ŠKODA Pay to Park
ŠKODA Pay to Park

Škoda AUTO se zúčastní největší přehlídky čisté mobility

Služba vyvinutá Škoda DigiLabem umožňuje hrazení poplatků za parkování prostřednictvím aplikace MyŠkoda nebo systému infotainmentu ve vozidle.

Nová služba Škoda Connect Pay to Park usnadňuje s okamžitou platností parkování v řadě evropských zemích: Zákazníci Škoda si mohou nechat prostřednictvím aplikace MyŠkoda nebo přes systém infotainmentu zobrazit možnosti parkování, prohlédnout ceny a pohodlně zaplatit. Po pilotní fázi ve Švýcarsku je služba nyní dostupná také v Rakousku, Belgii, Dánsku, Finsku, Německu a Norsku. Škoda tuto službu dále rozšiřuje, osm dalších zemí bude brzy následovat.


Martin Jahn - člen představenstva Škoda AUTO za Prodej a Marketing

„Pomocí nové služby Škoda Connect Pay to Park naleznou nyní naši zákazníci volná parkovací místa v Evropě ještě rychleji a zaplatí pohodlně online prostřednictvím naší aplikace MyŠkoda nebo přes systém infotainmentu.“


Další plány expanze

Po úspěšné pilotní fázi zavede Škoda AUTO službu Pay to Park nejprve ve Švýcarsku, Rakousku, Belgii, Dánsku, Finsku, Německu a Norsku. Brzy bude následovat dalších osm zemí – Francie, Maďarsko, Island, Itálie, Nizozemí, Slovinsko, Španělsko a Švédsko. V roce 2023 pak zavede značka Škoda tuto službu na dalších evropských trzích.

Aplikace k dispozici v infotainmentu a v mobilním telefonu

Zákazníci mohou službu využít prostřednictvím aplikace MyŠkoda na chytrém telefonu nebo prostřednictvím aktuálních systémů infotainmentu Amundsen a Columbus. Aplikace je již dostupná v modelových řadách Škoda Fabia, Škoda Kamiq, Škoda Scala, Škoda Octavia, Škoda Karoq, Škoda Superb a Škoda Kodiaq.

Snadná registrace

Předpokladem pro použití služby Pay to Park je aktivní účet Škoda Connect a aktivovaný vzdálený přístup k vozu. Jakmile jsou v aplikaci MyŠkoda uloženy platební údaje a služba je aktivovaná, lze ji okamžitě využít také v systému infotainmentu a řidič vozu Škoda vidí, na kterých parkovištích může zaplatit online. Po příjezdu na parkoviště lze zvolit dobu parkování a v případě potřeby ji pomocí aplikace prodloužit. Úhrada proběhne po ukončení parkování.

Více podrobností brzy v Simply Clever Podcastu zde.

skoda pay to park 02 skoda pay to park 03