Nový Golf – Ideální společník na výlety

28. 06. 2017
Před nedávnem jste mohli zahlédnout čtyřkolového krasavce, Nového Golfa R-line, jak si to brázdí po silnicích Ústeckého kraje. Vyjeli jsme ho totiž provětrat po zdejší rozmanité krajině.

Vůz na první pohled může působit male, ale po otevření dveří vás vítá velmi prostorný interiér. Na zadní sedadla bez obav můžete usadit další 3 pasažéry, místa budou mít dostatek. Po krátkém seznámení a uložení sbalených kufrů do zavazadlového prostoru, jsme usedli do ergonomických sedaček, které nás příjemně objaly. A mohli jsme vyjet vstříc dobrodružství!

Ale bez hudby by to nebylo to správné dobrodružství. A tak jsme se v rychlosti skamarádili s multimediálním panelem Discovery Media, který překvapil svým zpracováním. Především zapuštění základních ovládacích tlačítek do skleněné dotykové vrstvy displeje působí velmi elegantně. Panel lze ovládat i gesty rukou, je to příjemná funkce navíc. Nemusíte se obávat, ovládání je intuitivní, jednoduché a brzy si na něj zvyknete. Menším oříškem bylo spárování mobilního telefonu pomocí App-Connect, které jsme ale podle přiloženého manuálu nakonec zvládli.

Po spárování mobilního telefonu s vozidlem máte k dispozici veškerý multimediální obsah z telefonu pro zobrazení a přehrávání na displeji vozidla. Navíc existuje spousta aplikací, které jsou již kompatibilní pro využití ve voze, například Google Mapy.

Nový Golf - Ideální společník na výlety - Auto Horejsek

Vybavení auta také obsahovalo dvouzónovou automatickou klimatizaci, kterou jsme při 30stupňových vedrech s radostí využili. Se suchými zády a úsměvem na tváři jsme pokračovali dál. Po delší cestě za slunečna řidič určitě ocení černý interiér včetně stropu, se kterým je z vozu příjemný výhled.

Než se setmělo, musel Golf zdolat nemalý vrcholek, na kterém stojí nejsevernější rozhledna České republiky. Připravit, pozor, start!... Zdolali jsme Tanečnici! Rozjezd po zpevněné cestě byl na diesel příjemně dynamický, motor (2.0 TDI 110 kW) vám při jízdě dodá jistotu zrychlení, především při předjíždění a jízdě v plném obsazení.

Již byla tma a společně jsme jeli dál do neznáma. Na cestu nám svítily příplatkové LED světlomety Dynamic Light Assist. Můžete tak mít po takřka celou dobu zapnutá dálková světla, která se automaticky přizpůsobí vůči ostatním vozidlům na silnici, tak aby je neoslňovala. Jízda v noci s těmito světly bude pro vás příjemným zážitkem a ulehčením. Byly jsme rádi, že byl těmito příplatkovými světly náš testovací krasavec vybaven.

Celkem jsme najeli přes 1 000 km, při kterých jsme si na moderní výbavu vozu včetně asistentů velmi rychle zvykli, a přestože se jedná o rozměrově menší vůz, tak nadchne nejen mladé nadšence, ale také je ideálním a spolehlivým společníkem na rodinné výlety.

L & S

Více o Novém Golfu >Mohlo by vás také zajímat

S e-Golfem mimo město i v zimě!
23. 01. 2019

BlogS e-Golfem mimo město i v zimě!

Že e-Golf je čistě elektrický, že se hodí do města, to všichni víme! Ale jak tomu je, když si e-Golf pořídíte a bydlíte mimo město? A co zima? Zvládne to? více

Oblečte se na zimu se značkou Volkswagen
25. 11. 2018

BlogOblečte se na zimu se značkou Volkswagen

Vydejte se na nákupy a oblečte se s námi teple a stylově! více

Myslíte si, že se za ojetým vozem nikdo neohlédne?
19. 09. 2018

BlogMyslíte si, že se za ojetým vozem nikdo neohlédne?

Pokud si myslíte, že se za ojetým vozem nikdo neohlédne, tak jste na omylu! více