1 099 990 Kč
 • Cena vozu od:1 099 990 Kč
 • Výkon: 125 - 225 kW
 • Spotřeba: 163 - 176 Wh/100km

Základní charakteristika modelu

Hyundai IONIQ 5 - Krása elektroinovace

IONIQ 5 neuvěřitelně krásný a skutečně pokročilý, definující nový pohled na elektromobily. Díky svému inovativnímu designu a chytrým technologiím byl vytvořen vůz nové úrovně - s rychlejším dobíjením a elegantnějším stylem.

Budoucnost elektromobility je tady. S atraktivním designem, jízdními vlastnostmi a 800V technologií pro ultrarychlé nabíjení nabízí tento přelomový elektrický crossover úchvatný výkon - postavený na špičkové platformě, která je technologickým milníkem v současné éře rozvoje elektromobility.

Design exteriéru

-

Osobitý. Ikonický. Čistý.

Design konceptu v sériové výrobě

Čistý design modelu IONIQ 5, který se vzdává zbytečné složitosti a místo toho oslavuje tvarově čisté linie a minimalistické plochy, představuje ve světě elektromobilů osvěžující tah. Jedinečná kapota ve tvaru lastury se klene přes celou šířku vozu, čímž minimalizuje spáry mezi panely karosérie a přispívá k čistému vzhledu v duchu moderních technologií. Precizně tvarované plochy propůjčují tomuto elektromobilu elegantní hranaté, téměř geometrické vzezření. Designéři společnosti Hyundai navíc integrovali do přídě a zádě nejmodernější světlomety s parametrickými pixely.

Devět barev karoserie včetně pěti nových, přírodou inspirovaných odstínů nabízených exkluzivně pro IONIQ 5. Mezi ně patří dva na přání dodávané laky s matnou povrchovou úpravou: Gravity Gold a Shooting-Star Gray. K dispozici jsou také metalické laky Digital Teal-Green, Mystic Olive-Green, Lucid Blue, Galactic Gray a Cyber Gray, paletu laků pak doplňuje odstín Atlas White.

-

LED světlomety

Z noci den v 256 pixelech

Vidět a být viděn – osobité LED světlomety s 256 krychlovými pixely představují korunovační klenoty ikonického výrazu přídě. LED osvětlení se chlubí jedinečnými parametrickými pixely – unikátními designovými prvky připomínajícími drahokamy, které budou charakteristickým rysem exteriéru všech budoucích modelů IONIQ.

Odvážná a brilantní záď

Novátorský design LED osvětlení se projevuje také na zádi, a to v podobě jedinečných parametrických pixelů, které jsou výrazným prvkem unikátního světelného podpisu obdélníkových svítilen modelu IONIQ 5.

-

Exkluzivní 20'' kola z lehké slitiny

Designový motiv IONIQ 5 odrážejí aerodynamicky optimalizovaná kola s elektrizujícím nábojem

Aerodynamicky optimalizovaná kola dále rozvíjí téma designu a vyzařují exkluzivní elektrizující styl v souladu s elegantním profilem vozu.

Kola s optimalizovanou aerodynamikou jsou rovněž připomínkou designového motivu „parametrických pixelů“ a jsou nabízena v mimořádně velkém rozměru s průměrem ráfku až 20 palců. Tato kola završují dokonalé proporce modelu IONIQ 5, optimalizované pro platformu E-GMP společnosti Hyundai.

-

Solární střecha

Ekologická střecha se solárními panely zvyšuje efektivnost provozu

Průhledná střecha modelu IONIQ 5 vnáší do interiéru atmosféru ještě větší otevřenosti a spojení s vnějším prostředím. Strop modelu IONIQ 5 totiž tvoří jeden velký skleněný panel bez jakýchkoli nosných prvků.

Inovativní solární střecha sbírá energii a přenáší ji do vysokonapěťového trakčního akumulátoru, čímž zvyšuje dojezd vozu. Střecha se solárními panely dokáže zabránit vybití akumulátoru a prodloužit dojezd.

Design interiéru

-

Interiér

Prostorný, pro udržitelný život

Uvnitř kabiny IONIQ 5 se stírají hranice mezi životním prostorem a prostorem pro mobilitu. Naše nová podvozková platforma E-GMP nám umožnila přetvořit interiér do podoby nevídaného zážitku z usednutí na palubu vozidla. K mimořádnému zážitku přispívají rozměrnější ploché části podlahy, v širokém rozsahu nastavitelná přední sedadla, která lze zcela sklopit, a také flexibilní posuvná středová konzola.

Průhledná střecha modelu IONIQ 5 vnáší do interiéru atmosféru ještě větší otevřenosti a spojení s vnějším prostředím. Strop modelu IONIQ 5 totiž tvoří jeden velký skleněný panel bez jakýchkoli nosných prvků.

-

Relaxační sedadla

Sklopení předních sedadel stisknutím jediného tlačítka

Užijte si špičkové pohodlí na dvou sklopných relaxačních sedadlech vpředu. Stačí stisknout jediné tlačítko a během dobíjení si můžete odpočinout téměř vleže.

Přední sedadla jsou nastavitelná v 8 směrech - a jediným kliknutím je lze sklopit, abyste si mohli zdřímnout. Když je opěradlo plně sklopené, vysune se i nožní opěra. Zadní sedadla jsou také elektricky nastavitelná.

-

Posuvná středová konzola

Pro pohodlné cestování Vás i Vašich dětí

Přizpůsobte uspořádání interiéru svým potřebám. Středovou konzolu můžete posunout dozadu k zadním sedadlům, aby ji Vaše děti mohly používat jako piknikový nebo herní stolek.

Pohyblivou středovou konzolu „Universal Island“ doplňuje jednoduchý středový panel a volič provozních režimů pohonu umístěným za volantem v pohodlném dosahu prstů řidiče. Konzola poskytuje cestujícím více variability, ale také jim umožňuje bez omezení nastupovat do interiéru a vystupovat z něj na obou stranách vozidla zaparkovaného v těsném prostoru.

-

Digitální kabina se širokoúhlou obrazovkou

Moderní technologie pro jednoduché a bezpečné ovládání

12,3'' obrazovka informačního a zábavního systému plynule navazuje na 12,3'' přístrojový panel a přispívá tak ke vzhledu v duchu moderních technologií, které se stávají standardem – v zájmu jednoduchého ovládání informačního a zábavního systému a všech jízdních a bezpečnostních funkcí.

S digitálním panelem sdružených přístrojů sousedí kovová vložka, do níž lze umístit víceúčelovou přihrádku s držákem. Informační a zábavní systém modelu IONIQ 5 poprvé používá nový designový motiv s grafickým uživatelským rozhraním Jong-e, nabízející různá nastavení prostředí v interiéru, od tlumeného přes jemné až po extravagantní.

Konektivita

-

12,25″ dotyková obrazovka

IONIQ 5 vybavený řadou intuitivních inteligentních technologií

12,25″ dotyková obrazovka infotainmentu Vám poskytuje snadný přístup ke všem funkcím konektivity a ovládání klimatizace. Všechny ovládací prvky jsou dotykové, výsledkem je čistý a moderní vzhled.

-

Aktualizace aplikace Bluelink

Služby Bluelink® Connected Car Services Vám umožní ovládat Vaše auto ze smartphonu

Vylepšená aplikace Bluelink společnosti Hyundai obsahuje nové uživatelské rozhraní s černou obrazovkou a aktualizovanými modrými ikonami, které zobrazují čas, počasí a, je-li vybráno, také mapové pokyny.

-

Služby Live Services

Bezdrátové aktualizace map a infotainmentu

Součástí navigačního systému je také bezplatné tříleté předplatné telematických služeb LIVE od společnosti Hyundai. Aktualizace map a infotainmentu budou pro IONIQ 5 v budoucnu k dispozici „bezdrátově“ - bez nutnosti návštěvy servisu či připojení k počítači.

-

Prémiový zvukový systém Bose

Optimálně vyladěný s výkonnými reproduktory

Prémiový zvukový systém BOSE poskytuje hvězdný výkon s osmi vysoce výkonnými reproduktory, optimálně vyladěnými tak, aby poskytovaly úžasný zvuk.

-

E-call

Nouzové tlačítko pro případ nouze

Pokud dojde k nehodě automaticky zavolá tísňovou linku a aktivují se airbagy. Potřebujete-li pomoc kdykoli, 365 dní v roce, stiskněte tlačítko SOS pro nouzovou pomoc.

Komfort

-

Klimatizace

Automatická dvouzónová klimatizace

Jak Vám to vyhovuje. Řidič i spolujezdec mohou individuálně nastavit preferované teploty. Stačí zvolit požadovanou teplotu a systém se postará o zbytek.

Zadní výdechy klimatizace

Během cesty Vaši spolucestující na zadních sedadlech ocení přítomnost svých vlastních zadních výdechů klimatizace.

-

Chytré elektrické dveře zavazadlového prostoru

Inteligentní pomocník když máte plné ruce

Chytré elektrické dveře zavazadlového prostoru se automaticky otevírají, když je po dobu 3 sekund zjištěna blízkost inteligentního klíče - což je obzvláště praktické, když máte po nákupech obě ruce plné.

-

Zavazadlový prostor

Středně velké CUV s prostorností velkého osobního vozu

IONIQ 5 nabízí vzadu zavazadlový prostor o objemu 531 litrů, který se kompletním sklopením druhé řady sedadel zvětší až na téměř 1 600 litrů. IONIQ 5 však nabízí ještě větší variabilitu. Druhou řadu sedadel, sklopnou v poměru 6:4, lze posunout dopředu až o 135 mm.

Z místa, kde by se normálně nacházel spalovací motor, vzniko místo navíc pro Vaše věci. Druhý kufr - vpředu - poskytuje až 57 litrů dalšího nákladového objemu.

-

Prostornost

Více prostoru pro cestující

Platforma E-GMP umožňuje vytvářet inovativní interiéry navržené exkluzivně pro elektromobily, které zákazníkům poskytnou nový zážitek z elektromobility. Prostor zabírající systém dobíjení střídavým proudem byl přesunut z vnitřku vozu do prostoru navíc získaného výměnou motoru za elektromotor - což ponechává i více prostoru pro cestující vpředu.

Více místa pro nohy

Nízko umístěný akumulátor a rovná podlaha, vzniklá odstraněním středového tunelu – to vše znamená mnohem více prostoru pro nohy cestujících.

Variabilní uspořádání sedadel

Rovná podlaha taktéž umožňuje uspořádaní zadních i předních sedadel pro pohodlnou přestávku na cestách či cokoliv dalšího - navíc poskytující inovativní elektrifikované zážitky.

Výbavové stupně

-
Hyundai IONIQ 5

Hyundai IONIQ 5

 • Cena od: 1 099 990 Kč
 • 19" kola z lehké slitiny
 • LED hlavní světlomety a zadní kombinované svítilny
 • Asistenční systémy Smart Sense: LFA, FCA, HDA, BCA, RCCW, RSA, SCC
 • Vyhřívání předních sedadel a volantu
 • Automatická klimatizace
 • Zadní parkovací senzory a parkovací kamera
 • Přístrojový panel Supervision se 12,25"
 • Integrovaná navigace s 12,3" dotykovým displejem
 • 10,5kW třífázová palubní nabíječka
 • Zásuvka pro ultrarychlé dobíjení trakčního akumulátoru
 • Stálý redukční převod, změna jízdního režimu "Shift by Wire"
 • 19" kola z lehké slitiny, pneumatiky 235/55 R19
 • Sada na opravu pneumatik
 • Nárazníky a kliky dveří v barvě vozu, tónovaná skla
 • Čelní sklo s protihlukovou folií
 • LED hlavní světlomety s automatickým přepínáním dálkových světel (HBA), LED denní svícení
 • Zadní kombinované LED svítilny
 • Airbag řidiče a spolujezdce (vypínatelný), středový airbag pro přední sedadla, boční airbagy před. sedadel, okenní airbagy
 • Antiblokovací systém ABS + EBD + brzdový asistent BAS, multikolizní brzda
 • Stabilizační systém VSM vč. protiprokluzového systému TCS
 • Asistent pro vedení vozu v jízdních pruzích - LKA, sledování únavy řidiče DAW
 • Aktivní asistent pro vedení vozu v jízdních pruzích - LFA
 • Asistent pro rozjíždění do kopce HAC
 • Autonomní nouzové brzdění FCA s detekcí chodců, cyklistů a varování před čelní srážkou při odbočování vlevo
 • Asistent jízdy po dálnici HDA (HDA II pro Style Premium)
 • Aktivní asistent pro odvrácení kolize s vozidly ve slepém úhlu BCA a upozornění na projíždějící vozidla při couvání RCCW
 • Upozornění na cestující vzadu RSA
 • Automatické tísňové volání e-Call
 • Imobilizér, funkce varovných světel při nouzovém brzdění
 • Úchyty pro dětskou sedačku (Isofix)
 • Anatomicky tvarovaná sedadla s látkovým čalouněním
 • Výškově nastavitelné sedadlo řidiče a elektrická bederní opěrka
 • Vyhřívání předních sedadel a volantu
 • Výškově a podélně nastavitelný volant, elektrický posilovač řízení s proměnným účinkem
 • Kůží potažený volant
 • Elektrická parkovací brzda s funkcí Auto Hold
 • Přístrojový panel Supervision se 12,25" barevným TFT displejem, regulace osvětlení palubních přístrojů
 • Elektricky ovládaná přední a zadní okna
 • Elektricky sklopná, ovládaná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka
 • Inteligentní klíč a startování tlačítkem, alarm, 2 klíče, automatické uzamčení vozu při rozjezdu
 • Skryté vnější kliky dveří
 • Automatická klimatizace s funkcí auto. odmlžování a výdechy pro zadní řadu sedadel
 • Monitorování tlaku v pneumatikách, funkce komfortního blikání - trojblik, digitální hodiny
 • Nastavení intenzity rekuperace elektrické energie pádly pod volantem
 • Systém nastavitelných jízdních režimů Drive Mode Select vč. režimu Sport
 • Inteligentní adaptivní tempomat s funkcí opětovného rozjezdu ze stojící kolony a omezovačem rychlosti SCC
 • Rozpoznávání dopravních značek omezujících rychlost s inteligentním tempomatem - ISLA
 • Zadní parkovací senzory a parkovací kamera s obrazem na displeji navigace
 • Samostmívací vnitřní zrcátko
 • Automatické stěrače a světlomety (dešťový a světelný senzor)
 • Čtecí lampičky pro přední sedadla a schránka na brýle, krytá kosmetická zrcátka ve slunečních clonách
 • Asymetricky dělená, sklopná zadní sedadla 60:40, kapsy na opěradlech předních sedadel
 • Osvětlení kosmetických zrcátek
 • Osvětlení zavazadlového prostoru a schránky před spolujezdcem
 • Kryt zavazadlového prostoru, fixační síť zavazadlového prostoru
 • Integrovaná navigace s 12,3" dotykovým displejem, USB, AUX, DAB, vzdálená správa vozu Bluelink po dobu tří let zdarma, funkce Android Auto a Apple CarPlay, Live Services
 • Ovládání audiosystému na volantu, Bluetooth handsfree
 • 10,5kW třífázová palubní nabíječka
 • Dobíjení akumulátorů střídavým proudem (AC) z běžné elektrické zásuvky, dobíjecí kabel
 • Zásuvka pro ultrarychlé dobíjení akumulátorů stejnosměrným proudem (DC)
 • 5 let záruka bez omezení ujetých km
 • 8 let asistenční služby s celoevropskou platností
 • Záruka 8 let/160 000 km na akumulátory
 • Tříleté předplatné aktualizací mapových podkladů vzduchem (OTA), systému vzdálené správy vozu Bluelink a služeb Live Services
 • Přihlášení vozidla do evidence motorových vozidel
 • Sada zimních pneumatik - 4 zimní pneumatiky 235/55 R19 nebo 255/45 R20 - v hodnotě až 43 000 Kč vč. DPH
 • Bezpečnostní sada (výstražný trojúhelník, sada žárovek, vlečné autolano, lékárnička, 2× výstražná vesta, pracovní rukavice) – v hodnotě 1 199 Kč vč. DPH
 • Dobíjecí kabel na střídavý proud (AC) s koncovkami Type 2 v hodnotě až 11 990 Kč
-
Hyundai IONIQ 5

Hyundai IONIQ 5

 • Cena od: 1 269 990 Kč
 • navíc oproti SMART:
 • Bi-LED hlavní světlomety
 • Elektrické sedadlo řidiče a spolujezdce
 • Vyhřívání zadních sedadel
 • Přední parkovací senzory
 • Posuvná středová konzola s úložným prostorem
 • Elektricky ovládané 5. dveře s bezdotykovým otvíráním
 • Možnost nabíjení externích zařízení z trakčního akumulátoru V2L
 • Tepelné čerpadlo pro efektivní vytápění a ochlazování interiéru bez snížení dojezdu
 • Systém předehřevu akumulátorů
 • Stálý redukční převod, změna jízdního režimu "Shift by Wire"
 • 19" kola z lehké slitiny, pneumatiky 235/55 R19
 • Sada na opravu pneumatik
 • Nárazníky a kliky dveří v barvě vozu, tónovaná skla
 • Zrcátka v barvě vozu
 • Čelní sklo s protihlukovou folií
 • Solární přední skla, zadní tmavá skla
 • Bi-LED hlavní světlomety s automatickým přepínáním dálkových světel (HBA), LED denní svícení
 • Zadní kombinované LED svítilny
 • Airbag řidiče a spolujezdce (vypínatelný), středový airbag pro přední sedadla, boční airbagy před. sedadel, okenní airbagy
 • Antiblokovací systém ABS + EBD + brzdový asistent BAS, multikolizní brzda
 • Stabilizační systém VSM vč. protiprokluzového systému TCS
 • Asistent pro vedení vozu v jízdních pruzích - LKA, sledování únavy řidiče DAW
 • Aktivní asistent pro vedení vozu v jízdních pruzích - LFA
 • Asistent pro rozjíždění do kopce HAC
 • Autonomní nouzové brzdění FCA s detekcí chodců, cyklistů a varování před čelní srážkou při odbočování vlevo a změně jízdního pruhu
 • Asistent jízdy po dálnici HDA (HDA II pro Style Premium)
 • Aktivní asistent pro odvrácení kolize s vozidly ve slepém úhlu BCA a upozornění na projíždějící vozidla při couvání RCCW
 • Upozornění na cestující vzadu RSA
 • Automatické tísňové volání e-Call
 • Imobilizér, funkce varovných světel při nouzovém brzdění
 • Dětská pojiska dveří elektrická
 • Úchyty pro dětskou sedačku (Isofix)
 • Anatomicky tvarovaná sedadla s látkovým čalouněním z příze z rostlinných materiálů (bio PET)
 • Výškově nastavitelné sedadlo řidiče a elektrická bederní opěrka
 • Elektrické sedadlo řidiče a spolujezdce
 • Vyhřívání předních sedadel a volantu
 • Vyhřívání zadních sedadel
 • Výškově a podélně nastavitelný volant, elektrický posilovač řízení s proměnným účinkem
 • Kůží potažený volant
 • Elektrická parkovací brzda s funkcí Auto Hold
 • Hliníkové pedály
 • Přístrojový panel Supervision se 12,25" barevným TFT displejem, regulace osvětlení palubních přístrojů
 • Elektricky ovládaná přední a zadní okna
 • Elektricky sklopná, ovládaná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka
 • Inteligentní klíč a startování tlačítkem, alarm, 2 klíče, automatické uzamčení vozu při rozjezdu
 • Skryté vnější kliky dveří
 • Automatická klimatizace s funkcí auto. odmlžování a výdechy pro zadní řadu sedadel
 • Monitorování tlaku v pneumatikách, funkce komfortního blikání - trojblik, digitální hodiny
 • Nastavení intenzity rekuperace elektrické energie pádly pod volantem
 • Systém nastavitelných jízdních režimů Drive Mode Select vč. režimu Sport
 • Inteligentní adaptivní tempomat s funkcí opětovného rozjezdu ze stojící kolony a omezovačem rychlosti SCC
 • Rozpoznávání dopravních značek omezujících rychlost s inteligentním tempomatem - ISLA
 • Zadní parkovací senzory a parkovací kamera s obrazem na displeji navigace
 • Přední parkovací senzory
 • Samostmívací vnitřní zrcátko
 • Automatické stěrače a světlomety (dešťový a světelný senzor)
 • Čtecí lampičky pro přední sedadla a schránka na brýle, krytá kosmetická zrcátka ve slunečních clonách
 • Asymetricky dělená, sklopná zadní sedadla 60:40, kapsy na opěradlech předních sedadel
 • Osvětlení kosmetických zrcátek
 • Posuvná středová konzola s úložným prostorem
 • Osvětlení zavazadlového prostoru a schránky před spolujezdcem
 • Elektricky ovládané 5. dveře s bezdotykovým otvíráním
 • Kryt zavazadlového prostoru, fixační síť zavazadlového prostoru
 • Integrovaná navigace s 12,3" dotykovým displejem, USB, AUX, DAB, vzdálená správa vozu Bluelink po dobu tří let zdarma, funkce Android Auto a Apple CarPlay, Live Services
 • Ovládání audiosystému na volantu, Bluetooth handsfree
 • Bezdrátové nabíjení mobilních telefonů (pouze pro kompatibilní přístroje podporující standard Qi)
 • Možnost nabíjení externích zařízení z trakčního akumulátoru V2L, vnitřní a vnější zásuvka
 • 10,5kW třífázová palubní nabíječka
 • Dobíjení akumulátorů střídavým proudem (AC) z běžné elektrické zásuvky, dobíjecí kabel
 • Zásuvka pro ultrarychlé dobíjení akumulátorů stejnosměrným proudem (DC)
 • Tepelné čerpadlo pro efektivní vytápění a ochlazování interiéru bez snížení dojezdu
 • Systém předehřevu akumulátorů
 • Range (pro verzi POWER již ve standardu)
 • - tepelné čerpadlo pro efektivní vytápění a ochlazování interiéru bez snížení dojezdu
 • - systém předehřevu akumulátorů
 • 5 let záruka bez omezení ujetých km
 • 8 let asistenční služby s celoevropskou platností
 • Záruka 8 let/160 000 km na akumulátory
 • Tříleté předplatné aktualizací mapových podkladů vzduchem (OTA), systému vzdálené správy vozu Bluelink a služeb Live Services
 • Přihlášení vozidla do evidence motorových vozidel
 • Sada zimních pneumatik - 4 zimní pneumatiky 235/55 R19 nebo 255/45 R20 - v hodnotě až 43 000 Kč vč. DPH
 • Bezpečnostní sada (výstražný trojúhelník, sada žárovek, vlečné autolano, lékárnička, 2× výstražná vesta, pracovní rukavice) – v hodnotě 1 199 Kč vč. DPH
 • Dobíjecí kabel na střídavý proud (AC) s koncovkami Type 2 v hodnotě až 11 990 Kč

Bezpečnost

-

Bezpečnost

Špičková bezpečnost a asistenční systémy

Dopřejte si maximální bezpečnost a pohodlí s nejvyšší úrovní bezpečnostních a asistenčních funkcí řidiče v řadě modelů Hyundai. Díky Hyundai SmartSense, našim nejmodernějším pokročilým asistenčním systémům řidiče, byl IONIQ 5 vybaven nejnovějšími bezpečnostními funkcemi a asistenčními systémy pro větší klid během jízdy. Je to také první Hyundai s technologií autonomního řízení 2. úrovně.

-

Pokročilý head-up displej

Virtuální informace pro Vaši bezpečnou cestu

Se svým pokročilým 44″ head-up displejem Vás Vaše čelní sklo bezpečně provede celým světem. Promítá virtuální informace, jako jsou navigační pokyny nebo upozornění na vybočení z jízdního pruhu, přímo do Vašeho pohledu na jízdní pruh před Vámi.

-

Autonomního řízení 2. úrovně

Asistent pro jízdu po dálnici

S asistentem pro jízdu po dálnici II (Highway Driving Assist II) je IONIQ 5 prvním modelem Hyundai s autonomním řízením 2. úrovně, které řídí rychlost a vzdálenost a pomáhá řidiči při změně jízdního pruhu.

-

Vyšší bezpečnost se 7 airbagy

Ochrana pro řidiče i spolucestující

IONIQ 5 je navržen tak, aby chránil Vás a Vaše spolucestující, má zvýšenou bezpečnost se 7 airbagy, včetně středového postranního airbagu sedadla řidiče, který snižuje možnost zranění hlavy, způsobené kolizí cestujících.

-

Asistent bezpečného opuštění vozu s dětskou pojistkou

Funkce, díky které můžete předcházet nehodám

Tato chytrá funkce předchází nehodám detekcí vozidel přibližujících se zezadu s dočasným uzamčením zadních, takže cestující mohou opustit vůz, pouze pokud je to bezpečné.

Technologie

-

EV platforma

V čele dobývání éry elektromobility s platformou E-GMP

IONIQ 5 je první vozidlo, postavené na nové elektrické globální modulární platformě (E-GMP) společnosti Hyundai. Tato platforma vyhrazená elektromobilům umožňuje rychlejší nabíjení, větší dojezd, větší vnitřní prostor a lepší ovladatelnost. Umístění akumulátoru mezi nápravami zajišťuje ideální rozložení hmotnosti mezi nimi a nízko umístěné těžiště pro lepší ovládání a stabilitu.

Plaforma E-GMP je určena pro širokou škálu typů vozidel, dojezdu i životních stylů uživatelů – to vše díky prostřednictvím standardizovaného akumulátorovému systému s technologií optimalizovanou pro elektromobily.

E-GMP zahrnuje jedinečné konstrukční prvky elektromobilu, jako jsou krátké převisy a dlouhý rozvor kol s antikolizní bezpečností, maximálním prostorem pro cestující a ochranou akumulátoru.

-

Elektrický pohon

Dva silné elektromotory

Ve verzi s pohonem všech kol je IONIQ 5 poháněn dvěma elektromotory, integrovanými do přední a zadní nápravy. Varianta s pohonem všech čtyř kol (HTRAC) s baterií o kapacitě 72,6 kWh, poskytující výkon 305 koní (225 kW) a točivý moment 605 Nm. Taková verze se pyšní zrychlením z 0 na 100 km/h za 5,2 sekundy. V případě, že je pohon všech čtyř kol kombinován s verzí o nižší kapacitě baterie, činí hodnota zrychlení z 0 na 100 km/h 6,1 sekundy.

IONIQ 5 s jedním elektromotorem vzadu disponuje nejvyšším výkonem 160 kW (125 kW v kombinaci s baterií o kapacitě 58 kWh), maximálním točivým momentem 350 Nm a pohonem zadních kol. Tato varianta ve spojení se sadou akumulátorů o kapacitě 72,6 kWh nabízí zrychlení z 0 na 100 km/h za 7,4 sekundy. V kombinaci s 58 kWh sadou akumulátorů je zrychlení z 0 na 100 km/h otázkou 8,5 sekundy.

-

Elektrický výkon

Vysoce výkonná 800V technologie

IONIQ 5 je jedním z prvních sériových vozidel, vybavených 800V akumulátorovým systémem. Ten se velmi rychle nabíjí, má trvale vysokou výkonnost a je optimalizován z hlediska hmotnosti a prostoru. V prostoru uvolněném odstraněním spalovacího motoru se nachází hnací motor – nízko a dole. Akumulátor je taktéž umístěn nízko v prostoru podvozku, což umožňuje ideální rozložení hmotnosti mezi přední a zadní nápravu a nízké těžiště pro lepší výkon a stabilitu při vysoké rychlosti.

-

Nastavitelné rekuperační brzdění

Ovládání intenzity rekuperace pádly pod volantem

Maximalizujte dojezd během jízdy. Pádla pod volantem Vám umožní nastavit úroveň rekuperačního brzdění - pomocí elektromotoru brzdíte auto a nabijete akumulátor.

Nabíjení

-

Dobíjení

Využijte širokou škálu možností dobíjení

Dobijte doma - přes noc - nebo na rychlodobíjecí stanici po cestě - během několika minut. V závislosti na Vašem domácím připojení k síti nebo typu dobíjecí stanice, ke které máte přístup, Vám IONIQ 5 nabízí řadu flexibilních možností dobíjení. Je vybaven inovativní 800V akumulátorovou technologií, určenou pro jedny z nejrychlejších způsobů dobíjení, ale je také kompatibilní s běžným 400V střídavým dobíjením.

Domácí wall-box nebo veřejná stanice pro dobíjení střídavým proudem

Dobíjejte doma přes noc nebo v obchodě během nákupu - výkonná palubní dobíječka s výkonem 11 kW Vám nabízí řadu flexibilních možností dobíjení střídavým proudem.

-

Doba nabíjení

Bleskové dobití - rychlost ultrarychlého nabíjení

Systém 800V akumulátoru elektromobilu IONIQ 5 dokáže zvýšit dojezd o 100 km za 5 minut! Podporuje nabíjení až 220 kW na ultra rychlé stejnosměrné dobíjecí stanici - z 10 na 80% kapacity akumulátoru za 18 minut.

Nastavte si dobu dobíjení podle svých potřeb

Pokročilé řízení dobíjení Vám poskytuje úplnou kontrolu nad tím, kdy a jak chcete dobíjet - například přes noc, abyste využili výhodnou ceny elektřiny mimo špičku.

-

Charge myHyundai

Dobíjení nebylo nikdy snazší a dostupnější

Nikdy nebylo jednodušší dobíjet Váš elektromobil. Vítejte v Charge myHyundai: komplexní, jednoduše použitelné službě veřejného dobíjení, s více než 175 000 dobíjecími místy v 29 evropských zemích. 1 aplikace, 1 karta, 1 faktura. A více než 175 000 dobíjecích míst.

 • Více než 175 000 veřejných dobíjecích míst v 29 evropských zemích
 • Dobíjení v zahraničí prostřednictví jediné smlouvy, využívající e-roaming
 • Přehled všech realizovaných dobíjení a příslušných faktur v portálu a v aplikaci Charge myHyundai
 • K dispozici jsou dva atraktivní tarify, vyhovující Vašim potřebám
 • Není třeba si dělat starosti s dojezdem

Objednejte si testovací jízdu modelu Hyundai IONIQ 5

Vyplněním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Povinná položka

Někteří nesprávně říkají: huyndai, hjundai, hjundaj