Volkswagen ID.7 Tourer
Volkswagen ID.7 Tourer

První fotografie a nový název: Volkswagen poskytuje exkluzivní výhled na budoucí ID.7 Tourer

Nízký součinitel aerodynamického odporu vzduchu cx = 0,242 zajistí velmi dlouhý dojezd. Nový model přijde v Evropě na trh v roce 2024 a nabídne vysokou úroveň cestovního komfortu. Praha - Volkswagen zveřejňuje první fotografie ještě zamaskovaného zcela elektrického vrcholného modelu ID.7 ve verzi kombi a současně představuje nový název: ID.7 Tourer1. Nový model bude v Evropě uveden na trh v roce 2024 - s velkorysým prostorem a vysokou hospodárností. Volkswagen představí finální podobu designu v nadcházejících měsících.

Volkswagen patří mezi globálně nejúspěšnější výrobce automobilů s karoserií kombi. Praktické modely, které u značky Volkswagen nesly dosud označení Variant nebo Shooting Brake (v případě modelu Arteon), nabízí již více než 60 let. S novým modelem ID.7 Tourer1 zavádí značka Volkswagen pro verzi kombi nové označení a s ním poprvé poskytuje také konkrétní výhled na první zcela elektrické kombi, které oslaví debut v roce 2024.

Vysoká hospodárnost díky vytříbené aerodynamice. Aerodynamická karoserie je nejlepším základem pro dlouhý dojezd. Extrémně aerodynamickým vozem Volkswagen je již představený model ID.73 Limuzína se součinitelem aerodynamického odporu vzduchu cx = 0,234, který právě přichází v Evropě na trh. Na téměř stejné úrovni je i součinitel aerodynamického odporu vzduchu připravovaného modelu ID.7 Tourer: cx = 0,242. Navzdory jedinečnému maskování s motivem "indiánského léta" lze již nyní vytušit eleganci a dynamiku tvarového řešení této varianty kombi.

ID.7 Tourer zatím ještě v podzimním převleku. Maskovací fólie vychází z vícevrstvého laku modelu ID.7Fastback, který byl značkou Volkswagen vystaven na veletrhu CES v Las Vegas na začátku letošního roku. V souladu s aktuálním ročním obdobím nese maskovací fólie varianty kombi motiv "indiánského léta". Do maskování jsou hladce začleněny kódy QR na zádi.

Velkorysý prostor ve velmi kvalitním interiéru díky krátkým převisům karoserie a dlouhému rozvoru náprav. Při obsazení vozu pěti osobami poskytuje zavazadlový prostor objem až 545 litrů - měřeno do výšky opěradel zadních sedadel. Po jejich sklopení se objem téměř dva metry dlouhého zavazadlového prostoru zvětší až na 1714 litrů.

Stejně jako všechny modely z rodiny ID. vychází i nová karosářské verze modelu ID.7 z platformy MEB koncernu Volkswagen. Z výhod této modulární platformy s krátkými převisy karoserie a dlouhým rozvorem náprav těží také interiér. Výsledkem je charakter elegantního kombi vyšší třídy s mimořádně velkorysým vnitřním prostorem a ještě větším objemem zavazadlového prostoru.

  • Zamaskovaná studie ve stavu blízkém sériově vyráběnému modelu.
  • Nejnižší předběžná hodnota závislá na výbavě.
  • ID.7 Pro s výkonem 210 kW (286 k) - spotřeba elektrické energie v kWh/100 km: kombinovaná 16,3-14,1; emise CO2 v g/km: kombinované 0. Údaje o spotřebě elektrické energie a emisích jsou pro tento model k dispozici již jen podle metodiky WLTP, a nikoli podle metodiky EU. Uvedené údaje o spotřebě elektrické energie a emisích CO2 jsou závislé na zvolené výbavě vozidla.
  • Nejnižší hodnota závislá na výbavě.
VW ID. 7 Tourer

Informace o značce Volkswagen:

Značka Volkswagen osobní vozy působí na více než 150 trzích po celém světě a vyrábí vozidla ve více než 30 závodech ve 13 zemích. V roce 2021 vyrobil Volkswagen 4,9 milionu vozidel, mezi něž patří bestsellery, jako jsou VW Polo, VW T-Roc, VW Golf, VW Tiguan nebo VW Passat, ale také úspěšné modely elektromobilů VW ID.3 a VW ID.4. V uplynulém roce předala společnost zákazníkům na celém světě více než 260 000 elektromobilů, což je dosud nejvyšší počet. V současnosti pracuje pro značku Volkswagen 184 000 lidí na celém světě. K tomu je nutné připočítat více než 10 000 prodejců a servisních partnerů s 86 000 zaměstnanci. Volkswagen svou strategií ACCELERATE důsledně urychluje transformaci na softwarově orientovaného poskytovatele mobility.

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel Volkswagen do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.