Volkswagen Transporter skříňový vůz
Volkswagen Transporter skříňový vůz
Nabídka modelů
-

Nabídka modelů

2 rozvory, 3 výšky střechy, 2 kombinace sedadel

Transporter skříňový vůz je dokonale přizpůsoben svému účelu - přepravě nákladů. Dva rozvory a tři výšky střechy jsou vstupní proměnné, jejichž výsledkem je objem nákladového prostoru v intervalu od 5,8 do 9,3 m3. Užitečná hmotnost může být až 1,4 t a nakládání může být usnadněno díky dvojici bočních posuvných dveří. Rovněž místo řidiče může být přizpůsobeno jeho potřebám. V nabídce jsou buď dvě samostatná sedadla, nebo dvousedadlo spolujezdce.

Transporter skříňový vůz s dvojkabinou se dodává se dvěma rozvory a dvěma kombinacemi sedadel. Je to skříňový vůz a současně také vůz kombi. Jeho nákladový prostor má objem od 3,5 m3 do 4,4 m3 a může být vybaven sedadly, na kterých najde dostatek místa až šest osob.

Přístup do interiéru vozu přesně na míru Vašim potřebám umožňuje až deset variant provedení zadní partie. Modely se základní a středně vysokou střechou jsou sériově vybaveny zadními výklopnými dveřmi, které díky velké výšce otevření umožňují pohodlné nakládání i vykládání a v případě deště současně slouží jako přístřešek.

Volkswagen Transporter skříňový vůz - Topení a klimatizace
Volkswagen Transporter skříňový vůz - Topení a klimatizace
Topení a klimatizace
-

Topení

Nezávislé topení

Nezávislé topení pracuje odděleně od systému topení a větrání vozu. Lze jej ovládat jak prostřednictvím centrálního řídicího panelu, tak také pomocí dálkového ovládání. Alternativně se dodává také přídavné vodní topení.

Přídavné topení v prostoru pro cestující

V kombinaci s volitelným přídavným topením je prostřednictvím druhého tepelného výměníku umístěného na D-sloupku karoserie přes výdechy ventilace v C-sloupku přiváděn teplý vzduch do prostoru pro cestující.

Vyhřívání skla předního okna

Topné drátky, které jsou integrované ve skle čelního okna, zajistí dobrý výhled z vozu i v chladném a vlhkém počasí. Vyhřívání skla čelního okna se dodává pouze v kombinaci s paketem "Světla a výhled".

Klimatizace

Díky moderní klimatizaci lze pomocí jednoduchého nastavení ovládat teplotu v interiéru a zajistit tak i horkých dnech příjemně chladný vzduch. Nezávislé topení zajistí příjemné pocity při nízkých venkovních teplotách. O dobrý výhled z vozu se pak za nepříznivého počasí postará vyhřívání skla předního okna.

Poloautomatická klimatizace "Climatic" je vybavena interiérovým senzorem, který trvale porovnává teplotu uvnitř vozu s požadovanou teplotou. Proudění vzduchu v kabině vozu lze optimálně rozdělit.

Volkswagen Transporter skříňový vůz - Rádio
Volkswagen Transporter skříňový vůz - Rádio
Rádia
-

Rádia

Rádio "Composition Audio"

Rádio "Composition Audio" je vybavené monochromatickým TFT displejem, čtyřmi reproduktory, slotem na SD kartu, rozhraními AUX-IN a USB a také protokolem bluetooth pro připojení mobilního telefonu

Rádio "Composition Colour"

Rádio "Composition Colour" má barevný dotykový TFT displej s úhlopříčkou 12,7 cm (5 palců). K jeho další výbavě patří CD přehrávač s podporou hudebníh formátů MP3 a WMA, osm reproduktorů, jeden slot na SD kartu, rozhraní AUX-IN a USB a také dvojitý tuner s fázovou diverzitou, jenž zajištuje nejlepší příjem radiového signálu.

Rádio "Composition Media"

Rádio "Composition Media" jež je součástí výbavy na přání, má barevný dotykový TFT displej s úhlopříčkou 16,5 cm (6,33 palce) a přibližovacími senzory. Součastí jeho výbavy je CD přehrávač s podporou hudebních formátů MP3 a WMA, osm reproduktorů, jeden slot na SD kartu, rozhraní AUX-IN a USB konektor v přihrádce na palubní desce, protokol bluetooth pro připojení mobilního telefonu a dvojitý tuner s fázovou diverzitou pro zajištění nejlepšího možného příjmu radiového signálu.

Volkswagen Transporter skříňový vůz - bezpečnostní systémy
Volkswagen Transporter skříňový vůz - bezpečnostní systémy
Další bezpečnostní systémy
-

Další bezpečnostní systémy

Elektronický stabilizační systém - brání cíleným přibrzďováním jednotlivých kol nedotáčivému a přetáčivému chování automobilu.

Protiblokovací systém (ABS) - brání zablokování kol a zajišťuje tak ovladatelnost vozu.

Protiprokluzová regulace (ASR) - brání protáčení kol.

Elektronická uzávěrka diferenciálu (EDS) - rozděluje sílu motoru na kola s lepšími adhezními podmínkami.

Airbagy - zajišťují tu nejlepší možnou ochranu při čelním a bočním nárazu. V případě, že je na sedadle spolujezdce umístěna dětská sedačka, lze airbag spolujezdce deaktivovat pomocí klíče zapalování. V prostoru pro cestující zajišťují dodatečnou ochranu pasažérů hlavové airbagy

Signalizace nezapnutého bezpečnostního pásu - po nastartování motoru opticky upozorňuje řidiče, že nemá zapnutý bezpečnostní pás. Po započetí jízdy je řidič pomocí akustické signalizace nucen k jeho zapnutí.

Volkswagen Transporter skříňový vůz - Světla
Volkswagen Transporter skříňový vůz - Světla
Světlomety
-

Světlomety

Transporter je sériově vybaven efektivními a atraktivními halogenovými světlomety H4 s regulací délky osvětlené plochy.

Na přání jsou k dispozici zdvojené světlomety H7, které mají velkou svítivost a prostor před vozem osvětlují do velké vzdálenosti i do šířky. Za tmy tak zajišťují optimální viditelnost. Jsou nedílnou součástí paketu "Světla & výhled Plus".

Rovněž na přání jsou k dispozici LED přední světlomety. Potkávací i dálková světla využívají úspornou technologii LED diod. Díky velké bezpečnosti provozu, dlouhé životnosti LED diod a malé pravděpodobnosti poruchy přispívají k Vaší bezpečnosti. Světlomety vybavené LED technologií se vyznačují vysokou svítivostí, dlouhou životností, nízkou spotřebou energie a spektrum jimi vyzařovaného světla je podobné spektru světla denního. Dodávají se pouze s LED zadními světly.

Střešní směrová světla

Díky svému umístění zlepšují viditelnost vozidla na větší vzdálenost a představují tak další ochranu před nehodami způsobenými najetím zezadu.

Mlhové světlomety s integrovanými odbočovacími světly

Mlhové světlomety s integrovanými odbočovacími světly zajistí při špatném počasí optimální viditelnost. Při odbočování osvětluje příslušný světlomet vnitřní okraj zatáčky.

Volkswagen Transporter skříňový vůz - Interiér
Volkswagen Transporter skříňový vůz - Interiér
Interiér
-

Interiér

Systém odkládacích prostor

Transporter skříňový vůz je důsledně přizpůsoben každodennímu využití. Pro dokonalou organizaci dlouhých pracovních dnů je v kabině umístěno mnoho odkládacích přihrádek. Inteligentní uspořádání různých odkládacích ploch, přihrádek a držáků vytváří z interiéru pracovní místo, na kterém panuje vzorný pořádek. Cenné předměty jsou bezpečně uloženy v uzamykatelné přihrádce, dokumenty jsou založeny ve velké centrální přihrádce DIN-A4, brýle jsou pak snadno dosažitelné ve stropní přihrádce, skládací metr je po ruce v otevřené odkládací přihrádce a nápoje jsou bezpečně uložené v kapse na lahve ve dveřích nebo v držácích nápojů.

Úložný box pod sedákem

Po vyklopení sedáku dvousedadla spolujezdce se otevře další úložný prostor, který lze využít např. pro uložení nářadí.

Dvousedadlo spolujezdce s odkládací přihrádkou

Na straně spolujezdce je sériové umístěna lavice dvousedadla, kterou lze alternativně nahradit samostatným sedadlem. V opěradle dvousedadla může být na přání odkládací přihrádka, ve které jsou integrovány dva držáky nápojů a držák na tužku.

Volkswagen Transporter skříňový vůz - Light Assist
Volkswagen Transporter skříňový vůz - Light Assist
Light Assist
-

Regulace dálkových světel "Light Assist"

Regulace dálkových světel "Light Assist" automaticky přepíná dálková světla na potkávací v případě, že rozpozná protijedoucí nebo vpředu jedoucí vozidlo a předchází tak oslnění jeho řidiče. Je-li systém aktivní, zapíná automaticky od rychlosti 60 km/h a při úplné tmě dálková světla.

Volkswagen Transporter skříňový vůz - Sledování únavy
Volkswagen Transporter skříňový vůz - Sledování únavy
Sledování únavy
-

Systém sledování únavy

Systém sledování únavy doporučí řidiči prostřednictvím optických a akustických signálů přestávku na odpočinek v případě, že u něj rozpozná chování, které vyhodnotí jako únavu.

Volkswagen Transporter skříňový vůz - Exteriér
Volkswagen Transporter skříňový vůz - Exteriér
Exteriér
-

Exteriér

10 řešení zadní partie

Zadní výklopné dveře jsou pro skříňový vůz a skříňový vůz s dvojkabinou sériově prosklené. Transporter se základní střechou a se středně vysokou střechou může být na přání vybaven také křídlovými dveřmi, které se na přání dodávají s úhlem otevření 250° a boční aretací a volitelně mohou být buď prosklené, nebo s plechovými výplněmi. Modely s vysokou střechou jsou sériově vybaveny zadními křídlovými dveřmi, které mohou být opět buď prosklené, nebo s plechovými výplněmi.

Volkswagen Transporter skříňový vůz - tachograf
Volkswagen Transporter skříňový vůz - tachograf
Digitální tachograf
-

Digitální tachograf

Jednoduché načítání dat

Digitální tachograf, který se dodává na přání, zaznamenává digitální data ujeté trasy i rychlosti a automaticky varuje řidiče před překročením povolené doby řízení.

Volkswagen Transporter skříňový vůz - Front Assist & ACC
Volkswagen Transporter skříňový vůz - Front Assist & ACC
Front Assist & ACC
-

Adaptivní tempomat ACC a systém "Front Assist"

Adaptivní tempomat ACC, který je součástí výbavy na přání, automaticky přizpůsobuje rychlost Vašeho automobilu rychlosti vpředu jedoucího vozu a udržuje od něj přednastavený odstup. Přitom však nepřekročí nastavený rychlostní limit. Součástí ACC je také systém kontroly odstupu "Front Assist".

Systém kontroly odstupu "Front Assist" s funkcí nouzového brzdění City Brake , který je součástí výbavy na přání, sleduje pomocí radaru vzdálenost od překážek a v případě, že odstup klesne pod kritickou hodnotu, pomáhá zkrátit brzdnou dráhu. V nebezpečných situacích varuje řidiče opticky, akusticky a brzdným rázem. V případě, že řidič na varování nereaguje, systém začne automaticky brzdit.

Volkswagen Transporter skříňový vůz - Brzdový asistent
Volkswagen Transporter skříňový vůz - Brzdový asistent
Brzdový asistent
-

Brzdový asistent

Brzdový asistent, který je součástí sériové výbavy, rozpozná jakou rychlostí je sešlápnutý pedál brzdy. Při reflexivním nebo při nouzovém brzdění rychleji vyvine v brzdovém systému maximální tlak.

Volkswagen Transporter skříňový vůz - Komfort
Volkswagen Transporter skříňový vůz - Komfort
Komfort
-

Bederní opěrka s elektrickým ovládáním

Udělejte si to ještě pohodlnější

Výškově nastavitelné ergonomické sedadlo řidiče je možné na přání doplnit bederní opěrkou s elektrickým ovládáním, která umožní vytvořit si komfort na míru.

Komfortní paket "Kabina řidiče"

Praktické doplňky, které oceníte

Komfortní paket "Kabina řidiče" obsahuje přihrádku na brýle, světlo na čtení, odkládací přihrádky na samostatných sedadlech, sluneční clony s kosmetickými zrcátky, madla na A-sloupcích karoserie, dvoutónovou houkačku, osvětlení přístrojové desky s plynulou regulací jasu a 12voltovou zásuvku na palubní desce.

Volkswagen Transporter skříňový vůz - Car-Net
Volkswagen Transporter skříňový vůz - Car-Net
Car-Net
-

Volkswagen Car-Net

Mobilita s připojením do sítě

Car-Net Guide & Inform - jsou mobilní služby online, které Vám díky nejaktuálnějším informacím z internetu umožní vyhnout se dopravním zácpám nebo s jejich pomocí najdete čerpací stanice, parkovací místa a mnoho dalšího. K dispozici jsou následující služby: Zprávy, Individuální zvláštní cíle, Import destinace online, Vyhledávání zvláštních cílů online, Dopravní informace online, Čerpací stanice, Parkovací místa a Počasí.

Prostřednictvím softwarového rozhraní Car-Net App-Connect můžete v průběhu jízdy ovládat vybrané aplikace běžící na Vašem chytrém mobilním telefonu, které se paralelně zobrazují na displeji rádia nebo navigačního systému. Chytrý mobilní telefon je k systému připojen pomocí USB rozhraní. K dispozici jsou následující aplikace: Shared Audio, My Guide, Call & Remind, Drive & Track. Navíc existuje také celá řada aplikací od spolupracujících výrobců softwaru.

Volkswagen Transporter skříňový vůz - Side Assist
Volkswagen Transporter skříňový vůz - Side Assist
Side Assist
-

Asistent pro změnu jízdního pruhu "Side Assist"

Asistent pro změnu jízdního pruhu "Side Assist" prostřednictvím signalizace ve vnějším zpětném zrcátku varuje řidiče v případě, že jeho senzory zaregistrují při změně jízdního pruhu v tzv. "mrtvém úhlu" jiné vozidlo.

Volkswagen Transporter skříňový vůz - Zpětná kamera
Volkswagen Transporter skříňový vůz - Zpětná kamera
Zpětná kamera
-

Zpětná kamera

Usnadňuje parkování tím, že v rámci prostoru snímaného objektivem kamery monitoruje oblast za vozem a její obraz přenáší na displej rádia nebo navigačního systému. Pomocné statické linie pak řidiči pomáhají při parkování.

Volkswagen Transporter skříňový vůz - Nákladový prostor
Volkswagen Transporter skříňový vůz - Nákladový prostor
Nákladový prostor
-

Nákladový prostor

Pryžová podlahová krytina

Na podlaze nákladového prostoru, resp. prostoru pro cestující může být na přání instalována omyvatelná pryžová podlahová krytina. Její součástí je praktická ochrana nákladové hrany a osvětlení schůdků.

Dělicí příčky

Nabídka pro Transporter zahrnuje mnoho dělicích příček. Podle specifikace objednávky jsou na přání k dispozici různá provedení dělicí příčky, a to buď plná, nebo s oknem.

Úchytné lišty

Další možností pro ukotvení napínacích popruhů jsou kovové úchytné lišty, které jsou integrovány v úplném obložení boků nákladového prostoru a v dělicí příčce.

Úchytná oka

V závislosti na délce rozvoru je pro ukotvení napínacích popruhů sériově k dispozici šest nebo osm výklopných úchytných ok.

Obložení boků z tvrzených dřevovláknitých desek

Obložení nákladového prostoru z tvrzených dřevovláknitých desek je mimořádně robustní. Desky jsou instalovány průběžně od podlahy vozu až po střešní rám.

Volkswagen Transporter skříňový vůz - Navigace
Volkswagen Transporter skříňový vůz - Navigace
Navigace
-

Navigace

Navigační systém "Discover Media"

Navigační systém "Discover Media" má stejnou výbavu jako rádio "Composition Media" s osmi reproduktory, navíc je však vybaven druhým slotem na SD kartu, ve kterém je umístěna SD karta s navigačními daty. Nainstalované navigační mapy pro Evropu je možné bezplatně aktualizovat prostřednictvím aplikace Volkswagen Map Care. Data jsou k dispozici na domovské stránce Volkswagen.

Volkswagen Transporter skříňový vůz - ParkPilot
Volkswagen Transporter skříňový vůz - ParkPilot
ParkPilot
-

ParkPilot

ParkPilot varuje prostřednictvím akustických signálů před rozpoznanými překážkami před i za vozidlem a odstup od nich ukazuje také opticky na displeji.

Volkswagen Transporter skříňový vůz - Multikolizní brzda
Volkswagen Transporter skříňový vůz - Multikolizní brzda
Multikolizní brzda
-

Multikolizní brzda

Multikolizní brzda, jež je součástí sériové výbavy, začne po nárazu brzdit automobil s cílem zabránit následným kolizím. Multikolizní brzda se aktivuje poté, co dva navzájem nezávislé senzory zaznamenají náraz. Po krátkém zpoždění je automobil krátkými brzdovými rázy zpomalován až do rychlosti 10 km/h. Řidič přitom může kdykoli opět převzít kontrolu nad vozem.