Základní charakteristika modelu

Otevírá spoustu možností.

S novým modelem T-Roc Cabriolet je možné téměř vše. To není žádné překvapení, protože tento model Crossover-Cabriolet spojuje to nejlepší ze dvou světů pod jednou střechou. Například sílu a eleganci. Nebo sportovní temperament a komfort. A když se Vám zachce, můžete střechu jednoduše otevřít.

Design karosérie

Exteriér

Nejsilnější podoba lehkosti

Jeďte znovu do modré! Jako flexibilní a všestranný automobil přináší nový T-Roc Cabriolet svěží vítr do Vašich všedních i nevšedních dnů. Pod jeho výrazným zevnějškem je skryta lehkost kabrioletu, která vždy příjemně překvapí. Součástí sériové výbavy je jak slunce, tak i LED zadní světla a na přání také LED světlomety včetně světelné signatury. S touto výbavou Vás tento model doveze všude, kam si budete přát: do města, do hor nebo k moři.

Látková střecha

Volnost, která Vás provází na Vašich cestách

Nový T-Roc Cabriolet Vám otevírá nové možnosti. Například spontánní jízdu pod otevřeným nebem. Sériově dodávaná větrná clona přitom zabraňuje větrným turbulencím v interiéru vozu a současně omezuje nepříjemný hluk proudícího vzduchu. A když někdy náhodou počasí nespolupracuje, stačí stisk tlačítka nebo dálkového ovládání* k tomu, aby se střecha za pouhých 11 sekund zatáhla. Její otevření pak trvá jen 9 sekund** - vše pomocí elektrického ovládání. A pomocí jednoho ovladače lze navíc vysunout nebo naopak zapustit okna bočních dveří. Automatický systém ochrany při převrácení za zadními sedadly zajišťuje dodatečnou ochranu pro všechny cestující. Takže: Zavřete dveře a otevřete střechu!

* Dodává se pouze v kombinaci s volitelným systémem "Keyless Access".

** Při rychlosti do 30 km/h.

Kola

Ta nejkrásnější kola na voze

Na jakých kolech bude Váš T-Roc Cabriolet stát záleží pouze na Vašem vkusu. I v tomto případě je to zcela na Vašem svobodném rozhodnutí. Součástí sériové výbavy jsou 17" kola z lehké slitiny "Mayfield"; od linie R-Line se pak dodávají 17" kola z lehké slitiny "Kulmbach". Na přání je možné získat také 18" nebo 19" kola z lehké slitiny, která dále umocní dojem, kterým vůz působí. Z naší nabídky kol si ta pravá vybere jistě každý.

Design Interiéru

Prostor

Více prostoru pro vše, na co si pomyslíte

Příjemných pocitů, které navozuje velký prostor, se nemusíte vzdát ani v kompaktním crossover vozu. Nový T-Roc Cabriolet byl navržen tak, aby ve svém interiéru působil prostorným a komfortním dojmem. Díky svým proporcím SUV modelu poskytuje řidiči i spolujezdci spoustu místa nad hlavou i pro nohy. V jeho zavazadlovém prostoru s objemem 284 litrů pohodlně uložíte Vaše zavazadla na spontánní výlety nebo na dlouho plánované cesty. Dělené a sklopné opěradlo zadního sedadla umožňuje v případě potřeby i transport rozměrnějších předmětů. Opěradla zadních sedadel je možné odjistit a sklopit i prostřednictvím ovládání ze zavazadlového prostoru. Hoďte tedy starosti všedních dnů za hlavu a užívejte si svobodu.

Sedadla

Komfort sezení na vysoké úrovni

V novém voze T-Roc Cabriolet je vše podřízeno vysokému komfortu. Zvýšená pozice sezení Vám zajistí lepší přehled o situaci v dopravě a volitelné bederní opěrky (sériová výbava pro linii R-Line) budou příznivě působit na Vaše zádové svalstvo. Sportovně-komfortní sedadla, která jsou rovněž součástí sériové výbavy pro linii R-Line, jsou tvarována tak, aby zajistila dobré držení těla. Pro posílení luxusního charakteru interiéru Vašeho vozu je pak k dispozici paket výbavy v kůži "Vienna" v různých barevných variantách.

Digital Cockpit

Každý má jiný názor na to, co je důležité

Chcete jako řidič sledovat pouze rychlost a počet ujetých kilometrů? Nebo potřebujete ještě další údaje o jízdě? Název hudební skladby, kterou právě posloucháte? Nebo chcete, abyste měli k dispozici více informací současně? Vše máte doslova ve svých rukou: Na digitálním panelu přístrojové desky Digital Cockpit s vysokým rozlišením a s úhlopříčkou 11,7" si jen stačí vybrat vhodné zobrazení. Uvidíte tak pouze to, co chcete vidět. Navíc v sytých barvách a s vysokým kontrastem.

Rádia & navigační systémy

Udává směr vývoje

Posloucháte při řízení rádi hudbu? A chcete při cestování také vědět, co nového se děje ve světě? Moderní infotainment zajistí v novém voze T-Roc Cabriolet vynikající reprodukci hudby. Bezpečně to lze konstatovat o obou nabízených rádiích. Jedno z nich navíc zahrnuje i navigační systém. Pro které z nich se rozhodnete?

Audiosystém beats

Jedete pod širým nebem po silnici lemující pobřeží a posloucháte dokonalou hudbu, kterou zajišťuje prémiový audiosystém. Zní to impozantně? Ovšem! Volitelný audiosystém "beats" se šesti reproduktory s dokonale vyladěným zvukem, mohutným subwooferem a celkovým výkonem 400 wattů je vyladěn speciálně pro model T-Roc Cabriolet. Navíc můžete na všech Vašich přístrojích po dobu 6 měsíců bezplatně a bez reklam využívat Apple Music pro streamování hudby. Ve Vašem voze T-Roc Cabriolet tak máte přes rozhraní Apple CarPlay™ přístup k více než 50 milionům skladeb - tu pravou pro každou příležitost.

Konektivita

Dokonalé spojení s Vaším vozem T-Roc Cabriolet

Paket služeb We Connect promění v rámci sériové výbavy Váš nový T-Roc Cabriolet na automobil připojený do sítě. Důvodem je integrovaná SIM karta, díky níž může být Váš vůz na přání online. K dispozici tak máte téměř všude dopravní informace v reálném čase, streamování hudby nebo internetové rádio. Díky aplikaci We Connect pak budete mít stálý přehled o Vašem voze a Váš chytrý mobilní telefon se promění na dálkové ovládání, jehož prostřednictvím můžete řídit celou řadu inovativních a užitečných funkcí vozu. S Vaším vozem T-Roc Cabriolet budete tak vždy ve spojení a nezáleží na tom, zda jste právě na silnici, nebo ležíte na pohovce. Rozhraní App-Connect pak na přání dokonce zajistí paralelní zobrazení aplikací běžících na Vašem chytrém mobilním telefonu na displeji infotainment systému - s použitím kabelu nebo bez něj. Vždy však bez stresu.

Telefonní rozhraní

Nechte ruce na volantu a Váš nabíjecí kabel doma

Bezpečně řídit auto a přitom pohodlně telefonovat? Obojí je možné, samozřejmě pokud chcete. V novém voze T-Roc Cabriolet můžete telefonovat pomocí hands free sady a přitom můžete bez použití kabelu nabíjet Váš chytrý mobilní telefon.
Vše Vám umožňuje telefonní rozhraní "Comfort":

 • hands free sada s mikrofonem ve stropě vozu
 • hlasový výstup přes vysoce kvalitní reproduktor v interiéru
 • spojení s vnější anténou vozu pomocí indukční vazby (bezdrátově)
 • přední odkládací přihrádka s USB portem a indukční nabíječkou pro chytré mobilní telefony s podporou standardu Qi

Asistenční systémy a bezpečnost

Park Assist

Bezchybné zaparkování

Nový T-Roc Cabriolet s volitelným parkovacím asistentem "Park Assist" Vám nejen řekne, zda je parkovací místo dostatečně velké, ale také do něj zaparkuje. Vy ovládáte pouze pedály plynu, spojky a brzdy. Vy ovládáte pouze pedály plynu, spojky a brzdy. O vše ostatní se postará parkovací asistent.

 • ultrazvukové senzory skenují vhodná parkovací místa (až do maximální rychlosti jízdy 40 km/h)
 • podélná parkovací místa musí být dlouhá minimálně délka vozu plus 80 cm na manévrování
 • proces parkování lze kdykoli přerušit

Front Assist a ACC

Příliš hustý provoz, žádný stres

Volitelný adaptivní tempomat ACC Vám pomáhá udržovat Vámi přednastavenou maximální rychlost, stejně jako vzdálenost od vozidla jedoucího před Vámi. V dopravní zácpě pak Váš T-Roc Cabriolet automaticky zpomaluje a následně opětovně zrychluje (v případě, že je vybaven automatickou dvouspojkovou převodovkou DSG).

Sériový asistent nouzového brzdění "Front Assist" s rozpoznáváním chodců varuje před kritickými situacemi způsobenými chodci nebo jinými vozidly a v případě nouze automaticky začne vozidlo brzdit.

Lane Assist

Váš nový T-Roc Cabriolet spolehlivě zůstává v jízdním pruhu

Při monotónních jízdách mohou nastat kritické situace, při kterých zasáhne asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu "Lane Assist". Ten od rychlosti 60 km/h rozpozná, zda vozidlo neúmyslně opouští vyznačený pruh a prostřednictvím protipohybu řízení vrátí pozornost řidiče k řízení.

Asistent pro jízdu v koloně

Dopravní zácpa? Čas pro relaxaci

Volitelný asistent pro jízdu v koloně umožňuje s využitím adaptivního tempomatu ACC a asistenta pro udržování vozu v jízdním pruhu automatické udržování vzdálenosti od vpředu jedoucího vozu a udržování vozu v jízdním pruhu v dopravní zácpě. Frustrace se tak mění na relaxaci.

Emergency Assist

Reaguje, když nereagujete

Volitelný systém "Emergency Assist" zasáhne v případě, že neregistruje žádnou aktivitu řidiče. Systém se nejdříve snaží přimět řidiče k reakci. Jestliže řidič na varování nereaguje, systém kontrolovaným způsobem vozidlo zastaví. Může tak v rámci možností daných systémem zabránit nehodě.

 • Systém "Emergency Assist" získal ocenění "Deutschland - Land der Ideen" (Německo - země nápadů) a ocenění "German Mobility Award 2017" od Spolkového ministerstva dopravy a digitální infrastruktury.

"Blind Spot" Senzor

Váš T-Roc Cabriolet: volitelně se systémem "Blind Spot" Senzor

Volitelný systém "Blind Spot" senzor Vás prostřednictvím LED signalizace v příslušném vnějším zpětném zrcátku varuje před vozidly, která se nacházejí v tzv. "mrtvém úhlu". Pokud v době, kdy je signalizace aktivní, zapnete směrovku a chystáte se změnit jízdní pruh, začne LED symbol nápadně blikat, a to již od rychlosti 15 km/h. Systém se dodává společně s asistentem pro "vyparkování", který při couvání z řady stojících vozidel identifikuje automobily, jež se nebezpečně blíží ze strany a varuje před nimi řidiče. Pokud řidič na varování nereaguje, může systém prostřednictvím zabrzdění vozidla zabránit potenciální kolizi.

Systém sledování únavy řidiče

Aby Vás nepřemohla únava

Když se u Vás při jízdě začne projevovat únava, nemusíte si toho sami všimnout. Vaše chování při řízení se však změní - a to je přesně to, co rozpozná systém sledování únavy. Zazní varovný tón a na multifunkčním displeji se rozsvítí varovné hlášení, které Vám navrhuje přestávku na odpočinek.

Technologie

Progresivní řízení

A teď musíte točit

Progresivní řízení (výbava na přání, sériová výbava pro linii R-Line), zvyšuje díky přímější odezvě jízdní dynamiku Vašeho nového vozu T-Roc Cabriolet. Pro Vás to znamená vysokou úroveň kontroly a komfortu a větší radost z jízdy při jízdě v serpentinách.

Sportovní podvozek

Tak blízko k povrchu silnice jste ještě nikdy nebyli

O pár milimetrů méně. Pro zlepšení ovladatelnosti i radost z jízdy na netušené úrovni není v novém voze T-Roc Cabriolet nic víc potřeba. Důvodem je kromě snížené karoserie také tuhé naladění pružin, tlumičů a stabilizátorů jeho sportovního podvozku (sériová výbava pro linii R-Line). Výsledkem je zcela bezprostřední zážitek z jízdy.

Výkon

Šetřete na spotřebě, ne na radosti z jízdy

Radost z jízdy nebo hospodárnost? V novém voze T-Roc Cabriolet můžete mít obojí. Naše silné benzinové motory TSI vyvíjejí maximální krouticí moment již při nízkých otáčkách. Volitelná dvouspojková převodovka DSG pak spojuje komfort automatické převodovky s efektivitou převodovky manuální. Pro Vás to znamená sportovní řazení bez nutnosti ovládat pedál spojky a sundávání nohy z pedálu plynu. Nebo stručněji: Dvojnásobnou radost z jízdy zejména při jízdě v serpentinách.

Volba jízdního profilu

T-Roc Cabriolet se přizpůsobí Vašemu jízdnímu stylu

Jestliže kladete velký důraz na sportovní charakter, je pro Vás T-Roc Cabriolet tou pravou volbou. Jak sportovní přitom chcete být, se můžete rozhodnout před každou jízdou - díky volbě jízdního profilu. Přizpůsobit chování vozu Vašim potřebám lze snadno prostřednictvím dotykové obrazovky infotainment systému.

 • ECO: Pro hospodárnou jízdu
 • NORMAL: pro normální cestovní komfort
 • SPORT: pro sportovní jízdní výkony
 • INDIVIDUAL: pro individuální nastavení
 • COMFORT: pro mimořádně komfortní jízdu

Objednejte si testovací jízdu modelu T-Roc

Vyplněním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Povinná položka

VW T-Roc Cabriolet- Stránky Wikipedia

Někteří nesprávně říkají: wv T- Roc, wolkswagen T- Roc, wolksvagen T- Roc