Hyundai Electrified
Hyundai Electrified

Hyundai otevřel centrum e-mobility Hyundai Electrified

  • Centrum e-mobility je určeno výhradně pro čistě elektrické či nízkoemisní modely Hyundai, jeho cílem je vzdělávání v oblasti elektromobility a představení vize budoucnosti pohledem jihokorejské automobilky
  • Součástí centra e-mobility je ultra rychlá nabíječka Siemens Sicharge D s výkonem 300 kW
  • Showroom i nabíječka využívají výhradně energii z obnovitelných zdrojů
  • Během slavnostního otevření 11. dubna Hyundai předvedl robotického psa Spot od Boston Dynamics a plně elektrický sportovní prototyp RM20e

České zastoupení jihokorejské automobilky Hyundai v pondělí 11. dubna slavnostně otevřelo centrum e-mobility Hyundai Electrified. Jde o jeden z vůbec prvních evropských showroomů značky, určených pouze pro čistě elektrické a nízkoemisní modely a řešení pro mobilitu budoucnosti.

Showroom je tak určen nejen pro fanoušky značky, ale také pro zákazníky, které zajímají témata ekologické mobility a budoucích technologií.

„Jsme pyšní na to, že jsme mohli zbrusu nové Centrum e-mobility Hyundai Electrified otevřít a nabídnout veřejnosti místo, kde se mohou o udržitelné mobilitě budoucnosti dozvědět vše, co je zajímá,“ uvedl generální ředitel Hyundai Motor Czech Martin Saitz.

Centrum e-mobility Hyundai Electrified bylo slavnostně otevřeno v pondělí 11. dubna, kdy se návštěvníci mohli poprvé zrekonstruovanými prostory projít a prozkoumat všechna lákadla nového showroomu, jako robotického psa od společnosti Boston Dynamics, z 80 % vlastněné Hyundai Motor Group, prototyp čistě elektrického okruhového speciálu Hyundai RM20e o výkonu 810 koní. Při přípravě konceptu nového centra e-mobility Hyundai Electrified s českým zastoupením značky Hyundai spolupracovala i sesterská společnost CRADLE Berlin, zaměřená na vyhledávání inovací a start-upů, a výsledkem je nasazení technologie tzv. smíšené reality.

Showroom je osazen sadou interaktivních obrazovek, které návštěvníky provedou světem Hyundai a vysvětlí klíčové oblasti elektromobility, jako jsou možnosti dobíjení doma i na cestách, varianty elektrifikovaných pohonů, konektivita a další. Součástí showroomu je také ultrarychlá nabíječka Siemens Sicharge D o výkonu 300 kW, která je – stejně jako celé centrum e-mobility - poháněna výhradně elektřinou z obnovitelných zdrojů. Celý prostor vkusně doplňuje i živá stěna vytvořená ve spolupráci s Botanickou zahradou hl. m. Prahy, jejíž je značka Hyundai generálním partnerem.

Každý návštěvník centra e-mobility Hyundai Electrified, jimž je k dispozici vyškolený personál, navíc může během své návštěvy do detailu prozkoumat vystavené čistě elektrické a elektrifikované modely značky, ať už vlajkovou loď Hyundai IONIQ 5, nebo v České republice vyráběné modely Hyundai KONA ELECTRIC, Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid a další. Každý z nich si lze v centru e-mobility také vyzkoušet přímo na silnici v rámci testovací jízdy, a to včetně vodíkem poháněného SUV Hyundai Nexo.

„Trvale udržitelná mobilita budoucnosti je globální vizí značky Hyundai, naše centrum e-mobility Hyundai Electrified je ztělesněním této snahy. Rádi zde přivítáme každého hosta, kterého zajímá elektromobilita nebo kterýkoliv z našich modelů,“ uvedl prezident Hyundai Motor Czech Sunyong Hwang.

Centrum e-mobility Hyundai Electrified v ulici Siemensova v pražských Stodůlkách je veřejnosti volně přístupné od 19. dubna v otevírací době v pracovních dnech od 8 do 18 hodin.

hyundai electrifield centrum e mobility 02 hyundai electrifield centrum e mobility 03

hyundai electrifield centrum e mobility 04 hyundai electrifield centrum e mobility 05