ŠKODA CITIGOe iV

-

TENTO MODEL JIŽ NENÍ V NABÍDCE, PODÍVEJTE SE NA AKTUÁLNÍ MODELY ŠKODA.

ŠKODA CITIGOe iV
ŠKODA CITIGOe iV
ŠKODA CITIGOe iV
ŠKODA CITIGOe iV
ŠKODA CITIGOe iV
ŠKODA CITIGOe iV
previous arrow
next arrow
Slider

 • Cena vozu od: --
 • Výkon: 61 kW
 • Dojezd: 252 km

Základní charakteristika modelu

ŠKODA CITIGOe iV- Náš první elektromobil

Připravit… do města… teď!

S dojezdem až 252 km nemá vůz CITIGOe iV v městských ulicích sobě rovného.

 

Design karosérie

-

Výrazná odlišnost

Osvěžující prvky

Obrysy pátých dveří navazují na zatmavená koncová světla, jejichž design ve tvaru písmena C s jemným reflexním páskem je pro značku ŠKODA typický – díky tomu tento vůz rozeznáte ve dne i v noci. Logo na pátých dveřích označuje, že se jedná o vůz modelové řady iV.

Bezpečný desing

Základem bezpečnosti vozu je pevná konstrukce jeho karoserie. Přední a zadní část vozu zajišťují maximální pohlcování energie při nárazu. Podlaha vozu byla také speciálně vyztužena, aby zajistila maximální ochranu baterie v podlaze.

-

Výrazná přední část

Přitažlivý charakter

Inovativní a svěží vůz CITIGOe iV svůj specifický přitažlivý charakter. Znak ŠKODA se vyjímá nad novou mřížkou v barvě karoserie, přičemž mřížka je téměř zcela uzavřená. Expresivní světlomety s denním LED svícením po stranách mřížky vytváří nezaměnitelnou přední část vozu. Nově tvarovaný přední nárazník v barvě karoserie zdobí v rozích standardně dodávaná mlhová světla.

Vestavěné ukazatele směru

Součástí standardního vybavení jsou ukazatele směru integrované ve zpětných zrcátkách. Nejedná se o pouhý estetický detail. Jde především o bezpečnostní prvek, který zdůrazňuje, že se řidič chystá odbočit.

-

Slibná silueta

Nápadné prvky

Boční obrysy vozu odhalují krátkou kapotu a štědrý prostor pro cestující. Lehce stoupající okenní linie dává vozu dynamičnost, aniž by omezovala výhled cestujících na zadních sedadlech.

Působivým detailem jsou ukazatele směru zabudované ve vnějších zrcátkách. Dlouhý rozvor a minimální převisy vytváří dobré proporce a zajišťují dokonalou manévrovatelnost ve městě.

-

Barevná svoboda

Zvolte si svou vlastní barvu

Budete raději řídit auto, kterého si všichni všimnou, nebo Vám bude milejší, když splynete s davem? Nabídka barev vozů ŠKODA CITIGOe iV je dostatečně široká, aby si každý mohl vybrat přesně takovou barvu, jakou chce.

Oblékněte si svůj vůz CITIGOe iV do oblíbených barev pomocí programu ColourConcept. Zkombinujte různé barvy karoserie s kontrastní střechou a vnějšími zpětnými zrcátky v černé barvě. Bez ohledu na to, jakou barvu Váš vůz má, bude Vaše jízda ekologická a úsporná.

-

Výběr kol

Kola vozu ŠKODA CITIGOe iV

Vyberte si ze dvou designů standardně dodávaných 16“ litých kol.

Design interiéru

-

Interiér

Stylový interiér

Praktický interiér v moderním duchu. Kompaktní vůz CITIGOe iV poskytuje dostatek prostoru v každém ohledu. Ambientní osvětlení, které osvětluje celou palubní desku, je elegantním prvkem.

Stylové příslušenství

K eleganci interiéru vozu CITIGOe iV přispívají stylové designové dekory přístrojové desky v černé nebo stříbrné barvě (na obrázku). Standardně dodávané bílé ambientní osvětlení přispívá k příjemné útulnosti interiéru vozu.

-

Prostor pro vás

Pohodlné cestování

Vůz CITIGOe iV vyniká dlouhým rozvorem přes 2,4 metru a poskytuje tak vhodný prostor pro rezervu, takže cestující mohou cestovat pohodlně a bez pocitu prostorového omezení. Přidejte dobrou ergonomii, velmi pohodlná sedadla a řadu užitečných úložných prostorů a získáte perfektního společníka pro každodenní zařizování věcí.

-

Chytré detaily vozu Škoda Citigo

Přední a zadní držák nápojů

Vůz CITIGOe iV Vám nabízí maximální pohodlí i na dlouhých cestách. Svůj nápoj mějte stále v držáku nápojů, aby se Vám ani v ostrých zatáčkách. Držák nápojů je řidiče i jeho spolujezdce. V tunelové konzoli se nachází držák nápojů pro cestující na zadních sedadlech. Držák nápojů slouží k nebo jako další úložný prostor.

Odkládací síťové kapsy

Odkládací síťové kapsy na vnitřních stranách předních opěradel se výborně hodí pro chytrý telefon nebo notepad.

Háček na tašku

Ne všechny kabelky a tašky lze ukládat mimo dosah řidiče na zadním sedadle nebo v zavazadlovém prostoru. Do mechanismu otevírání přihrádky v palubní desce byl proto zabudován praktický háček na menší příruční zavazadla.

-

Zavazadlový prostor

Impozantní údaje

Základní objem 250litrového zavazadlového prostoru lze zvětšit sklopením zadních opěradel na 923 litrů.

Dělená sklopná zadní sedadla

ŠKODA CITIGOe iV je městský vůz, který má navzdory své kompaktnosti tak variabilní interiér, že se stane Vaším neocenitelným pomocníkem, i když bude potřeba přepravit větší předměty. Při nákupu bytových doplňků nebo během stěhování jistě oceníte dělená zadní sedadla vozu.

-

Chytrý zavazadlový prostor

Schránka pro uložení nabíjecího kabelu

Co děláte s nabíjecím kabelem po nabití baterie vozu? Pokud jej necháte pouze někde ležet, bude zabírat místo, proto zavazadlový prostor vozu CITIGOe iV obsahuje praktickou úložnou přihrádku pro uložení kabelu. Jelikož jde o samostatnou přihrádku, kabel neumaže žádná zavazadla.

Háčky v zavazadlovém prosotru a síťový program

Značná variabilita a rozsáhlé možnosti využití zavazadlového prostoru vozu CITIGOe iV plynou také ze čtyř robustních háčků po stranách. Ty se používají k zavěšování předmětů nebo zavazadel, jež by jinak byly na podlaze nestabilní. Oceníte je třeba při nakupování nebo až budete převážet nestabilní zavazadla.

Díky chytře navrženému síťovému programu v zavazadlovém prostoru není nutné volit mezi flexibilitou a praktičností. Síťový program zavazadlového prostoru se zajišťovacími háčky brání nekontrolovanému pohybu drobných zavazadel.

Komfort interiéru

-

Komfort

Pohodlí vozu Škoda CITIGO

Užijte si bezkonkurenční komfort v ulicích města. Vůz CITIGO iV je vybaven funkcemi, na které jste si zvykli u modelů vyšší třídy.

Tempomat

Tempomat je zařízení pro automatické udržování zvolené rychlosti. Tato pohodlná funkce je při jízdách na delší vzdálenosti neocenitelná.

Klimatizace Climatronic

Klimatizace Climatronic Vám umožní užívat si pohodlí automaticky udržované teploty ve voze.

-

Displej Maxi DOT

Pohodlí vozu Škoda CITIGO

Přístrojový panel, včetně centrálního displeje Maxi DOT, Vás neustále informuje o různých funkcích. Díky tomu stále znáte svůj aktuální dojezd, informace o spotřebě, aktuálním jízdním režimu a stavu vozidla i řadu dalších podrobností.

-

Světelný a dešťový asistent

Pohodlí vozu Škoda CITIGO

Žádný déšť nebo soumrak Vás nezpomalí. Vůz CITIGOe iV lze vybavit dešťovým senzorem v základně vnitřního zpětného zrcátka pro automatické zapínání a řízení rychlosti stěračů. Světelný senzor automaticky aktivuje světla vozu, pokud okolní intenzita světla klesne pod stanovenou hodnotu (např. při průjezdu tunelem nebo při setmění).

-

Vyhřívaná přední sedadla a čelní sklo

Buďte připraveni na pokles teploty.

Vyhřívaná přední sedadla

Vyhřívání předních sedadel Vás bude v chladných dnech hýčkat. Po prvním stisknutí tlačítka přejde vytápěcí systém na maximální výkon, aby zahřál Vaše záda co nejrychleji. Po dalším stisknutí sníží svůj výkon na střední intenzitu, při které bude udržovat Vaše sedadlo příjemně teplé.

Vyhřívané čelní sklo

Myslíme na Vaše pohodlí bez ohledu na roční období. V zimě je nenahraditelné vytápěné čelní sklo, díky němuž nemusíte ráno před jízdou odstraňovat ze skla škrabkou námrazu.

Konektivita

-

ŠKODA Connect

Výhody konektivity

Každý vůz CITIGO iV je vybaven řadou on-line funkcí, které umožňují dálkové zapínání klimatizace, nabíjení baterie nebo kontrolu dojezdu vozu, ať už jste kdekoliv.

Ovládání nabíjení

Dálkové nabíjení baterií je exkluzivní služba, díky které můžete dálkově ovládat nabíjení svého vozu a sledovat stav jeho baterie.

Ovládání klimatizace online

Ať už panuje parné léto, nebo tuhá zima, pomocí funkce můžete zapnout klimatizaci před cestou, takže vždy nastoupíte do již připraveného vozu.

-

ŠKODA Connect

Ovládejte svůj vůz i z dálky

Vůz CITIGOe iV je také kompatibilní s on-line službami ŠKODA Connect a aplikací pro chytré telefony, díky které můžete svůj vůz ovládat, i když jste daleko od něj. Aplikace Vám například umožňuje zkontrolovat, zda je vozidlo zamčené, jaký je jeho stav po poslední jízdě (počet najetých kilometrů, spotřeba energie atd.) a kde je zaparkováno (na mapě).

Plánovač odjezdu

Pro přípravu vozu na odjezd postačí díky plánovači odjezdu několik kliknutí. Ať už je každá cesta novým dobrodružstvím, nebo vždy jedete stejnou trasou, nastavte teplotu a stav nabití baterie, které potřebujete automaticky připravit před odjezdem.

-

Move & Fun

Přístup k řadě funkcí

Po připojení smartphonu s aplikací Move&Fun pro systém Android nebo iOS získáváte přístup k řadě funkcí. Můžete přehrávat svoji hudbu, prohlížet údaje o jízdě, používat navigační systém, vyřizovat hovory a hlavně kontrolovat aktuální stav elektrické hnací soustavy a tok energie.

Funkce e-Manager umožňuje nastavovat časy odjezdu z jednotlivých míst podle Vašeho výběru. Aplikace Move&Fun poskytuje malému vozu velkou konektivitu.

-

Rádio Swing

Centrem konektivity každého vozu

Centrem konektivity každého vozu je rádio Swing s 5″ barevným displejem, připojením aux-in, slotem pro kartu SD, Bluetooth, včetně až šesti reproduktorů a volitelného příjmu DAB. Držák telefonu patří do standardní výbavy. Po připojení smartphonu se staženou aplikací Move & Fun získáte ještě jeden displej infotainmentu s mnoha dalšími funkcemi.

Výbavový stupeň

-
ŠKODA CITIGOe

ŠKODA CITIGOe

Interiér STYLE

 • Interiér Style
 • Držák multimédií
 • Chromované vnitřní kliky dveří
 • Kožená rukojeť ruční brzdy s chromovým prvkem
 • Bílé ambientní osvětlení LED
 • Elektricky ovládaná vyhřívaná vnější zpětná zrcátka
 • Výškově nastavitelná přední sedadla
 • Vyhřívání předních sedadel
 • Mezipodlaha v zavazadlovém prostoru
 • Multifunkční 3paprskový kožený volant s chromovanou dekorací
 • Síťové kapsy na vnitřních stranách opěradel předních sedadel

Základní výbava STYLE

 • Vnější zpětná zrcátka a dveřní kliky v barvě karoserie
 • Zásuvka CCS pro kombinované nabíjení
 • Nabíjecí kabel MODE 3
 • Černá kola Scorpius 16″ z lehké slitiny
 • Automatická klimatizace CLIMATRONIC
 • Palubní počítač MaxiDot
 • Vyhřívání čelního skla
 • Signalizace vzdálenosti při parkování – vzadu
 • Tempomat

Asistenční a bezpečnostní systémy

-

Lane Assist

Asistent jízdy v pruzích

Asistent jízdy v pruzích (Lane Assist) rozpoznává neúmyslné opuštění jízdního pruhu, vydává vizuální hlášení a zasahuje do řízení, aby situaci napravil. Aktivuje se za předpokladu, že jsou na povrchu vozovky rozpoznatelné jízdní pruhy a není zapnutý ukazatel směru.

-

Parkovací asistent

Signalizace při parkování v zadu

Díky vynikající manévrovatelnosti vozu CITIGOe iV je parkování hračkou. Pomáhají při něm tři parkovací čidla zabudovaná v zadním nárazníku, která kontrolují vzdálenost vozu od překážky.

-

Funkce Corner

Přední světlomety a mlhová světla s funkcí CORNER

Vůz CITIGOe iV je dodáván se světlomety, které zahrnují žárovky pro tlumená a dálková světla a ukazatele směru. Diody se postarají o obrysová světla a denní svícení. Doplňková funkce přisvícení při odbočování u standardně dodávaných předních mlhových světel je dokonalým doplňkem pro jízdu ve městě. Na náročných křižovatkách osvětlují mlhová světla prostor, kam se chystáte odbočit.

-

Koncová světla

Simply Clever Technology

V každém koncovém světle vytváří tři žárovky tvar písmene C, který je pro značku ŠKODA charakteristický. Zatmavení světel dodává designu vozu dynamičnost. Horní žárovka má i funkci brzdového světla a dolní žárovka se používá rovněž jako zadní mlhové světlo.

-

6 Airbagů

Pasivní bezpečnost vozu Škoda Citigo

Vůz CITIGOe iV poskytuje vysokou úroveň pasivní bezpečnosti se šesti standardními airbagy, které chrání řidiče a spolujezdce.

Čelní airbagy

Řidiče chrání čelní airbag ve volantu, zatímco čelní airbag jeho spolujezdce (s volitelnou deaktivací) je uložen v palubní desce.

Přední boční a hlavové airbagy

Přední boční airbagy účinně chrání pánev a hrudník řidiče a spolujezdce při bočním nárazu, zatímco hlavové airbagy chrání hlavy cestujících.

Motory

-

Motor

36,8 kWh Baterie 61 kw

 • převodovka 1° A
 • maximální rychlost 130 km/h
 • palivo elektřina
 • kombinovaná spotřeba 12,9 kWh/100km
 • zrychlení za 12,3 s na 100 km/h
 • Emise CO2 0 g/km

Technologie

-

Čistokrevný elektromobil

Plně elektrický pohon

Vůz CITIGO iV je prvním vozem značky ŠKODA s plně elektrickým pohonem. Získá si Vás nulovými lokálními emisemi a svou hbitostí v městském prostředí.

Pod kapotou vozu CITIGOe iV najdete elektromotor o výkonu 61 kW s pohonem předních kol. Další částí hnací soustavy je baterie s kapacitou 36,8 kWh v podlaze vozu. Mezi klíčové výhody elektromobilu patří nulové lokální emise, tichý chod a relativně jednoduchý servis.

-

Výrazná svěží dynamika

Čilé reakce

Od okamžiku rozjezdu je k dispozici maximální točivý moment 212 Nm, a proto si díky čilým reakcím vozu užijete jízdu po městě bez ohledu na to, jak krátká je. Vůz CITIGOe iV zrychluje z 0 na 100 km/h za 12,5 s a jeho maximální rychlost je 130 km/h.

-

Elektrický pohon

Plně elektrický pohon vozu Škoda CITIGO

Vůz CITIGOe iV, stejně jako jakékoli jiné elektrické vozidlo na baterie, spoléhá výhradně na elektrický pohon. Dobíjení se provádí především na nabíjecích místech nebo z domácí zásuvky a energie se ukládá do výkonných bateriových modulů. Při dobíjení vozidla se kabel připojí ke konektorům ukrytým na boku vozidla – tak jako jste zvyklí u modelů se spalovacím motorem.

-

Rekuperace brzdné energie

Plně elektrický pohon vozu Škoda CITIGO

Aby bylo možné získat co nejvíce elektřiny, je vůz CITIGOe iV vybaven systémem rekuperace brzdné energie. Toto regenerativní brzdění zpomaluje auto, když je sešlápnutý brzdový pedál a pedál akcelerátoru je uvolněný – tehdy se rekuperovaná energie ukládá zpět do baterie vozidla. Intenzitu rekuperačního brzdění lze nastavit na více úrovních.

-

Jízdní režimy

Plně elektrický pohon vozu Škoda CITIGO

Kromě výchozího normálního jízdního režimu nabízí CITIGOe iV také režimy ECO a ECO+, které ovlivňují nastavení vozidla a jsou navrženy tak, aby maximalizovaly dojezd. Snižují spotřebu a zvyšují dojezd snížením výkonu motoru a omezením systémů zajišťujících komfort, jako je např. klimatizace.

Elektromobilita

-

Výdrž po městě

Jízda podle vašich potřeb

Vůz ŠKODA CITIGOe iV byl zkonstruován především pro život v moderním městě, kde oceníte jeho kompaktnost, čilost a dojezd až 253 km podle metodiky WLTP. To Vám umožní jízdu po městě podle Vašich potřeb po celý den a budete-li vůz využívat například jen pro cesty do nepříliš vzdáleného zaměstnání a zpět, můžete jezdit bez dobíjení klidně i celý týden. A pokud přeci jenom potřebujete jet dál, vždy můžete Vašemu elektromobilu dát víc šťávy díky DC nabíječkám.

-

Snadné domácí nabíjení

Život ve stylu iV

Baterie si můžete snadno dobít doma nebo po cestě. Do standardní domácí zásuvky o maximálním výkonu 2,3 kW zapojíte nabíjecí kabel, který je součástí standardního vybavení vozu CITIGOe iV, a baterii dobijete na 80 % její kapacity za 12 hodin a 43 minut. V nabíjecí stanici WallBox 7,2 kW trvá dobíjení jen 4 hodiny a 12 minut. Oba tyto způsoby dobíjení využívají střídavý proud AC, který najdete ve svých domácích zásuvkách.

Elektrifikované vozy ŠKODA mají řadu provozních výhod. Pokud svůj vůz nabíjíte doma přes noc, šetříte náklady díky nižším cenám elektřiny v důsledku výhodných tarifů dodavatelů elektrické energie. Používáte-li pro výrobu elektrické energie fotovoltaický systém, můžete svůj vůz nabíjet z obnovitelných zdrojů nezávisle na externích zdrojích energie.

-

Nabíjecí systém CCS

Dobíjení na cestě

Pokud jste již vyrazili na cestu a musíte rychle dobít baterii, použijte třetí typ nabíječky – kombinovaný nabíjecí systém (CCS), který pomocí stejnosměrného proudu dodává více výkonu, a to až 40 kW. Použitím rychlonabíječky dosáhnete 80% nabití během pouhé hodiny. Konektor CCS je součástí standardního vybavení.

-

Emobilita v plné síle

Infrastruktura eMobility vozu Škoda CITIGO

Infrastruktura zajišťující provoz elektrifikovaných vozů každým dnem roste. Při cestách po České republice můžete dnes využívat více než 500 veřejných stanic. Jednotná karta ŠKODA e-charge znamená, že můžete bez problémů platit různým provozovatelům. ŠKODA se také zapojila do výstavby sítě IONITY po celé Evropě, jejímž cílem je vybudovat až 400 ultrarychlých dobíjecích stanic do roku 2020. Mezi další výhody patří nabíjení v prodejní síti ŠKODA.

-

Spousta výhod

Pronikněte do světa emobility

Vaše rozhodnutí zakoupit elektrifikovaný vůz ŠKODA Vám přinese spoustu finančních a dalších výhod, které zlepší Váš každodenní život. Finanční výhody pro zákazníky a společnosti zahrnují osvobození od silniční daně, dotace při nákupu vozu a nižší daň z vozidla. Elektrifikované vozy – a zejména pak elektromobily – také vyžadují mnohem méně údržby, neboť obsahují méně dílů, které se opotřebovávají.

Snadné parkování

Další nefinanční výhody nabízí majitelům elektrifikovaných vozů stát a jednotlivá města. Například po získání speciálního registračního štítku „EL“ můžete parkovat zdarma ve všech modrých a fialových parkovacích zónách v Praze. V současnosti se připravují další výhody spojené s tímto štítkem určeným výhradně pro elektrifikované vozy.