479 900 Kč
 • Cena vozu od: 479 900 Kč
 • Výkon: 70 - 110 kW
 • Spotřeba: 5,5 - 6,3 l/100 km

Základní charakteristika modelu

Škoda Kamiq - První crossover Škoda

Chytrá kombinace SUV a praktického městského vozu. Poprvé u značky Škoda se vůz Kamiq pyšní dynamickými předními a zadními ukazateli směru.

Nechcete se vázat koupí auta?

 • Užijte svůj vůz na maximum
 • Stále v novém autě

Škoda Kamiq

Chcete auto bez čekání?

 • Váš nový vůz bez čekání
 • Přijdete, koupíte, jedete

Design karosérie

-

SUV Zrozené do města

Design vozu Škoda Kamiq

Kamiq chytře kombinuje přednosti SUV s kompaktními rozměry, takže je ve městě jako doma. Vyšší posed a další chytré detaily Vám zajistí přehled o všem, co se kolem Vás děje.

-

Přehled shora

Kompaktní velikost vozu

Jelikož se jedná o crossover, poskytuje KAMIQ to nejlepší, co může svět SUV nabídnout, a to v kompaktní velikosti precizně uzpůsobené úzkým městským uličkám. Větší světlá výška poskytuje lepší výhled na okolí, usnadňuje nastupování a doplňuje robustní design s ochrannými doplňky nárazníků a prahů. KAMIQ vzbuzuje pocit síly a bezpečí, pocit, který Vás bude provázet, ať už míříte kamkoliv.

-

Připraven do džungle velkoměsta

Mohutný a plný výkonu

Důležitými prvky, díky nimž vůz KAMIQ vypadá mohutně a plný výkonu, jsou doplňky jako přední spojler, zadní difuzor nebo prahové lišty. Standardně jsou tyto doplňky lakované v šedé barvě, zákazník si však může vybrat také černé provedení.

-

Bi-LED hlavní světlomety

Světlomety s animovaným ukazatelem směru jízdy

Vůz KAMIQ je standardně vybaven LED světlomety obsahujícími diody pro tlumená a dálková světla, obrysová světla i denní svícení. Čelní část vozu KAMIQ lze vybavit dělenými hlavními světlomety v provedení Bi-LED v čirém provedení a se spoustou charakteristických rysů. Horní část obsahuje čtyři „drahokamy“ pro denní svícení, které se zintenzivní jako nápadité dynamické přední ukazatele směru. Dolní část ukrývá tlumená, dálková, obrysová a mlhová světla s přisvěcováním při odbočování.

-

TOP LED zadní světla

Světla s animovaným ukazatelem směru jízdy

Vůz Kamiq se standardně dodává s koncovými LED světly, kde jsou diody použity pro brzdová, koncová a mlhová světla. Doplňková koncová světla v provedení TOP LED obsahují dynamické zadní ukazatele směru, které se postupně rozsvěcují směrem k okraji. Silná koncová světla LED září ve tmě ve tvaru typickém pro vozy Škoda. Díky své vysoké svítivosti zvyšují bezpečnost. Elegantní detaily zahrnují krystalické prvky na boční straně a krystalické osvětlení Škoda v koncových světlech.

-

Spojení inovace a stylu

Kola vozu Škoda Kamiq

Široký rozsah 16“ až 18“ kol z lehké slitiny doplňují inovativní designy Aero, které byly optimalizovány, aby se dosáhlo minimálního odporu.

Inovativní kola Hoedus Aero, Propus Aero a Vega Aero, která jsou k dostání v černém leštěném provedení, byla aerodynamicky optimalizována tak, aby dosahovala minimálního odporu, a tím snižovala spotřebu.

Design interiéru

-

Vnitřní sebedůvěra

Emočně nabitý interiér i exteriér

Síla a odvaha vždy vychází zevnitř. Škoda Kamiq se v tomto ohledu nijak neliší, protože plynule spojuje emočně nabitý design interiéru a exteriéru. Atraktivní ergonomie interiéru zůstává bezchybná a cestující jsou obklopeni těmi nejlepšími materiály.

Váš styl, Váš Kamiq

Další výhodou interiéru vozu Kamiq, kromě emočně nabitého designu a vysoce kvalitních materiálů, je možnost individualizace. Vyberte si z několika barev potahů sedadel a dekorativních lišt, doplněných dalšími elegantními detaily.

-

Interiér vozu Škoda Kamiq

Výkon určují funkce

Interiér vozu Škoda Kamiq odráží řešení exteriéru a posunuje provedení kompaktních modelů o krok blíže k budoucnosti. Prostornému interiéru dominuje elegantní přístrojová deska z měkčeného materiálu a samostatně stojící displej s dekorativním rámečkem. Typická ergonomie vozů Škoda je nepřekonatelná.

Virtuální kokpit

Dokonalý přehled poskytuje virtuální kokpit, v němž se nachází přehledný 10,25“ digitální displej, který nabízí možnost výběru z pěti uspořádání displeje, včetně verze Sport. Virtuální kokpit zobrazuje relevantní informace o vozidle, jízdní údaje, rádiové stanice, aktivní asistenční systémy a informace navigace.

-

Ambientní osvětlení

3 barevné varianty

Ambientní osvětlení, které je dostupné ve třech provedeních – bílém, červeném a měděném (na obrázku), podporuje příjemně útulný interiér. Kromě přístrojové desky osvětluje i přední prostor pro nohy a další části interiéru.

-

Dynamic paket

Sportovnější styl

Dáváte přednost sportovnějšímu stylu? Pak si vyberte Dynamic paket, který je jako doplněk k dostání u výbavového stupně Style a dodá Vašemu vozu KAMIQ stylový sportovní interiér. Výbava zahrnuje sportovní sedadla v kombinaci materiálu Suedia a látky, sportovní kožený multifunkční volant, kryty pedálů z ušlechtilé oceli, černé čalounění stropu a specifický dekor.

-

Rodinný interiér

Pohodlí pro celou rodinu

Uvnitř najdete mnoho místa pro pohodlné cestování celé rodiny. Kromě pohodlných sedadel máte k dispozici i velký prostor na nohy. Díky výšce 1 003 mm nad zadními sedadly bude cestování vzadu potěšením pro dospělé a děti i na dlouhých cestách. Praktický zavazadlový prostor pravidelného tvaru s četnými úchytkami a háčky nabízí velkorysý objem 400 litrů. Po sklopení zadních opěradel dělených v poměru 60/40 se objem zavazadlového prostoru zvětší na 1 395 litrů.

Komfort

-

Funkce vytápění interiéru

Vždy připraven vyrazit

Myslíme na Vaše pohodlí bez ohledu na roční období. V zimě je nenahraditelné vyhřívané čelní sklo, díky němuž nemusíte ráno před jízdou odstraňovat ze skla škrabkou námrazu. Pokud však přesto musíte být venku, když je zima, rychle Vás zahřeje vyhřívaný volant a vyhřívané sedačky vpředu i vzadu.

-

Dvouzónová klimatizace Climatronic

Komfort pro všechny

Klimatizace Climatronic Vám umožní užívat si komfort automaticky udržované teploty ve voze. Klimatizace Climatronic je dvouzónová, takže řidič a spolucestující si mohou nastavit vlastní teplotu. Senzor vlhkosti snižuje míru mlžení čelního skla a zpříjemňuje klima ve voze.

-

Sound system Škoda

Zvolte si zvukový profil

Systémy Bolero a Amundsen je možné doplnit hi-fi zvukovým systémem o výkonu 405 W s 10 reproduktory, včetně subwooferu. Můžete si vybrat z několika předem daných zvukových profilů (Škoda, mluvené slovo, klasická hudba a rock). Zvuk lze upravit tak, aby vyhovoval cestujícím ve voze (režim pro všechny, cestující vpředu a řidiče).

-

Kessy

Bezklíčová obsluha vozu

nemusíte brát do ruky klíček, abyste mohli svůj vůz otevřít nebo zamknout. Řídicí jednotka KESSY (zkratka pro Keyless Entry, Start and exit SYstem) rozpozná klíč a automaticky odemkne vůz při použití kliky dveří nebo otevření pátých dveří. Motor se startuje stisknutím tlačítka.

-

Světelný a dešťový asistent

Automaticky aktivuje stěrače a světla

Vůz KAMIQ lze vybavit dešťovým senzorem, který automaticky aktivuje stěrače a reguluje jejich rychlost. Světelný senzor automaticky aktivuje světla vozu, pokud okolní intenzita světla klesne pod stanovenou hodnotu (např. při průjezdu tunelem nebo při setmění).

-

Elektricky nastavitelné sedadlo řidiče

Ideální pozice snadno a rychle

Sedadlo řidiče pohodlně nastavíte na elektrické konzoli sedadla. Doladěním sedadla pomocí ovládacích prvků si budete moci rychle a snadno najít ideální polohu.

-

Sklopná opěrka a sedadla spolujezdce

Variabilní interiér

Opěrka sedadla spolujezdce může být doplňkově vybavena funkci sklápění vpřed, která Vám umožní převážet v interiéru věci o délce až 2 410 mm.

-

Panoramatická střecha

Dostatek denního světla

Velká doplňková panoramatická střecha se stínítkem přivádí do interiéru spoustu denního světla. Sklo má černé tónování, takže se do vozu dostane jen tolik světla a tepla, aby bylo zajištěno pohodlí. Skleněná střecha má elektricky ovládané stínítko, které se nově otevírá zezadu směrem dopředu a poskytuje cestujícím na zadních sedadlech pocit většího prostoru a působivé pohledy.

Škoda Simply Clever

-

Schránka na deštník

Déšť Vás nepřekvapí

Ve dveřích řidiče je umístěna chytrá schránka s originálním Škoda deštníkem. Je navržena tak, aby umožnila odtok vody a udržela interiér v suchu.

-

Ochrana hran dveří

Už žádné škrábance

Při otevírání bočních dveří se vysunou plastové pásy, které ochrání jejich hrany. Tímto způsobem se KAMIQ chrání před poškozením a je zároveň ohleduplný k ostatním vozům. Je to ideální řešení například v zúžených parkovacích místech.

-

Elektricky ovládané páté dveře

Komfortní otevírání a zavírání pátých dveří

Otevírají i zavírají se jediným stisknutím tlačítka na dálkovém ovládání nebo na dveřích řidiče, což se hodí zvláště za nepříznivého počasí. Můžete také podle potřeby nastavit výšku otevření pátých dveří. Tlačítko pro zavírání je umístěno i přímo na nich.

-

Tažné zařízení

K dispozici vždy když ho potřebujete

KAMIQ má mechanicky sklopné tažné zařízení s elektrickým odjištěním. Ovládací tlačítko je umístěno v zavazadlovém prostoru.

Chytré detaily Škoda Kamiq

-

Držák parkovacích lístků na A-sloupku

Chytré detaily Škoda Kamiq

Nejmenší věci se vždy snadno ztratí. Například parkovací lístky. Škoda má naštěstí jednoduché řešení: držák parkovacích lístků Simply Clever, který se jednoduše připevní na okraj čelního skla, a máte ho tak v dosahu, a zároveň aby byl dobře viditelný pro případnou kontrolu.

-

Integrovaný trychtýř kapaliny do ostřikovačů

Ani kapka vedle

I pod kapotou najdete řešení Simply Clever. Model KAMIQ má zásobník do ostřikovačů vybavenou chytře řešeným pryžovým víkem. Otevírá se i s praktickou nálevkou, abyste mohli snadno doplňovat kapalinu bez rozlití.

-

Odkládací prostor pro výstražnou vestu

Vždy na dosah ruky

Znáte bezpečnostní instruktáž v letadle, kde se hovoří o záchranné vestě pod sedadlem? Nyní Vám Škoda nabízí podobné řešení, a to samozřejmě ve stylu Simply Clever. Výstražné vesty s reflexním povrchem jsou bezpečně uloženy ve vlastních schránkách v předních i zadních dveřích tak, aby byly snadno a rychle po ruce.

-

Škrabka na led s měrkou hloubky dezénu

Sále na svém místě

Skvělý prvek Simply Clever, který je po ruce, když udeří první mrazy. Teď už nemusíte úporně prohledávat svůj vůz ve snaze najít škrabku na led nebo se uchýlit k použití své kreditní karty. Škrabka na led, umístěná ve víku palivové nádrže, je vždy připravená a čeká, až ji budete potřebovat. Měrku hloubky dezénu pneumatik s ryskami po 2 mm najdete v obou dolních rozích škrabky. Díky tomu můžete snadno zkontrolovat stav pneumatiky a zjistit včas, kdy již nesplňuje zákonné požadavky.

-

Schránka na brýle

Vždy po ruce

Schránku na brýle nad zpětným zrcátkem lze použít k uložení slunečních brýlí nebo brýlí na čtení. V této vyhrazené schránce jsou chráněny před poškozením a Vy můžete být klidní, že je máte vždy po ruce.

Chytré pohodlí Škoda Kamiq

-

Jumbo box s loketní opěrkou

Loketní opěrka s praktickou odkládací schránkou

Praktická odkládací schránka Jumbo Box mezi předními sedadly je vybavena podélně nastavenou loketní opěrou, díky níž snadno najdete pohodlnou polohu při jízdě. Ve spodní části loketní opěrky se nachází další držák na karty nebo parkovací lístky. Jumbo Box je umístěná mezi předními sedadly a je snadno přístupná pro řidiče i spolujezdce.

-

Loketní opěrka se dvěma držáky nápojů

Chytré pohodlí

Středová sklopná loketní opěrka nejen usnadňuje cestování, ale také obsahuje držák pro dvě láhve o objemu 0,5 l, kam si cestující na zadních sedadlech mohou pohodlně odložit své nápoje.

-

Sklápěcí stolky

Pro nejmenší cestující

Sklápěcí stolky výrazně zlepšují používání vozu. Děti si mohou na stolku hrát hry a dospělým se na nich bude lépe na cestách pracovat. Na stolek lze pohodlně položit notebook a vytvořit si tak provizorní kancelář.

-

Držák nápojů Easy open

Chytré pohodlí vozu Škoda Kamiq

Ve Škoda AUTO všichni moc dobře víme, že otevírání lahví nemusí být snadné ani v nejlepších podmínkách. A ne vždy máte po ruce někoho, kdo by Vám mohl pomoci. Ale možná máte… Držák na lahve Easy Open ve středové konzoli. Je navržen tak, abyste do něj mohli odložit běžnou 0,5litrovou PET lahev a otevírat či zavírat ji i jednou rukou.

-

Držáky na 1,5l lahve ve výplních předních a zadních dveřích

Prostorné přihrádky vozu Škoda Kamiq

Sami moc dobře víme, že když jsou cestující žízniví, ubíhá cesta o dost pomaleji. Proto je ve výplni předních a zadních dveří umístěn držák pro lahve o objemu až 1,5 litru. Tam je lahev vždy po ruce a bezpečně uložená, aniž by jí hrozilo pomačkání.

Chytrý zavazadlový prostor Škoda Kamiq

-

Mezipodlaha v zavazadlovém prostoru

Praktický úložný prostor

Mezipodlaha v zavazadlovém prostoru poskytuje praktický úložný prostor a lze ji nastavit do dvou různých poloh. Pro nastavení nižší polohy stačí jediný pohyb.

-

Oboustranný koberec v zavazadlovém prostoru

Za sportem nebo na ples? Žádný problém

Z jedné strany má praktický a snadno omyvatelný povrch, z druhé strany vypadá jako elegantní textilní koberec. Ať už máte v ruce zašpiněné sportovní vybavení nebo oblek na večerní ples, vždy budete mít připravený zavazadlový prostor přesně na míru.

-

Síťový program

V kufru Vám nic "nelítá"

Síťový program je určen k bezpečné přepravě drobnějších předmětů, kterým zabraňuje v samovolném pohybu po zavazadlovém prostoru. Elastický materiál prošel zatěžkávacími testy a je navržen tak, aby udržel předměty vážící až 1,5 kg. Sítě se snadno instalují do zajišťovacích háčků v zavazadlovém prostoru.

-

Háčky na tašku

Chytrý zavazadlový prostor vozu Škoda Kamiq

Rozmanité a široké využití zavazadlového prostoru vozu Kamiq umožňují i dva robustní háčky umístěné po obou stranách. Ty využijete k zavěšení předmětů nebo zavazadel, která by jinak byly na podlaze zavazadlového prostoru nestabilní.

Konektivita

-

Moderní Infotainment

Vyberte si jeden ze tří infotainmentů

Vyberte si ze tří moderních infotainmentů, které jsou vybaveny displejem o velikosti od 6,5“ do 9,2“ palce. Vrcholný infotainment Amundsen nabízí 3D navigaci, služby Škoda Connect, ovládání gesty, vyřizování SMS zpráv, možnost přehrávat online rádia nebo online Connect obchod, ze kterého lze stahovat aplikace infotainmentu nebo nakupovat datové balíčky. Mezi doplňkové funkce patří Wi-Fi hotspot nebo Sound System Škoda o výkonu 405 W.

-

Aplikace Infotainmentu

Aktuální informace

Služby konektivity dostupné ve voze dále vylepšují aplikace infotainmentu, které budou k dispozici ke stažení přes displej infotainment systému prostřednictvím online obchodu v automobilu. Díky aplikaci Počasí tak můžete zjistit předpověď počasí pro svou aktuální pozici nebo pro jakékoli jiné místo. Aplikace infotainmentu budou pravidelně aktualizovány a jejich nabídka bude postupně rozšiřována.

-

Škoda Connect

Ve spojení se svým vozem

On-line služby nové generace Škoda Connect poskytují on-line navigaci a informační služby, možnost dálkového ovládání vybraných funkcí vozidla pomocí chytrého telefonu nebo automatické kontaktování Vámi vybraného servisu Škoda. Součástí této funkce je i systém tísňového volání eCall, který v případě nehody automaticky kontaktuje složky záchranného týmu. Více informací o Škoda Connect.

-

Online obchod v automobilu (Connect obchod)

Nakupujte datové balíčky

V online obchodu v automobilu (Connect obchod), který je dostupný přes obrazovku infotainment systému, si můžete koupit datové balíčky, stáhnout aplikace infotainmentu (například aplikace Počasí nebo Zprávy) nebo si prodloužit platnost licence služeb Škoda Connect.

-

Care Connect - vzdálený přístup - odemykání a zamykání vozu

Odemknete a zamknete ať jste kdekoliv

Tato funkce Vám umožní pohodlně zamknout nebo odemknout Váš vůz prostřednictvím aplikace Škoda Connect, ať už jste kdekoliv. Pokud jste například zapomněli auto zamknout, můžete to snadno udělat odkudkoliv pomocí Vašeho telefonu.

-

Care Connect - vzdálený přístup - poslední parkovací pozice

Váš vůz nikdy neztratíte

Zjistěte přesnou polohu Vašeho auta, ať už jste kdekoliv. Škoda Connect zobrazí ve Vašem telefonu adresu, čas a datum, kde a kdy jste zaparkovali.

-

Aplikace Škoda CONNECT

Stále máte přehled o Vašem voze

Nainstalujte si ve svém chytrém telefonu nebo chytrých hodinkách doplňkovou aplikaci Škoda Connect a pak můžete pomocí vzdáleného přístupu kontrolovat, zda jsou zavřená všechna okna na vozidle, zjistit, kolik paliva je v nádrži, prohlížet si a archivovat jízdní údaje, např. počet ujetých kilometrů nebo rychlost, kterou jste jeli.

-

Smartlink

Bezpečné používání telefonu při řízení

Se systémem SmartLink (balíček Connectivity), který podporuje MirrorLink®, Apple CarPlay a Android Auto (Apple CarPlay a Android Auto nejsou dostupné v české verzi) umožňuje infotainment řidiči bezpečně používat telefon při řízení. Kromě toho jsou všechny nainstalované aplikace, které jsou certifikovány jako bezpečné pro vozidla, kompatibilní s MirrorLink, Apple CarPlay nebo Android Auto.

-

Bezdrátové nabíjení a USB-C

Snadno po ruce

KAMIQ je vybaven zvětšenou přihrádkou Phone Box, která zesiluje signál Vašeho mobilního zařízení a zároveň ho za jízdy bezdrátově dobíjí. Tato přihrádka je nejen snadno po ruce, ale navíc se do ní vejdou i zařízení s velkým displejem. Dva konektory USB-C ve středové konzoli Vám umožní připojit Vaše externí zařízení bez nutnosti používat dongle nebo adaptéry.

-

Komfort a praktičnost vzadu

Všichni cestující budou spokojeni

Dva konektory USB-C umožňují univerzální nabíjení mobilních telefonů. Za chladného počasí Vaši přátelé či rodina ocení vyhřívaná zadní sedadla, která se ovládají samostatnými tlačítky na zadní straně loketní opěrky.

-

Až 5 USB-C portů

Dobíjení až pro 5 přístrojů

KAMIQ je standardně vybaven dvěmi USB – C porty. Nyní si ale můžete přidat další 3. Dva pro cestující vzadu a jeden k vnitřnímu zpětnému zrcátku pro nabíjení kamery.

Výbavové stupně

-
Škoda Kamiq Ambition

Škoda Kamiq

 • Cena od: 479 900 Kč

Interiér Ambition

 • Bederní opěrky pro sedadlo řidiče a spolujezdce
 • Maxi DOT
 • Tempomat
 • Infotainment Swing s barevným 6,5“ displejem

Základní výbava Ambition

 • Přední spoiler a zadní difuzor v barvě šedá Platin
 • 9x airbag včetně Proaktivní ochrany cestujících
 • Asistent udržování jízdního pruhu (Lane Assist)
 • Stěrač zadního okna
 • 16″ ocelová kola s celoplošnými kryty Lhotse
-
Škoda Kamiq Style

Škoda Kamiq

 • Cena od: 539 900 Kč

Interiér Style

 • Interiér Style s dekorační lištou Copper Brushed
 • Dvouzónová automatická klimatizace Climatronic
 • Infotainment Bolero s barevným 8“ displejem, 8 reproduktorů
 • 2x USB-C vpředu a 2x USB-C vzadu

Základní výbava (Style)

 • Bi-LED přední světlomety s animovaným ukazatelem směru jízdy
 • TOP LED zadní světla s animovaným ukazatelem směru jízdy
 • KESSY – bezklíčové odemykání, zamykání a startování
 • 16″ litá kola Castor

Asistenční systémy

-

Side Assist

Asistent změny jízdního pruhu

Díky dvěma radarovým čidlům v zadní části vozu zaznamenává Asistent změny jízdního pruhu (Side Assist) vozidla jedoucí za Vámi a vozidla nacházející se v mrtvém úhlu. O těchto vozech Vás informuje světelnou signalizací na vnitřní straně krytu zpětných zrcátek. Asistent změny jízdního pruhu je aktivní až do vzdálenosti 70 m , a dokáže Vás tak efektivně varovat před nebezpečím také na dálnicích a rychlostních silnicích.

-

Lane Assist

Asistent udržování jízdního pruhu

Asistent udržování jízdního pruhu (Lane Assist) Vás upozorní na neúmyslné vybočení z jízdního pruhu optickým varováním a následně pootočí volantem ve směru od vymezovací linie. Systém se aktivuje při rychlostech nad 65 km/h za předpokladu, že jsou na povrchu vozovky rozpoznatelné jízdní pruhy a před přejetím značení nebyl aktivován ukazatel směru.

-

Front assist

Prediktivní ochranou chodců

Front Assist je bezpečnostní systém varující před srážkou. Pokud je kolize nevyhnutelná, začne systém brzdit, aby minimalizoval její následky. Kromě toho také systém nouzově zastaví, pokud detekuje, že před vozem přes cestu nebezpečně přechází chodec nebo přejíždí cyklista.

-

Proaktivní ochrana cestujících

Pomocník na cestách

Tato funkce koordinuje činnost palubních systémů s cílem minimalizovat kritické situace v dopravě. Systém přitahuje přední bezpečnostní pásy v případě hrozícího střetu nebo při nestabilních jízdních situacích, například pokud se vůz dostane do smyku, a dále zajistí přivření bočních oken, aby se do vozu nedostaly cizí předměty.

-

Multikolizní brzda

Pokud se KAMIQ stane účastníkem dopravní nehody a dojde k aktivaci airbagů, vůz by se mohl i nadále pohybovat a způsobit další škody. Proto se zároveň aktivuje také multikolizní brzda. Ta vůz zabrzdí až do úplného zastavení, čímž zabrání dalším kolizím způsobeným nekontrolovaným pohybem vozidla po nehodě.

Bezpečnostní systémy

-

Adaptivní tempomat ACC

Asistenční a bezpečnostní systém vozu Škoda Kamiq

Adaptivní tempomat (ACC) udržuje při zvolené rychlosti bezpečnou vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu. Zařízení reguluje výkon motoru a ovládání brzd a na základě toho vůz dle potřeby automaticky zrychluje nebo zpomaluje. Systém kombinuje funkci tempomatu s funkcí radarové kontroly vzdálenosti a pracuje při rychlosti do 210 km/h.

-

Auto Light Assist

Asistent dálkových světel

Asistent dálkových světel (Auto Light Assist) automaticky zapíná a vypíná dálková světla. K tomu využívá kameru zabudovanou ve zpětném zrcátku, která detekuje zdroje světla, například vozidla jedoucí před Vámi nebo v protisměru.

-

Airbag řidiče a spolujezdce

Bezpečnost pro cestující

Tyto airbagy chrání řidiče a jeho spolujezdce před zraněním v případě čelní kolize. Zatímco airbag řidiče je ukrytý ve volantu, airbag spolujezdce se nachází v palubní desce. V případě potřeby je možné ho deaktivovat, pokud je na předním sedadle instalována dětská sedačka.

Kolenní airbag

Tento airbag, umístěný pod sloupkem řízení, chrání řidičova kolena a holeně.

-

Hlavové airbagy

Špičková ochrana cestujících

Po aktivaci chrání hlavové airbagy cestující vpředu i vzadu před zraněním hlavy.

-

Boční airbagy

Všichni cestující jsou chráněni

Boční airbagy vpředu a vzadu chrání pánev a hrudník řidiče a jeho spolujezdce.

Snadné parkování

-

Parkovací asistent

Snadné parkování

Parkovací asistent dokáže poloautomaticky zaparkovat do příčných i podélných parkovacích míst, přičemž z podélných dokáže také vyjet. Systém za Vás plně převezme ovládání volantu, Vy musíte jen přidávat plyn a brzdit.

-

Rear Traffic Alert

Asistent vyparkování

Asistent vyparkování (Rear Traffic Alert) rozpoznává vozidla přibližující se ze stran při vyjíždění z parkovacího místa. Hrozící srážka je signalizována jak zvukově, tak vizuálně. Na displeji infotainmentu se zobrazí žluté a poté červené upozornění signalizující stranu, ze které se vůz přibližuje. Pokud je třeba, dojde i na automatické brzdění.

-

Asistent pro manévrování

Bezpečné parkování

Abyste při parkování už nikdy nenarazili do překážky před nebo za vozem, je vůz Škoda Kamiq vybaven Asistentem pro manévrování, který v případě hrozící srážky vůz zastaví.

-

Parkovací kamera

Zadní parkovací kamera pro snažší parkování

Když zařadíte zpátečku, aktivuje se zadní parkovací kamera v pátých dveřích a na obrazovku infotainmentu se přenese její obraz, což přispívá k vyššímu komfortu a lepší orientaci při parkování. Do obrazu se automaticky vkládají naváděcí linie, které na základě natočení volantu a šířky vozu ukazují směr, kterým by se vůz pohyboval.

-

Parkovací senzory

Pomocník při parkování

KAMIQ se parkuje snáze a bezpečněji díky parkovacím senzorům integrovaným v předním a zadním nárazníku, které kontrolují vzdálenost automobilu od veškerých překážek.

Motory

-

Dostupné motory

1,0 TSI 70 kW

 • 5,5 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 5° M
 • maximální rychlost 183 km/h
 • palivo benzin
 • zrychlení za 11,2 s na 100 km/h
 • emise CO2 126 g/km
 • Max. točivý moment 175 Nm

1,0 TSI 81 kW

 • 5,3 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 6° M
 • maximální rychlost 194 km/h
 • palivo benzin
 • zrychlení za 10,2 s na 100 km/h
 • emise CO2 121 g/km
 • Max. točivý moment 200 Nm

1,0 TSI 81 kW

 • 5,7 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 7° A
 • maximální rychlost 193 km/h
 • palivo benzin
 • zrychlení za 10,2 s na 100 km/h
 • emise CO2 130 g/km
 • Max. točivý moment 200 Nm
-

Dostupné motory

1,5 TSI 110 kW

 • 5,5 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 6° M
 • maximální rychlost 215 km/h
 • palivo benzin
 • zrychlení za 8 s na 100 km/h
 • emise CO2 125 g/km
 • Max. točivý moment 250 Nm

1,5 TSI 110 kW

 • 5,9 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 7° A
 • maximální rychlost 215 km/h
 • palivo benzin
 • zrychlení za 8,3 s na 100 km/h
 • emise CO2 133 g/km
 • Max. točivý moment 250 Nm
-

Dostupné motory

1,0 TGI G-TEC 66 kW

 • 5,59 m3/100km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 6° M
 • maximální rychlost 181 km/h
 • palivo CNG
 • zrychlení za 12,3 s na 100 km/h
 • emise CO2 100 g/km
 • Max. točivý moment 160 Nm

Technologie Škoda Kamiq

-

Sportovní jízda stisknutím tlačítka

Volba jízdního režimu

Škoda Kamiq je postavena na nejnovější modulární platformě MQB A0, a proto je možné vůz vybavit nejmodernějšími technologiemi. Například zájemci o dynamičtější jízdu ocení regulaci posilovače řízení a systém nastavitelných tlumičů.

-

Volba jízdního režimu

4 jízdní režimy

Tlačítkem na středové konzoli je možné volit jízdní režimy Eco, Normal, Sport a Individual. Pokud je Váš vůz vybaven sportovním podvozkem se systémem Sport Chassis Control, můžete si v nabídce nastavení podvozku vybrat mezi volbami Sport a Normal.

-

Sportovní podvozek SCC

Pro dynamickou jízdu

Pokud máte rádi dynamickou jízdu, je právě pro Vás určen Sportovní podvozek SCC. Ten snižuje podvozek vozu KAMIQ o 10 mm a doplňuje nastavitelné tlumiče se dvěma režimy – normálním a sportovním. Sportovní režim přitvrzuje tlumiče pro silnější sportovní zážitek a intenzivnější spojení s vozovkou. Systém je vždy vybaven volbou jízdního režimu.

-

Automatická převodovka DSG

Rychlé a hladké řazení

Většina motorů vozu KAMIQ má k dispozici automatickou převodovku DSG. Ta je vybavená dvěma nezávislými převodovkami a spojkami. Její hlavní výhodou je rychlé a hladké řazení převodových stupňů při nízké spotřebě paliva.

-

Nejjemnější technické řešení

Nejmodernější platforma

Vůz KAMIQ je postaven na nejmodernější platformě MQB A0, která se vyznačuje progresivním designem, nejnovějšími hnacími jednotkami a celou řadou pokročilých jízdních asistenčních systémů, jež jsou samozřejmostí u větších modelů. Moderní design a používání vysokopevnostní oceli navíc výrazně snižují hmotnost vozu.

Technické údaje

-
Škoda Kamiq TECHNICKÉ ÚDAJE

Objednejte si testovací jízdu modelu Škoda Kamiq

Povinná položka

 

Někteří nesprávně říkají: SKODA KAMIk, SCODA CAMIK, Škoda KAMIG, SLODA Kamiq