Škoda Fabia

-

TENTO MODEL JIŽ NENÍ V NABÍDCE, PODÍVEJTE SE NA AKTUÁLNÍ MODELY Škoda Fabia.

Škoda Fabia
Škoda Fabia
Škoda Fabia
Škoda Fabia
Škoda Fabia
Škoda Fabia
Škoda Fabia
Škoda Fabia
previous arrow
next arrow
Slider

 • Cena vozu od: ---
 • Výkon: 44 - 70 kW
 • Spotřeba: 5,3 l/100km

Základní charakteristika modelu

Škoda Fabia - Expresivní, moderní a dynamická.

Jste osobnost? Pak byste měli řídit tento velmi osobitý vůz. Vylepšená Škoda Fabia přijíždí s vyzrálejším designem.

Design karosérie

-

Atraktivní tvary a elegance

Expresivní, moderní a dynamická

Vylepšená Škoda Fabia přijíždí s vyzrálejším designem, jemuž dominuje přepracovaná příď. Na nově tvarovanou masku chladiče navazují elegantní LED světlomety, díky kterým má vůz Škoda Fabia osobitý charakter.

-

Design

Věrná vize

Přepracovaná maska chladiče a světlomety vozu Škoda Fabia nyní ještě vice vytváří dojem jedné světelné jednotky, která na silnici přitahuje pohledy svým sebejistým vzhledem. Na dynamický design navazují nové, výkonné LED světlomety, využívající diody pro denní svícení i Corner funkci přisvěcování do zatáček.

-

Barevné kombinace

Umění být sám sebou

Představte si tu svobodu, která se Vám dostává do rukou: můžete kombinovat a ladit barvy karoserie, střechy, krytů bočních zrcátek, kol ze slitiny a interiéru. To, jak bude Váš vůz vypadat, je zcela na Vás a Vaší představivosti.

-

Výběr kol

Umělecké dílo o velikosti 18"

Díky širokému výběru různých designů kol pro vůz FABIA si zajisté najdete ten, který bude vyhovovat Vašemu vkusu. Můžete si vybrat ze široké nabídky 15″, 16″, 17″ a 18″ kol ze slitiny.

Exkluzivně pro karosářskou variantu hatchback nyní FABIA nabízí stylový doplněk, který upoutá i sám o sobě: stylová 18" kola z lehké slitiny, která povýší design vozu na novou úroveň a umožní mu vystoupit z davu. Nabídku doplňuje bohatý výběr kol z lehké slitiny o velikosti 15-17".

Design interiéru

-

Udělejte si pohodlí

Luxus, preciznost, důmyslnost

Škoda Fabia nabízí dostatek prostoru pro cestující a jejich zavazadla. Interiér je komfortně široký a díky velké panoramatické střeše působí o číslo větším dojmem. Přijměte pozvání k prohlídce. Z hlediska praktičnosti a důmyslnosti zůstává Škoda Fabia na prvotřídní úrovni.

Interiér září luxusními materiály, precizností a špičkovým provedením.

Padne jako ulitá

Standardně prostorný a útulný interiér získal díky novému modelu Fabia několik důležitých vylepšení, které Vám vykouzlí úsměv na rtech při každé jízdě. Ať už to bude zásluhou nového designu sdruženého panelu přístrojů, většímu výběru dekoračních lišt na přístrojové desce, kontrastních švů v loketních opěrkách dveří , nebo funkce dvourychlostního elektrického ovládání oken.

-

Místo pro každého

Ať už jste čtyři, nebo Vás cestuje pět, nemusíte se obávat. FABIA má dost místa pro každého. Krajní sedadla mají promyšlený tvar, který Vám zajistí pohodlnou cestu. Pokud vezete děti v dětských sedačkách, pak oceníte upevňovací body Isofix a TopTether.

Přední loketní opěrka

Přední loketní opěrka ve voze FABIA nabízí nejen pohodlnou podporu, ale také praktickou odkládací schránku umístěnou mezi předními sedadly, která je snadno dosažitelná pro řidiče i jeho spolujezdce.

Držák na multimediální zařízení

Vždy Vás zajímalo, jak zabránit tomu, aby se Váš chytrý telefon, mince a klíče během jízdy samy posunovaly? Je tu pro Vás tento prvek Simply Clever – bez ohledu na to, jak rychle projíždíte zatáčku, tento držák udrží všechny důležité drobnosti ve Vašem dosahu a dohledu.

-

Panoramatická střecha

Užijte si nebe nad sebou

Velké doplňkové panoramatické střešní okno se stínítkem přivádí do interiéru spoustu denního světla. Sklo černé tónování, takže se do vozidla dostane jen tolik světla a tepla, aby bylo zajištěno pohodlí. .

-

Zavazadlový prostor

Zaplněn vždy jen napůl

Škoda Fabia zůstává i nadále v oblasti praktičnosti a důvtipnosti mezi nejlepšími ve své třídě. Velkorysý objem zavazadlového prostoru 330 l lze po sklopení zadních sedadel navýšit na 1 150 l.

Jedním z méně známých Simply Clever prvků je možnost nižší pozice zadního odkládacího plata. Horizontální rozdělení zavazadlového prostoru na dva menší prostory je ideální pro převážení drobnějších lehkých předmětů.

Pokud potřebujete využít plnou výšku zavazadlového prostoru, musíte nejdříve vyjmout zadní odkládací plato. Nemusíte ho nechávat doma ani složitě vymýšlet, co s ním, můžete ho snadno zasunout za zadní sedadla. Zadní plato tak zabere minimum místa v zavazadlovém prostoru a bude okamžitě po ruce, jakmile ho budete potřebovat.

Oboustranná podložka v zavazadlovém prostoru – z jedné strany má praktický a snadno omyvatelný povrch, z druhé strany vypadá jako elegantní textilní kobereček. Podložku lze snadno otočit podle přepravovaného nákladu.

-

Deštník pod sedadlem

Škoda Fabia má pod předním sedadlem spolujezdce praktickou přihrádku na deštník (standard od stupně výbavy Ambition a výše). Přihrádka je vyrobena z materiálu odolného proti vodě, aby bylo možné mokrý deštník uložit, aniž by se do vozu dostala vlhkost.

Odpadkový koš

Děti jsou experti na vytváření hromádek odpadků v průběhu cesty, a proto Škoda nabízí a velmi užitečné řešení: malý odpadkový koš, který připnete na odkládací přihrádku ve dveřích spolucestujících a snadno ho sejmete, až ho budete chtít vysypat.

Držák na lístky

Nejmenší věci se vždy snadno ztratí. Například parkovací lístky. Škoda má naštěstí jasné, praktické a cenné řešení. Držák na lístky, který se snadno připne na boční stranu čelního skla, v dosahu řidiče. Vaše lístky zůstanou v bezpečí, na obvyklém místě, takže si je v případě potřeby můžete vzít. Jsou také dobře viditelné zvenčí vozu.

Konektivita

-

Škoda Connect

Konektivita vozu

Tento produkt v oblasti konektivity nabízí informační servis a online navigaci, umožňuje ovládat vybrané funkce vozu na dálku pomocí aplikace ve Vašem chytrém telefonu, a vzdálenou komunikaci s vybraným servisním centrem Škoda. Automatické tísňové volání Emergency Call, které v případě nehody zajistí automatické spojení s ústřednou tísňového volání, je nedílnou součástí služeb Škoda Connect.

-

Smartlink+

Spojení přez MirrorLink™

SmartLink+ zajišťuje spojení mezi Vaším chytrým telefonem a zabudovaným infotainmentem přes MirrorLink™. Přehrávejte si hudbu, odpovídejte na textové zprávy a hovory, poslouchejte svůj oblíbený podcast nebo si prohlížejte podrobné údaje o voze pomocí aplikace Škoda CONNECT App.

-

Vzdálený přístup

Konektivita vozu

Ať už chcete znát parametry své cesty, abyste si mohli vyzkoušet hlídání spotřeby, nebo jen chcete mít přehled o tom, kde jste jezdili, je pro Vás ideálním řešením služba „Jízdní údaje“. Tato a další služby vzdáleného přístupu vozu jsou součástí Škoda Connect. Můžete se k nim dostat přes aplikaci Škoda Connect na svém chytrém telefonu.

-

Tlačítko pro případ nouze

Konektivita vozu

Vybrané služby Škoda Connect se ovládají pomocí tlačítek ve střešním modulu.

-

Amundsen

Navigační systém Amundsen

Navigační systém Amundsen nabízí snadné vedení do zvoleného cíle a poskytuje nejnovější dopravní informace prostřednictvím služeb Škoda Connect. Navigační systém Amundsen se ovládá prostřednictvím 6,5″ barevného displeje s vysokým rozlišením 800 × 480 pixelů.

-

Swing a Swing plus

Infotainment Swing nabízí tuner AM/FM, čtečku SD karet a USB kompatibilní s Apple. Systém se ovládá prostřednictvím 6,5″ barevného displeje s vysokým rozlišením 800 × 480 pixelů. Infotainment Swing Plus navíc zahrnuje SmartLink+ a Bluetooth pro snadné připojení Vašeho chytrého telefonu. Nabídku završuje moderní zvukový systém Škoda Surround se 6 reproduktory.

Infotainment Blues

Ačkoliv je infotainment Blues základním systémem vozu Fabia, nabízí i přesto spoustu funkcí. Můžete poslouchat hudbu z rádia, SD karty, externího multimediálního zařízení nebo USB s podporou zařízení Apple.

-

Smartphone na čtyřech kolech

Konektivita vozu

Ať již chcete vybírat a poslouchat hudbu na Vašem smartphonu nebo získat popis cesty, vše se zobrazí na centrálním displeji.

-

Dvě USB zásuvky pro cestující na zadních sedadlech

Dostatek USB zásuvek

Dobré zprávy! Už žádné hádky kvůli USB zásuvkám. Vůz Škoda Fabia jich má dostatek. Na zadních sedadlech jsou pro cestující připraveny dvě USB zásuvky, vpředu je k dispozici další USB zásuvka. Tyto novinky dávají konceptu plné konektivity zcela nový rozměr.

Výbavové stupně

-
Škoda Fabia

Škoda Fabia

Interiér ACTIVE

 • Elektrické ovládaní předních oken
 • 4x200W reproduktory vpředu
 • PUR volant nastavitelný ve dvou osách
 • Infotainment Swing 6,5“ s barevným dotykovým displejem

Základní výbava ACTIVE

 • Střešní nosič – černý (pouze pro Combi)
 • Centrální zamykání s dálkovým ovládáním
 • Tónovaná skla
 • LED denní svícení
-
Škoda Fabia

Škoda Fabia

Interiér Ambition

 • Interiér Ambition
 • Malý kožený paket
 • Deštník pod sedadlem spolujezdce
 • Paket Chrom (hlavice řadící páky, rámeček řadicí páky, vnitřní ovladače lamel přívodu vzduchu do interiéru, výdechy ventilace, vnitřní kličky dveří a pojistné tlačítko ruční brzdy v chromovaném provedení)

Základní výbava Ambition

 • 15“ kola z lehké slitiny Matone
 • Chromovaný rámeček chladiče
 • Přední mlhové světlomety
 • Front Assist vč. nouzové brzdy
-
Škoda Fabia

Škoda Fabia

Interiér Style

 • Multifunkční volant
 • Climatronic – automatická klimatizace
 • Škoda Surround se 6 reproduktory
 • Elektrické ovládání oken vpředu i vzadu

Základní výbava Style

 • Bi-LED hlavní světlomety
 • 15“ kola z lehké slitiny Cygnus
 • Signalizace vzdálenosti při parkování vzadu
 • Tempomat

Komfortní prvky

-

Přední a zadní parkovací senzory

Pomocník při parkování

Díky skvělé manévrovatelnosti je parkování jednoduché. Fabia může být navíc vybavena parkovacími senzory v předním a zadním nárazníku, které Vám pomohou kontrolovat vzdálenost od překážek.

Zadní kamera s ostřikovačem

Abyste měli zajištěný komfort a dobrou orientaci při parkování, používá zadní kameru umístěnou na klice pátých dveří. Spolu s infotainmenty Škoda používá systém jejich displeje k zobrazení prostoru za vozem a k označení směru jízdy podle šířky vozu.

-

Light and Rain Assist

Automatická aktivace světel a stěračů

Vůz FABIA lze vybavit dešťovým senzorem, který automaticky aktivuje a reguluje rychlost stěračů. Světelný senzor automaticky aktivuje světla vozu, pokud okolní intenzita světla klesne pod stanovenou hodnotu (např. při průjezdu tunelem nebo při setmění).

-

Kessy

Obsluha auta bez nutnosti klíče

Otvírejte a zavírejte dveře, startujte a vypínejte motor, to vše bez nutnosti hledat klíče. Takový komfort nabízí systém KESSY. Pouze zatáhněte za kliku a vůz se automaticky odemkne. Vůz nastartujte stisknutím tlačítka umístěného vpravo od sloupku řízení.

-

Climatronic

Automatická klimatizace

Klimatizace Climatronic Vám umožní užívat si komfort automaticky udržované teploty ve voze. Senzor vlhkosti snižuje míru mlžení čelního skla a zpříjemňuje klima ve voze.

-

HHC asistent

Asistent rozjezdu do kopce

Asistent rozjezdu do kopce (HHC) umožňuje snadné rozjíždění do kopce bez rizika nechtěného couvání nebo nutnosti použít ruční brzdu. Jakmile po zastavení v kopci uvolníte brzdový pedál, HHC udržuje tlak v brzdovém systému po dobu 1–2 sekund, což je dostatečný čas na pohodlný rozjezd.

Asistenční systémy

-

Blind Spot Detect

Bezpečné přejíždění mezi pruhy

Nově přidaný systém Blind Spot Detect pomáhá řidiči bezpečně přejet do vedlejšího jízdního pruhu tím, že zaznamenává vozidla, která se již nachází v mrtvém úhlu. Dva radarové senzory umístěné ve spodní části zadního nárazníku monitorují prostor za vozem Škoda Fabia až do vzdálenosti 20 metrů.

-

Front Assist

Bezpečnostní systém

Front Assist je bezpečnostní systém, který upozorňuje na nebezpečí srážky, a v případě nevyhnutelné nehody se aktivací brzd snaží snížit následky střetu. Front Assist spolupracuje s radarovým senzorem integrovaným v masce chladiče a měří vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla.

-

Rear Traffic Alert

Asistent vyparkování

Pokud vyjíždíte pozadu z parkovacího místa, Rear Traffic Alert detekuje vozidla přijíždějící ze stran. Pokud hrozí kolize, zazní zvukový signál, takže můžete včas zareagovat. Rear Traffic Alert je dodáván spolu se systémem Blind Spot Detect.

-

Auto Light Assist

Automatická světla

Auto Light Assist v novém voze FABIA automaticky rozsvěcí a zhasíná dálková světla podle aktuální situace.

-

Adaptivní tempomat

Systém udržující bezpečnou vzdálenost

Adaptivní tempomat (ACC) automaticky udržuje bezpečnou vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla při určené rychlosti a využívá motor a brzdy, aby podle potřeby automaticky zrychlil nebo zpomalil. Systém kombinuje funkci tempomatu s radarovou kontrolou vzdálenosti.

Bezpečnost

-

Pětihvězdičková Fabia

Bezpečnost bez kompromisů

Škoda Fabia dostala maximální pětihvězdičkové hodnocení v nárazovém testu Euro NCAP ve všech čtyřech oblastech (ochrana dospělých cestujících, bezpečnost dětí, bezpečnostní asistenční systémy a ochrana chodců). Při testech byl kladen důraz zejména na stabilitu prostoru pro cestující.

Kompaktní velikost neznamená u modelů Škoda žádné ústupky v oblasti bezpečnosti. Již tak bohatou nabídku asistentů rozšiřuje Škoda Fabia o řadu nových systémů, známých spíše z vozů vyšších tříd.

-

Kamera u vnitřního zpětného zrcátka

Nejnovější bezpečnostní asistenti

Dlouhá jízda potmě po náročném výletu či nepřehledný, hustý provoz v ulicích měst. Tyto každodenní řidičské zkoušky vám přestanou dělat vrásky na čele díky pokročilým asistenčním systémům, nově rozšířeným o hlídání mrtvého úhlu Blind Spot Detect či automatické přepínání dálkových světel Auto Light Assist. Systém využívá kameru u vnitřního zpětného zrcátka k zapínání a vypínání dálkových světel a umožňuje Vám mít dokonalý přehled o dění před Vámi ve všech možných případech.

-

Držák reflexní vesty

Škoda Fabia Simply Clever

Znáte tu část cvičení letecké bezpečnosti, kdy se hovoří o tom, že máte pod svými sedadly záchrannou vestu?

Škoda Vám teď nabízí něco podobného na cesty. Reflexní vesta je bezpečně uložena ve speciální přihrádce ve dveřích u řidiče, kde je snadno a rychle dostupná. Pokud se Vám v noci – nebo třeba i ve dne – přihodí defekt pneumatiky, prostě po ní sáhněte a oblečte si ji.

Airbagy

-

Až 6 airbagů

Pasivní bezpečnost vozu

Před zraněním chrání řidiče i jeho spolucestující šest airbagů, které poskytují sehranou interakci s tříbodovými automatickými bezpečnostními pásy a bezpečnostními opěrkami hlavy.

-

Airbagy pro řidiče a spolujezdce

Pasivní bezpečnost vozu

Chrání řidiče a spolujezdce před zraněním v případě nárazu.

-

Boční airbagy

Pasivní bezpečnost vozu

Boční ochrana řidiče a spolujezdce.

-

Záclonový postranní airbag

Pasivní bezpečnost vozu

Cestující se mohou spolehnout na celkovou ochranu při nehodě.

Motory

-

MPI motory

Malý benzinový motor je ideální do města, protože se snadno zahřeje na provozní teplotu. Jeho jednoduchý design s důrazem na nízkou hmotnost se odráží ve vysoké spolehlivosti a snadném řízení.

Tříválcový benzinový motor o objemu 1,0 l tvoří základ nabídky motorů. Standardně je vybaven systémem Start/Stop a rekuperací brzdné energie. Motory MPI jsou naladěny pro optimální poměr výkonu a spotřeby za předpokladu, že budou provozovány především v městské dopravě a na předměstích.

-

Dostupné motory

1,0 MPI 44 kW

 • 4,8 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 5° M
 • Mmaximální rychlost 157 km/h
 • palivo benzin
 • zrychlení za 16,4 s na 100 km/h
 • emise CO2 109 g/km
-

TSI motory

TSI je zárukou vynikající dynamiky, solidního výkonu a nízké spotřeby.

Přeplňované tříválcové motory 1,0 TSI mají zcela novou konstrukci. Nyní patří systém Start/Stop a rekuperace brzdné energie do základní výbavy. Motory TSI jsou navrhovány pro řidiče, kteří mají rádi flexibilitu motoru bez ohledu na situaci.

-

Dostupné motory

1,0 TSI 70 kW

 • 4,6 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 5° M
 • maximální rychlost 185 km/h
 • palivo benzin
 • zrychlení za 10,7 s na 100 km/h
 • emise CO2 105 g/km

1,0 TSI 70 kW

 • 5,0 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 7° A
 • maximální rychlost 185 km/h
 • palivo benzin
 • zrychlení za 10,7 s na 100 km/h
 • emise CO2 115 g/km

1,0 TSI 81 kW

 • 4,9 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 6° M
 • maximální rychlost 196 km/h
 • palivo benzin
 • zrychlení za 9,7 s na 100 km/h
 • emise CO2 111 g/km

Technické údaje

-
Škoda Fabia TECHNICKÉ ÚDAJE