ŠKODA KODIAQ

-

TENTO MODEL JIŽ NENÍ V NABÍDCE, PODÍVEJTE SE NA AKTUÁLNÍ MODELY ŠKODA KODIAQ

ŠKODA KODIAQ
ŠKODA KODIAQ
ŠKODA KODIAQ
ŠKODA KODIAQ
ŠKODA KODIAQ
ŠKODA KODIAQ
previous arrow
next arrow
Slider

 • Cena vozu od: ---
 • Výkon: 110 - 147 kW
 • Spotřeba: 5,3 - 7,6 l/100km

Základní charakteristika modelu

ŠKODA KODIAQ - Překonává hranice

ŠKODA KODIAQ přináší do třídy středních SUV řadu bezpečnostních prvků a jízdních asistentů, které byly dosud výsadou těch nejdražších vozů. Nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení podtrhuje úroveň bezpečnosti vozu ŠKODA KODIAQ.

Design karosérie

-

Design

Sebevědomý design

ŠKODA KODIAQ se vyznačuje dokonalou souhrou ladných linií, dynamických křivek a robustního vzhledu, a díky tomu je zcela nepřehlédnutelná.

-

Sebejistý pohled

Vysoká světla a maska chladiče vyzařují sebevědomí a nenechávají nikoho na pochybách, že přijíždí nová ŠKODA KODIAQ. Souhra ladných linií, dynamických křivek a robustního pohledu vytvořila vyvážený vzhled.

-

Urostlý z boku

Z boku je jasně patrný dlouhý rozvor naznačující prostorný interiér. Krátké převisy, pozvolna klesající linie střechy a jemné linky bočních prolisů vytvářejí dojem, že je toto velké SUV v pohybu, i když zrovna stojí.

-

Kola

Široká nabídka designů a rozměrů kol

S tak širokou nabídkou rozměrů a designů litinových kol, která jsou k dispozici pro KODIAQ, si snadno najdete pro sebe ta pravá. Můžete si vybírat v rozměrech 17" až 19".

-

Vyjímečný zezadu

Zadní části dominují vysoko posazená klínovitá koncová světla, jejichž vnější část zasahuje do boků karoserie. Vysoký zadní nárazník vyvolává respekt a všem jasně a důrazně sděluje, s kým mají tu čest.

-

Výrazná maska chladiče

Tvar masky chladiče vozu KODIAQ převádí identitu značky do jazyka velkého SUV. Chromovaný rám je lichoběžníkový se 13 vertikálními dvojitými lamelami.

-

Krystalický design

Zadní LED svítilny mají prosvícení do tvaru písmene C, typický pro design značky ŠKODA. Ve vnější části zadních světel je patrná krystalická struktura viditelná ze strany. Tvar svítilen byl dokonce aerodynamicky zoptimalizován, aby zlepšil proudění vzduchu kolem vozu.

-

Zdatnost medvěda

Vysoká světlá výška, inteligentní pohon 4x4, výjimečně tuhá karoserie a sada elektronických asistentů pro jízdu v terénu dělají z vozu ŠKODA KODIAQ auto dokonale připravené na výlety mimo asfalt.

Design interiéru

-

Interiér

Interiér přátelský k rodině

Sedm sedadel a zavazadlový prostor největší ve své třídě jsou nejnápadnější atributy prostorného interiéru. Samozřejmostí je naprostý dostatek prostoru vpředu a na druhé řadě sedadel. Robustně koncipovaný interiér navozuje pocit bezpečí.

Prostor pro řidiče a spolujezdce

Hned po nasednutí Vás interiér srdečně uvítá a vyvolá pocit bezpečí a robustnosti. Palubní desce dominují čtyři vertikální výdechy vzduchu, velký centrální displej infotainmentu a výrazná dekorační lišta oddělující horní a dolní část palubní desky.

-

Prostor pro děti

Vaše děti – ať už jsou to nemluvňata nebo teenageři, ať jsou dvě nebo jich je pět – se snadno vejdou do kabiny vozu KODIAQ. Nové SUV značky ŠKODA je totiž ideální rodinné auto. Samozřejmostí jsou úchyty pro dětské sedačky Isofix ve druhé řadě sedadel.

-

Prostor pro odpočinek

ŠKODA KODIAQ Vás bude na cestách hýčkat vysokou úrovní pohodlí. Pasažéři ve druhé řadě si mohou sedadla posunout o 18 cm dopředu nebo dozadu a individuálně si nastavit sklon opěradla. Se speciální opěrkou hlavy a dekou se mohou uvolnit a klidně i usnout.

-

Prostor pro vše, co s sebou potřebujete

S vozem ŠKODA KODIAQ se už nikdy nebudete muset trápit, že by se při balení něco nevešlo. Snadno do něj totiž naložíte úplně vše, co potřebujete. Zavazadlový prostor – největší ve své třídě – má objem 720 litrů v základní pětisedadlové konfiguraci a až 2 065 litrů při sklopených zadních sedadlech.

-

Virtuální Kokpit

Dokonalý přehled poskytuje virtuální kokpit, který zobrazuje údaje palubního počítače společně s dalšími informacemi, např. navigací. Vybrat si můžete z několika speciálních uspořádání, která se ovládají tlačítkem „View“ na multifunkčním volantu.

Konektivita

-

ŠKODA Connect

Snadné ovladání Vašeho vozu

Tento produkt konektivity poskytuje on-line navigační a informační služby, možnost dálkově regulovat vybrané funkce vozu chytrým telefonem a dálkové propojení s vámi vybraným servisním střediskem ŠKODA. Součástí této funkce je systém eCall, který automaticky kontaktuje záchranné složky v případě nehody.

-

Tlačítka pro případ nouze

Pomocník na cestách

Červené tlačítko napravo okamžitě aktivuje e-Call, pokud jste se stali účastníkem nebo svědkem dopravní nehody. Prostřední tlačítko umožní zavolat na servisní linku pro pomoc na cestách. Tlačítko nalevo zprostředkuje hovor se ŠKODA Infolinkou pro zodpovězení dalších dotazů.

-

Smartlink

Propojení telefonu a Vašeho vozu

SmartLink zajišťuje spojení mezi Vaším chytrým telefonem a zabudovaným infotainmentem přes Apple CarPlay (také bezdrátově) a MirrorLink™. Můžete používat navigaci, přehrávat hudbu a podcasty ve Vašich oblíbených aplikacích, vyřizovat textové zprávy a hovory.

-

Phone Box

Nabíjecí box pro smartphone

Nabíjecí box pro smartphone je schránka na mobilní telefon umožňující bezdrátové dobíjení a zesilující mobilní signál propojením s vnější anténou. Nabíjecí box pro smartphone tak umožní telefonovat i z míst s méně kvalitním pokrytím signálem.

-

Až 4 USB-C Porty

Možnost dobíjení pro všechny spolucestující

Už v základní výbavě můžete připojovat a dobíjet externí multimediální přehrávače a paměťová zařízení pomocí USB-C konektoru k vozu ŠKODA KODIAQ.

V případě infotainmentu Bolero je standardem i druhý USB-C port. Na přání může být vůz vybaven dalšími dvěma USB-C porty – jedním u vnitřního zpětného zrcátka pro nabíjení kamery a jedním vzadu, určeným k dobíjení zařízení cestujících na zadních sedadlech.

Chytrý uvnitř

-

Elektronická dětská pojistka

Pro bezpečnou jízdu s dětmi

Použití mechanického dětského zámku v zadních dveřích vyžaduje jistou předvídavost, protože někdy jste v autě s dětmi, jindy s dospělými. Proto zámek zadních dveří vozu KODIAQ můžete aktivovat a deaktivovat elektronicky z místa řidiče, kdykoli budete potřebovat.

-

Paket pro spaní

Pohodlí i během dlouhé cesty

KODIAQ můžete vybavit paketem pro spaní, který obsahuje nastavitelné komfortní opěrky hlavy, takže pasažéři na zadních vnějších sedadlech mohou na dlouhých cestách pohodlně odpočívat. Paket obsahuje také deku na přikrytí a zadní zatmavená okna.

-

Držák tabletu

Zábava nejen při dlouhých cestách

Snadná cesta pro zabavení pasažérů na zadních sedadlech. Jednou z hlavních výhod tohoto držáku je jeho snadné a bezpečné upevnění na vodící tyče hlavových opěrek předních sedadel.

-

Jumbo box

Praktická schránka mezi předními sedadly

Jumbo Box je praktická odkládací schránka umístněná pod nastavitelnou loketní opěrkou mezi předními sedadly, takže je snadno dosažitelná pro řidiče i spolujezdce. Díky multifunkčnímu vkládatelnému dílu zde můžete také odložit mince, klíče a třeba dva nápoje.

-

Vyhřívané čelní sklo

Pro Vaše pohodlí po celý rok

Slunce nebo déšť, s vozem ŠKODA KODIAQ si budete užívat pohodlí po celý rok. Volitelná nová průhledná fólie ClimaCoat zajišťuje vyhřívání čelního skla. Kromě toho ale v horkých dnech umí také zabránit pronikání tepla do interiéru.

Chytrý zvenku

-

Virtuální pedál

Snadné otevírání a zavírání pátých dveří

Páté dveře vozu ŠKODA KODIAQ mohou být volitelně ovládané stiskem tlačítka z místa řidiče nebo tlačítkem přímo na pátých dveřích. Navíc může být vůz vybaven virtuálním pedálem pro bezdotykové otevírání a zavírání.

-

Sklopné tažné zařízení

Extrémě praktické a jednoduché na ovládání

Extrémně praktické sklopné tažné zařízení je novinkou pro značku ŠKODA. Na jeho odjištění stačí pouhé stisknutí tlačítka v zavazadlovém prostoru.

-

Ochrana hran dveří

Chytré řešení které ochrání nejen Váš vůz

Automaticky vysouvané plastové ochrany hran dveří jsou jedním z mnoha chytrých řešení ulehčujících každodenní život, které si rychle oblíbíte. Jsou aktivovány pružinou, takže jakmile otevřete dveře, ochrana vyskočí a přilne k hraně dveří, aby tak zabránila i těm nejdrobnějším oděrkám Vašeho auta a aut vedle.

-

Schránka na deštník

Praktický pomocník vpředních dveřích

ŠKODA KODIAQ má v předních dveřích na straně řidiče schránku na deštník. Schránka je voděodolná a voda je odváděna kanálkem mimo vůz, takže do ní můžete bez obav ukládat i mokrý deštník.

-

Panoramatické střešní okno

Pro příjemné prosvětlení interiéru

Rozměrné panoramatické střešní okno příjemně prosvětluje interiér. Sklo je zatmavené, takže světla ani tepla nevpouští do interiéru nikdy příliš mnoho – navíc má i elektricky ovládanou sluneční clonu.

Komfortní prvky

-

Kessy

Obsluha auta bez nutnosti klíče

Už nikdy nemusíte při nastupování nebo vystupování vyndavat klíč z kapsy, bezklíčový systém pro odemykání, zamykání a startování totiž rozezná klíč do vzdálenosti až 1,5 metru od vozu. Auto se automaticky odemkne, když zatáhnete za kliku dveří nebo stisknete tlačítko na kufru. Motor nastartujete pouhým stisknutím tlačítka.

-

Přední sedadla s ventilací

Vyhřívané v zimě, ventilované v létě

Vyhřívané sedadlo v zimě a ventilované v horkých letních dnech? A co takhle obojí v jednom? Nová ŠKODA KODIAQ nabízí volitelná přední i zadní vyhřívaná sedadla, ta přední mohou být navíc vybavena i funkcí ventilace.

-

Zavazadlový prostor

Háčky v zavazadlovém prostoru

Vysoká variabilita a využitelnost zavazadlového prostoru modelu KODIAQ těží i ze dvou robustních háčků na stranách. Můžete na ně pověsit zavazadla, která by jinak byla nestabilní nebo by nešla uložit na podlahu zavazadlového prostoru. Ideální jsou například pro nákupní tašky nebo sportovní vybavení.

Síťový program

Chytrý design kombinující háčky, oka a příčky Vám dovolí využít objemný zavazadlový prostor skutečně naplno. Síťový program se snadno instaluje a zamezí pohybu drobných předmětů po podlaze zavazadlového prostoru.

-

Cargo elementy

Praktické řešení pro zabezpečení Vašich věcí

Jak je u vozů ŠKODA zvykem, i KODIAQ má zavazadlový prostor plný praktických řešení – například pro zabezpečení věcí, které by jinak za jízdy klouzaly ze strany na stranu. Vaše krabice nebo nákupní tašky tak stačí zajistit cargo elementy a ani se nehnou. Pokud je nepoužíváte, snadno je můžete uložit na kraj zavazadlového prostoru.

Výbavové stupně

-
ŠKODA KODIAQ

ŠKODA KODIAQ

 • Cena od: 716 900 Kč

Interiér ACTIVE

 • Climatronic - automatická 2-zónová klimatizace
 • MaxiDOT
 • Infotainment Swing s barevným 6,5“ displejem
 • Startovací tlačítko
 • Kožený multifunkční volant

Základní výbava ACTIVE

 • Střešní nosič černý
 • Kola z lehké slitiny Ratikon 7J x 17"
 • LED zadní světla
 • Front Assist – s upozorněním a zabrzděním při hrozící kolizi s vozidly, chodci a cyklisty
-
ŠKODA KODIAQ

ŠKODA KODIAQ

 • Cena od: 768 900 Kč

Interiér AMBITION

 • Infotainment Bolero 8" - web rádio, digitální asistentka Laura
 • Vnější zpětná zrcátka sklopná s aut. stmíváním
 • Deštník ve dveřích řidiče
 • Dekorativní prahové lišty vpředu

Základní výbava AMBITION

 • Světelný a dešťový senzor
 • Parkovací senzory vpředu a vzadu
 • Tempomat s omezovačem rychlosti
 • Přední mlhové světlomety
-
ŠKODA KODIAQ

ŠKODA KODIAQ

 • Cena od: 852 900 Kč

Interiér STYLE

 • Kessy - bezklíčové zamykání a startování
 • El. nastavitelné sedadlo řidiče s pamětí
 • Infotainment Amundsen 8" s navigací
 • Sound systém CANTON - 10 reproduktorů (vč. subwooferu), 575W

Základní výbava STYLE

 • Stříbrný střešní nosič a chromované lišty oken
 • Full LED přední světlomety s funkcí adaptivního svícení
 • Top LED zadní světla
 • Kola z lehké slitiny Elbrus 7J x 18"

Asistenční systémy

-

Asistent jízdy v koloně

Tento systém přináší více bezpečnosti a komfortu při jízdě v dopravní zácpě. Asistent jízdy v koloně spojuje funkci Adaptivního tempomatu a adaptivního Asistentu jízdy v pruzích, takže se rozjíždí a brzdí spolu s dopravou, a zároveň udržuje jízdu v pruhu.

-

Asistent změny jízdního pruhu

Díky dvěma radarovým čidlům v zadní části vozu zjišťuje Asistent změny jízdního pruhu vozidla jedoucí za Vámi a vozidla v mrtvém úhlu. Informuje Vás kontrolkou LED na vnitřní části krytu venkovních zrcátek. Systém Asistent změny jízdního pruhu dokáže detekovat vozidla až do vzdálenosti 70 m, tím Vás účinně upozornit na nebezpečné situace na dálnicích a dvouproudových silnicích.

-

Asistovaná jízda

Asistovaná jízda 2.0 integruje několik systémů a funkcí. Pokud jsou vzájemně propojeny, může vozidlo výrazně usnadnit jízdu a zvýšit komfort cestování. Po aktivaci může Asistovaná jízda 2.0 automaticky vůz zastavit a znovu rozjet, udržet vůz v jízdním pruhu, sledovat další vozidla v dopravní zácpě nebo zobrazit dopravní značky na displeji před vámi.

-

Asistent manévrování s přívěsem

Chcete si pořídit karavan, ale představa, že s ním couváte, připomíná noční můru? Nový Asistent manévrování s přívěsem to zvládne za vás. Stačí, abyste si vybrali, do jakého prostoru chcete zacouvat, kdy se rozjet a kdy zastavit, řízení už proběhne zcela automatizovaně.

-

Prediktivní tempomat

Tato nová funkce adaptivního tempomatu umí automaticky upravovat nastavenou rychlost vozu podle omezení rychlosti na dopravním značení nebo podle profilu trasy. Pokud například při jízdě po dálnici vjede vůz do obce, zpomalí na rychlost 80 km/h, přičemž následně při vyjetí z obce opět zrychlí na dovolenou rychlost na dálnici. Prediktivní funkce adaptivního tempomatu je dostupná pouze ve vozech vybavených Asistovanou jízdnou 2.0.

Snadné parkování

-

Panoramatický kamerový systém

Chcete vědět, co přesně se děje kolem vozu? Panoramatický kamerový systém zobrazuje na displeji infotainmentu několik různých úhlů pohledu na prostor kolem vozu zachycený širokoúhlými čočkami kamer umístěných vpředu, vzadu a ve zpětných zrcátkách.

-

Asistent pro manévrování

Asistent pro manévrování samočinně zabrzdí auto ve chvíli, kdy by hrozilo, že i přes upozornění parkovacích senzorů omylem nacouváte do překážky.

-

Automatické parkování

Parkovací senzory dokonale doplňuje Automatické parkování. Pomáhá totiž řidiči při parkování a spolupracuje se všemi infotainmenty dostupnými pro KODIAQ.

-

Asistent vyparkování

Pokud vyjíždíte pozadu z parkovacího místa, Asistent vyparkování sleduje prostor za vozem a detekuje vozidla přijíždějící ze stran. Pokud hrozí kolize, zazní zvukový signál a kritická strana se zobrazí na displeji infotainmentu nejdříve žlutě, pak červeně. V případě nouze vůz sám zabrzdí. Tento asistent se dodává automaticky s Asistentem změny jízdního pruhu.

-

Parkovací kamera vzadu

Když zařadíte zpáteční rychlost, aktivuje se parkovací kamera v pátých dveřích a na infotainment se přenese její obraz. Dynamické naváděcí linie vložené do obrazu ukazují na základě natočení volantu směr, kterým vůz pojede.

Bezpečnostní systémy

-

Bezpečnost bez kompromisů

Řada bezpečnostních prvků a jízdních asistentů

ŠKODA KODIAQ přináší do třídy středních SUV řadu bezpečnostních prvků a jízdních asistentů, které byly dosud výsadou těch nejdražších vozů. Nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení podtrhuje úroveň bezpečnosti vozu ŠKODA KODIAQ.

-

Hodnocení bezpečnosti

5 HVĚZD PRO KODIAQ

ŠKODA KODIAQ získala nejvyšší hodnocení bezpečnosti. Euro NCAP udělil vozu nejvyšší možné ohodnocení v podobě pěti hvězd a potvrdil tak, že vůz nabízí optimální bezpečnost všech členů posádky na palubě. Euro NCAP ocenil hodnocením 92 % ochranu dospělých pasažérů a maximum možných bodů ochranu nohou chodců. Euro NCAP vyzdvihl zejména správnou funkci standardního nouzového brzdění, které v nízkých rychlostech – typických pro mětský provoz – pracuje bezchybně a také pomáhá zabránit takřka všem haváriím v silničních rychlostech.

-

Airbagy

Ochrana při nárazu

devět airbagů, které perfektně doplňují tříbodové bezpečnostní pásy a hlavové opěrky, ochraňují řidiče a pasážéry před zraněními.

-

Asistent rozpoznání únavy

ŠKODA KODIAQ Bezpečnostní asistenční systémy

Asistent rozpoznání únavy snižuje riziko krizových situací vzniklých únavou řidiče. Systém sleduje řidičovo chování, vyhodnocuje míru jeho pozornosti a v případě možného nebezpečí doporučí udělat si přestávku při řízení a odpočinout si.

Motory

-

Dostupné motory

1,5 TSI 110 kW

 • 5,9 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 6° M
 • maximální rychlost 203 km/h
 • palivo benzin
 • zrychlení za 9,7 s na 100 km/h
 • emise CO2 136 g/km

1,5 TSI 110 kW

 • 6,0 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 7° A
 • maximální rychlost 202 km/h
 • palivo benzin
 • zrychlení za 9,6 s na 100 km/h
 • emise CO2 138 g/km
-

Dostupné motory

2,0 TDI 110 kW

 • 4,7 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 7° A
 • maximální rychlost 202 km/h
 • palivo diesel
 • zrychlení za 9,5 s na 100 km/h
 • emise CO2 124 g/km

2,0 TDI 110 kW 4x4

 • 5,2 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 7° A 4x4
 • maximální rychlost 197 km/h
 • palivo diesel
 • zrychlení za 9,4 s na 100 km/h
 • emise CO2 137 g/km

2,0 TDI 147 kW 4x4

 • 5,5 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 7° A 4x4
 • maximální rychlost 213 km/h
 • palivo diesel
 • zrychlení za 7,6 s na 100 km/h
 • emise CO2 145 g/km

Technologie

-

Terénní schopnosti

ŠKODA KODIAQ pro jízdu i mimo zpěvněné cesty

Když sjedete z asfaltu, nemusíte hledat místo na parkování. Se svou vysokou světlou výškou, inteligentním pohonem 4x4, extrémně tuhou karoserií a sadou elektronických jízdních asistentů Vás KODIAQ doveze dál, než byste si dokázali představit.

Inteligentní pohon všech kol

SUV ŠKODA je díky svému inteligentnímu pohonu 4x4 připraveno na každou příležitost. KODIAQ je velmi schopný při jízdě mimo zpevněné cesty. Pohon všech kol s elektronicky řízenou vícelamelovou spojkou si poradí s každou změnou pod koly v řádu milisekund.

-

Režim Off-Road

ŠKODA KODIAQ Off-road

Tlačítko off-road přepne všechny asistenční systémy do speciálního terénního režimu. Například plynový pedál reaguje méně citlivě a funkce Auto Hold pomáhá vozu dostat se ze složitých situací. Asistent sjezdů z kopce citlivě samočinně brzdí a udržuje tak konstantní rychlost při sjíždění ze strmých svahů.

-

Automatická převodovka DSG

ŠKODA KODIAQ Komfort

Automatizované řazení ulehčuje ovládání vozu. Dvouspojková automatická sedmistupňová převodovka DSG je dostupná pro všechny nabízené motorizace.

-

Adaptivní podvozek DCC

ŠKODA KODIAQ Komfort

Nový KODIAQ nabízí Adaptivní podvozek (DCC) s voličem jízdních režimů Driving Mode Select. DCC umožňuje řidiči upravit chování vozu výběrem z předdefinovaných profilů: Normal, Sport nebo Comfort, případně podle osobních preferencí volbou v režimu Individual.

-

Třízónová klimatizace

ŠKODA KODIAQ Komfort

Elektronická klimatizace zaručuje udržení optimální teploty v interiéru. Řidič, spolujezdec a posádka vzadu si mohou samostatně upravovat nastavení teploty pro vlastní zónu, takže celá rodina může cestovat skutečně pohodlně.

Technické údaje

-
ŠKODA KODIAQ TECHNICKÉ ÚDAJE