514 900 Kč
 • Cena vozu od: 514 900 Kč
 • Výkon: 70 - 110 kW
 • Spotřeba: 5,2 - 6 l/100km

Základní charakteristika modelu

ŠKODA SCALA MONTE CARLO - odvážná a nepřehlédnutelná

Vůz SCALA MONTE CARLO je stylový model inspirovaný úspěšnou a dlouhodobou závodní tradicí.

Chcete auto bez čekání?

 • Váš nový vůz bez čekání
 • Přijdete, koupíte, jedete

ŠKODA SCALA

Design karosérie

-

Exteriér

Hluboce zažitý styl

Vzhled modelu SCALA MONTE CARLO se inspiroval nejen úspěšnou závodní tradicí, ale i půvabem a elegancí místa, kde se tato legendární rallye odehrává. Dynamičtější vzhled vozu dodává designová černá struktura předního nárazníku. Do černé se oděl také nápis ŠKODA i název modelu na pátých dveřích.

-

Vzhled šampiona

Vysoký kontrast

Model SCALA MONTE CARLO na první pohled suverénně upoutá svou přední maskou s černě lakovaným rámečkem mřížky chladiče a s výraznými světlomety v provedení Bi-LED, které tvoří součást standardní výbavy. Ke sportovnímu pojetí přispívá i černá designová struktura nárazníku. Tyto vysoce kontrastní černé komponenty dokonale ladí k libovolné barvě karoserie.

-

Kola

A stále se točí

Sportovně elegantní švih modelu SCALA MONTE CARLO dodají černá sedmnáctipalcová nebo osmnáctipalcová litá kola s možností volitelného objednání.

Vyberte si pro svůj SCALA MONTE CARLO kola z lehké slitiny vyjadřující Váš styl. Standardní Volans 17″ nebo Vega 18″ v mimořádné výbavě.

-

Sportovcem i zezadu

Pozoruhodný unikát

Přední masce modelu SCALA MONTE CARLO zdatně sekunduje i dynamicky laděná záď s prodlouženým sklem pátých dveří a koncovými světly v provedení TOP LED, která jsou součástí standardní výbavy. Spoileru dominuje mohutný černý difuzor. Pozornost upoutá i takový unikát jakým je černé lakování nápisu ŠKODA a názvu modelu.

-

Tažné zařízení

Elektronicky odjistitelné sklopné tažné zařízení

Volitelné mechanicky sklopné a elektricky odjistitelné tažné zařízení je velmi praktické. Tažné zařízení má zabudovanou zásuvku a vyklápí se stiskem tlačítka na boční straně zavazadlového prostoru.

Design interiéru

-

Odvážný interiér

Stylově i bez helmy

Závodní charakter vozu rozhodně nezapře jeho červeno-černý sportovní interiér. Součástí standardní výbavy jsou i pohodlná sportovní sedla.

Sportovní ráz vozu podtrhuje i sportovní volant s červeným obšitím spolu s mohutnými sportovními sedadly.

-

Nová perspektiva

Závodní charakter

Řídit model SCALA MONTE CARLO znamená zažít naprosto nečekaný pocit. Stačí se chopit multifunkčního sportovního volantu a sledovat, co se děje v doplňkovém nastavitelném virtuálním kokpitu se sportovní grafikou. Dynamický charakter interiéru pak dále podtrhuje karbonový dekor nebo dekor Black Dots doplněný o chromový či červený hot-stamping v dekoračních lištách. Sportovně působí i ambientní osvětlení, které je nabízeno ve dvou provedeních – bílém a červeném.

-

Sportovní sedadla

Unikátní design

Skutečný zážitek z jízdy tímto dynamickým modelem umocní pravá sportovní sedadla vyrobená dle unikátního designu MONTE CARLO. Jejich robustní, a přesto pohodlná sportovní konstrukce se spolehlivým bočním vedením Vás pevně zadrží v každé zatáčce.

-

Panoramatická střecha

Spoustu denního světla

Velká panoramatická střecha se clonou, která je součástí standardní výbavy, přivádí do interiéru spoustu denního světla. Sklo je zatmavené, a tak do vozu pronikne jen tolik světla a tepla, kolik je potřeba k zajištění pohodlí. Skleněná střecha má elektricky ovládanou krycí roletu, které se inovativně zatahuje zezadu směrem dopředu. Cestující na zadních sedadlech tak získají nejen více prostoru nad hlavou, ale i působivý výhled.

-

Držák multimédií

Řešení Simply Clever – ať už zatáčku říznete jakkoliv

Jak to udělat, aby se nám věci jako chytrý telefon, mince a klíče během jízdy samovolně neposunovaly sem tam? Máme tu řešení Simply Clever – ať už zatáčku říznete jakkoliv, držák multimédií zadrží všechny důležité drobnosti v dosahu a dohledu.

Jumbo box

Schránka Jumbo je praktická úložná přihrádka umístěná v nastavitelné loketní opěrce mezi předními sedadly a je snadno přístupná pro řidiče i spolujezdce.

-

Elektronické ovládání

Elektronicky nastavitelné sedadlo pro řidiče

Maximální komfort za volantem Vám zaručí i funkce elektronického polohování sedadla řidiče. Pomocí ovládacích prvků svou ideální polohu vyladíte snadno a rychle.

Elektronicky ovládané páté dveře

Volitelně můžete objednat i elektronicky ovládané páté dveře zavazadlového prostoru, které se otevírají a zavírají stisknutím tlačítka. Kromě toho lze díky zabudované funkci „Tip-to-Close“ páté dveře zavírat i mírným zatažením, což používání velkého zavazadlového prostor dále usnadňuje.

-

Prostorné přihrádky

Držák na láhve v předních dveřích

Jeden z mnoha geniálních držáků láhví je vhodně umístěn v předních dveřích, kde poskytuje prostor na uložení 1,5l láhve.

Koš na odpadky ve dveřním panelu

Ohryzky z jablka, obaly od bonbonů a kapesníky – kam je jen všechny dát? ŠKODA nabízí řešení Simply Clever – malý odpadkový koš. Ten se připne na odkládací přihrádku ve dveřích na straně spolujezdce, a až ho budete chtít vysypat, snadno se zase vysune.

-

Zavazadlový prostor

Mezipodlaha v zavazadlovém prostoru

Mezipodlaha v zavazadlovém prostoru rozděluje zavazadlový prostor na dvě různé části. Podlahu zavazadlového prostoru vytáhněte a nastavte ji na nižší polohu. Systém poskytuje praktický úložný prostor.

Síťový program

Díky chytře navrženému síťovému programu, háčkům a přihrádkám v zavazadlovém prostoru není nutné volit mezi flexibilitou a praktičností. Síťový program zavazadlového prostoru se zajišťovacími háčky totiž brání pohybu drobných předmětů. Robustní háčky na obou stranách oceníte především při nakupování nebo při převozu sportovního vybavení.

Konektivita

-

Konektivita vozu SCALA MONTE CARLO

Moderní Infotainment

Vyberte si ze tří moderních systémů infotainmentu s displeji o velikosti 6,5“ - 9,2“. Prémiový systém Amundsen, který je vždy dodáván společně se systémem virtuálního kokpitu, nabízí 3D navigaci, funkci ŠKODA Connectovládání gesty, zasílání SMS zpráv a funkci Shop. Mezi doplňkové funkce patří mimo jiné Wi-Fi hotspot nebo sound systém ŠKODA 405 W.

Infotainment online

Služby Infotainment Online Vám vždy pomohou dostat se bezpečně a pohodlně do cíle Vaší cesty. Prostřednictvím tohoto balíčku služeb dostává systém infotainmentu dopravní informace v reálném čase, online aktualizace map, zprávy o počasí, a informace o cenách benzinu a o volných parkovacívh místech a zároveň nabízí řadu dalších funkcí.

-

Care Connect - Vzdálený přístup

Odemykání a zamykání vozu

Vzdálený přístup, další z funkcí ŠKODA Connect, představuje zcela nový způsob ovládání Vašeho vozu prostřednictvím jeho propojení s Vaším chytrým telefonem. Systém umožňuje například zamykat a odemykat Váš vůz pomocí služby Lock & Unlock bez ohledu na to, kde právě jste. Tato funkce se hodí především v situacích, kdy zapomenete vůz zamknout nebo když naopak chcete někomu na dálku umožnit přístup.

Poslední parkovací pozice

Nepropadejte panice, pokud jste zapomněli, kde přesně jste nechali svůj vůz na velkém parkovišti nebo v neznámém městě. Díky službě „Parking Position“ jsou dnes tyto starosti minulostí. Vůz přenáší údaje o své poloze po každé jízdě a Vy si je můžete snadno prohlédnout na chytrém telefonu nebo chytrých hodinkách. Parking Position je součástí balíčku služeb Vzdálený přístup.

-

"Horká" tlačítka

Tlačítko pro případ nouze

Vybrané služby ŠKODA Connect se ovládají pomocí tlačítek ve stropním modulu. Červeným tlačítkem tísňového volání eCall vpravo okamžitě přivoláte pomoc, pokud se stanete účastníkem nebo svědkem nehody. Tlačítkem uprostřed můžete kontaktovat servis v případě poruchy. Levým tlačítkem můžete požádat o více informací na infolince ŠKODA.

-

Smartlink

Konektivita vozu

Se systémem SmartLink (balíček Connectivity), který podporuje MirrorLink®, Apple CarPlay a Android Auto (Apple CarPlay a Android Auto nejsou dostupné v české verzi) umožňuje infotainment řidiči bezpečně používat telefon při řízení. Kromě toho jsou všechny nainstalované aplikace, které jsou certifikovány jako bezpečné pro vozidla, kompatibilní s MirrorLink, Apple CarPlay nebo Android Auto.

-

Phone Box

Bezdrátové nabíjení telefonu

SCALA MONTE CARLO je vybaven zvětšenou přihrádkou Phone Box, která zesiluje signál Vašeho mobilního zařízení a zároveň ho za jízdy bezdrátově dobíjí. Tato přihrádka je nejen snadno po ruce, ale navíc se do ní vejdou i zařízení s velkým displejem. Dva konektory USB-C ve středové konzoli Vám umožní připojit Vaše externí zařízení bez nutnosti používat dongle nebo adaptéry.

Až 4 USB-C porty

SCALA MONTE CARLO je standardně vybavena dvěma moderními USB-C porty vepředu. Nyní si ale můžete přidat další dva USB-C porty, aby si i cestující vzadu mohli nabíjet svá zařízení.

-

Virtuální kokpit

Dokonalý přehled během jízdy

Během jízdy tento volně programovatelný virtuální kokpit s displejem v pěti variantách uspořádání zajišťuje dokonalý přehled. Elegantní 10,25″ digitální displej zobrazuje nejen palubní diagnostiku,ale například i navigaci či telefon.

-

Systém ozvučení

Multimédia vozu Škoda Scala Monte Carlo

Systémy Bolero a Amundsen lze doplnit hi-fi ozvučením o výkonu 405 W s 10 reproduktory včetně subwooferu. Můžete si vybrat z několika předem daných zvukových profilů (ŠKODA, mluvené slovo, klasická hudba a rock). Zvuk lze nastavit dle přání cestujících ve voze (režim pro všechny, pro cestující vepředu či pouze pro řidiče).

-

Kessy

Obsluha auta bez nutnosti klíče

Pomocí systému KESSY lze vůz odemykat či zamykat, aniž byste museli do ruky brát klíč. Řídící jednotka KESSY (Keyless Entry Start and Exit System) klíč identifikuje, a pokud vezmete za kliku dveří nebo uchopíte madlo na pátých dveřích, vůz se automaticky odemkne. Motor nastartujete stisknutím tlačítka.

-

Telefonní přihrádka

Telefonní přihrádka Phone Box s indukčním nabíjením

Telefonní přihrádka Phone Box ve středové konzoli slouží k ukládání mobilního telefonu a umožňuje volání i při slabém signálu. Phone Box nyní také umožňuje nabíjení chytrého telefonu prostřednictvím indukčního systému Qi.

Výbavové stupně

-
ŠKODA SCALA MONTE CARLO

ŠKODA SCALA MONTE CARLO

 • Cena od: 514 900 Kč

Interiér MONTE CARLO

 • KESSY - bezklíčové zamykání a startování
 • Panoramatická střecha
 • Sportovní sedadla v barvách Monte Carlo

Základní výbava MONTE CARLO

 • 17“ kola z lehké slitiny Monte Carlo design
 • Parkovací senzory vpředu a vzadu se zadní parkovací kamerou
 • Volba jízdního profilu
 • Asistent změny jízdního pruhu
 • Vyladěné černě lakované doplňky.

Asistenční systémy

-

Asistent změny jízdního pruhu

Sázka na jistotu

Díky radarovým senzorům v nárazníku dokáže Asistent změny jízdního pruhu (Side Assist), který monitoruje prostor po stranách vozu a za ním, rozpoznat jiná vozidla a dokonce i těžko rozpoznatelné objekty, jako jsou cyklisté, až do vzdálenosti 70 metrů. Na základě vzdálenosti a rychlosti vozidel v okolí se potom rozhodne, jestli má varovat řidiče.

-

Asistent udržování jízdního pruhu

Bezpečnostní asistent proti neúmyslnému vyjetí z pruhu

Systém Lane Assist využívá multifunkční kameru umístěnou pod zpětným zrcátkem na čelním skle. Slouží k udržení vozidla v jídním pruhu a případnému zabránění neúmyslného vyjetí z pruhu.

-

Front Assist

Prediktivní ochrana chodců

Systém Front Assist, který využívá radaru v přední masce, je navržen tak, aby monitoroval vzdálenost od vozidla vpředu a nabízí i funkci nouzového brzdění. SCALA je vybavena systémem Front Assist rozšířeným o prediktivní ochranu chodců, který varuje řidiče zvukovým nebo vizuálním signálem a jemným přibrzděním.

-

Crew Protect Assist

Koordinace palubních systémů

Tato funkce koordinuje činnost palubních systémů s cílem minimalizovat kritické situace v dopravě. Systém přitahuje přední bezpečnostní pásy v případě hrozícího střetu nebo při nestabilních jízdních situacích, např. při prudkém otáčení volantu, a dále zajistí téměř úplné uzavření bočních oken, aby se do vozu nemohly dostat cizí předměty.

-

Multikolizní brzda

Systém aktivující brzdy po střetu

Pokud dojde k nehodě vozu SCALA, kdy se aktivují airbagy a vůz by se stále mohl pohybovat a způsobit další nehodu, pak zasáhne multikolizní brzda, která vůz zastaví, a zabrání tak dalším škodám. Systém ESC zahrnuje multikolizní brzdu, což je bezpečnostní prvek, který aktivuje brzdy po střetu, aby nedošlo k dalším škodám.

Snadné parkování

-

Parkovací asistent

Pomocník při parkování

Parkovací asistent Vás poloautomaticky navádí nejen v případě kolmého, ale i podélného parkování, kdy usnadňuje jak zajíždění do parkovacího místa, tak vyjíždění z něj. Princip asistence spočívá v tom, že optimální pohyby volantu automaticky provádí systém, přičemž řidič pouze přidává plyn nebo přibržďuje.

-

Asistent vyparkování

Bezpečné couvání z parkovacího místa

Asistenta pro couvání z parkovacího místa, který rozpoznává vozidla přibližující se ze stran, jistě při vyjíždění z parkovacího místa oceníte. Hrozící srážka je signalizována jak zvukově, tak vizuálně, kdy se na displeji infotainmentu „ohrožená strana“ nejprve zobrazí žlutě a poté červeně. Pokud je třeba, dojde i na automatické brždění.

-

Manévrovací asistent

Snadné parkování

Pomocí parkovacích senzorů tento systém nabízí ochranu před překážkami v blízkosti vozu (v rychlostech do 10 km/h). Pokud je detekována překážka, systém v případě potřeby na základě vzdálenosti a rychlosti vozidla zabrzdí.

-

Parkovací kamera

Komfort při parkování

Abyste měli zajištěný komfort a dobrou orientaci při parkování, používá se parkovací kamera umístěná na klice pátých dveří. Spolu s obrazovkou infotainmentu zobrazuje systém prostor za vozem a ukazuje směr jízdy podle šířky vozu.

-

Parkovací senzory

Bezpečnější parkování

SCALA MONTE CARLO parkuje snáze a bezpečněji díky parkovacím senzorům integrovaným v předním a zadním nárazníku, které kontrolují vzdálenost automobilu od veškerých překážek.

Bezpečnost

-

Adaptivní tempomat (ACC)

Systém udržující bezpečnou vzdálenost

Adaptivní tempomat (ACC) udržuje při zvolené rychlosti bezpečnou vzdálenost od vozidla jedoucího vepředu. Zařízení reguluje výkon motoru a zapojení brzd a na základě toho vůz dle potřeby automaticky zrychluje nebo zpomaluje. Systém kombinuje funkci tempomatu s funkcí radarové kontroly vzdálenosti a pracuje při rychlosti do 210 km/h.

-

SCALA MONTE CARLO lze vybavit až 9 airbagy

Přední airbagy

Zatímco airbag řidiče je ukrytý ve volantu, airbag spolujezdce se nachází v palubní desce. V případě potřeby je možné ho deaktivovat, pokud je na předním sedadle instalována dětská sedačka.

Přední a zadní boční airbagy

Přední boční airbagy účinně chrání pánev a hrudník řidiče a jeho spolujezdce. Zadní boční airbagy chrání pánev a hrudník cestujících na zadních sedadlech.

Kolenní a hlavový airbag

Kolenní airbag, umístěný pod sloupkem řízení, chrání řidičova kolena a holeně. Po aktivaci chrání hlavové airbagy cestující vpředu i vzadu před zraněním hlavy.

-

Auto Light Assist

Asistent dálkových světel

Asistent dálkových světel (Auto Light Assist) v závislosti na aktuální dopravní situaci automaticky zapíná a vypíná dálková světla. K tomu využívá kameru zabudovanou ve zpětném zrcátku, která detekuje světelné zdroje.

-

Reflexní vesta

Příhrádka na reflexní vestu v každých dveřích

Znáte tu bezpečnostní instruktáž v letadle, kde se hovoří o záchranné vestě pod sedadlem? Nyní Vám ŠKODA nabízí podobné silniční řešení, a to samozřejmě ve stylu Simply Clever. Vesty se při použití sice nenafouknou, díky svému reflexnímu povrchu však pro Vás v noci mohou být životní záchranou. Jsou bezpečně uloženy ve vlastních schránkách v předních i zadních dveřích tak, aby byly snadno a rychle po ruce.

Motory

-

Dostupné motory

1,0 TSI 70 kW

 • 5,4 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 5° M
 • maximální rychlost 190 km/h
 • palivo benzin
 • zrychlení za 11 s na 100 km/h
 • emise CO2 121 g/km

1,0 TSI 81 kW

 • 5,4 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 6° M
 • maximální rychlost 199 km/h
 • palivo benzin
 • zrychlení za 10,1 s na 100 km/h
 • Emise CO2 123 g/km

1,0 TSI 81 kW

 • 5,8 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 7° A
 • maximální rychlost 199 km/h
 • palivo benzin
 • zrychlení za 10,8 s na 100 km/h
 • Emise CO2 132 g/km
-

Dostupné motory

1,5 TSI 110 kW

 • 5,6 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 6° M
 • maximální rychlost 220 km/h
 • palivo benzin
 • zrychlení za 8,2 s na 100 km/h
 • Emise CO2 127 g/km

1,5 TSI 110 kW

 • 5,8 l/100 km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 7° A
 • maximální rychlost 219 km/h
 • palivo benzin
 • zrychlení za 8,2 s na 100 km/h
 • Emise CO2 133 g/km

Objednejte si testovací jízdu modelu ŠKODA SCALA MONTE CARLO

Vyplněním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Povinná položka