Volkswagen T-Roc Cabriolet
Volkswagen T-Roc Cabriolet

Nový Volkswagen T-Roc Cabriolet s českými cenami

Volkswagen zahajuje předprodej modernizovaného modelu T-Roc Cabriolet. Otevřený vůz s lehkou skládací střechou navazuje na legendární modely Brouk a Golf Cabriolet. Nový T-Roc Cabriolet 1.5 TSI lze objednávat s výbavou Style nebo R-Line.

Praha - Fanoušci jízdy s větrem ve vlasech si už mohou plánovat pro nadcházející sezonu příjemné výlety s novým kabrioletem T-Roc. Autorizovaní prodejci značky Volkswagen v České republice začali totiž přijímat objednávky na nový T-Roc Cabriolet, nabízený na českém trhu za cenu již od 805 900 Kč. Volkswagen dováží T-Roc Cabriolet s motorem 1.5 TSI o výkonu 110 kW (150 k) a dvěma výbavovými liniemi, Style a R-Line.

"S novým modelem Volkswagen T-Roc Cabriolet pokračujeme v nabídce atraktivních otevřených vozů, jejichž tradice sahá u značky Volkswagen až k legendárním kabrioletům na základě Brouka a Golfu," říká Patrik Fejtek, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika. "Nový T-Roc Cabriolet přichází s atraktivním designem a zážitky z jízdy pod širým nebem umocňuje ještě vyšší úrovní komfortu a bezpečnosti díky řadě technických inovací od vyspělých asistenčních systémů přes digitalizované zobrazování a ovládání až po rozsáhlou konektivitu."

Nový Volkswagen T-Roc Cabriolet lze již objednávat za ceny, které začínají od 805 900 Kč v případě výbavové linie Style, resp. od 887 900 Kč u výbavové linie R-Line. U obou stupňů výbavy nabízí otevřený kompaktní crossover výkonný a hospodárný motor 1.5 TSI o výkonu 110 kW (150 k). Jeho hnací sílu přenáší na přední kola buď šestistupňová manuální převodovka, nebo sedmistupňová automatická převodovka DSG. V ceně je zahrnuta prodloužená záruka na 3 roky, resp. 90 000 km.

T-Roc Cabriolet s výbavou Style zaujme zákazníky, kteří dávají přednost mimořádnému komfortu a vytříbené eleganci. Vylepšený design završují 17" kola z lehké slitiny "Johannesburg", LED světlomety a zadní LED svítilny s tmavě tónovanými kryty. Příjemnou atmosféru v interiéru vytvoří ambientní osvětlení, zatímco větrná clona za předními sedadly zamezí vzniku nepříjemných vzdušných turbulencí při jízdě se složenou střechou. Za koženým multifunkčním volantem má řidič na očích 8" digitální panel sdružených přístrojů "Digital Cockpit", na který po pravé straně navazuje 8" displej navigačního a multimediálního systému Discover Media v kombinaci s bezdrátovým systémem App-Connect a dvěma vstupy USB-C vpředu i vzadu.

Sériová výbava zahrnuje také vyspělé asistenční systémy, které zvyšují úroveň bezpečnosti a komfortu. Řidiči usnadňuje řízení například adaptivní tempomat ACC, asistent pro sledování překážek před vozem Front Assist a asistent pro jízdu v jízdním pruhu Lane Assist, ultrazvukové senzory překážek Park Pilot a parkovací asistent Park Assist. Vyhřívaná vnější zpětná zrcátka jsou elektricky sklopná a disponují paměťovou funkcí pro uložení polohy.

Výbavová linie R-Line uspokojí sportovně zaměřené řidiče a od stupně výbavy Style se odlišuje mimo jiné designem 17" kol z lehké slitiny "Valencia", LED světlomety Plus s dynamickou regulací dálkových světel, 10,25" digitálním panelem sdružených přístrojů "Digital Cockpit Pro", exteriérem R-Line se specifickým nárazníkem R-Line ve stylu verze R, lakováním nárazníků v barvě vozu, sportovním podvozkem včetně progresivního řízení, voličem jízdních režimů včetně režimu ECO, komfortně sportovními sedadly vpředu s elektricky nastavitelnými bederními opěrkami, automatickou dvouzónovou klimatizací Climatronic s dotykovým ovládacím panelem, kryty pedálů z ušlechtilé oceli a sportovním multifunkčním volantem s dotykovým ovládáním.

Novinkou v paletě barev karoserie jsou odstíny "modrá Teal" a "modrá Petroleum". Vnější vzhled svého kabrioletu si mohou zákazníci individualizovat nejen barvou karoserie, ale také koly. Na přání se pro T-Roc Cabriolet dodávají 19" kola Misano a Misano Black v kombinaci s designovým paketem Black Style za zvýhodněnou cenu. Nově navržený interiér zahrnuje nové materiály ozdobných obložení a ozdobných prvků na dveřích, přístrojové desce a středovém panelu. Verze Style má v sériové výbavě stříbrné ozdobné obložení "Sterlyn Matt", zatímco verzi R-Line zdobí leskle černé plochy "Lava Stone". Na přání je k dispozici červené ozdobné obložení "Kings Red" a čalounění sedadel kůží Vienna, které může mít u výbavové linie Style šedou nebo hnědou barvu, zatímco R-Line kombinuje černý a šedý odstín s ozdobným prošíváním.

Čtyřmístný T-Roc Cabriolet, vyráběný v německém Osnabrücku, disponuje lehkou skládací plátěnou střechou. Její elektrohydraulický pohon dokáže střechu zcela automaticky složit během devíti sekund. Chybějící pevnou střechu kompenzují dodatečné výztuhy karoserie a při převrácení vozu ochrání cestující dvě silné desky, které se během zlomku sekundy vysunou vzhůru za opěrkami hlavy na zadních sedadlech.

Modernizovaná otevřená verze modelu T-Roc se od předchůdce odlišuje mimo jiné nově navrženými nárazníky a širokou maskou chladiče s integrovanými výkonnými světlomety LED, LED Plus nebo IQ.Light LED Matrix. Dominantním prvkem mimořádně kvalitního interiéru s vylepšenými výplněmi dveří a optimalizovanou přístrojovou deskou je nový design panelu infotainmentu spolu s dotykovým rozhraním automatické dvouzónové klimatizace Climatronic.


Informace o značce Volkswagen:

Značka Volkswagen osobní vozy působí na více než 150 trzích po celém světě a vyrábí vozidla ve více než 30 závodech ve 13 zemích. V roce 2020 vyrobil Volkswagen 5,3 milionu vozidel, mezi něž patří bestsellery, jako jsou VW Golf, VW Tiguan, Jetta nebo VW Passat, ale také úspěšné modely elektromobilů VW ID.3 a VW ID.4. V současnosti pracuje pro značku Volkswagen 184 000 lidí na celém světě. K tomu je nutné připočítat více než 10 000 prodejců s 86 000 zaměstnanci. Volkswagen svou strategií ACCELERATE důsledně urychluje transformaci na softwarově orientovaného poskytovatele mobility.