Volkswagen - rodina ID.
Volkswagen - rodina ID.

Úspěšná rodina ID. se rozrůstá: Světová premiéra modelů ID.5 a ID.5 GTX

Světová premiéra modelů ID.5 a ID.5 GTX.

Praha - Volkswagen představí 3. listopadu své první elektricky poháněné SUV kupé, vrcholný model elektromobilu s prémiovými ambicemi na základě modulární platformy pro elektromobily (MEB). Nový model ID.51 i sportovní ID.5 GTX2 s pohonem všech kol a dvěma elektromotory nadchne expresivním designem, schopností překonávat dlouhé vzdálenosti a nejnovější generací softwaru.

Volkswagen urychluje realizací strategie ACCELERATE! elektrifikaci a digitalizaci. VW ID.5 poskytuje značce Volkswagen další impulz na cestě k softwarově orientovanému poskytovateli mobility. S třetím modelem, který v Evropě přichází na trh, vstupuje rodina elektromobilů ID. do oblíbeného a prémiově orientovaného segmentu SUV kupé.

Světová premiéra modelů ID.5 a VW ID.5 GTX se uskuteční ve středu 3. 11. 2021 od 14:00 h.

Živý přenos můžete sledovat na našem portálu Volkswagen Newsroom - rovněž ke stažení:

www.volkswagen-newsroom.com/en/livestream-5455

1) ID.5 / Vozidlo se zatím neprodává.

2) ID.5 GTX / Vozidlo se zatím neprodává.


Informace o značce Volkswagen:

Značka Volkswagen osobní vozy působí na více než 150 trzích po celém světě a vyrábí vozidla ve více než 50 závodech ve 14 zemích. V roce 2019 vyrobil Volkswagen 6,28 milionu vozidel, mezi něž patří bestsellery, jako jsou Golf, Tiguan, Jetta nebo Passat. V současnosti pracuje pro značku Volkswagen 195 878 lidí na celém světě. K tomu je nutné připočítat více než 10 000 prodejců s 86 000 zaměstnanci. Volkswagen důsledně urychluje vývoj konstrukce automobilu. Elektrická mobilita, chytrá mobilita a digitální transformace značky jsou strategickými klíčovými tématy budoucnosti.