510 900 Kč
 • Cena vozu od: 510 900 Kč
 • Výkon: 66 kW
 • Spotřeba: 5,6-5,7 m3/100 km

Základní charakteristika modelu

ŠKODA KAMIQ G-TEC - Úsporné městské SUV

Kompaktní, prostorné a šetrné k životnímu prostředí i Vaší peněžence. Kompaktní rozměry a ekologický pohon jsou perfektní kombinací do moderní městské džungle. KAMIQ G-TEC nabízí vyšší posez a díky tomu i lepší přehled o dění okolo vozu.

Design karosérie

-

Stylové balení

Dynamický design

Model KAMIQ G-TEC nabízí jedinečné spojení dynamického designu, atraktivní výbavy a úsporného pohonu. Je to robustní a zároveň úsporné SUV

Kompaktní rozměry a ekologický pohon jsou perfektní kombinací do moderní městské džungle.

-

Světla

Bi-LED přední světlomety s animovaným ukazatelem směru jízdy

Tenký pruh nad hlavními světlomety obstarává jak denní svícení, tak ukazatel směru jízdy.

-

Kola

Kola z lehké slitiny

Díky bohatému výběru různých designů kol pro vůz KAMIQ G-TEC si zajisté najdete ten, který bude vyhovovat Vašemu vkusu. Inovativní kola z lehké slitiny Hoedus Aero a Propus Aero, která jsou k dostání v černém leštěném provedení, byla aerodynamicky optimalizována tak, aby dosahovala minimálního odporu vzduchu a tím snižovala spotřebu.

 • 16" kola: Orion
 • 17" kola: Hoedus Aero, Braga, Volans, Propus Aero, Propus Aero Black

Design interiéru

-

Žádný rozdíl zvenku ani zevnitř

Výbava vozu ŠKODA KAMIQ G-TEC

Interiér modelu KAMIQ G-TEC je prakticky totožný s běžnou verzí. Rezervní kolo bylo nahrazeno lepicí sadou a speciálně tvarovaným panelem podlahy, který uvolnil prostor dvojici nádrží na zemní plyn za zadní nápravou. KAMIQ s pohonem na zemní plyn tak nabídne objem zavazadlového prostoru 278 litrů.

-

Pohodlí bez kompromisů

Široká nabídka výbavy

Interiér modelu KAMIQ G-TEC je prakticky totožný s běžnou verzí. Rezervní kolo bylo nahrazeno lepicí sadou a speciálně tvarovaným panelem podlahy, který uvolnil prostor dvojici nádrží na zemní plyn za zadní nápravou. KAMIQ s pohonem na zemní plyn tak nabídne objem zavazadlového prostoru 278 litrů.

Široká nabídka komfortní výbavy se postará o Vaše pohodlí při každodenních pojezdech po městě i na delších cestách, třeba na dovolenou. Najdete v ní elektricky nastavitelné sedadlo řidiče, dvouzónovou automatickou klimatizaci Climatronic, panoramatickou střechu, vyhřívané čelní sklo a volant a řadu dalších.

-

Simply Clever řešení

Důmyslné vychytávky

Jak je pro vozy ŠKODA typické, model KAMIQ G-TEC je plný unikátních, důmyslných řešení Simply Clever, jejichž úkolem je usnadnit Vám život každý den. Spolehněte se například na deštník ve výplni dveří řidiče nebo odkládací prostor pro výstražnou vestu ve všech dveřích. V zavazadlovém prostoru využijete háčky TOPTETHER i háčky na tašky, pro zajištění nákladu v zavazadlovém prostoru

-

Chytré detaily

Škrabka na led s měrkou hloubky dezénu

Skvělý prvek Simply Clever, který je po ruce, když udeří první mrazy. Teď už nemusíte úporně prohledávat svůj vůz ve snaze najít škrabku na led nebo se uchýlit k použití své kreditní karty. Škrabka na led, umístěná ve víku palivové nádrže, je vždy připravená a čeká, až ji budete potřebovat. Měrku hloubky dezénu pneumatik s ryskami po 2 mm najdete v obou rozích škrabky. Díky tomu můžete snadno zkontrolovat stav pneumatiky a zjistit včas, kdy již nesplňuje zákonné požadavky.

Integrovaný trychtýř ve víčku zásobníku kapaliny do ostřikovačů

I pod kapotou najdete řešení Simply Clever. Model KAMIQ má zásobník kapaliny do ostřikovačů vybaven chytře řešeným pryžovým víkem. Otevírá se i s praktickou nálevkou, abyste mohli snadno doplňovat kapalinu bez rozlití.

-

Komfortní prvky

Držák nápojů Easy Open

Ve ŠKODA AUTO všichni moc dobře víme, že otevírání lahví nemusí být snadné ani v nejlepších podmínkách. A ne vždy máte po ruce někoho, kdo by Vám mohl pomoci. Ale možná máte… Držák na lahve Easy Open ve středové konzoli. Je navržen tak, abyste do něj mohli odložit běžnou 0,5litrovou PET lahev a otevírat či zavírat ji i jednou rukou.

Loketní opěra vzadu se dvěma držáky nápojů

Středová sklopná loketní opěra vzadu nejen usnadňuje cestování, ale také obsahuje držák pro dvě lahve o objemu 0,5 l, kam si cestující na zadních sedadlech mohou pohodlně odložit své nápoje.

-

Prostorné přihrádky

Jumbo Box s loketní opěrkou

Jumbo Box je praktická odkládací schránka umístěná mezi předními sedadly a je snadno přístupná pro řidiče i spolujezdce. Její součástí je podélně nastavitelná loketní opěrka, díky níž snadno najdete pohodlnou pozici při jízdě. Ve spodní části loketní opěry se nachází další držák na karty nebo parkovací lístky.

Držáky lahví ve výplních dveří

Sami moc dobře víme, že když jsou cestující žízniví, ubíhá cesta o dost pomaleji. Proto je ve výplni předních dveří umístěn držák pro lahve o objemu až 1,5 litru. Tam je lahev vždy po ruce a bezpečně uložená, aniž by jí hrozilo pomačkání. Kromě velkého prostoru na uložení lahve vody v předních dveřích najdete další místo i v zadních dveřích, které je určeno k bezpečnému uložení 0,5l lahve, pokud se zrovna nepoužívá.

-

Zavazadlový prostor

Cargo elementy

Cargo elementy pomáhají zabezpečit předměty, které by jinak klouzaly ze strany na stranu. Vaše krabice nebo nákupní tašky se tak po zajištění nebudou v zavazadlovém prostoru volně pohybovat. Pokud Cargo elementy zrovna nepoužíváte, můžete je uložit v krajích zavazadlového prostoru.

Oboustranný koberec do zavazadlového prostoru

Z jedné strany má praktický a snadno omyvatelný povrch, z druhé strany vypadá jako elegantní textilní koberec. Ať už máte v ruce zašpiněné sportovní vybavení, nebo oblek na večerní ples, vždy budete mít připravený zavazadlový prostor přesně na míru.

Výbavové stupně

-
ŠKODA KAMIQ G-TEC STYLE

ŠKODA KAMIQ G-TEC

 • Cena od: 510 900 Kč

Interiér STYLE

 • Kožený multifunkční volant
 • Výškově nastavitelné sedadlo spolujezdce
 • Climatronic – dvouzónová automatická klimatizace
 • Infotainment Bolero 8", 4× USB-C, 8 reproduktorů

Základní výbava STYLE

 • Top LED zadní světla s animovaným ukazatelem směru jízdy
 • Parkovací senzory vzadu
 • KESSY – bezklíčové odemykání, zamykání a startování
 • Bi-LED přední světlomety s přisvěcováním do zatáček a funkcí Corner a animovaným ukazatelem směru jízdy

Asistenční systémy

-

Lane Assist

Udržení vozidla v jízdním pruhu

Asistent udržování jízdního pruhu (Lane Assist) Vás upozorní na neúmyslné vybočení z jízdního pruhu optickým varováním a následně pootočí volantem ve směru od vymezovací linie. Systém se aktivuje při rychlostech nad 65 km/h za předpokladu, že jsou na povrchu vozovky rozpoznatelné jízdní pruhy a před přejetím značení nebyl aktivován ukazatel směru.

-

Side Assist

Asistent změny jízdního pruhu

Díky dvěma radarovým čidlům v zadní části vozu zaznamenává Asistent změny jízdního pruhu vozidla jedoucí za Vámi a vozidla nacházející se v mrtvém úhlu. O těchto vozech Vás informuje světelnou signalizací na vnitřní straně krytu zpětných zrcátek. Asistent změny jízdního pruhu je aktivní až do vzdálenosti 70 m, a dokáže Vás tak efektivně varovat před nebezpečím také na dálnicích a rychlostních silnicích.

-

Adaptivní tempomat (ACC)

Systém udržující bezpečnou vzdálenost

Adaptivní tempomat (ACC) udržuje při zvolené rychlosti bezpečnou vzdálenost od vozidla jedoucího vepředu. Zařízení reguluje výkon motoru a zapojení brzd a na základě toho vůz dle potřeby automaticky zrychluje nebo zpomaluje. Systém kombinuje funkci tempomatu s funkcí radarové kontroly vzdálenosti a pracuje při rychlosti do 210 km/h.

-

Auto Light Assist

Asistent dálkových světel

Asistent dálkových světel (Auto Light Assist) v závislosti na aktuální dopravní situaci automaticky zapíná a vypíná dálková světla. K tomu využívá kameru zabudovanou ve zpětném zrcátku, která detekuje zdroje světla, například vozidla jedoucí před Vámi nebo v protisměru.

Snadné parkování

-

Park Assist

Automatické parkování

Parkovací asistent dokáže poloautomaticky zaparkovat do příčných i podélných parkovacích míst, přičemž z podélných dokáže také vyjet. Systém za Vás plně převezme ovládání volantu, Vy musíte jen přidávat plyn a brzdit.

-

Rear Traffic Alert

Bezpečné vyparkování

Asistent vyparkování (Rear Traffic Alert) sleduje prostor za vozem a detekuje vozidla přijíždějicí ze stran při vyparkovávání. Pokud hrozí kolize, zazní zvukový signál a kritická strana se zobrazí na displeji infotainmentu nejdříve žlutě, pak červeně. V případě nouze vůz sám zabrzdí.

-

Asistent pro manévrování

Snadné parkování

Abyste při parkování už nikdy nenarazili do překážky před nebo za vozem, je vůz KAMIQ G-TEC vybaven Asistentem pro manévrování, který v případě hrozící srážky vůz zastaví.

-

Parkovací kamera vzadu

Bezpečné parkování

Když zařadíte zpátečku, aktivuje se zadní parkovací kamera v pátých dveřích a na obrazovku infotainmentu se přenese její obraz, což přispívá k vyššímu komfortu a lepší orientaci při parkování. Do obrazu se automaticky vkládají naváděcí linie, které na základě natočení volantu a šířky vozu ukazují směr, kterým by se vůz pohyboval.

-

Parovací senzory

Bezpečnější parkování

KAMIQ G-TEC se parkuje snáze a bezpečněji díky parkovacím senzorům integrovaným v předním a zadním nárazníku, které kontrolují vzdálenost automobilu od veškerých překážek.

Bezpečnostní systémy

-

Front Assist s ochranou chodců

Upozornění na nebezpečí srážky

Front Assist je bezpečnostní systém varující před srážkou. Pokud je kolize nevyhnutelná, začne systém brzdit, aby minimalizoval její následky. Kromě toho také systém nouzově zastaví, pokud detekuje, že před vozem přes cestu nebezpečně přechází chodec nebo přejíždí cyklista.

-

Crew Protect Assist

Proaktivní ochrana cestujících

Tato funkce koordinuje činnost palubních systémů s cílem minimalizovat kritické situace v dopravě. Systém přitahuje přední bezpečnostní pásy v případě hrozícího střetu nebo při nestabilních jízdních situacích, např. při prudkém otáčení volantu, a dále zajistí téměř úplné uzavření bočních oken, aby se do vozu nemohly dostat cizí předměty.

-

Multikolizní brzda

Systém aktivující brzdy po střetu

Pokud se KAMIQ G-TEC stane účastníkem dopravní nehody a dojde k aktivaci airbagů, vůz by se mohl i nadále pohybovat a způsobit další škody. Proto se zároveň aktivuje také multikolizní brzda. Ta vůz zabrzdí až do úplného zastavení, čímž zabrání dalším kolizím způsobeným nekontrolovaným pohybem vozidla po nehodě.

-

Bezpečnost vozu ŠKODA KAMIQ G-TEC

Airbag řidiče a spolujezdce

Tyto airbagy chrání řidiče a jeho spolujezdce před zraněním v případě čelní kolize. Zatímco airbag řidiče je ukrytý ve volantu, airbag spolujezdce se nachází v palubní desce. V případě potřeby je možné ho deaktivovat, pokud je na předním sedadle instalována dětská sedačka.

Kolenní airbagy řidiče

Tento airbag, umístěný pod sloupkem řízení, chrání řidičova kolena a holeně.

Boční a hlavové airbagy

Boční airbagy vpředu a vzadu chrání pánev a hrudník cestujících na předních i zadních sedadlech.
Po aktivaci chrání hlavové airbagy cestující vpředu i vzadu před zraněním hlavy.

Motory

-

Dostupné motory

1,0 TGI 66 kW G-TEC

 • 5,61 m3/100km kombinovaná spotřeba
 • převodovka 6° M
 • maximální rychlost 181 km/h
 • palivo CNG
 • zrychlení 12,3 s na 100 km/h
 • emise CO2 100 g/km

Technologie

-

Provoz na zemní plyn i benzín

Poloviční provozní náklady

Zemní plyn přináší mnoho výhod pro životní prostředí i Vaši peněženku: nižší emise CO₂ a NOx, nulové emise sazí a až poloviční provozní náklady.

Model KAMIQ G-TEC pohání přeplňovaný tříválcový motor o objemu 1,0 l a výkonu 66 kW. Motor primárně spaluje stlačený zemní plyn (CNG), ale může spalovat také benzín, abyste zůstali mobilní i v oblastech, kde není dostatek plnicích stanic. Nejvyšší točivý moment motoru 160 Nm přenáší 6stupňová manuální převodovka. Motory G-TEC jsou upraveny speciálně pro provoz na CNG a splňují nejnovější emisní limity.

-

Chytrá volba

Ekonomičtější, tišší a kultivovanější

Stlačený zemní plyn (CNG) obsahuje více energie než benzín nebo nafta a emise CO₂ jsou ve srovnání s provozem na benzín nižší přibližně o 20 %. Navíc při provozu na CNG vzniká mnohem méně oxidů dusíku a nevznikají žádné saze. Ekologická bilance se ještě výrazně zlepší, pokud se místo CNG spaluje bioplyn vyrobený z odpadních vod, zemědělských produktů či syntetický plyn. Motory spalující zemní plyn jsou také výrazně ekonomičtější, tišší a kultivovanější.

-

Dojezd na CNG až 410 km

9 litrová nádrž

Tři ocelové nádrže na CNG mají celkovou kapacitu 13,8 kg. Díky tomu urazí KAMIQ G-TEC v režimu pohonu na zemní plyn přibližně 410 kilometrů. Po vyprázdnění nádrže na CNG se KAMIQ G-TEC automaticky přepne do režimu spalování benzínu a díky 9litrové nádrži nabídne prodloužený dojezd.

Život s vozem

-

Čím víc jezdíte, tím víc šetříte

Úspornost provozu

Citelná výhoda vozidel na CNG je úspornost jejich provozu. CNG je jedno z nejlevnějších paliv, a provozní náklady jsou tak přibližně až o 50 % nižší ve srovnání s benzínem nebo dieselem. Spotřeba vozů na CNG uváděná v m³/100 km je skoro stejná jako v litrech benzínu. Čím více toho tedy najezdíte, tím víc ušetříte.

-

Snadné tankování

Snadné, rychlé a neumažete se

Návštěva čerpací stanice probíhá v případě CNG stejně, jako jste zvyklí u vozů s benzínovým nebo naftovým motorem. Hrdlo CNG je umístěno na obvyklém místě, hned vedle hrdla pro tankování benzínu. Tankování CNG je snadné, stejně rychlé a neumažete se.

-

CNG všude, kam se podíváš

3 500 veřejných stanic

V Evropě je zhruba 3 500 veřejných stanic pro čerpání CNG, v ČR je jich více než 200 a nabídka se stále rozšiřuje. Jen v roce 2019 přibylo kolem 20 nových stanic.

-

Bezpečný za všech okolností

Splňuje přísné bezpečnostní požadavky

CNG je stejně bezpečné jako benzín nebo diesel. Ocelové nádrže uložené pod podlahou zavazadlového prostoru splňují přísné bezpečnostní požadavky a nařízení. V případě nehody bezpečnostní ventil uzavře zemní plyn v nádržích. V případě požáru nechá další ventil plyn bezpečně uniknout.

Technické údaje

-
ŠKODA KAMIQ TECHNICKÉ ÚDAJE
 

Objednejte si testovací jízdu modelu ŠKODA KAMIQ G-TEC

Vyplněním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Povinná položka