1 010 300 Kč
 • Cena vozu od: 1 010 300 Kč
 • Výkon: 75 - 130 kW
 • Spotřeba: 9,3 - 13,3 l/100km

Základní charakteristika modelu

Největší výběr variant

Crafter Podvozek je tak variabilní, jak to požadují Vaše úkoly. Značka Volkswagen Užitkové vozy spolupracuje úzce s vedoucími výrobci nástaveb a přestaveb. Pro vozy lze tak realizovat řešení střižená na míru: Od chladicího vozu přes sanitku až po bezbariérové vozidlo pro lidi s hendikepem. S našimi vozy je možné téměř vše.

Design karosérie

-

Nový podvozek Crafter

Pevný základ, na kterém lze stavět

 • S jednoduchou kabinou nebo dvojkabinou
 • 3 délky vozu
 • 3 varianty pohonu - předních, zadních nebo všech kol
-

Exteriér

Vychytávky pro běžný život

Crafter Podvozek má hodně co nabídnout – od různých řešení pro Světla a výhled, přes různá tažná zařízení, až po nášlapné schůdky.

Osvětlení

Začínají Vaše pracovní dni už před úsvitem? Anebo jste v akci při každém počasí? S vozem Crafter Podvozek to není problém. Volitelné LED světlomety s denními, potkávacími a dálkovými světly osvítí totiž jízdní dráhu energeticky úsporným způsobem. A budete-li chtít, zajistí paket Světla & výhled se zapínáním světlometů, regulací dálkových světel, dešťovým senzorem a světelným asistentem ještě lepší výhled.

-

Tažná zařízení

Táhnout těžké věci, nastupovat snadněji

Přepravovat neskladný materiál. Táhnout přídavné přívěsy. Crafter Podvozek je na těžkou práci zařízený. Na přání je totiž k dostání s různou přípravou pro zatížení tažného zařízení do 3,5 t. Volitelné nášlapné schůdky Vám kromě toho usnadní nakládku a vykládku. Podívejte se prostě hned na naši nabídku:

 • odnímatelné tažné zařízení s kulovou hlavou - je vhodné pro přívěsy a nosičové systémy do 3,5 t
 • chapadlová spojka - je vhodná zejména pro těžší náklady až do 2 t - vč. elektronického stabilizačního programu se stabilizací jízdní soupravy
-

Paket Trendline

Kompetence na první pohled

Crafter Podvozek nejenže odvádí dobrou práci. On i dobře vypadá. Především s volitelným paketem Trendline. Obsahuje bohatou mimořádnou výbavu:

 • středové krytky kol s chromovaným logem "VW" a výrazné chromované lišty v ochranné mřížce předního nárazníku
 • Paket Chrom pro interiér
 • mlhové světlomety s integrovanou funkcí přisvěcování do zatáček
 • uzamykatelná přihrádka spolujezdce a dvě přihrádky ve střešní galerii se světly pro čtení
 • čtyři 12V zásuvky v kabině řidiče
 • rozšířená protihluková izolace interiéru a osvětlení nástupních schůdků

Design interiéru

-

Interiér

Vše pro Váš komfort

Jste velkou část svého pracovního dne na cestách? Pak váš vůz není jen dopravní prostředek. Je místem, kde si třídíte své podklady, sjednáváte schůzky, nabíjíte svůj mobil nebo děláte přestávku na oběd. S četnými odkládacími plochami a přípojkami, volitelným sedadlem ergoComfort s odpružením a na přání s vyhřívaným, koženým multifunkčním volantem je model Crafter Podvozek na to všechno dokonale připraven.

Odkládací plochy a přihrádky

V kabině řidiče najde své místo vše, co ve své mobilní kanceláři potřebujete. Od kelímku s kávou, přes skládací metr, až po důležité podklady. Obstará to chytrý koncept odkládacích ploch s nesčetnými přihrádkami:

 • největší přihrádka spolujezdce ve své třídě
 • otevřená odkládací přihrádka rozdělená do tří oblastí, přihrádka na skládací metr s místem pro různé potřebné pomůcky, jakož i dvě volitelné přihrádky ve střešní galerii s velkým úložným prostorem
 • stabilní držák na nápoje a odkládací přihrádky ve dveřích na láhve s pitím (1,5 l), pořadač ad.
-

Sedadla

Maximální komfort sedadla

Dlouhé pracovní dni za volantem jsou náročné. Když Vás pak bolí ještě i za krkem a berou Vás záda, máte po náladě a Vaše koncentrace klesá. Můžete tomu zamezit, když si pro Crafter vyberete jedno z pěti různých sedadel:

 • základní sedadlo s nastavením v podélném směru a s nastavením opěradla
 • komfortní sedadlo s nastavením výšky a hloubky sedadla, vnitřní loketní opěrky a 2cestným nastavením vyklenutí bederní opěrky
 • komfortní sedadlo "Plus" se dvěma loketními opěrkami a elektrickým 4cestným nastavením vyklenutí bederní opěrky
 • sedadlo ergoComfort s odpružením
 • sedadlo ergoActive s odpružením a masážní funkcí

Sedadlo ergoComfort s odpružením

 • nastavení délky, výšky, hloubky a sklonu sedadla
 • elektrické 4cestné nastavení vyklenutí bederní opěrky
 • nastavení hlavové opěrky, opěradla sedadla a loketní opěrky
 • vyhřívání a masážní funkce na přání
-

Rozhraní a přípojky

Najít připojení kdekoliv

Spěcháte z jedné schůzky na druhou, ale během toho si můžete snadno nabít mobil, notebook nebo nářadí. V kabině řidiče vozu Crafter Podvozek najdete USB přípojku a několik zásuvek:

 • volitelná tlačítka pro nástavby
 • volitelné USB rozhraní pro nabíjení mobilních přístrojů
 • volitelné handsfree pro mobilní telefony s možností připojení prostřednictvím protokolu Bluetooth v kombinaci se všemi rádiovými a navigačními přístroji
 • až čtyři 12V zásuvky a volitelná 230V zásuvka (300 W) pro nabíjení akumulátorového nářadí a notebooků (bez vyobrazení)
-

Nejlepší propojení

Kdykoliv informováni, už ani vteřinu nudy

Během normálního pracovního dne strávíme docela dost času na silnici. Jezdíme od zakázky k zakázce, mezitím musíme ještě rychle do skladu a pak v hobby marketu pořídit potřebný náhradní díl. O to je důležitější, abyste měli i přesto o všem přehled. Díky integrovanému rozhraní pro mobilní management vozového parku "Connected Van" a online službám "Car-Net" budete mít ve voze Crafter Podvozek skoro vždy nejaktuálnější informace a dobrou zábavu.

Rozvory náprav a kabiny

-

Střední rozvor, jednotlivá kabina

Ideální pro tři osoby

S délkou 5 996 mm nabízí místo až pro tři osoby.

-

Střední rozvor, dvoukabina

Více osob, méně nákladu

S délkou 5 996 mm nabízí místo až pro sedm osob.

-

Dlouhý rozvor, jednotlivá kabina

Více místa pro náklad

S délkou 6 846 mm nabízí místo až pro tři osoby.

-

Dlouhý rozvor, dvoukabina

Ještě více variability

S délkou 6 846 mm nabízí místo až pro sedm osob.

-

Dlouhý rozvor plus, jednoduchá kabina

Místo hlavně pro náklad

S délkou 7 404 mm má Crafter Valník s dlouhým rozvorem plus a jednoduchou kabinou ložnou plochu až 9,6 m² a nabízí místo až pro tři osoby.

Asistenční systémy

-

Front Assist & ACC

Kopíruje rychlost vozidla před Vámi

Automaticky upravuje rychlost podle rychlosti vozidla jedoucího vpředu a přitom udržuje odstup zadaný řidičem. Již obsažený asistent nouzového brzdění "Front Assist" s funkcí City Brake pro nouzové brzdění pomáhá v kritických situacích zkrátit dráhu až do úplného zastavení.

-

Light Assist

Automatická regulace dálkových světel

V případě protijedoucích nebo vpředu jedoucích vozidel dojde k automatického ztlumení dálkových světel, aniž by došlo k oslnění těchto vozidel. Při rychlosti nad 60 km/h a v úplné tmě se dálková světla po předchozí aktivaci systému samočinně zapnou.

-

Elektronický stabilizační systém (ESP)

Bezpečně do cíle cesty

Elektronický stabilizační systém brání cíleným brzděním jednotlivých kol nedotáčivému i přetáčivému chování vozu.

Bezpečnost

-

Asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu „Lane Assist“

Varuje při vybočení z jízdního pruhu

Při nezamýšleném opouštění jízdního pruhu provede protipohyb řízení a současně varuje řidiče výstražným tónem a hlášením na multifunkčním ukazateli.

-

Multikolizní brzda

Minimalizuje následky po kolizi

Zahájí po kolizi proces brzdění. V ideálním případě se tak zamezí následným kolizím. S krátkým zpožděním je vůz postupně zbrzděn na 10 km/h, přičemž řidič může kdykoli opět převzít kontrolu nad vozem.

-

Systém sledování únavy

Sleduje chování řidiče

Pomocí optických a akustických signálů doporučí řidiči přestávku, jakmile rozpozná chování při řízení, které naznačuje únavu.

Funkce

-

Multifunkční ukazatel

Vše na očích. Stačí jeden pohled

Najděte všechny informace, které po cestě potřebujete, přehledně na jednom místě: Palubní počítač Vám zobrazí například ujeté kilometry, vnější teplotu a průměrnou spotřebu.

Multifunkční volanty

Změňte rozhlasovou stanici - a mějte obě ruce i nadále pevně na Vašem multifunkčním volantu. Neboť prostřednictvím jeho tlačítek můžete pohodlně ovládat např. rádiový, resp. navigační systém, Váš mobilní telefon nebo tempomat.

Kožený multifunkční volant, vyhřívaný

Vyhřívaný kožený multifunkční volant padne kromě toho velmi příjemně do ruky a zaujme uživatelsky příjemným ovládáním. Prostřednictvím tlačítek můžete ovládat např. rádiový, resp. navigační systém, Váš mobilní telefon nebo tempomat.

-

Mobilní online služby

Kompletní propojení a informovanost

Dostávat nejaktuálnější dopravní hlášení přímo z internetu. Jet nejkratší cestou k nejbližší čerpací stanici. Ovládat aplikace ve Vašem chytrém telefonu i během jízdy. Nechat si připomenou termíny servisu a získat přímé varování při pokusu o krádež. S mobilními online službami "Car-Net" budete Vaše cestování pohodlnější, bezpečnější a s lepšími informacemi.

Car-Net App-Connect

Zažijte na cestách více Infotainment systému a integrujte si pomocí Car-Net App-Connect Váš chytrý telefon prostřednictvím USB rozhraní do Vašeho vozu. Car-Net App-Connect přenese kompatibilní aplikace Vašeho chytrého telefonu na displej dotykové obrazovky Vašeho volitelného rádiového nebo navigačního systému. Prostřednictvím Android Auto™, Apple CarPlay™ nebo MirrorLink™ můžete určité aplikace ovládat během jízdy obzvláště pohodlně pomocí displeje dotykové obrazovky.

Car-Net Guide & Inform

Pokud je Váš vůz vybaven volitelným navigačním systémem, můžete si aktivovat online služby Car-Net Guide & Inform. Guide & Inform máte bezplatně k dispozici první tři roky po registraci. Můžete využívat dva druhy služeb: Služby, které Vás budou podporovat přímo ve voze, a služby, které můžete konfigurovat z domova - podle volby přes zákaznický portál nebo pomocí aplikace Car-Net. Pro možnost používat Guide & Inform ve voze si vygenerujte jednoduše pomocí svého chytrého telefonu hotspot, nebo použijte Volkswagen CarStick dodávaný na přání.

-

Topné systémy

V teple po celou zimu

Škrábat skla, když je pod nulou? Mrznout ve studeném autě po jednáních mimo kancelář? S našimi topnými systému budete mít na cestách teplíčko a pohodlí dokonce i během mrazivých měsíců.

Programovatelné vzduchové nezávislé topení

Vzduchové nezávislé topení provozované na palivo ohřívá vzduch proudící dovnitř přímo a pomocí ofukovačů vyhřeje rychle nákladový prostor, příp. prostor pro cestující. Na přání je k dostání rádiové dálkové ovládání.

Zimní paket

Zimní paket zahrnuje přídavné topení, větší nádobku na vodu do ostřikovače s ukazatelem hladiny, vyhřívané trysky ostřikovačů a vyhřívané čelní sklo.

Přídavné topení provozované na palivo

Zařízení provozované na palivo podporuje palubní vytápění při běžícím motoru.

Vzduchové nezávislé topení a přídavné topení

Kromě funkcí vzduchového nezávislého topení podporuje přídavné topení palubní vytápění při běžícím motoru.

Vodní přídavné topení s programovatelným nezávislým topením

Vodní přídavné topení s programovatelným nezávislým topením podporuje palubní vytápění, když běží motor. Je programovatelné a Váš vůz může tudíž předehřívat až 60 minut.

-

Rádiové systémy

Lépe naslouchat

Oblíbené songy, rozhlasové hry, podcasty nebo prostě tu správnou rozhlasovou stanici - je jedno, co během dlouhých cest rádi posloucháte: naše rádiové systémy Vám nabídnout vhodný program.

Rádiový systém "Composition Audio"

 • monochromatický TFT displej
 • Výkon 4 x 20 wattů se dvěma reproduktory
 • Slot na SD kartu a USB rozhraní
 • Možnost připojení mobilního telefonu prostřednictvím protokolu Bluetooth

Rádiový systém "Composition Media"

 • Car-Net App-Connect
 • Barevný TFT displej s uhlopříčkou 20,3 cm (8,0 palců) a dotyková obrazovka s přibližovacím senzorem
 • CD přehrávač s podporou formátu MP3
 • Výkon 4 x 20 wattů se čtyřmi reproduktory
 • Slot na SD kartu, rozhraní AUX-IN, možnost připojení prostřednictvím protokolu Bluetooth a USB rozhraní v přihrádce spolujezdce
 • Dvojitý tuner s Phase diversity
-

Klimatizace a topné systémy

Počasí? To je jedno!

Zejména v zemědělských nebo lesnických provozech je člověk na cestách za každého počasí. Ať už při 30 °C, kdy slunce praží nemilosrdně do kabiny řidiče, nebo uprostřed mrazivé zimy. Pak to znamená být silný - a mít na palubě vhodnou klimatizaci a ty správné topné systémy. V kabině Vašeho vozu Amarok Vám budou udržovat příjemnou teplotu za každého počasí

Klimatizace "Climatronic" včetně filtru proti alergenům

Tento systém nabízí 2zónovou regulaci teploty pro řidiče a spolujezdce i manuální funkci vnitřní cirkulace vzduchu. V závislosti na slunečním záření a vnější teplotě přivádí klimatizace větší či menší množství chladného vzduchu. Povrchová úprava filtru proti alergenům zadrží i ty nejjemnější částice alergenních látek.

Klimatizace "Climatic"

Poloautomatická klimatizace disponuje interiérovým senzorem a teplotu ve vozidle vyrovnává neustále podle požadovaného teplotního stupně.

Vodní přídavné topení

Vodní přídavné topení dodávané na přání umožňuje předehřátí motoru a současně zajistí rychlejší zahřání interiéru vozu, příp. jeho předehřátí. Ovládací jednotka je integrována ve stropní konzole. Vodní přídavné topení lze však přirozeně pohodlně zapnout a vypnout pomocí rádiového dálkového ovládání.

Technologie

-

Technologie pohonů

Může nasadit osm rychlostních stupňů. A sice ve všech druzích pohonů.

Crafter je jediný vůz své třídy se šesti variantami pohonů a převodovek. Pohon předních kol, pohon zadních kol, pohon všech kol 4MOTION lze podle volby kombinovat s 6stupňovým řazení nebo 8stupňovou automatickou převodovkou. Výkonné srdce představuje speciálně vyvinuté motory TDI dimenzované na extrémní požadavky kladené na užitkový vůz.

-

Pohon předních kol

Užitečná nosnost

Spojuje největší užitečnou nosnost, vysoké zatížení tažného zařízení až do 3,0 t a příčně uložený motor vpředu.

-

Pohon zadních kol

Velmi dobrá trakce i při plném naložení

Kde jiní už dávno naráží na své limity, Crafter pořád ještě jede: Varianta s pohonem zadních kol zvládá vysoké hmotnosti přívěsů a i při plném naložení přesvědčí velmi dobrou trakcí.

-

Pohon všech kol 4MOTION

Spolehlivá trakce na každém povrchu

Ať bahnitá staveniště, nezpevněné lesní cesty nebo extrémní stoupání - ve variantě s pohonem všech kol 4MOTION přesvědčí Crafter téměř na každém povrchu spolehlivou trakcí a velmi dobrou směrovou stabilitu.

Nástavby a přestavby

0 Kč

Vaše práce není stejná jako práce jiných. Proč by tomu mělo být jinak v případě Vašeho automobilu? Protože každý se v průběhu svého pracovního dne musí potýkat s vlastními výzvami, spolupracuje Volkswagen Užitkové vozy s renomovanými výrobci nástaveb a přestaveb. Váš vůz se díky tomu stává užitkovým vozem, který je nejlépe přizpůsobený Vašim potřebám.

Katalog úprav

Objednejte si testovací jízdu modelu Volkswagen Crafter podvozek

Povinná položka

 

VW Crafter podvozek - Stránky Wikipedia

Někteří nesprávně říkají: wv krafter, vw krafter