Škoda Auto vozy pro Centrum Paraple
Škoda Auto vozy pro Centrum Paraple

Škoda Auto zapůjčila čtyři nové vozy Centru Paraple

České zastoupení mladoboleslavské automobilky zůstává hlavním partnerem Centra Paraple, s nímž spolupracuje již 29 let.

Spolupráce českého zastoupení automobilky Škoda Auto a obecně prospěšné společnosti Centrum Paraple pokračuje i v letošním roce. Organizaci na pomoc lidem s poškozením míchy založil Zdeněk Svěrák s občanským sdružením Svaz paraplegiků v roce 1994. Od té doby pomáhá lidem na vozíku a jejich rodinám se zvládáním těžkých životních situací. V rámci dlouhodobého partnerství zapůjčila společnost Škoda Auto čtyři nové vozy pro potřeby zaměstnanců i klientů Centra Paraple.

Nové vozy Škoda Enyaq, Superb a Octavia poslouží Centru Paraple

Předání vozů proběhlo v pražském areálu Centra Paraple za účasti jeho spoluzakladatele a prezidenta Zdeňka Svěráka. Personálu i kliesntům budou nově sloužit čtyři automobily Škoda, které na místě předal koordinátor fleetového prodeje Škoda Auto Česká republika Michal Nykl. Jedná se o vozy Škoda Enyaq, Škoda Superb Combi iV, Škoda Superb Combi a Škoda Octavia Combi.

Michal Nykl - Koordinátor fleetového prodeje Škoda Auto

"Škoda Auto je dlouhodobě aktivní v oblasti bezbariérové mobility, spolupráce s Centrem Paraple nám tedy dává hluboký smysl. Lidem s poškozením míchy pomáháme jako partneři Centra Paraple již 29 let, během nichž jsme spolupráci postupně prohloubili. Uvědomujeme si totiž, že právě pro zdravotně znevýhodněné má mobilita naprosto klíčový význam při jejich začleňování do běžných společenských aktivit a právě z tohoto důvodu také existuje náš program Škoda Handy."

29 let partnerství ve prospěch mobility zdravotně znevýhodněných

Centrum Paraple může díky podpoře veřejnosti pomáhat lidem na vozíku a jejich rodinám zvládat těžkou životní situaci. Hlavní službou, kterou ročně poskytne zhruba 280 klientům, je pobytová sociální rehabilitace. Tu zajišťuje vysoce odborný tým složený z mnoha profesí. Cílem je klientova celková adaptace na život s míšním poškozením tak, aby vnímal svůj život jako hodnotný a naplněný, a jeho podpora v samostatnosti a osobní nezávislosti nejen v denních činnostech, ale i v rozhodování o vlastním životě. Každý rok dojde v České republice v důsledku úrazu či onemocnění k poškození míchy u více než 250 lidí.

Škoda Handy centra pomáhají a radí nejen klientům Centra Paraple

Také Škoda Auto pomáhá zdravotně znevýhodněným spoluobčanům a jejich rodinným příslušníkům, a to již od roku 2010 prostřednictvím svého programu Škoda Handy. Do něj je aktuálně začleněno 124 center, která vznikla u vybraných autorizovaných partnerů mladoboleslavské automobilky po celém území České republiky. Díky vozům Škoda mohou osoby se sníženou pohyblivostí opět získat mobilitu. Škoda Handy centra pomáhají klientům při výběru vhodného vozu a jeho úpravách, ale také při jednání s úřady a další administrativou. Poradci poskytují komplexní servis a zákazníkům asistují při zpracování žádostí o státní příspěvky na zvláštní pomůcky i na mobilitu. Mohou zajistit pomoc s vyřízením vratky daně z přidané hodnoty při nákupu nového vozu do stanovené výše, doporučí nejlepší služby pro dofinancování koupě vozu a poradí se spoustou dalších detailů, které by jinak zákazník musel řešit vlastními silami. Nejdůležitějším kritériem při pořízení automobilu bývá finanční podpora, proto zdravotně znevýhodnění motoristé mohou získat slevu na koupi nového vozu Škoda – případně zakoupit prověřený automobil ze sítě certifikovaných prodejců ojetých vozů Škoda Plus s možným odpočtem DPH. Kromě přímé slevy z doporučené pořizovací ceny automobilu v hotovosti i na úvěr je zákazníkovi obstaráno přihlášení vozu zdarma, což mu ušetří další peníze a spoustu času. Stejně jako u všech ostatních klientů je samozřejmostí výkup stávajícího vozu na protiúčet – ať už standardního nebo upraveného. Vzhledem k partnerství se Škoda Financial Services se zdravotně znevýhodněným motoristům nabízí rovněž zvýhodněné financování.