Volkswagen ID. 7
Volkswagen ID. 7

Volkswagen spouští předprodej nového modelu ID.7

Manažerskou elektrickou limuzínu Volkswagen ID.7 lze nyní objednávat ve verzi Pro s využitelnou kapacitou akumulátorů 77 kWh a dojezdem až 618 kilometrů (WLTP). Nové ID.7 Pro s rozsáhlou sériovou výbavou stojí 1 569 900 Kč. Do konce letošní roku budou do předprodeje zařazeny také varianty Pro S a GTX.

Praha - Volkswagen oficiálně spustil předprodej čistě elektrického modelu ID.7 na českém trhu. Vlajková loď rodiny ID. nabízí náročným českým zákazníkům nejnovější technologie a zdokonalený prémiový design. Zpočátku je ve webovém konfigurátoru k dispozici verze ID.7 Pro s rozsáhlou sériovou výbavou a dojezdem až 618 kilometrů podle metodiky WLTP. Doporučená cena byla stanovena na 1 569 900 Kč. Do konce letošního roku nabídku rozšíří ID.7 Pro S s ještě delším dojezdem a rychlejším nabíjením a sportovní ID.7 GTX s pohonem všech kol.

Volkswagen ID.7 nabízí prémiové cestování na velké vzdálenosti s nulovými emisemi

"S naší novou vlajkovou lodí ID.7 vstupujeme do dalšího segmentu, segmentu plně elektrických manažerských vozů," říká Jakub Šebesta, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika. "Díky dojezdu až 618 kilometrů na jedno nabití dokážeme nyní pokrýt požadavky na udržitelnou mobilitu s nulovými přímými emisemi i v oblasti cestování na velmi dlouhé vzdálenosti, což ocení především řidiči s vysokými počty ujetých kilometrů a fleetoví zákazníci. Mimořádně aerodynamické ID.7 splňuje vysoké standardy také svou výbavou, která zahrnuje inovativní asistenční systémy, digitalizovanou přístrojovou desku s intuitivním ovládáním a nejmodernější konektivitu."

Zákazníci na českém trhu mohou novou elektrickou limuzínu vyšší střední třídy již objednávat ve verzi ID.7 Pro. V její základní ceně 1 569 900 Kč jsou zahrnuty mimo jiné přední LED světlomety, zadní LED svítilny, tepelné čerpadlo, head-up displej s funkcí rozšířené reality, navigační systém Discover Pro s 15" displejem, parkovací asistent Park Assist Pro s funkcí paměti, asistenční systémy Travel Assist, Lane Assist a Emergency Assist, systém preventivní ochrany cestujících, prostorový kamerový systém Area View 360°, telefonní rozhraní Comfort s funkcí indukčního nabíjení, 3zónová klimatizace Climatronic, vyhřívaná přední sedadla, kožený (animal-free) vyhřívaný multifunkční volant s dotykovým ovládáním, vyhřívané laminované bezpečnostní čelní sklo odrážející infračervené záření, App-Connect Wireless, ambientní osvětlení s 10ti nastavitelnými barvami světla, bezklíčové startování, odemykání a zamykání systém Keyless Access a prodloužená záruka na 3 roky/90 000 km.

Volkswagen usnadnil klientům konfiguraci nového modelu ID.7 sdružením nabídky individualizované výbavy na přání do 4 výhodných paketů: Interiér, Interiér Plus, Exteriér a Exteriér Plus. Alternativou sériově dodávaných 19" kol Hudson z lehké slitiny jsou 20" kola Montreal. V obou případech disponují pneumatiky technologií Airstop pro bezpečné dojetí po ztrátě tlaku. Paleta laků karoserie zahrnuje zpočátku pět převážně metalických odstínů, které na jaře 2024 doplní metalický lak v odstínu červená Kings. Standardní interiér je u paketů Interiér, resp. Interiér Plus nahrazen interiérem Comfort. Kromě standardních látkových sedadel jsou k dispozici sedadla ergoActive nebo ergoActive Premium s čalouněním ArtVelours Eco.

K pořízení modelu ID.7 lze využít všechny akční nabídky financování od společnosti Volkswagen Financial Services platné pro rodinu modelů ID. včetně oblíbeného Nulového úvěru ID s nulovým navýšením a servisním balíčkem zdarma.

V interiéru nového modelu ID.7 je vše podřízeno maximálnímu komfortu a bezpečnosti řidiče a cestujících. Kombinace krátkých převisů karoserie s vnějšími rozměry 4961 x 1862 x 1536 mm a dlouhého rozvoru náprav 2971 mm umožnila designérům vytvořit mimořádně prostorný interiér s velkorysou nabídkou místa i pro nohy cestujících na zadních sedadlech. V základní konfiguraci sedadel pojme zavazadlový prostor 532 litrů. Sklopením zadních sedadel lze zavazadlový prostor zvětšit dokonce až na 1586 litrů. Nedílnou součástí nového konceptu přístrojové desky je nová generace informačního a zábavního systému, který se vyznačuje intuitivním ovládáním, chytrými funkcemi a rychlými reakcemi.

Zcela nový Volkswagen ID.7 Pro, zkonstruovaný na koncernové platformě MEB, dostal do vínku novou generaci elektrického pohonu, který poskytuje nejvyšší výkon 210 kW (286 k) a maximální točivý moment 545 N.m. Bezmála pětimetrová limuzína tak dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 6,5 sekundy. Řidiči ocení také snadnou ovladatelnost s pohotovými reakcemi a průměr otáčení 10,9 metru.

Napájení u modelu ID.7 Pro zajišťují akumulátorové baterie o využitelné kapacitě 77 kWh. Vysoká účinnost systému elektrického pohonu ve spojení s vynikající aerodynamikou (součinitel aerodynamického odporu vzduchu je v závislosti na výbavě pouhých 0,23) přispívá k velmi nízké spotřebě elektrické energie. ID.7 Pro dokáže díky tomu ujet na jedno nabití až 618 km podle metodiky WLTP. Celková přípustná hmotnost bržděného přívěsu činí 1 000 Kg.

Pro cestování na dlouhé vzdálenosti je koncipováno také nabíjení. Na stejnosměrných nabíjecích stanicích lze doplňovat elektrickou energii výkonem až 170 kW. Nabití z 10 na 80 % kapacity trvá tímto způsobem pouhých 28 minut. Do konce roku 2023 se nabídka modelové řady ID.7 rozšíří o varianty Pro S (210 kW/86 kWh, dojezd až 700 km, nabíjení výkonem až 200 kW) a sportovní GTX (250 kW/77 kWh) s pohonem všech kol.


Informace o značce Volkswagen:

Značka Volkswagen osobní vozy působí na více než 150 trzích po celém světě a vyrábí vozidla ve více než 30 závodech ve 13 zemích. V roce 2021 vyrobil Volkswagen 4,9 milionu vozidel, mezi něž patří bestsellery, jako jsou VW Polo, VW T-Roc, VW Golf, VW Tiguan nebo VW Passat, ale také úspěšné modely elektromobilů VW ID.3 a VW ID.4. V uplynulém roce předala společnost zákazníkům na celém světě více než 260 000 elektromobilů, což je dosud nejvyšší počet. V současnosti pracuje pro značku Volkswagen 184 000 lidí na celém světě. K tomu je nutné připočítat více než 10 000 prodejců a servisních partnerů s 86 000 zaměstnanci. Volkswagen svou strategií ACCELERATE důsledně urychluje transformaci na softwarově orientovaného poskytovatele mobility.

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel Volkswagen do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.