496 900 Kč
 • Cena vozu od: 496 900 Kč
 • Výkon: 70 - 110 kW
 • Spotřeba: 4 - 5,1 l/100km

Základní charakteristika modelu

ŠKODA SCALA MONTE CARLO - odvážná a nepřehlédnutelná

Vůz SCALA MONTE CARLO je stylový model inspirovaný úspěšnou a dlouhodobou závodní tradicí.

Design karosérie

-

Exteriér

Hluboce zažitý styl

Vzhled modelu SCALA MONTE CARLO se inspiroval nejen úspěšnou závodní tradicí, ale i půvabem a elegancí místa, kde se tato legendární rallye odehrává. Dynamičtější vzhled vozu dodává designová černá struktura předního nárazníku. Do černé se oděl také nápis ŠKODA i název modelu na pátých dveřích.

-

Vzhled šampiona

Vysoký kontrast

Model SCALA MONTE CARLO na první pohled suverénně upoutá svou přední maskou s černě lakovaným rámečkem mřížky chladiče a s výraznými světlomety v provedení Bi-LED, které tvoří součást standardní výbavy. Ke sportovnímu pojetí přispívá i černá designová struktura nárazníku. Tyto vysoce kontrastní černé komponenty dokonale ladí k libovolné barvě karoserie.

-

Sportovcem i zezadu

Pozoruhodný unikát

Přední masce modelu SCALA MONTE CARLO zdatně sekunduje i dynamicky laděná záď s prodlouženým sklem pátých dveří a koncovými světly v provedení TOP LED, která jsou součástí standardní výbavy. Spoileru dominuje mohutný černý difuzor. Pozornost upoutá i takový unikát jakým je černé lakování nápisu ŠKODA a názvu modelu.

Design interiéru

-

Odvážný interiér

Stylově i bez helmy

Závodní charakter vozu rozhodně nezapře jeho červeno-černý sportovní interiér. Součástí standardní výbavy jsou i pohodlná sportovní sedla.

-

Nová perspektiva

Závodní charakter

Řídit model SCALA MONTE CARLO znamená zažít naprosto nečekaný pocit. Stačí se chopit multifunkčního sportovního volantu a sledovat, co se děje v doplňkovém nastavitelném virtuálním kokpitu se sportovní grafikou. Dynamický charakter interiéru pak dále podtrhuje karbonový dekor nebo dekor Black Dots doplněný o chromový či červený hot-stamping v dekoračních lištách. Sportovně působí i ambientní osvětlení, které je nabízeno ve dvou provedeních – bílém a červeném.

-

Sportovní sedadla

Unikátní design

Skutečný zážitek z jízdy tímto dynamickým modelem umocní pravá sportovní sedadla vyrobená dle unikátního designu MONTE CARLO. Jejich robustní, a přesto pohodlná sportovní konstrukce se spolehlivým bočním vedením vás pevně zadrží v každé zatáčce.

-

Panoramatická střecha

Spoustu denního světla

Velká panoramatická střecha se clonou, která je součástí standardní výbavy, přivádí do interiéru spoustu denního světla. Sklo je zatmavené, a tak do vozu pronikne jen tolik světla a tepla, kolik je potřeba k zajištění pohodlí. Skleněná střecha má elektricky ovládanou krycí roletu, které se inovativně zatahuje zezadu směrem dopředu. Cestující na zadních sedadlech tak získají nejen více prostoru nad hlavou, ale i působivý výhled.

Konektivita

-

Care Connect

Odemykání a zamykání vozu

Vzdálený přístup, další z funkcí ŠKODA Connect, představuje zcela nový způsob ovládání vašeho vozu prostřednictvím jeho propojení s vaším chytrým telefonem. Systém umožňuje například zamykat a odemykat váš vůz pomocí služby Lock & Unlock bez ohledu na to, kde právě jste. Tato funkce se hodí především v situacích, kdy zapomenete vůz zamknout nebo když naopak chcete někomu na dálku umožnit přístup.

Poslední parkovací pozice

Nepropadejte panice, pokud jste zapomněli, kde přesně jste nechali svůj vůz na velkém parkovišti nebo v neznámém městě. Díky službě „Parking Position“ jsou dnes tyto starosti minulostí. Vůz přenáší údaje o své poloze po každé jízdě a vy si je můžete snadno prohlédnout na chytrém telefonu nebo chytrých hodinkách. Parking Position je součástí balíčku služeb Vzdálený přístup.

-

Smartlink+

Konektivita vozu

Se systémem SmartLink (balíček Connectivity), který podporuje MirrorLink®, Apple CarPlay a Android Auto (Apple CarPlay a Android Auto nejsou dostupné v české verzi) umožňuje infotainment řidiči bezpečně používat telefon při řízení. Kromě toho jsou všechny nainstalované aplikace, které jsou certifikovány jako bezpečné pro vozidla, kompatibilní s MirrorLink, Apple CarPlay nebo Android Auto.

-

Phone Box

Bezdrátové nabíjení telefonu

SCALA MONTE CARLO je vybaven zvětšenou přihrádkou Phone Box, která zesiluje signál vašeho mobilního zařízení a zároveň ho za jízdy bezdrátově dobíjí. Tato přihrádka je nejen snadno po ruce, ale navíc se do ní vejdou i zařízení s velkým displejem. Dva konektory USB-C ve středové konzoli Vám umožní připojit Vaše externí zařízení bez nutnosti používat dongle nebo adaptéry.

-

Konektivita vozu SCALA MONTE CARLO

Moderní Infotainment

Vyberte si ze tří moderních systémů infotainmentu s displeji o velikosti 6,5“ - 9,2“. Prémiový systém Amundsen, který je vždy dodáván společně se systémem virtuálního kokpitu, nabízí 3D navigaci, funkci ŠKODA Connectovládání gesty , zasílání SMS zpráv a funkci Shop. Mezi doplňkové funkce patří mimo jiné Wi-Fi hotspot nebo sound systém ŠKODA 405 W.

Infotainment online

Služby Infotainment Online vám vždy pomohou dostat se bezpečně a pohodlně do cíle vaší cesty. Prostřednictvím tohoto balíčku služeb dostává systém infotainmentu dopravní informace v reálném čase, online aktualizace map, zprávy o počasí, a informace o cenách benzinu a o volných parkovacívh místech a zároveň nabízí řadu dalších funkcí.

-

"Horká" tlačítka

Tlačítko pro případ nouze

Vybrané služby ŠKODA Connect se ovládají pomocí tlačítek ve stropním modulu. Červeným tlačítkem tísňového volání eCall vpravo okamžitě přivoláte pomoc, pokud se stanete účastníkem nebo svědkem nehody. Tlačítkem uprostřed můžete kontaktovat servis v případě poruchy. Levým tlačítkem můžete požádat o více informací na infolince ŠKODA.

Výbavové stupně

-
ŠKODA SCALA Monte Carlo

ŠKODA SCALA Monte Carlo

 • Cena od: 496 900 Kč

Interiér Monte Carlo

 • Interiér v barvách Monte Carlo
 • Sportovní sedadla
 • Dekorační lišta Carbon Design
 • Ambientní LED osvětlení – bílé
 • Dekorační prahové lišty SCALA
 • Pedály z ušlechtilé oceli
 • Malý kožený paket s červeným prošitím
 • 3-ramenný sportovní multifunkční volant
 • Infotainment Bolero s barevným 8“ displejem, 8 reproduktorů
 • Smartlink
 • Dvouzónová automatická klimatizace Climatronic

Základní výbava Monte Carlo:

 • Bi-LED přední světlomety s animovaným ukazatelem směru
 • TOP LED zadní světla s animovaným ukazatelem směru
 • Černě lakované prvky exteriéru (spoiler, difuzor, nápisy)
 • Panoramatická střecha s černě lakovanými střešními nosiči
 • Sunset - zatmavená zadní okna
 • KESSY – bezklíčové odemykání, zamykání a startování
 • Volba jízního režimu (Driving mode select)
 • Asistent změny jízdního pruhu a vyparkování
 • Parkovací senzory vpředu a vzadu
 • Zadní parkovací kamera
 • 17“ litá kola Monte Carlo design

Asistenční systémy

-

Rear Traffic Alert

Asistent vyparkování

Asistenta pro couvání z parkovacího místa, který rozpoznává vozidla přibližující se ze stran, jistě při vyjíždění z parkovacího místa oceníte. Hrozící srážka je signalizována jak zvukově, tak vizuálně, kdy se na displeji infotainmentu „ohrožená strana“ nejprve zobrazí žlutě a poté červeně. Pokud je třeba, dojde i na automatické brždění.

-

Adaptivní tempomat (ACC)

Systém udržující bezpečnou vzdálenost

Adaptivní tempomat (ACC) udržuje při zvolené rychlosti bezpečnou vzdálenost od vozidla jedoucího vepředu. Zařízení reguluje výkon motoru a zapojení brzd a na základě toho vůz dle potřeby automaticky zrychluje nebo zpomaluje. Systém kombinuje funkci tempomatu s funkcí radarové kontroly vzdálenosti a pracuje při rychlosti do 210 km/h.

-

Front Assist

Prediktivní ochrana chodců

Systém Front Assist, který využívá radaru v přední masce, je navržen tak, aby monitoroval vzdálenost od vozidla vpředu a nabízí i funkci nouzového brzdění. SCALA je vybavena systémem Front Assist rozšířeným o prediktivní ochranu chodců, který varuje řidiče zvukovým nebo vizuálním signálem a jemným přibrzděním.

-

Lane Assist

Asistent udržování jízdního pruhu

Systém Lane Assist využívá multifunkční kameru umístěnou pod zpětným zrcátkem na čelním skle. Slouží k udržení vozidla v jídním pruhu a případnému zabránění neúmyslného vyjetí z pruhu.

-

Auto Light Assist

Asistent dálkových světel

Asistent dálkových světel (Auto Light Assist) v závislosti na aktuální dopravní situaci automaticky zapíná a vypíná dálková světla. K tomu využívá kameru zabudovanou ve zpětném zrcátku, která detekuje světelné zdroje.

Snadné parkování

-

Parkovací asistent

Pomocník při parkování

Parkovací asistent vás poloautomaticky navádí nejen v případě kolmého, ale i podélného parkování, kdy usnadňuje jak zajíždění do parkovacího místa, tak vyjíždění z něj. Princip asistence spočívá v tom, že optimální pohyby volantu automaticky provádí systém, přičemž řidič pouze přidává plyn nebo přibržďuje.

-

Parkovací kamera

Komfort při parkování

Abyste měli zajištěný komfort a dobrou orientaci při parkování, používá se parkovací kamera umístěná na klice pátých dveří. Spolu s obrazovkou infotainmentu zobrazuje systém prostor za vozem a ukazuje směr jízdy podle šířky vozu.

-

Manévrovací asistent

Snadné parkování

Pomocí parkovacích senzorů tento systém nabízí ochranu před překážkami v blízkosti vozu (v rychlostech do 10 km/h). Pokud je detekována překážka, systém v případě potřeby na základě vzdálenosti a rychlosti vozidla zabrzdí.

-

Parkovací senzory

Bezpečnější parkování

SCALA MONTE CARLO parkuje snáze a bezpečněji díky parkovacím senzorům integrovaným v předním a zadním nárazníku, které kontrolují vzdálenost automobilu od veškerých překážek.

Bezpečnost

-

Side Assist

Sázka na jistotu

Díky radarovým senzorům v nárazníku dokáže Asistent změny jízdního pruhu (Side Assist), který monitoruje prostor po stranách vozu a za ním, rozpoznat jiná vozidla a dokonce i těžko rozpoznatelné objekty, jako jsou cyklisté, až do vzdálenosti 70 metrů. Na základě vzdálenosti a rychlosti vozidel v okolí se potom rozhodne, jestli má varovat řidiče.

-

Crew Protect Assist

Koordinace palubních systémů

Tato funkce koordinuje činnost palubních systémů s cílem minimalizovat kritické situace v dopravě. Systém přitahuje přední bezpečnostní pásy v případě hrozícího střetu nebo při nestabilních jízdních situacích, např. při prudkém otáčení volantu, a dále zajistí téměř úplné uzavření bočních oken, aby se do vozu nemohly dostat cizí předměty.

-

Multikolizní brzda

Systém aktivující brzdy po střetu

Pokud dojde k nehodě vozu SCALA, kdy se aktivují airbagy a vůz by se stále mohl pohybovat a způsobit další nehodu, pak zasáhne multikolizní brzda, která vůz zastaví, a zabrání tak dalším škodám. Systém ESC zahrnuje multikolizní brzdu, což je bezpečnostní prvek, který aktivuje brzdy po střetu, aby nedošlo k dalším škodám.

Motory

-

Výkonné motory

1,6 TDI 85 kW

 • 4,1 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 6° M
 • maximální rychlost 201 km/h
 • palivo Diesel
 • zrychlení za 10,1 s na 100 km/h
 • Emise CO2 107g/km

1,6 TDI 85 kW

 • 4 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 7° A
 • maximální rychlost 200 km/h
 • palivo Diesel
 • zrychlení za 10,1 s na 100 km/h
 • Emise CO2 106g/km
-

Široký výběr a dostatek výkonu

1,0 TSI 70 kW

 • 5,0 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 5° M
 • maximální rychlost 188 km/h
 • palivo benzin
 • zrychlení za 10,9 s na 100 km/h
 • Emise CO2 114 g/km

1,0 TSI 85 kW

 • 5,0 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 6° M
 • maximální rychlost 201 km/h
 • palivo benzin
 • zrychlení za 9,8 s na 100 km/h
 • Emise CO2 113 g/km

1,0 TSI 85 kW

 • 5,1 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 7° A
 • maximální rychlost 199 km/h
 • palivo benzin
 • zrychlení za 9,9 s na 100 km/h
 • Emise CO2 116 g/km
-

Široký výběr a dostatek výkonu

1,5 TSI 110 kW

 • 5,0 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 7° M
 • maximální rychlost 219 km/h
 • palivo benzin
 • zrychlení za 8,2 s na 100 km/h
 • Emise CO2 115 g/km

1,5 TSI 110 kW

 • 4,9 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 6° M
 • maximální rychlost 220 km/h
 • palivo benzin
 • Emise CO2 111 g/km

Objednejte si testovací jízdu modelu ŠKODA SCALA

Vyplněním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Povinná položka