Škoda Octavia RS

-

TENTO MODEL JIŽ NENÍ V NABÍDCE, PODÍVEJTE SE NA AKTUÁLNÍ MODELY Škoda Octavia.

ŠKODA OCTAVIA RS
ŠKODA OCTAVIA RS
ŠKODA OCTAVIA RS
ŠKODA OCTAVIA RS
ŠKODA OCTAVIA RS
ŠKODA OCTAVIA RS
ŠKODA OCTAVIA RS
ŠKODA OCTAVIA RS
previous arrow
next arrow
Slider
ŠKODA OCTAVIA RS

TENTO MODEL JIŽ NENÍ V NABÍDCE, PODÍVEJTE SE NA AKTUÁLNÍ MODEL ŠKODA OCTAVIA RS

Třída sama pro sebe
Kombinovaná spotřeba

4.4–6.8 l/100km

Sportovní design

Design plný síly

Emise CO2

116–154 g/km

Slider
ŠKODA OCTAVIA RS
SPORTOVNÍ LED TVÁŘ

LED přední světlomety, LED denní svícení i LED mlhová světla, dostupná pouze pro model RS, dotváří charakteristickou tvář vozu OCTAVIA RS. Přední část se širokou mřížkou chladiče v lesklém černém provedení a široké voštinové přívody vzduchu v nárazníku nového designu poskytují vozu ŠKODA OCTAVIA RS robustní a dynamický vzhled.

ŠKODA OCTAVIA RS
SPORTOVNÍ SPOILER

Dalším charakteristickým prvkem je zadní spoiler. U karosářské verze liftback je umístěn na víku zavazadlového prostoru. U verze OCTAVIA COMBI RS je použit střešní spoiler, který vizuálně prodlužuje střechu a který je připevněný k pátým dveřím.

ŠKODA OCTAVIA RS
CHROMOVÝ BALÍČEK

Pokud vám připadá standardní černé příslušenství příliš obyčejné, můžete svému vozu OCTAVIA RS dodat trochu lesku. Doplňkový chromový balíček, který zahrnuje pochromovaný rám chladiče a lišty okolo bočních oken, boční zrcátka v barvě karoserie a 18’’ stříbrná kola Gemini ze slitiny, udělá z vašeho vozu nápadnou sportovní limuzínu.

ŠKODA OCTAVIA RS
SPORTOVNÍ INTERIÉR

Řada detailů ve voze OCTAVIA RS už na první pohled prozrazuje, že interiér byl vypilován k dokonalosti. Interiér modelu OCTAVIA RS byl navržen převážně v černé barvě – od potahu stropu až po podlahu s kryty pedálů z ušlechtilé oceli.

ŠKODA OCTAVIA RS
VÝBĚR HLINÍKOVÝCH KOL

Vyberte si z řady kol ve velikostech 17” - 19”, které dodají vozu OCTAVIA RS tu správnou dynamiku a styl.

Slider

Bezpečnostní asistenční systémy

Front Assist s ochranou chodců

Front Assist je bezpečnostní systém, který upozorňuje na nebezpečí srážky, a v případě nevyhnutelné nehody se aktivací brzd snaží snížit následky střetu. Systém dokáže také registrovat neopatrné chodce nebezpečně vstupující do dráhy vozu.

Škoda Octavia Front Assist

Bezpečnostní asistenční systémy

Blind Spot Detect

Asistent hlídání „mrtvého úhlu“ (Blind Sport Detect) pomáhá řidiči přejíždět z pruhu bezpečněji. Dva radarové senzory umístěné ve spodní části zadního nárazníku monitorují prostor až 20 metrů za vozidlem.

Škoda Octavia Blind Sport Detect

Bezpečnostní asistenční systémy

Rear Traffic Alert

Asistent vyparkování (Rear Traffic Alert) sleduje prostor za vozem a detekuje vozidla přijíždějicí ze stran při vyparkovávání. Pokud hrozí kolize, zazní zvukový signál a kritická strana se zobrazí na displeji infotainmentu nejdříve žlutě, pak červeně. V případě nouze vůz sám zabrzdí.

Škoda Octavia Rear Traffic Alert

Bezpečnostní asistenční systémy

Lane Assist

Asistent pro udržování vozidla v jízdním pruhu (Lane Assist) rozezná neúmyslné vybočení z jízdního pruhu, upozorní řidiče a provede opravné zásahy do řízení. Systém funguje při rychlostech nad 65 km/h za podmínky, že jsou na vozovce viditelné čáry vymezujicí jízdní pruh a před jejich přejetím nebylo spuštěno směrové světlo.

Škoda Octavia Lane Assist

Bezpečnostní asistenční systémy

Driver Alert

Asistent rozpoznání únavy řidiče (Driver Alert) snižuje riziko krizových situací vzniklých únavou řidiče. Systém sleduje řidičovo chování, vyhodnocuje míru jeho pozornosti a v případě možného nebezpečí doporučí udělat si přestávku při řízení a odpočinout si.

Škoda Octavia Driver Alert
Slider
Maximální požitek z RS jízdy
ŠKODA OCTAVIA RS jízdní vlastnosti

Pohon 4 x 4

Pohon všech kol s elektronicky řízenou, hydraulickou lamelovou spojkou se vypořádá i s tou nejmenší změnou trakce pod koly modelu RS během milisekund. Za normálních podmínek potom funguje jako běžný vůz s pohonem předních kol.

ŠKODA OCTAVIA RS jízdní vlastnosti

Motor s velkým"M"

Poznávacím znakem obou agregátů, určených pro nový model OCTAVIA RS, je vysoký výkon a nízká spotřeba paliva. Vůz s benzinovým motorem 245 PS 2.0 TSI dosahuje rychlosti až 250 km/h. Ti, kdo dávají přednost dieselovému motoru 184 PS 2.0 TDI, si mohou užívat rychlosti až 233 km/h.

ŠKODA OCTAVIA RS jízdní vlastnosti

Adaptivní podvozek

Pro maximální požitek z jízdy můžete Váš vůz OCTAVIA RS vybavit Adaptivním podvozkem DCC, který zahrnuje také Volbu jízdního profilu (Performance Mode Select). Adaptivní podvozek řidiči umožňuje přizpůsobit ovládání vozu jeho osobním preferencím: Normal, Sport Nebo Comfort.

Slider
Dostupné motory
Vpřed na plný plyn
ŠKODA OCTAVIA RS benzin
2,0 TSI 180 kW

- 6,8 l/100 km kombinovaná spotřeba
- převodovka 6° M
- maximální rychlost 250 km/h
- palivo benzin
- zrychlení za 6,6 s na 100 km/h

ŠKODA OCTAVIA RS benzin
2,0 TSI 180 kW

- 6,2 l/100 km kombinovaná spotřeba
- převodovka 7°A
- maximální rychlost 250 km/h
- palivo benzin
- zrychlení za 6,6 s na 100 km/h

ŠKODA OCTAVIA RS diesel
2,0 TDI 135 kW

- 4,4 l/100 km kombinovaná spotřeba
- převodovka 7° A
- maximální rychlost 233 km/h
- palivo diesel
- zrychlení za 7,9 s na 100 km/h

ŠKODA OCTAVIA RS diesel
2,0 TDI 135 kW

- 5,2 l/100 km kombinovaná spotřeba
- převodovka 7°A 4x4
- maximální rychlost 228 km/h
- palivo diesel
- zrychlení za 7,6 s na 100 km/h

Slider
BLESKURYCHLÁ KONEKTIVITA
ŠKODA OCTAVIA RS - connect
ŠKODA CONNECT

Balíček Infotainment Online nabízí širokou nabídku služeb, jako jsou například informace o dopravě, novinky, předpověď počasí, ceny paliva na čerpacích stanicích nebo prázdná parkovací místa.

ŠKODA OCTAVIA iRS  MYSKODA
Aplikace MyŠKODA App

Mobilní aplikace MyŠKODA App je k dispozici pro zařízení se systémem Android (Google) nebo iOS (Apple). Jejím účelem je pomáhat vám, zákazníkům společnosti ŠKODA AUTO, v každodenních situacích, které se pojí nejen s vaším vozem. Aplikace je vybavena interaktivním asistentem PAULem, který bude vaším průvodcem aplikací a pomůže vám řešit každodenní problémy.

ŠKODA OCTAVIA RS - tísňové volání
ŠKODA CONNECT: TÍSŇOVÉ VOLÁNÍ

Funkce tísňového volání je extrémně důležitá: automaticky se aktivuje v případě nehody, pokud dojde ke spuštění bezpečnostních systémů, jako je například nafouknutí airbagů. Auto samo naváže telefonické a datové spojení se záchrannou službou a předá jim všechny důležité informace potřebné k rychlému přivolání pomoci.

ŠKODA OCTAVIA RS Smartlink
SMARTLINK+

SmartLink+ umožní propojení vašeho smartphonu a palubního infotainmentu prostřednictvím MirrorLinkuTM a SmartGate. Ať už chcete poslouchat hudbu nebo sledovat pokyny navigace, vše může být zrcadleno z telefonu na displej infotainmentu. Systém SmartGate umožní přístup k telemetrickým datům o voze.

Slider