Hyundai KONA Electric

TENTO MODEL JIŽ NENÍ V NABÍDCE, PODÍVEJTE SE NA AKTUÁLNÍ MODELY HYUNDAI KONA.

Hyundai KONA Elektric
Hyundai KONA Elektric
Hyundai KONA Elektric
Hyundai KONA Elektric
Hyundai KONA Elektric
Hyundai KONA Elektric
Hyundai KONA Elektric
Hyundai KONA Elektric
Hyundai KONA Elektric
Hyundai KONA Elektric
previous arrow
next arrow
Slider

 • Cena vozu od:
 • Výkon: 100 - 150 kW
 • Spotřeba: 147 - 150 Wh/100km

Základní charakteristika modelu

Hyundai KONA Electric - Prostornost a variabilita SUV

Výkon. Styl. Efektivita.

Všestranná a zábavná. Dobíjecí plně elektrický automobil Hyundai KONA Electric je prvním elektrickým kompaktním SUV v Evropě! Tento průkopník na poli stylové elektromobility kombinuje impozantní dojezd na jedno nabití s výraznou a prostornou karoserií typu SUV.

Design karosérie

Sofistikovaný design

Svérázná a jedinečná

Z odvážného exteriéru zvýrazněného svalnatými tvary, elegantními Bi-LED světlomety a působivými detaily nebudete chtít spustit oči. DNA vozu jej pak jednoznačně řadí do segmentu SUV. Elegantní uzavřená přední mřížka hrdě dává najevo jedinečnost pohonné jednotky zcela nového Hyundai KONA Electric. Osobitý přední nárazník a charakteristické Bi-LED světlomety dodávají KONĚ skutečně skvělý vzhled. Díky výrazným liniím a stylovým hranám vypadá KONA Electric mimořádně z každého úhlu.

Aerodynamický design

Mimořádná z každého úhlu

Hyundai KONA Electric je navržen tak, aby vypadal dobře a jezdil úsporně. Aerodynamické prvky, jako je uzavřená přední maska, aerodynamicky optimalizovaná kola z lehké slitiny či vzduchové kanály v předním nárazníku, zajišťují co nejlepší obtékání vzduchu. Výsledkem je snížení celkového aerodynamického odporu a zvýšení efektivity provozu.

Zavazadlový prostor

Prostor bez kompromisů

KONA Electric je první dobíjecí plně elektrické kompaktní SUV, které nabízí zavazadlový prostot bez kompromisů s velkorysým základním objemem 322 litrů. Široký vstup a nízká nakládací hrana umožňují rychlou a bezproblémovou manipulaci s nákladem. Jednoduchým sklopením zadních sedadel získáte 1 114 litrů pro zavazadla s rovnou plochou, kterou oceníte (nejen) během víkendových výletů.

Kola

17“ kola z lehké slitiny

Výrazná a exkluzivní 17“ kola z lehké slitiny jsou optimalizována pro co nejlepší aerodynamiku a spojují efektivitu spolu s nadčasovým designem. Zvýrazněné lemy blatníků doplňují svalnatou karoserii a zvýrazňují sebevědomý design SUV.

Střešní lyžiny

Elegance snoubená s praktičností

Elegantní vyvážené proporce vozu jdou ruku v ruce se skvělou praktičností. KONA Electric je standardně vybavená střešními lyžinami, které umožňují zatížit střechu až 80 kg. S pomocí střešního nosiče si můžete vzít s sebou např. oblíbené sportovní vybavení.

Design interiéru

Osobitý a individuální

Výjimečná pozornost věnovaná detailům

Výjimečná pozornost věnovaná detailům odlišuje Hyundai KONA Electric od ostatních vozů. Objevte mimořádnou úroveň pohodlí spolu s vysoce kvalitními materiály. Všechny útrapy můžete hodit za hlavu, protože KONA Electric se Vám ve všem přizpůsobí. Černý interiér můžete mít v látkovém nebo celokoženém provedení. Tříbarevný černo-šedomodrý interiér je k dipsozici výhradně v celokoženém provedení.

Prostornost

Prostor bez kompromisů

Všechny útrapy můžete hodit za hlavu, protože KONA Electric se Vám ve všem přizpůsobí. Díky velkému vnitřnímu prostoru pro cestující i zavazadla s objemem 332 litrů (VDA). Jednoduchým sklopením zadních sedadel získáte objem 1 114 litrů s benefitem rovné ložné plochy.

Středová konzola

Prostornost a praktičnost

Tradiční řazení jak ho všichni známe, bylo nahrazeno moderním provedením se čtyřmi tlačítky, díky nimž je ovládání jízdního režimu ještě snazší. Toto provedení umožnilo pod středovou konzolou vytvořit další úložný prostor. Jedná se o největší změnu v interiéru KONY Electric ve srovnání s běžnou KONOU.

Volba jízdního režimu stiskem tlačítka

Vše co potřebujete na dosah ruky

Vše, co potřebujete, máte na dosah ruky – stiskem tlačítka na středové konzole volíte mezi jízdou vpřed, neutrálem, zpětným chodem a polohou pro parkování. Středová konzola s tlačítkovým ovládáním řazení je největším rozdílem oproti běžnému provedení Hyundai KONA. K dispozici je také elektrická parkovací brzda s funkcí „Auto Hold“.

Ovládání duální klimatizace

Tak jak to máte rádi. Stačí nastavit požadovanou teplotu a systém zajistí zbytek. Nastavte odlišnou teplotu pro řidiče a pasažéra na předním sedadle – nebo deaktivujte pasažérovu zónu v případě, že cestujete sami a šetřete energii.

Vyhřívaná / ventilovaná sedadla

Příjemně chladná? Nebo hřejivě útulná? Přední sedadla nabízejí možnost výhřevu ve třech stupních nebo ventilací pro ještě komfortnější jízdu za jakéhokoliv počasí.

Vyhřívaný volant

Užívejte si zahřátých rukou v chladných dnech. Díky vyhřívanému volantu budou i zimní jízdy příjemné.

Konektivita

BlueLink

BlueLink® propojené auto

Služba BlueLink® přináší přímé propojení a ovládání vozu prostřednictvím chytrého telefonu. Díky online hlasovému rozpoznávání a široké škále nabízených funkcí bude Vaše jízda pohodlnější a příjemnější. Služba LIVE Services s pětiletým předplatným je bezplatnou součástí navigačního systému s velkým 10,25″ displejem. Získejte přístup k nejaktuálnějším informacím o nabíjecích stanicích, intenzitě dopravy, aktuálním počasí, POI, možnostech parkování a obchodních zastoupeních Hyundai. V zemích, kde to dovoluje místní legislativní úprava dokáže služba i upozornit na systémy měření rychlosti.

Head-up displej (HUD)

Důležité informace v zorném poli řidiče

Díky špičkové svítivosti znamenající skvělou viditelnost Vám náš nový head-up displej zajistí bezpečnější jízdu. Do zorného pole řidiče promítá důležité informace jako například rychlost, navigační pokyny nebo varování. Po stisknutí tlačítka pod volantem z přístrojové desky vyjede Head-up displej a stejně tak se skryje zpět, pokud ho zrovna nebudete potřebovat.

10,25" integrovaná navigace

Dotyková obrazovka dodává interiéru osobitý ráz

10,25" dotyková obrazovka dodává interiéru osobitý ráz. Její součástí je přehledná 3D navigace, která Vás vždy dovede do cíle a snoubí funkčnost se zábavou. Přehrává různé typy médií a dovede přenést obsah Vašeho chytrého telefonu na displej pomocí funkcí Apple CarPlay™** nebo Android Auto™**. A aby toho nebylo málo, LIVE Services Vás budou po dobu sedmi let bezplatně informovat o aktuálním provozu na trase, rychlostních radarech*, bodech zájmu a také o počasí.

* Upozornění na radary není dostupné ve všech zemích.

**Aplikace *Android Auto™ a Apple CarPlay™ nejsou na českém trhu dosud podporovány.

Audiosystém Display Audio se 7" displejem

Veškeré informace o jízdě včetně rychlosti, spotřeby energie a stavu nabití

Velký digitální barevný displej poskytuje veškeré informace o jízdě včetně rychlosti, spotřeby energie, dojezdu a stavu nabití. Jediný pohled stačí na to, abyste zjistili, jak Váš styl jízdy ovlivňuje dojezd. Systém Display Audio se 7" barevným dotykovým displejem zobrazuje obraz z integrované parkovací kamery a Bluetooth připojení. Podporuje také aplikace Apple CarPlay™ a Android Auto™, díky nimž můžete pohotově přímo na displeji audiosystému ovládat aplikace z Vašeho chytrého telefonu jako např: přehrávání hudby, telefonování a kompatibilní.

Apple CarPlay™ je registrovaná značka Apple Inc.

Android Auto™ je registrovaná značka Google Inc.

**Aplikace *Android Auto™ a Apple CarPlay™ nejsou na českém trhu dosud podporovány.

Prémiový audiosystém KRELL

Vysoce kvalitní prémiový Hi-Fi systém značky KRELL Vám poskytne neobyčejný zážitek z poslechu hudby, kdykoli nasednete. Obsahuje 8 reproduktorů: dva výškové reproduktory, čtyři basové, jeden centrální a subwoofer. Osmikanálový zesilovač poskytuje výkon 360 W pro maximální zvukový požitek uvnitř automobilu.

Bezdrátové nabíjení

Nabíjecí kabel můžete klidně zapomenout! Nadešel čas, kdy jej nepotřebujete. Bezdrátová nabíjecí podložka umístěná ve středové konzole Vám umožní snadno a bez problémů nabít chytrý telefon kompatibilní s technologií Qi.

Nastavení teploty před jízdou

Probuďte se a nastupte do vyhřátého vozu. Pokud je Kona připojena do sítě – například v garáži – můžete si nastavit čas, kdy ji chcete mít připravenou k jízdě a temperovanou na Vámi zvolenou teplotu. Tato komfortní funkce šetří energii akumulátoru potřebnou v případě vyhřívání vozu až za jízdy.

Výbavové stupně

Hyundai KONA Electric

Hyundai KONA Electric

 • LED denní světla, projektorové světlomety
 • Systém pro vedení vozu v pruzích LKA
 • Rádio se 7“ displejem, parkovací kamera
 • Vyhřívání předních sedadel a volantu
 • Automatická klimatizace
 • Inteligentní klíč a startování tlačítkem
 • Stálý redukční převod
 • 17" kola z lehké slitiny, pneumatiky 215/55 R17
 • Sada na opravu pneumatik
 • Nárazníky, zrcátka s integrovanými LED blikači a kliky dveří v barvě vozu, tónovaná skla
 • Projektorové přední světlomety a LED světla denního svícení
 • Střešní ližiny
 • Dobíjení akumulátorů střídavým proudem (AC) z běžné elektrické zásuvky, dobíjecí kabel
 • Zásuvka pro rychlé dobíjení akumulátorů stejnosměrným proudem (DC)
 • Antiblokovací systém ABS + EBD + brzdový asistent BA
 • Stabilizační systém VSM vč. protiprokluzového systému TCS
 • Asistent pro vedení vozu v jízdních pruzích - LKA, sledování únavy řidiče DAW
 • Asistent pro rozjíždění do kopce HAC
 • Airbag řidiče a spolujezdce (vypínatelný), boční airbagy před. sedadel, okenní airbagy
 • Imobilizér, funkce varovných světel při nouzovém brzdění
 • Úchyty pro dětskou sedačku (Isofix)
 • Anatomicky tvarovaná sedadla s látkovým čalouněním
 • Výškově nastavitelné sedadlo řidiče a elektrická bederní opěrka
 • Vyhřívání předních sedadel a volantu
 • Výškově a podélně nastavitelný volant, elektrický posilovač řízení s proměnným účinkem
 • Kůží potažený volant
 • Elektrická parkovací brzda s funkcí Auto Hold
 • Hliníkové pedály
 • Přístrojový panel Supervision se 7" barevným TFT displejem, regulace osvětlení palubních přístrojů
 • Elektricky ovládaná přední a zadní okna
 • Elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka
 • Inteligentní klíč a startování tlačítkem, alarm, 2 klíče, automatické uzamčení vozu při rozjezdu
 • Automatická klimatizace s funkcí auto. odmlžování
 • Monitorování tlaku v pneumatikách, funkce komfortního blikání - trojblik, digitální hodiny
 • Nastavení intenzity rekuperace elektrické energie pádly pod volantem
 • Systém nastavitelných jízdních režimů Drive Mode Select vč. režimu Sport
 • Tempomat s omezovačem rychlosti
 • Zadní parkovací senzory a parkovací kamera s obrazem na displeji rádia nebo navigace
 • Automatické světlomety (světelný senzor)
 • Čtecí lampičky pro přední sedadla a schránka na brýle, krytá kosmetická zrcátka ve slunečních clonách
 • Asymetricky dělená, sklopná zadní sedadla 60:40, kapsy na opěradlech předních sedadel
 • Osvětlení kosmetických zrcátek
 • Středová opěrka rukou pro přední sedadla s úložným prostorem
 • Osvětlení zavazadlového prostoru a schránky před spolujezdcem
 • Kryt zavazadlového prostoru, fixační síť zavazadlového prostoru
 • Integrovaný audio systém se 7" dotykovým displejem + USB, AUX, DAB s funkcí Android Auto* a Apple CarPlay* + 6 reproduktorů
 • Systém nouzového volání eCall
 • Ovládání audiosystému na volantu, Bluetooth handsfree

*Android Auto a Apple CarPlay nejsou na českém trhu podporovány

Hyundai KONA Electric

Hyundai KONA Electric

 • Bi-LED hlavní světlomety s HBA
 • Zadní kombinované LED světlomety
 • Samostmívací vnitřní zrcátko
 • Solární přední skla, zadní tmavá skla
 • Automatické stěrače (dešťový senzor)
 • Sklopná vnější zrcátka
 • Sledování mrtvého úhlu BCW
 • Tepelné čerpadlo
 • Systém předehřevu akumulátoru
 • 10,5kW třífázová palubní nabíječka
 • Stálý redukční převod
 • 17" kola z lehké slitiny, pneumatiky 215/55 R17
 • Sada na opravu pneumatik
 • Nárazníky, zrcátka s integrovanými LED blikači a kliky dveří v barvě vozu, tónovaná skla
 • LED hlavní světlomety s automatickým přepínáním dálkových světel (HBA), integrované statické přisvěcování do zatáčky
 • Zadní kombinované LED svítilny
 • Střešní ližiny
 • Dobíjení akumulátorů střídavým proudem (AC) z běžné elektrické zásuvky, dobíjecí kabel
 • Zásuvka pro rychlé dobíjení akumulátorů stejnosměrným proudem (DC)
 • 10,5kW třífázová palubní nabíječka
 • Tepelné čerpadlo pro efektivní vytápění a ochlazování interiéru bez snížení dojezdu
 • Antiblokovací systém ABS + EBD + brzdový asistent BA
 • Stabilizační systém VSM vč. protiprokluzového systému TCS
 • Asistent pro vedení vozu v jízdních pruzích - LKA, sledování únavy řidiče DAW
 • Asistent pro rozjíždění do kopce HAC
 • Sledování mrtvého úhlu BCW a upozornění na projíždějící vozidla při couvání RCCW
 • Airbag řidiče a spolujezdce (vypínatelný), boční airbagy před. sedadel, okenní airbagy
 • Imobilizér, funkce varovných světel při nouzovém brzdění
 • Úchyty pro dětskou sedačku (Isofix)
 • Anatomicky tvarovaná sedadla s látkovým čalouněním
 • Výškově nastavitelné sedadlo řidiče a elektrická bederní opěrka
 • Vyhřívání předních sedadel a volantu
 • Výškově a podélně nastavitelný volant, elektrický posilovač řízení s proměnným účinkem
 • Kůží potažený volant
 • Elektrická parkovací brzda s funkcí Auto Hold
 • Hliníkové pedály
 • Přístrojový panel Supervision se 7" barevným TFT displejem, regulace osvětlení palubních přístrojů
 • Elektricky ovládaná přední a zadní okna
 • Elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka
 • Elektricky sklopná vnější zpětná zrcátka
 • Samostmívací vnitřní zrcátko
 • Inteligentní klíč a startování tlačítkem, alarm, 2 klíče, automatické uzamčení vozu při rozjezdu
 • Automatická klimatizace s funkcí auto. odmlžování
 • Monitorování tlaku v pneumatikách, funkce komfortního blikání - trojblik, digitální hodiny
 • Nastavení intenzity rekuperace elektrické energie pádly pod volantem
 • Systém nastavitelných jízdních režimů Drive Mode Select vč. režimu Sport
 • Tempomat s omezovačem rychlosti
 • Zadní parkovací senzory a parkovací kamera s obrazem na displeji rádia nebo navigace
 • Automatické světlomety (světelný senzor)
 • Automatické stěrače (dešťový senzor)
 • Čtecí lampičky pro přední sedadla a schránka na brýle, krytá kosmetická zrcátka ve slunečních clonách
 • Asymetricky dělená, sklopná zadní sedadla 60:40, kapsy na opěradlech předních sedadel
 • Osvětlení kosmetických zrcátek
 • Solární přední skla, zadní tmavá skla
 • Středová opěrka rukou pro přední sedadla s úložným prostorem
 • Osvětlení zavazadlového prostoru a schránky před spolujezdcem
 • Kryt zavazadlového prostoru, fixační síť zavazadlového prostoru
 • Integrovaný audio systém se 7" dotykovým displejem + USB, AUX, DAB s funkcí Android Auto* a Apple CarPlay* + 6 reproduktorů
 • Ovládání audiosystému na volantu, Bluetooth handsfree
 • Systém nouzového volání eCall

*Android Auto a Apple CarPlay nejsou na českém trhu podporovány

Hyundai KONA Electric

Hyundai Kona Electric

 • Autonomní nouzové brzdění FCA
 • Inteligentní adaptivní tempomat
 • Integrovaná navigace s 10,25" dotykovým displejem, DAB, Screen Mirroring s funkcí Android Auto a Apple CarPlay Live Services
 • Prémiový audiosystém Krell s 8 reproduktory a externím zesilovačem, výkon 360 W
 • Systém vzdálené správy vozu Bluelink
 • LIMITOVANÁ EDICE
 • Stálý redukční převod
 • 17" kola z lehké slitiny, pneumatiky 215/55 R17
 • Sada na opravu pneumatik
 • Nárazníky, zrcátka s integrovanými LED blikači a kliky dveří v barvě vozu, tónovaná skla
 • LED hlavní světlomety s automatickým přepínáním dálkových světel (HBA), integrované statické přisvěcování do zatáčky
 • Zadní kombinované LED svítilny
 • Střešní ližiny
 • Dobíjení akumulátorů střídavým proudem (AC) z běžné elektrické zásuvky, dobíjecí kabel
 • 10,5kW třífázová palubní nabíječka (pro 64 kWh akumulátor)
 • Zásuvka pro rychlé dobíjení akumulátorů stejnosměrným proudem (DC)
 • Tepelné čerpadlo pro efektivní vytápění a ochlazování interiéru bez snížení dojezdu
 • Systém předehřevu akumulátorů
 • Antiblokovací systém ABS + EBD + brzdový asistent BA
 • Autonomní nouzové brzdění FCA s varováním před čelním nárazem FCW
 • Sledování mrtvého úhlu BCW a upozornění na projíždějící vozidla při couvání RCCW
 • Stabilizační systém VSM vč. protiprokluzového systému TCS
 • Asistent pro vedení vozu v jízdních pruzích - LKA, sledování únavy řidiče DAW
 • Asistent pro rozjíždění do kopce HAC
 • Airbag řidiče a spolujezdce (vypínatelný), boční airbagy před. sedadel, okenní airbagy
 • Imobilizér, funkce varovných světel při nouzovém brzdění
 • Úchyty pro dětskou sedačku (Isofix)
 • Anatomicky tvarovaná sedadla s látkovým čalouněním
 • Výškově nastavitelné sedadlo řidiče a elektrická bederní opěrka
 • Vyhřívání předních sedadel a volantu
 • Výškově a podélně nastavitelný volant, elektrický posilovač řízení s proměnným účinkem
 • Kůží potažený volant
 • Elektrická parkovací brzda s funkcí Auto Hold
 • Hliníkové pedály
 • Přístrojový panel Supervision se 7" barevným TFT displejem, regulace osvětlení palubních přístrojů
 • Elektricky ovládaná přední a zadní okna
 • Elektricky ovládaná a vyhřívaná, sklopná vnější zpětná zrcátka
 • Inteligentní klíč a startování tlačítkem, alarm, 2 klíče, automatické uzamčení vozu při rozjezdu
 • Automatická klimatizace s funkcí auto. odmlžování
 • Monitorování tlaku v pneumatikách, funkce komfortního blikání - trojblik, digitální hodiny
 • Nastavení intenzity rekuperace elektrické energie pádly pod volantem
 • Systém nastavitelných jízdních režimů Drive Mode Select vč. režimu Sport
 • Tempomat s omezovačem rychlosti
 • Inteligentní adaptivní tempomat s funkcí opětovného rozjezdu ze stojící kolony a omezovačem rychlosti SCC
 • Zadní parkovací senzory a parkovací kamera s obrazem na displeji rádia nebo navigace
 • Automatické světlomety (světelný senzor)
 • Automatické stěrače (dešťový senzor)
 • Samostmívací vnitřní zrcátko
 • Čtecí lampičky pro přední sedadla a schránka na brýle, krytá kosmetická zrcátka ve slunečních clonách
 • Asymetricky dělená, sklopná zadní sedadla 60:40, kapsy na opěradlech předních sedadel
 • Osvětlení kosmetických zrcátek
 • Solární přední skla, zadní tmavá skla
 • Středová opěrka rukou pro přední sedadla s úložným prostorem
 • Osvětlení zavazadlového prostoru a schránky před spolujezdcem
 • Kryt zavazadlového prostoru, fixační síť zavazadlového prostoru
 • Integrovaná navigace s 10,25" dotykovým displejem, USB, AUX, DAB, Screen Mirroring s funkcí Android Auto* a Apple CarPlay*, Live Services, bezplatné aktualizace mapových podkladů po dobu 10 let (1x ročně) v hodnotě 30 000 Kč, prémiový audiosystém Krell s 8 reproduktory a externím zesilovačem, výkon 360 W
 • Funkce vzdálené správy vozu Bluelink
 • Systém nouzového volání eCall
 • Ovládání audiosystému na volantu, Bluetooth handsfree
 • 5 let záruka bez omezení ujetých km
 • 5 let asistenční služby
 • 5 let kondiční prohlídk
 • 8 let / 160 000 km záruka na trakční akumulátory
Hyundai KONA Electric

Hyundai KONA Electric

 • Aktivní sledování mrtvého úhlu (BCA), aktivní upozornění na projíždějící vozidla při couvání RCCA
 • Asistent jízdy po dálnici HDA
 • Autonomní nouzové brzdění FCA včetně varování před čelním nárazem FCW s detekcí chodců a cyklistů
 • LED osvětlení prostoru pro nohy vpředu
 • Elektricky nastavitelné sedadlo řidiče
 • Elektricky nastavitelné sedadlo řidiče a spolujezdce
 • Anatomicky tvarovaná sedadla s koženým čalouněním
 • Head-up displej
 • Inteligentní adaptivní tempomat s funkcí úplného zastavení a opětovného rozjezdu
 • Zadní + přední parkovací senzory
 • Integrovaná navigace s 10,25" dotykovým displejem s RDS, DAB a MP3 přehrávačem, USB & iPod s funkcí Android Auto a Apple CarPlay, Live Services + vzdálená správa vozu Bluelink
 • Čelní sklo s akustickou fólií

BEZPEČNOST A SYSTÉMY

 • Airbag řidiče a spolujezdce (vypínatelný)
 • Boční airbagy předních sedadel + okenní airbagy pro přední a zadní sedadla
 • Antiblokovací brzdový systém ABS + elektronický rozdělovač brzdné síly EBD + brzdový asistent BA + asistent pro rozjíždění do kopce HAC+ESC
 • Elektrická parkovací brzda s funkcí Auto Hold
 • Přední kotoučové brzdy
 • Zadní kotoučové brzdy
 • Dětská pojistka v zadních dveřích (manuální)
 • Aktivní asistent pro vedení vozu v jízdních pruzích LFA
 • Aktivní sledování mrtvého úhlu (BCA), aktivní upozornění na projíždějící vozidla při couvání RCCA
 • Asistent jízdy po dálnici HDA
 • Asistent pro vedení vozu v jízdních pruzích LKA a sledování únavy řidiče DAW
 • Automatické tísňové volání Ecall
 • Autonomní nouzové brzdění FCA včetně varování před čelním nárazem FCW
 • Autonomní nouzové brzdění FCA včetně varování před čelním nárazem FCW s detekcí chodců a cyklistů
 • Monitorování tlaku v pneumatikách TPMS
 • Rozpoznávání dopravních značek omezujících rychlost ISLW
 • Sledování mrtvého úhlu (BCW), upozornění na projíždějící vozidla při couvání RCCW
 • Změna jízdního režimu "shift by wire"
 • Posilovač řízení
 • Výškově a podélně nastavitelný volant

INTERIÉR

 • Chromované vnější kliky dveří
 • Elektricky ovládaná přední a zadní okna (jednodotykové ovládání u řidiče)
 • Plastové prahové lišty
 • LED osvětlení prostoru pro nohy vpředu
 • Osvětlení interiéru ve druhé řadě sedadel
 • Osvětlení zavazadlového prostoru
 • Čtecí lampičky pro přední sedadla a schránka na brýle
 • Dvojitá podlaha zavazadlového prostoru
 • Fixační síť zavazadlového prostoru
 • Háčky na uchycení fixační sítě
 • PVC loketní opěrka
 • Pořadač pod podlahou zavazadlového prostoru
 • Středová opěrka rukou pro přední sedadla s úložným prostorem
 • Hliníkové pedály
 • Kosmetická zrcátka s osvětlením
 • Kosmetické zrcátko ve sluneční cloně (spolujezdec)
 • Kosmetické zrcátko ve sluneční cloně (řidiče)
 • Plastové boční obložení zavazadlového prostoru
 • Sluneční clony pro přední sedadla
 • Vyhřívaný volant

SEDADLA

 • Elektricky nastavitelné sedadlo řidiče
 • Elektricky nastavitelné sedadlo řidiče a spolujezdce
 • Elektrická bederní opěrka
 • Hlavové opěrky pro všechna sedadla
 • Výškově nastavitelné sedadlo řidiče
 • Asymetricky dělená a sklopná zadní sedadla v poměru 60:40
 • Polohovatelné hlavové opěrky pro všechna sedadla
 • Zadní středová opěrka rukou s držáky nápojů
 • Anatomicky tvarovaná sedadla s koženým čalouněním
 • Kapsa na opěradle sedadla spolujezdce
 • Kapsa na opěradle sedadla řidiče
 • Ventilovaná přední sedadla
 • Vyhřívaní přední a zadních sedadel

VNITŘNÍ VÝBAVA A KOMFORT

 • Automatická klimatizace
 • Automatické odmlžování oken
 • Kůží potažený volant
 • Tepelné čerpadlo pro efektivní vytápění a ochlazování interiéru bez snížení dojezdu
 • Automatické stěrače (dešťový senzor)
 • Head-up displej
 • Inteligentní adaptivní tempomat s funkcí úplného zastavení a opětovného rozjezdu
 • Manuální zatmavení zpětného zrcátka
 • Omezovač rychlosti
 • Přístrojový panel "Supervision" s 10,25" TFT LCD displejem + regulace osvětlení palubních přístrojů
 • Přístrojový panel "Supervision" s 7" barevným displejem
 • Samostmívací vnitřní zpětné zrcátko
 • Tempomat
 • Upozornění na cestující vzadu ROA
 • Upozornění na nízkou hladinu kapaliny v ostřikovačích
 • Volič jízdních režimů Drive Mode
 • Zadní + přední parkovací senzory
 • Zadní parkovací kamera
 • Řazení pádly pod volantem
 • 2 přední reproduktory
 • 2 zadní reproduktory
 • AUX + USB
 • Bluetooth handsfree
 • Externí zesilovač včetně subwooferu
 • Integrovaná navigace s 10,25" dotykovým displejem s RDS, DAB a MP3 přehrávačem, USB & iPod s funkcí Android Auto a Apple CarPlay, Live Services + vzdálená správa vozu Bluelink
 • Ovládání autorádia na volantu
 • Prémiový audiosystém Krell
 • USB konektor
 • Imobilizér
 • Inteligentní klíč a startování tlačítkem
 • Klakson
 • Ovládání zamykání dveří na dveřích řidiče
 • 12V zásuvka v přední loketní opěrce
 • Bezdrátové nabíjení mobilních telefonů (pouze pro kompatibilní přístroje podporující standard (Qi)
 • Otevírání zadních 5. dveří pomocí plynových vzpěr
 • Přední držák nápojů
 • Příprava na tažné zařízení
 • USB konektor pro dobíjení vpředu
 • USB konektor pro dobíjení vzadu

VNĚJŠÍ VÝBAVA A PŘEVODOVKY

 • Solární přední skla
 • Tónovaná zadní skla + tónované zadní vyhřívané okno
 • Tónované čelní okno + tónované přední skla
 • Zadní tmavá skla + tmavé zadní vyhřívané okno
 • Čelní sklo s akustickou fólií
 • Automatické přepínání dálkových světel HBA
 • Bi-LED přední světlomety se statickým přisvěcováním do zatáčky
 • Boční blikače integrované ve zpětných zrcátkách
 • LED brzdové světlo v zadním spojleru
 • LED denní světla
 • LED přední světlomety
 • Poziční LED světla
 • Zadní kombinované LED svítilny
 • Zadní kombinované svítilny
 • Zadní mlhové světlomety
 • Elektricky sklopná vnější zpětná zrcátka
 • Vnější zpětná zrcátka v barvě karoserie
 • Vnější zpětná zrcátka v barvě karoserie elektricky ovládaná a vyhřívaná
 • 10,5 kW třífázová palubní dobíječka
 • Bezramínkové (Aero) stěrače
 • Boční lišty dveří v barvě vozu
 • Kliky v barvě vozu
 • Nárazníky v barvě karoserie
 • Power akumulátor 64kWh
 • Střešní ližiny
 • Systém předehřevu akumulátorů
 • Černé boční lišty dveří
 • Černé boční prahy
 • Černé lišty bočních oken
 • 17" kola z lehké slitiny
 • Pneumatiky Michelin
 • Sada na opravu pneumatik

Asistenční systémy

Hyundai Smart Sense

Váš průvodce asistenčními systémy Hyundai

Hyundai neustále zdokonaluje a inovuje své vozy pro Vaše větší pohodlí a bezpečnost. Díky našim špičkovým asistenčním systémům Hyundai SmartSense se KONA Hybrid stala lídrem v segmentu s nejnovějšími technologiemi aktivní bezpečnosti – je navržena pro maximální bezpečí a klid při řízení.

Bezpečnostní asistenti

Inteligentní adaptivní tempomat (SCC)

Zvyšuje bezpečnost a snižuje únavu řidiče díky udržování přednastavené vzdálenosti od vpředu jedoucího vozidla a automatickému přizpůsobení rychlosti jízdním podmínkám. Adaptivní tempomat SCC pracuje i při popojíždění v hustém provozu včetně úplného zastavení a automatického rozjezdu při opětovném rozjezdu vozidla vpředu.

Sledování únavy řidiče (DAW)

Tento prvek standardní výbavy posouvá bezpečnost a pohodlí na zcela novou úroveň tím, že průběžně monitoruje a analyzuje řidičovy reakce. Když systém rozpozná určitou míru únavy nebo nesoustředěnost, upozorní řidiče zvukovou výstrahou a na displeji přístrojového panelu se zobrazí zpráva informující řidiče, že by měl zvážit přestávku.

Rozpoznávání dopravních značek omezujících rychlost (ISLW)

Systém ISLW využívá přední kameru a informace z navigačního systému pro identifikaci dopravních značek a zobrazování rychlostního limitu v reálném čase. Informace je zobrazována jak na displeji navigačního systému, tak i na přístrojovém panelu.

Asistent vedení vozu

Asistent pro vedení vozu v jízdním pruhu (LKA)

Standardní výbavou je asistent pro vedení vozu v jízdních pruzích. Tento systém využívá přední kamery pro monitorování dopravního značení. V případě nechtěného opuštění jízdního pruhu způsobeného nepozorností systém upozorní řidiče akustickým a vizuálním signálem a sám nasměruje vozidlo zpět do středu jízdního pruhu.

Asistent pro vedení vozu v jízdních pruzích (LFA)

Nová generace KONY Electric je vybavena inovovaným asistentem pro vedení vozu v jízdních pruzích (LFA). Když je systém aktivován, udržuje vůz přesně uprostřed jízdního pruhu a může být použit již v rychlostech mezi 0 a 150 km/h na dálnicích a také v ulicích města.

Sledování mrtvého úhlu s asistencí při změně jízdního pruhu (BCW)

Senzory umístěné v zadním nárazníku detekují přítomnost vozidel v mrtvém úhlu a spouští varovnou světelnou signalizaci ve zpětném zrcátku na levé nebo pravé straně. Když přesto zapnete směrový ukazatel, dojde navíc k aktivaci zvukové výstrahy.

Asistent brzdění

Systém autonomního nouzového brzdění (FCA) s detekcí chodců

Nová elektrická KONA je vybavena systémem autonomního nouzového brzdění (FCA) s detekcí chodců. Tento pokročilý bezpečnostní systém řidiče upozorní v nouzových situacích a v případě potřeby sám vyvine brzdnou sílu. Systém využívá přední kameru, senzory a funguje ve třech fázích. V první fázi upozorní řidiče vizuálně a akusticky, poté vyvine brzdnou sílu dle potřeby a v poslední fázi vyvine maximální brzdnou sílu, aby se vůz vyhnul kolizi nebo minimalizoval její následky. Systém je aktivován v případě detekce vozidla nebo chodce před vozem od 8 km/h.

Rear Cross-traffic Collision Warning (RCCW)

Když vyjíždíte z nepřehledného nebo úzkého parkovacího místa, systém pomocí senzorů umístěných v zadním nárazníku včas akusticky i vizuálně upozorní na projíždějící vozidla a tím sníží možnost kolize.

Asistent světel

Automatické přepínání dálkových světel (HBA)

Přední světlomety jsou dostupné s nejmodernější  technologií kombinující denní svícení s dlouhou životností a výrazně nižší spotřebou energie než standardní halogenová světla. V automatickém režimu HBA detekuje vozidla blížící se v protisměru a zároveň vozidla jedoucí ve stejném směru před Vámi a během noci podle potřeby přepíná dálková světla na potkávací. V případě, že systém nedetekuje žádné vozidlo, automaticky přepne na dálková světla.

Přisvěcování do zatáčky (LBA-S)

Lepší viditelnost a bezpečnější jízda. Přisvěcování do zatáčky osvětluje prostor před vozem při zatáčení a zlepšuje viditelnost.

Motory

Působivý elektrický výkon

Opravdová radost z jízdy

Kdo říká, že jízda na elektřinu má být nudná? Mimořádně výkonný elektromotor okamžitě poskytuje točivý moment 395 Nm a zajišťuje tak vozu výbornou akceleraci v každém okamžiku. Sportovní SUV KONA Electric díky tomu zrychluje z 0 na 100 km/h za pouhých 7,9 s (ve verzi Power). Nový Hyundai KONA Electric je dostupný s dvěma variantami akumulátorů: o kapacitě 39,2 kWh, s nímž ujedete až 305 km dle testovacího cyklu WLTP, a s výkonnějším 64 kWh akumulátorem, s nímž se dojezd prodlouží až na 484 km na jedno nabití dle WLTP. Užijte si jízdu s fantastickou akcelerací a spoustou kilometrů na jedno nabití.

Dostupné motory

Elektromotor ECO 39,2 kWh

 • spotřeba elektrické energie 150 Wh/km
 • maximální rychlost 155 km/h
 • zrychlení za 9,7 s na 100km/h
 • dojezd až 289 Km

Elektromotor POWER 64 kWh

 • spotřeba elektrické energie 147 Wh/km
 • maximální rychlost 167 km/h
 • zrychlení za 7,9 s na 100km/h
 • dojezd až 449 Km

Technologie

Čistě elektrická jízda a technologie

S pečlivostí vybrané součásti elektrického pohonu byly navrženy tak, aby poskytly vynikající jízdní vlastnosti a praktický dojezd pro každodenní cestování. Úplně nová podvozková platforma umožňuje úsporné uložení bateriových článků, a tím zachovává skvělou prostornost pro cestující i zavazadla.

Moderní technologie pro inteligentní jízdu

Nastavitelné rekuperační brzdění

Zvyšte dojezd KONY Electric pomocí nastavitelného rekuperačního brzdění, které při zpomalování nebo brzdění dobíjí akumulátor. Brzdění je optimalizováno tak, aby co nejlépe využilo rekuperaci brzdné energie, což pomáhá vozu KONA Electric udržovat co největší stav nabití. Řidič může snadno nastavit úroveň rekuperačního brzdění pádly pod volantem.

Ovládání jedním pedálem

Brzdit je možné i za pomoci rekuperačního pádla pod volantem. Jednoduše stačí zatáhnout za levé pádlo a přidržet jej. Tímto způsobem můžete vůz zcela zastavit bez použití brzdového pedálu.

Inteligentní rekuperační brzdění

Inteligentní rekuperační brzdění využívá informace z radarového snímače (sledujícího dopravní situaci před vozem) a na základě nich automaticky řídí úroveň rekuperačního brzdění. Dále zohledňuje. zda se vůz pohybuje do kopce nebo z kopce, a intenzita rekuperace a tedy zpomalení díky tomu plně odpovídá dopravní situaci.

Různé možnosti pro nabíjení

Rychlodobíjení

Při použití rychlodobíjecí stanice se stejnosměrným proudem (DC) o výkonu 100 kW trvá dobití akumulátoru na 80 % kapacity pouze 54 minut u obou verzí pohonných jednotek. V případě připojení ke stanici o výkonu 50 kW zabere dobití 39 kWh akumulátoru 57 minut a 64 kWh akumulátoru 75 minut.

Standardní dobíjení

Při připojení k nástěnné nabíječce / stanici se střídavým proudem (AC) zabere dobití akumulátoru s vyšší kapacitou 7 h 30 min*, 4 h 50 min* pak dobití akumulátoru s nižší kapacitou. Novou KONU Electric můžete také zapojit do běžné domácí zásuvky za pomoci ICCB napájecího kabelu. Výsledná doba nabíjení se bude pohybovat v rozmezí 19 až 31 hodin. KONA Electric je dodávána se 7,2 kW nebo 10,5 kW palubní nabíječkou, která mění střídavý proud ze zásuvky na stejnosměrný. *Platí pro třífázovou 10,5 kW palubní nabíječku.

Programovatelné dobíjení

Podle Vašich preferencí. Pokročilý systém nastavení dobíjení akumulátoru KONY Electric Vám dává naprostou kontrolu. Slaďte nastavení dobíjení se svým časovým rozvrhem a rozpočtem.

Nabíjecí kabely

Nabíjecí kabel

KONA Electric je vybavena ovládací jednotkou integrovanou do nabíjecího kabelu, která umožňuje naprosto jednoduché nabíjení ze standardní domácí elektrické zásuvky (1. úroveň nabíjení). Doba nabíjení je přibližně 19 h pro 39 kWh akumulátor nebo 31 h pro 64 kWh akumulátor.*

* Může se lišit v závislosti na regionu.

Nabíjecí kabel pro nabíjecí stanice se střídavým proudem (AC)

Tento nabíjecí kabel připojí KONU Electric k nabíjecím stanicím se střídavým proudem (AC). Kabel je možné použít také pro připojení k domácím nabíjecím stanicím. V závislosti na poskytovali služeb mohou mít nabíjecí stanice se střídavým proudem řadu různých výstupů.

Nabíjecí stanice

Domácí nabíjecí stanice

Mnoho řidičů elektrických vozidel se rozhodne mít doma svou vlastní nabíjecí stanici pro rychlejší nabíjení střídavým proudem oproti běžné zásuvce. Tyto jednotky bývají instalovány nezávisle na domácím okruhu (2. úroveň nabíjení). Doba nabíjení se 10,5 kWh nabíječkou je přibližně 4:50 h pro 39 kWh akumulátor nebo 7:30 h pro 64 kWh akumulátor.*

Rychlonabíjecí stanice (DC)

Použití napájecího zdroje stejnosměrného proudu (DC) představuje nejrychlejší způsob, jak KONU Electric nabít (3. úroveň nabíjení). Doba nabíjení se 100 kW nabíječkou do 80 % kapacity je přibližně 54 minut pro obě kapacity akumulátoru. Doba nabíjení s 50 kW nabíječkou do 80 % kapacity je přibližně 57 minut pro 39 kWh akumulátor nebo 75 minut pro 64 kWh akumulátor.*

* Může se lišit v závislosti na regionu.

Někteří nesprávně říkají: huyndai, hjundai, hjundaj