID.Charger Vám samozřejmě může nainstalovat jakýkoli elektrikář s odbornou způsobilostí. Zjistěte více o ID.Charge.

-

Nabíjení při cestování pomocí služby We Charge

Snadné nabíjení

Nyní již nemusíte téměř na nic myslet. Služba We Charge Vám zajistí přístup k největší a nejrychleji rostoucí síti nabíjecích stanic, a to včetně rychlonabíjecích stanic IONITY po celé Evropě. U nich mohou jak řidiči vozů ID., kteří jezdí jen příležitostně, i ti, jež za volantem tráví hodně času, vybírat z nabídky výhodných tarifů a využívat tak exkluzivních výhody. Nabíjecí tarify i bezplatnou nabíjecí kartu si můžete objednat prostřednictvím aplikace We Connect ID. Zjistěte více o We Charge.

-

Pohon

Udržitelná mobilita s výkonem, jenž přináší radost

V novém modelu ID.5 zažijete při téměř každé jízdě pocit vzrušení. Jeho elektromotor totiž vyvíjí svou sílu dynamicky od první otáčky a Vy tak máte od samého počátku k dispozici maximální krouticí moment. Navíc s ním pojede po cestě, na které za sebou budete zanechávat jen velmi malou uhlíkovou stopu, a to představuje velký krok do budoucnosti.

-

Tepelné čerpadlo a manager dojezdové vzdálenosti

Pomáhá Vám při chladném počasí: Tepelné čerpadlo modelu ID.5

Tepelné čerpadlo (volitelná výbava) zajistí v novém čistě elektrickém voze ID.5 energeticky úsporné vyhřívání interiéru. Energie, která se díky využití tepelného čerpadla ušetří pak má pozitivní vliv na dojezdovou vzdálenost vozu. V každodenním životě Vám pomáhá také nový plánovač tras vyvinutý pro rodinu vozů ID., který v navigaci Vaší cesty dopředu určí preferované nabíjecí stanice a inteligentně optimalizuje trasu i potřebnou dobu pro nabíjení. Inovativní technologie, která usnadní spoustu věcí.

Objednejte si testovací jízdu modelu Volkswagen ID.5

Povinná položka

 

Vozy skladem

Volkswagen Tiguan 1,5TSi / 110kw Comfortline
 • Cena s DPH 699 800 Kč
 • Cena bez DPH 578 347 Kč
 • 45 886 km
 • 110 kW / 150 k / 1,5 l
 • 01/2019
 • Manuální
 • Benzín
 • Šedá
Volkswagen Passat Variant 2,0 TDI / 110 kW DSG Elegance
 • Cena s DPH 929 900 Kč
 • Cena bez DPH 768 512 Kč
 • 4 826 km
 • 110 kW / 150 k / 2,0 l
 • 07/2023
 • Automatická, 7 st.
 • Nafta
 • Stříbrná
Volkswagen Passat 1,4 TSI Plug-in-Hybrid GTE
 • Cena s DPH 539 900 Kč
 • Cena bez DPH 446 198 Kč
 • 64 024 km
 • 160 kW / 218 k / 1,4 l
 • 01/2019
 • Automatická, 6 st.
 • Hybridní
 • Šedá