Škoda pohodlí nejen v zimě
S vozy Škoda v teple a pohodě i během zimy

Příjemné teplo díky vyhřívaným předním a vnějším zadním sedadlům. Nezávislé topení s pohodlným ovládáním pomocí chytrého telefonu a aplikace Škoda Connect App.

Řidiči nových kompaktních modelů Škoda Scala a Škoda Kamiq zimu mimořádně pohodlně přečkají díky až čtyřem vyhřívaným sedadlům, vyhřívanému čelnímu sklu a vyhřívaným tryskám ostřikovačů. Rychlý nástup do vozu umožní bezklíčové odemykání KESSY. Oboustranné koberce jsou ideální pro přepravu mokré nebo znečištěné zimní výbavy. Ještě vyšší komfort nabízí modely Karoq, Kodiaq, Octavia a Superb: Volitelné nezávislé topení lze pohodlně ovládat pomocí dálkového ovládání a částečně také pomocí chytrého telefonu.

Škoda je známá svými promyšlenými a praktickými nápady, usnadňující každodenní používání vozu – to platí i pro obtíže, spojené se zimním obdobím - zamrzlá okna, studené ruce, znečištěná obuv… Škoda tak například v modelech Scala a Kamiq vedle vyhřívaných předních sedadel nabízí volitelně také vyhřívání obou krajních zadních sedadel.

Mimořádně příjemně zimu přečkají řidiči modelů Karoq, Kodiaq, Octavia a Superb s nezávislým topením. Nezávislé topení lze pohodlně naprogramovat nebo aktivovat přímo od snídaně pomocí dálkového ovládání, u modelů Karoq a u nové generace modelu Octavia pomocí aplikace Škoda Connect App. Vůz tak bude mít už při nastoupení požadovanou vnitřní teplotu a odmražená okna.

Teplé ruce a vynikající výhled Na přání dodávaný vyhřívaný volant pro modely Kamiq a Scala i při teplotách pod nulou ochrání před prochladlýma rukama a umožní řízení bez tlustých a mokrých rukavic. Je to příjemné a především bezpečné. Vyhřívané čelní sklo velmi rychle zajistí dobrý výhled z vozu tím, že na něm námraza velmi rychle roztaje. Oba modely mají rovněž vyhřívané trysky ostřikovače, což rovněž zajistí dobrý výhled.

Pro optimální viditelnost za nepříznivého počasí a za dlouhých nocí lze pro modely Škoda Scala a Škoda Kamiq namísto sériově dodávaných LED-světlometů objednat full-LED-světlomety. Ty nabízí adaptivní funkci a několik různých světelných režimů; na přání je navíc k dispozici i asistent dálkových světel. Dešťový a světelný senzor a funkce coming/leaving home jsou součástí sériové výbavy všech provedení modelů Scala a Kamiq.

Čištění zavazadlového prostoru je u vozů Škoda Kamiq a Škoda Scala díky oboustrannému koberci velice snadné. Gumová spodní strana je ideální pro přepravu znečištěných bot, saní nebo mokrých deštníků. Jako originální příslušenství modelu Kamiq je kromě toho také k dispozici plastová vana do zavazadlového prostoru.