Volkswagen Amarok

-

TENTO MODEL JIŽ NENÍ V NABÍDCE, PODÍVEJTE SE NA AKTUÁLNÍ MODELY VOLKSWAGEN UŽITKOVÉ

Volkswagen Amarok
Volkswagen Amarok
Volkswagen Amarok
Volkswagen Amarok
Volkswagen Amarok
Volkswagen Amarok
Volkswagen Amarok
Volkswagen Amarok
Volkswagen Amarok
Volkswagen Amarok
Volkswagen Amarok
Volkswagen Amarok
previous arrow
next arrow
Slider

 • Cena vozu od: ---
 • Výkon: 150 - 190kW
 • Spotřeba: 8,2 - 10,1 l/100km

Základní charakteristika modelu

Volkswagen Amarok - 100% pickup. 100% prémiová třída

Nekompromisní v terénu. Temperamentní na asfaltu. Nový Amarok má vše, co musí pravý pickup mít. Navíc disponuje nejširší ložnou plochou ve své třídě. Prémiový model Aventura je pak vybaven výjimečnými prvky, ke kterým patří např. dvacetipalcová kola z lehké slitiny, exkluzivní konstrukce Sportsbar, bi-xenonové světlomety a celá řada chromovaných detailů.

Design karosérie

-

Exteriér

Jedinečný dojem

Přítomnost, která se nadlouho utkví v paměti. Výrazná "tvář" nového vozu Amarok zapůsobí nenapodobitelným dojmem. Nový Amarok má vše, co musí pravý pickup mít. Navíc disponuje nejširší ložnou plochou ve své třídě. Prémiový model Aventura je pak vybaven výjimečnými prvky, ke kterým patří např. dvacetipalcová kola z lehké slitiny, exkluzivní konstrukce Sportsbar, bi-xenonové světlomety a celá řada chromovaných detailů.

-

Nejširší ložná plocha

Stvořen do terénu

Žádný jiný pickup nemá mezi podběhy zadních kol tolik místa. Šířka mezi podběhy zadních kol 1222 mm umožňuje okonce transport europalety na šířku. Velký nákladní prostor s plochou 2,52 m2 zaujme však i svými dalšími rozměry - např. výškou bočních stěn 508 mm a nízkou nákladovou hranou, jejíž výška je 708 mm.

-

Bi-xenonové světlomety

Dokonalý výhled i při špatném počasí

Nové bi-xenonové světlomety, které jsou součástí sériové výbavy pro Amarok Highline a Amarok Aventura, působí nejenom vynikajícím dojmem, ale zajišťují také dokonalý výhled při špatném počasí. Jejich součástí jsou LED světla pro denní svícení.

-

Dvacetipalcová kola z lehké slitiny

Jedinečný charakter

Na velikosti prostě záleží: Dvacetipalcová kola z lehké slitiny "Talca" podtrhují výrazný projev nového vozu Amarok Aventura a propůjčují mu jedinečný charakter. Amarok však také zanechá vynikající dojem s koly o rozměru 17, 18 nebo 19 palců.

Design interiéru

-

Interiér

Materiály nejvyšší kvality

Jednoduché ovládání díky funkčnímu designu. Materiály nejvyšší kvality, jak na pohled, tak na dotyk a ergonomické důmyslné uspořádání ovládacích prvků vytvářejí nový standard ve třídě pickupů.

Je zde spousta odkládacích přihrádek, mimo jiné v obložení dveří, ve středové konzole a na palubní desce, jež zajistí, aby drobnosti, bez kterých se na svých cestách neobejdete, byly bezpečně uloženy.

Přihrádka na palubní desce je dokonce uzamykatelná. Velmi praktické jsou kulové výdechy ventilace, které umožňují přímou a přesnou regulaci proudu vzduchu.

-

Nové sedadlo ergoComfort

Pro Váš maximální komfort

Nový Amarok jako jediný ve své třídě je napředních místech vybaven sedadly ergoComfort, která nesou pečeť AGR. Umožňují elektrické nastavení 12 parametrů, 2 parametry je pak možné nastavit manuálně. Jsou součástí sériové výbavy pro model Aventura, pro linie Comfortline a Highline se dodávají na přání.

-

Moderní infotainment

Vše přehledně na jednom místě

Nabídka infotainment systémů pro Amarok zahrnuje rádia "Composition Audio" a "Composition Media" nebo navigační systém "Discover Media".

Asistenční systémy a bezpečnost

-

Elektronický stabilizační systém (ESP)

Pomocníci na cesty

Pomáhá, aby se vozidlo nedostalo do smyku. Systém v kritických situacích vyhodnotí data získaná ze sítě senzorů - mimo jiné porovnává směr pohybu vozu s aktuálním natočením volantu a současně vyhodnocuje také informaci o hmotnosti nákladu. V případě potřeby může zasáhnout prostřednictvím cíleného brzdění jednotlivých kol a přispět tak k obnovení směrové stability.

Činnost ESP je současně synchronizována s funkcí systémů ABS, MSR a ASR a je aktivní i u vozů s přiřazeným pohonem všech kol 4Motion. Avšak ani ESP nedokáže překonat hranice fyzikálních zákonů, a proto je nutné dbát zásad bezpečné jízdy.

Speciálně přizpůsobené tažné zařízení Volkswagen doplňuje funkci elektronického stabilizačního systému (ESP) o stabilizací jízdní soupravy. V případě, že boční výkyvy připojeného přívěsu přesáhnou stanovenou mez, systém řízeným zásahem sníží kroutící moment motoru. Přívěs se tak stabilizuje a současně se zvýší bezpečnost jízdy. Hranice fyzikálních zákonů však ani stabilizace jízdní soupravy překonat nedokáže.

-

Elektronická uzávěrka diferenciálu (EDS)

Zabraňuje protáčení kol

Zasáhne v případě, že se jedno z kol začne protáčet. EDS jej cíleně přibrzdí a odvede z něj veškerý výkon na druhé kolo zadní nápravy - v případě vozu s pohonem zadní nápravy, resp. na ostatní tři kola u vozu s pohonem 4Motion. EDS může být na přání kombinována s mechanickou uzávěrkou diferenciálu zadní nápravy.

Varovná funkce brzdových světel se aktivuje v případě nouzového brzdění při rychlosti nad 50 km/h a projeví se blikáním brzdových světel. Po zastavení jsou následně aktivována varovná světla, která jsou po opětovném rozjetí a dosažení rychlosti 10 km/h automaticky vypnuta.

-

ABS s funkcí OFF ROAD

Stabilní i mimo zpevněné cesty

Více bezpečnosti v nepředvítalném terénu. Amarok může být kromě sériově dodávaného protiblokovacího systému vybaven také ABS s funkcí "Off-road", která byla speciálně vyvinuta pro jízdu po nezpevněných cestách.

Po její aktivaci - stiskem tlačítka - dojde mimo jiné k prodloužení intervalu mezi brzdnými rázy. Kola jsou při brzdění kontrolovaně blokována, takže na šotolinových a písčitých cestách dochází k tvorbě malých brzdných "klínů" materiálu před koly vozu. To podstatně zkracuje brzdnou dráhu automobilu.

-

Multikolizní brzda

Ubrzdit kritické situace

Multikolizní brzda zahájí po kolizi proces brzdění tak, aby se v ideálním případě zamezilo následným kolizím. S krátkým zpožděním je vůz postupně zbrzděn na 10 km/h, přičemž řidič může kdykoli opět převzít kontrolu nad vozem.

-

ParkPilot

Parkování bez překážek

ParkPilot1 varuje pomocí akustické signalizace při parkování před identifikovanými překážkami vpředu a vzadu a na displeji zobrazuje také odstup od těchto překážek.

Výstražné zařízení pro případ krádeže (bez vyobrazení)

Výstražné zařízení pro případ krádeže spustí při neoprávněném proniknutí do vozu akustické a optické výstražné signály. Volitelný systém zahrnuje vedle sledování interiéru také elektronický imobilizér, deaktivovatelný Safelock a ochranu proti odtažení.

Funkce

-

Klimatizace a topné systémy

Počasí? To je jedno!

Zejména v zemědělských nebo lesnických provozech je člověk na cestách za každého počasí. Ať už při 30 °C, kdy slunce praží nemilosrdně do kabiny řidiče, nebo uprostřed mrazivé zimy. Pak to znamená být silný - a mít na palubě vhodnou klimatizaci a ty správné topné systémy. V kabině Vašeho vozu Amarok Vám budou udržovat příjemnou teplotu za každého počasí.

Klimatizace "Climatronic" včetně filtru proti alergenům

Tento systém nabízí 2zónovou regulaci teploty pro řidiče a spolujezdce i manuální funkci vnitřní cirkulace vzduchu. V závislosti na slunečním záření a vnější teplotě přivádí klimatizace větší či menší množství chladného vzduchu. Povrchová úprava filtru proti alergenům zadrží i ty nejjemnější částice alergenních látek.

Klimatizace "Climatic"

Poloautomatická klimatizace disponuje interiérovým senzorem a teplotu ve vozidle vyrovnává neustále podle požadovaného teplotního stupně.

Vodní přídavné topení

Vodní přídavné topení dodávané na přání umožňuje předehřátí motoru a současně zajistí rychlejší zahřání interiéru vozu, příp. jeho předehřátí. Ovládací jednotka je integrována ve stropní konzole. Vodní přídavné topení lze však přirozeně pohodlně zapnout a vypnout pomocí rádiového dálkového ovládání.

-

Multifunkční ukazatel

Vše na očích, stačí jeden pohled

Ujeté kilometry, vnější teplotu, průměrnou spotřebu a všechny informace, které na cestách ještě potřebujete: naše multifunkční ukazatele je shromáždí na jednom místě. Přehledně a přímo v zorném poli řidiče.

Multifunkční ukazatel "Premium"

Díky barevnému displeji s vysokým rozlišením ve 3D multifunkčního ukazatel "Premium" máte na očích všechny důležité informace a můžete si je vyvolat velmi jednoduše prostřednictvím animovaného navigačního menu.

Multifunkční ukazatel "Plus" (bez vyobrazení)

S multifunkčním ukazatelem "Plus" budete vždy naprosto v obraze. Zobrazí Vám aktuální informace jako zbývající dojezdovou vzdálenost, vnější teplotu nebo průměrnou spotřebu.

-

Navigační systém

Bez oklik za dobrodružstvím

Nový velký projekt. Náročný Offroad Park. Cesta horami. Ať už míříte za jakýmkoliv dobrodružstvím - pomocí navigačního systému "Discover Media"1 se dostanete do cíle přímou cestou. A kromě toho poslouchejte přesně ten správný sound. V perfektní zvukové kvalitě, to se rozumí.

Navigační systém "Discover Media" vč. Offroad ukazatele

 • Car-Net Guide & Inform a App-Connect
 • Barevný TFT displej s uhlopříčkou 16,5 cm (6,33 palců)
 • Dotyková obrazovka s přibližovacím senzorem
 • CD přehrávač s podporou formátů MP3 a WMA
 • Výkon 4 x 20 wattů se šesti reproduktory
 • USB rozhraní pro AUX-IN iPhone v přihrádce spolujezdce
 • Možnost připojení mobilního telefonu prostřednictvím protokolu Bluetooth a dva sloty na SD kartu
 • Dvojitý tuner s Phase diversity
 • Dva sloty na SD kartu
 • SD karta s mapovým materiálem
 • Bezplatná aktualizace mapových podkladů pomocí Volkswagen MapCare
-

Hlasové ovládání

Řečeno, zařízeno

V těžko sjízdném terénu je nutná plná koncentrace - a obě ruce na volantu. Abyste mohli i přesto změnit rozhlasovou stanici, zadat cíl do navigace nebo přijímat hovory, máte ve voze Amarok k dispozici moderní hlasové ovládání.

Hlasové ovládání

Ovládejte telefon, navigaci a audiofunkce, aniž byste sundali ruce z volantu. Navíc můžete pomocí hlasových příkazů vyvolat téměř všechna menu a oznámení na displeji rádiového, příp. navigačního systému.

Elektronické zesílení hlasitosti (bez vyobrazení)

Zajistí, aby cestující na zadních sedadlech lépe rozuměli, co jim řidič povídá. Zvukové signály jsou snímány mikrofonem handsfree, zesíleny a interpretovány přes reproduktory v zadní části vozu.

Technologie

-

Motory V6

Silný tak, jako žádný jiný

Silný šestiválcový přeplňovaný naftový motor s výkonem 165 kW/224 k a zdvihovým objemem 3,0 l, má i při nejvyšším zatížení dostatečné rezervy. Alternativně se můžete rozhodnout pro motor 3,0 l TDI s výkonem 150 kW/204 k.

Krouticí moment 550 Nm

Motor 3,0 l TDI s výkonem 165 kW/224 k má maxilmální krouticí moment 550 Nm.

BlueMotion Technology

Každý nový Amarok je sériově vybaven moderními opatřeními pro zvýšení efektivity provozu, ke kterým např. patří systém "Start-Stop".

-

Nájezdový úhel a brodivá hloubka

Pickup, který si poradí s každou výzvou

Amarok zvládne prudká stoupání i hluboké kaluže. Jeho nájezdový úhel je impozantních 28 stupňů a sjezdový úhel 23,6 stupňů (28 stupňů bez zadního nárazníku). Maximální brodivá hloubka je 500 mm.

-

Osmi stupňová automatická převodovka

Pohon všech kol 4MOTION

Jedinečná kombinace komfortní osmistupňové automatické převodovky a pohonu všech kol 4MOTION je nabízena pouze u modelu Amarok. První převodový stupeň je určen pro jízdu v terénu, osmá rychlost je pak optimalizována pro hospodárnou jízdu vzdálenosti při nízkých otáčkách.

4MOTION

Jedinečná kombinace osmistupňové automatické převodovky a stálého pohonu všech kol 4MOTION je zárukou radosti z jízdy s pocitem enormní síly a spolehlivosti při jízdě terénem.

-

Dva typy listových per

Vysoký jízdní komfort

Pro toho, kdo potřebuje převážet těžké náklady a přesto si přeje, aby jízdní vlastnosti vozu byly stejné jako u limuzíny, jsou nejlepší volbou listová pera "Komfort". Tato listová pera významně zvyšují jízdní komfort zejména při vysokých rychlostech a současně snižují hladinu hluku. Listová pera "Komfort" nejsou v nabídce pro Amarok SingleCab.

Listová pera "Heavy-Duty" umožňují transport nákladů až do hmotnosti 1,1 t, zaručují vysokou úroveň bezpečnosti při přetížení a jsou konstruována tak, aby při plném zatížení lehce zvládla zejména jízdu v těžkém terénu.

Nástavby a přestavby

0 Kč

Vaše práce není stejná jako práce jiných. Proč by tomu mělo být jinak v případě Vašeho automobilu? Protože každý se v průběhu svého pracovního dne musí potýkat s vlastními výzvami, spolupracuje Volkswagen Užitkové vozy s renomovanými výrobci nástaveb a přestaveb. Váš vůz se díky tomu stává užitkovým vozem, který je nejlépe přizpůsobený Vašim potřebám.

Katalog úprav

Technické údaje

VW Amarok - Stránky Wikipedia

Někteří nesprávně říkají: wv amarok, wolksvagen amarok