Značka: Volkswagen
Model: ID.4
1 648 900 Kč
 • Cena vozu od: 1 648 900 Kč
 • Výkon: 250 kW
 • Výkon: 340 k
 • Spotřeba: 17,2 kWh/100km

Základní charakteristika modelu

Spojení racionálního myšlení a radosti z jízdy

Zrychlení z 0 na 100 km/h za 6,2 sekundy a jízda lokálně zcela bez emisí CO₂: S novým ID.4 GTX nemusíte už dělat žádné kompromisy, abyste mohli být ohleduplní k životnímu prostředí. Můžete si užívat sportovní výkon typický pro modely s pohonem všech kol, avšak s čistě elektrickým pohonem a velkou dojezdovou vzdáleností. Nové ID.4 GTX je sportovní jako GTI, komfortní jako SUV a ohleduplné k životní prostředí jako ID.

Design karosérie

-

Exteriér

Extrémně sportovní

Nové ID.4 GTX je skvělým příkladem toho, jak úžasně může vypadat elektromobil - futuristická 20" kola z lehké slitiny v exkluzivním GTX designu, černě lakovaná střecha, jež je typická pro model ID.4, podélné střešní nosníky nebo černé vstupy vzduchu ve vysokém lesku. Střešní lišty a dekor C-sloupku karoserie je pak v exkluzivním provedení v antracitové barvě. Dalším jedinečným detailem je elegantní světelný pás mezi světlomety a centrálním logem Volkswagen. Písmena "GTX" na přední partii, blatnících a na zádi se sponou difuzoru v šedé metalíze Galvano pak identifikují tento model ID.4 jako dokonalého atleta. A to vše dostanete sériově.

-

Ambientní osvětlení exteriéru

Světlo nahrazuje chrom

Nové ID.4 GTX okouzlí svou jedinečnou světelnou signaturou, jejíž součástí je elegantní světelný pás mezi krásně tvarovanými světlomety LED Matrix a centrálním logem Volkswagen. Světlomety LED Matrix Vás přivítají, jakmile Vaše ID.4 GTX odemknete nebo se k němu přiblížíte. Také přední nárazník lakovaný ve vysokém lesku je doplněn světelnou signaturou lemující clony vstupů vzduchu. Sériová 3D LED zadní světla s dynamickými směrovými světly a volitelnými animacemi pak posouvají sportovní styl vozu do zcela nového světla. Završením světelného designu jsou zapuštěná osvětlená madla dveří.

-

Barevný design exteriéru

Vytváří působivé akcenty

Nové ID.4 GTX má celou řadu možností, jak na sebe upoutat pozornost - například Vaší oblíbenou barvou. Mimořádně sportovním dojmem zapůsobí například v červeném laku Kings Red, se kterým je sladěné také červené ozdobné prošívání, které dále akcentuje výrazný design interiéru. Unikátní vlastností pak je, že Vámi zvolená barva vozu je doplněna střechou lakovanou v luxusní černé barvě, černě lakovanými podélnými střešními nosníky a C-sloupky karoserie a střešními lištami v antracitové barvě ve vysokém lesku. Výsledkem je dokonalá kompozice tvořená zajímavými kontrasty.

Design interiéru

-

Interiér

Harmonie barev s puncem exkluzivity

Nové ID.4 GTX kombinuje příjemný pocit z velkého prostoru s celou řadou sportovních detailů. Vedle červeného ozdobného prošívání látkových potahů GTX vzbuzuje závodní dojem i palubní deska a obložení předních dveří. Nástupní prahové lišty a spona volantu s nápisy "GTX" vizuálně symbolizují, že jste se stali součástí nové sportovní generace elektromobility. Evidentní výkon, který Vám signalizuje pouze jediné: Vystartujte!

Komfort

-

ID. Light

Srozumitelná komunikace

Vaše ID.4 GTX s Vámi komunikuje také vizuálně prostřednictvím ID. Light a v kombinaci s navigačním systémem Vám pomáhá, abyste pohodlně zvládali nástrahy silničního provozu. Automobil Vás pozdraví a upozornění Vašeho infotainment systému i asistenčních systémů převede na světelné signály, které Vás pak pohodlně navigují v silničním provozu. V případě, že použijete hlasové ovládání, ID. Light Vám dá na Váš hlasový pokyn zpětnou vazbu. A když ID.4 GTX opustíte, ID. Light se s Vámi rozloučí světelným signálem, jenž znamená pozdrav na rozloučenou.

-

Hlasový asistent & pozdrav

Řekněte Vašemu ID.4 GTX „Ahoj“

Při řízení už není nutné používat tlačítka nebo přepínače, které odvádějí Vaši pozornost. Nyní se můžete soustředit pouze na dění v silničním provozu. Například rádio, navigační systém nebo Váš telefon můžete ovládat zcela intuitivně svým hlasem. Stačí jen když řeknete "Ahoj ID." a systém Vám bude rozumět.

-

Zážitek z jízdy

Zní to jako radost z jízdy

Zažijte zcela nový pocit z jízdy: Nastartujte Vaše ID.4 GTX a nastavte volicí páku do polohy "D". Následně zazní tón a ID. Light pod předním sklem Vám signalizuje, že vůz je připraven k jízdě. Na Vaši přítomnost pak až do rychlosti 30 km/h upozorňuje ostatní účastníky provozu zvuk, který byl speciálně vyvinutý pro modely z rodiny ID. Díky síle elektromotorů pak sprint z 0 na 100 km/h trvá pouhých 6,2 sekundy.

AR Head-up displej

V novém ID.4 GTX máte vše podstatné ve svém zorném poli. Volitelný Head-up displej s rozšířenou realitou promítá důležité informace přímo do zorného pole na přední sklo. Díky technologii rozšířené reality tak můžete vidět navigační pokyny na vozovce přesně v místě, kam máte jet nebo kam máte odbočit. Do cíle své cesty tak dorazíte naprosto uvolněně, protože se stále můžete koncentrovat na dění na vozovce.

-

Keyless Access

Komfortní nastoupení do nového světa

ID.4 GTX díky systému Keyless Access, který je součástí volitelné výbavy, rozpozná klíč od vozu ve Vaší kapse a odemkne se, jakmile přiblížíte svou ruku k madlu dveří. Volitelný systém Easy Open & Close pak zajistí, že pro otevření nebo zavření elektricky ovládaných dveří zavazadlového prostoru postačí pouze malý pohyb nohou pod zadním nárazníkem. Jak vidíte, inovativní technologie usnadní mnoho věcí.

-

Panoramatické střešní okno

Nebeské výhledy

Volitelné panoramatické střešní okno, které se rozprostírá přes celou šíři střechy, představuje díky své ohromné prosklené ploše prvek, který na sebe sám o sobě přitahuje pozornost. Nejkrásnější na něm je však volný výhled na nebe. Příjemnou teplotu v interiéru vozu pak zajistí jeho tónované sklo. Před přímými slunečními paprsky Vás ochrání roleta, kterou lze ovládat například hlasovými pokyny. Stačí jen říct: "Ahoj ID., ukaž mi hvězdy" a roleta se otevře.

Konektivita

-

App-Connect

Aplikace ve Vašem telefonu

Chcete Vaše oblíbené aplikace na mobilním telefonu využívat pohodlně i v průběhu jízdy ve Vaše voze? Díky rozhraní App-Connect je to nyní jednoduché jako nikdy v minulosti. Vybrané aplikace a data uložená na mobilním telefonu se paralelně zobrazují ve Vašem zorném poli na displeji infotainment systému ve Vašem voze Volkswagen odkud je lze pohodlně ovládat. Je tak možné jednoduše přistupovat například k hudbě, zpravodajství, mapám nebo audioknihám. Volkswagen aktuálně podporuje tři technologie pro připojení chytrých mobilních telefonů, které přinášejí celou řadu možností - Apple CarPlay™, Android Auto™ od společnosti Google a MirrorLink®. Apple CarPlay™ a Android Auto™ od společnosti Google lze navíc využívat bez použití kabelu. Aby nebyla odváděna pozornost řidiče od řízení, je povolené spustit v průběhu jízdy pouze certifikované aplikace. Vezměte prosím na vědomí, že v této souvislosti nemusí být některé aplikace podporovány všemi třemi nabízenými rozhraními a že podpora jednotlivých technologií se může lišit v závislosti na zemi, ve které jsou využívány.

Informace o kompatibilitě chytrých mobilních telefonů s rozhraním Apple CarPlay™ najdete na adrese https://www.apple.com/de/ios/carplay/, s rozhraním Android Auto™ na adrese https://www.android.com/intl/de_de/auto/ a s rozhraním MirrorLink® na adrese https://mirrorlink.com/

Stále ve spojení s Vaším ID.4 GTX

Digitální služby We Connect Start promění Vaše nové ID.4 GTX na automobil připojený do sítě. Díky pevné SIM kartě je Vaše ID.4 GTX na přání vždy online. Kdykoli tak získáte informace o situaci v dopravě v reálném čase, o nabíjecích stanicích včetně aktuální obsazenosti, cenách a otevírací době. Díky aplikaci We Connect ID. budete mít přehled o Vašem vozidle a Váš chytrý mobilní telefon se promění na dálkové ovládání. Aktualizace systému navíc zajistí, že bude mít neustále jeho nejnovější verzi. Pomocí aplikace získáte také informaci o zbývající dojezdové vzdálenosti, můžete nastavit klimatizaci nebo můžete spustit, resp. ukončit proces nabíjení. Služby We Connect Start lze po dobu tří let využívat bezplatně. Stále tak budete ve spojení s Vaším vozem, bez ohledu na to, zda jste právě na ulici nebo ležíte na pohovce.

-

Rádio a navigace

Dokonalé připojení do sítě

Nové ID.4 GTX umí mnoho věcí: Například navigační systém se schopností učení si zapamatuje cíle, do kterých často jezdíte, a preferované trasy. Systém Vás informuje o případných dopravních komplikacích a navrhne alternativní trasy, a to včetně automatické aktualizace navigačních map. Váš telefon lze pohodlně připojit k rádiu ve voze pomocí volitelného telefonního rozhraní. Můžete tak komfortním způsobem telefonovat nebo poslouchat Vaši oblíbenou hudbu. Rovněž nabíjení telefonu je velmi snadné - bezdrátově ve speciální odkládací přihrádce.

Výbavové stupně

Značka: Kia
Model: 2008
0 Kč
Volkswagen ID.4 GTX

Volkswagen ID.4

 • Cena od: 1 648 900 Kč
 • Výkon motoru: 220 kW
 • Výkon motoru: 299 k
 • Palivo: Elektro
 • Převodovka: Automatická
 • Spotřeba paliva: 17,8 kWh/100 km
 • Emise CO₂: 0 g/km

GTX

77 kWh

 • Nabíjení: 11 kW AC, 125 kW DC
 • Pohon: 4MOTION (4x4)
 • 20" kola z lehkých slitin "Ystad"
 • Tepelné čerpadlo
 • Navigace Discover Pro s 10" displayem
 • IQ.Light LED Matrix přední světlomety
 • 3D LED zadní světla s animací
 • LED osvětlení lišty mezi světlomety
 • App-Connect Wireless
 • Adpativní tempomat ACC
 • Lane Asisst (systém pro udržování vozu v jízdním pruhu)
 • Automatická klimatizace Climatronic (3-zónová)
 • Vyhřívaná přední sedadla
 • Multifunkční vyhřívaný volant v kůži
 • Vyhřívané čelní sklo
 • Akustický parkovací systém ParkPilot (senzory vpředu i vzadu)
 • Ambientní osvětlení interiéru (30 barev)
 • Nabíjecí kabely pro domácí zásuvku i veřejné dobíjecí stanice

Asistenční systémy a bezpečnost

-

Travel Assist a Side Assist

Udržuje Vás v jízdním pruhu. A udržuje také odstup od ostatních vozidel

S volitelným systémem Travel Assist budou jízdy na dlouhé vzdálenosti ve Vašem ID.4 GTX značně pohodlnější. Zejména při jízdě po dálnicích udržuje systém Travel Assist v rámci daných možností Váš vůz v jízdním pruhu, udržuje nastavenou rychlost a současně přitom bere v úvahu i odstup od vpředu jedoucích vozidel. Volitelný systém Side Assist Vás pak prostřednictvím signalizace ve vnějším zpětném zrcátku varuje před nebezpečím při změně jízdního pruhu (v kombinaci s parkovacím asistentem je systém Side Assist součástí sériové výbavy).

-

Myslí dopředu

Systém proaktivní ochrany cestujících

Sport musí být bezpečný: Volitelný systém proaktivní ochrany cestujících Pre-Crash Vás v rámci daných možností chrání v kritických jízdních situacích, jako je např. hrozící kolize. Systém Pre-Crash rozpozná potenciálně nebezpečné jízdní situace se zvýšenou pravděpodobností nehody. ID.4 GTX pak v závislosti na situaci automaticky preventivně napne bezpečnostní pásy na předních sedadlech. Jen pro všechny případy.

Nabíjení a dojezdová vzdálenost

-

Dojezdová vzdálenost

Dojedete s ním dále

Ráno jedete pohodlně do práce a potom vyrazíte s plnou výbavou na sportovní víkend - s ID.4 GTX to nepředstavuje žádný problém. K dispozici totiž máte baterii s využitelnou kapacitou 77 kWh, která v reálném provozu zajišťuje dojezd 340-480 km.

-

Nabíjení při cestování

Snadné nabíjení

Od teď už budete mít mnohem méně starostí. Se službami We Charge budete mít po celé Evropě přístup k více než 200 000 nabíjecích stojanů včetně kompletní sítě rychlonabíjecích stanic IONITY. Pomocí aplikace We Connect ID. se v rámci služeb We Charge můžete připojit k nabíjecí stanici a využívat exkluzivní výhody, které začínají na nulových měsíčních poplatcích.

-

Nabíjení doma

Wallbox pro Váš domov: ID. Charger

Nabíječka ID. Charger je Vaší nabíjecí stanicí u Vás doma. Díky ní tak ráno nastoupíte do Vašeho ID.4 GTX s plně nabitou baterií a plní energie vystartujete do nového dne. Energii čerpáte v době, kdy spíte. Nabíječka ID. Charger je k dispozici ve třech variantách, které se liší konektivitou a inteligentními vlastnostmi. V případě, že si to přejete, můžete mít k dispozici model s připojením k wifi síti, s podporou 4G sítě a/nebo integrovaným odečtem čerpané energie. Inteligentní funkce nabíječky je možné řídit prostřednictvím aplikace We Connect ID. přes služby We Charge.

Rovněž instalaci wallboxu ID. Charger Vám zpříjemníme tak, jak je to jen možné. Naše instalační služba zajistí vše - od bezplatné prohlídky na místě před instalací, až po vlastní montáž. Vše od jednoho dodavatele. Samozřejmě máte vždy možnost, zajistit si montáž wallboxu ID. Charger od Vámi vybrané firmy s potřebnou odbornou způsobilostí. Preferovanou variantu wallboxu ID. Charger i jeho montáž instalační službou si můžete pohodlně objednat buď online, nebo u prodejce automobilů Volkswagen.

Technologie

-

Pohon všech kol

Radost z jízdy na úrovni SUV

Připravený pro jízdu na rozmanitém povrchu: Sportovní pohon všech kol vozu ID.4 GTX Vám pomůže dostat se do cíle Vaší cesty. Síla jeho motorů je podle potřeby rozdělována na všechna čtyři kola. Exkluzivní jízdní profil Traction aktivuje nastavení, která zajistí dobrou trakci a lepší držení vozu ve stopě, a to i na nezpevněných cestách nebo na kluzkém povrchu.

-

Výkon

Čistě elektrický výkon

Díky zrychlení z 0 na 60 km/h za pouhých 3,2 sekundy a z 0 na 100 km/h za 6,2 sekundy posouvá ID.4 GTX radost z jízdy na čistě elektrický pohon na zcela novou úroveň. Žádné řazení, žádné přerušení přenosu síly - jenom plynulé zrychlování, při kterém Vám naskakuje husí kůže. Dojezdová vzdálenost až 480 km¹ je pak zárukou toho, že bez obav uspokojíte všechny potřeby každého dne a můžete se bez obav vydat i do přírody. A díky maximální rychlosti 180 km/h přitom za sebou můžete nechat nejenom starosti všedního dne.

-

Řízení

Vyladěný na radost z jízdy

ID.4 GTX je ztělesněním sportovního temperamentu. Abyste jej mohli pocítit na vlastní kůži, je tento model vybaven sportovním podvozkem s tuhým naladěním pružin, tlumičů i stabilizátorů. Progresivní řízení navíc díky optimalizované odezvě na pohyby volantu zvyšuje jízdní dynamiku. Zejména při sportovní jízdě nebo jízdě v serpentinách je tak zajištěn bezprostřední zážitek z jízdy a ještě větší zábava.

-

Vyšší maximální hmotnost přívěsu

Pro všechny, kteří chtějí uvést věci do pohybu

Potřebuje při trávení volného času nebo při podnikání přepravovat rozměrné předměty? To nebude žádný problém, protože ID.4 GTX může být na přání vybaveno sklopným tažným zařízením. To díky pohonu všech kol umožňuje připojení brzděného přívěsu s maximální hmotností až 1 200 kg. V případě, že tažné zařízení není potřebné, lze jej sklopit a skrýt pod nárazníkem.

-

Mimořádná nabídka prostoru

MEB - Modulární platforma pro elektromobily

Nezáleží na tom, zda se jedná o automobil do města, SUV, nebo o 5místný prostorný vůz: Modulární platforma pro elektromobily MEB je základnou pro celou řadu modelů a platí to i pro nové ID.4 GTX. Inovativní konstrukční platforma byla navržena speciálně pro elektromobily a umožňuje optimální využití možností této technologie. Lze tak například realizovat mimořádně dlouhý rozvor náprav s krátkými přesahy karoserie. Model ID.4 GTX Vás zaujme také mimořádnou nabídkou prostoru, jež převyšuje standard automobilové třídy.

Technické údaje

0 Kč
Volkswagen ID.4 GTX - Technické údaje

Objednejte si testovací jízdu modelu Volkswagen ID.4 GTX

Povinná položka

 

Vozy skladem

Volkswagen ID.4 GTX 220 kW 77 kWh 4MOT
 • Cena s DPH 1 379 000 Kč
 • Cena bez DPH 1 139 669 Kč
 • 5 155 km
 • 77 kW / 105 k / 0,0 l
 • 10/2022
 • Automatická
 • Elektro
 • Stříbrná
Volkswagen ID.4 ID.4 150 KW
 • Cena s DPH 1 299 000 Kč
 • Cena bez DPH 1 073 554 Kč
 • 5 289 km
 • 150 kW / 205 k / 0,1 l
 • 09/2022
 • Automatická
 • Elektro
 • Šedá
Volkswagen Tiguan 1,5TSi / 110kw Comfortline
 • Cena s DPH 699 800 Kč
 • Cena bez DPH 578 347 Kč
 • 45 886 km
 • 110 kW / 150 k / 1,5 l
 • 01/2019
 • Manuální
 • Benzín
 • Šedá

VW ID.4 - Stránky Wikipedia

Někteří nesprávně říkají: wv id4