Nový Volkswagen Touareg
Nový Volkswagen Touareg

Nový Volkswagen Touareg lze již objednávat

Vlajková loď značky přijíždí na český trh s nejnovějšími technologiemi a zdokonaleným prémiovým designem. Exteriér zaujme novými světlomety IQ.LIGHT – HD LED Matrix vpředu a červeně podsvíceným logem značky Volkswagen na zádi. Luxusnímu interiéru dominuje digitalizovaná přístrojová deska Innovision Cockpit.

Praha - Volkswagen spustil na českém trhu předprodej modernizovaného modelu Touareg. Oblíbené luxusní SUV vyráběné v Bratislavě nabízí nejnovější technologie a zdokonalený prémiový design, díky němuž je nový Touareg okamžitě rozpoznatelný. Zákazníci mají na výběr čtyři stupně výbavy a různé varianty šestiválcových pohonů na naftu nebo benzin včetně plug-in hybridních jednotek eHybrid. Ceny modelu Touareg na českém trhu začínají již od 1 699 900 Kč.

"Volkswagen Touareg stojí na samém vrcholu naší široce rozvětvené nabídky modelů v oblíbeném segmentu SUV a modernizovaný Touareg své postavení vlajkové lodi pro nejnáročnější zákazníky potvrzuje dalšími technologickými inovacemi a ještě prémiovějším designem," říká Jakub Šebesta, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika. "Navzdory všem změnám však Touareg zůstává ve své podstatě všestranným automobilem pro každodenní provoz, dobrodružné výpravy i nejnáročnější přepravní úkoly. A to vše s úrovní komfortu a bezpečnosti, která snese porovnání s konvenčními luxusními automobily."

Nový Volkswagen Touareg s pohonem všech kol 4MOTION si mohou zákazníci nakonfigurovat ve stupních výbavy Touareg, Elegance, R-Line nebo R. Základní Touareg za 1 699 900 Kč je poháněn vznětovým motorem 3,0 litru V6 TDI o výkonu 170 kW. Na opačném konci spektra figuruje sportovní Touareg R s plug-in hybridním systémem eHybrid na základě zážehového motoru 3,0 litru V6 TSI vyladěným na nejvyšší systémový výkon 340 kW. Základní cena je v tomto případě 2 370 900 Kč.

Zlatým středem mohou být pro mnohé zákazníky výbavové linie Elegance a R-Line, v nichž se charakter nového modelu Touareg posouvá více ke komfortnímu (Elegance), resp. sportovnímu (R-Line) pojetí, v závislosti na preferenci klienta. S těmito výbavovými liniemi se pojí také nejširší výběr pohonů, který zahrnuje jednotky 3,0 litru V6 TDI o výkonu 170 kW (pouze R-Line) nebo 210 kW a 3,0 litru V6 TSI o výkonu 250 kW. Portfolio pohonů završuje externě nabíjitelný hybridní systém eHybrid se systémovým výkonem 280 kW pro stupeň výbavy Elegance. Základní cena modelu Touareg Elegance je 1 923 900 Kč a model Touareg R-Line (170 kW) začíná na cenovce 1 925 900 Kč.

Nový Volkswagen Touareg - zadní pohled

Nový Volkswagen Touareg - interiér

Již základní linie Touareg zahrnuje v sériové výbavě mimo jiné 18" kola Cascade z lehké slitiny, 2zónovou automatickou klimatizaci Climatronic, digitální přístrojovou desku Innovision Cockpit s informačním, zábavním a navigačním systémem Discover Pro Max, zadní propojené LED svítilny bez podsvíceného loga VW, základní verzi LED světlometů, zadní kameru Rear View, adaptivní tempomat ACC, asistenční systémy Front Assist, Lane Assist a rozpoznávání dopravních značek, multifunkční kožený volant, systém bezklíčového startování Keyless Go, vyhřívání předních sedadel, elektrické ovládání víka zavazadlového prostoru a paket Konektivita s bezdrátovým propojením telefonu App-Connect Wireless a indukčním nabíjením.

Verze Elegance se odlišují mimo jiné bílým ambientním osvětlením interiéru a specifickým ozdobným obložením, předními světlomety IQ.LIGHT - HD LED Matrix, podsvíceným logem VW vzadu, zvýrazněnými funkcemi brzdových světel a koncových směrových ukazatelů vzadu, specifickým designem masky chladiče a nárazníků, osvětlením okolí vozidla s promítáním loga VW, koženými sedadly a vyhřívaným volantem. Plug-in hybridní varianta eHybrid k tomu přidává například 4zónovou automatickou klimatizaci Climatronic, panoramatické střešní okno, 19" kola Tirano z lehké slitiny, nabíjecí kabely a akustickou funkci e-Sound pro jízdu s elektrickým pohonem.

Sportovně laděný Touareg R-Line se prezentuje mimo jiné 20" koly Braga z lehké slitiny, specifickou maskou chladiče a nárazníky R-Line, předními světlomety IQ.LIGHT - HD LED Matrix, podsvíceným logem VW vzadu, zvýrazněnými funkcemi brzdových světel a směrových ukazatelů vzadu, ergonomickými sedadly ergoComfort čalouněnými kůží Vienna R, elektricky nastavitelnou polohou sedadel s bederními opěrkami a pamětí pro uložení nastavené polohy, tmavým čalouněním stropu, tmavě tónovanými skly oken od střešních sloupků B dozadu, vyhřívaným koženým sportovním multifunkčním volantem a kryty pedálů z ušlechtilé oceli.

Vrcholná verze R posouvá vzhled modelu Touareg ještě blíž ke světu motoristického sportu. Jeho výbava zahrnuje například barevné ambientní osvětlení interiéru, panoramatické střešní okno, 4zónovou automatickou klimatizaci Climatronic, nabíjecí kabely pro domácí i veřejné nabíjení, paket Black Style, a oproti předchozí verzi R je nově vybaven podvozkem se vzduchovým odpružením Air PHEV a funkci e-Sound.

Zákazníci si mohou svůj Touareg individualizovat výběrem z široké škály prvků výbavy na přání. K dispozici mají například 8 nových designů kol s průměrem ráfku od 19 do 22 palců. Vzduchové odpružení se dodává ve třech variantách: Air & Steering, Professional a Air PHEV pro hybridní verze (bez řízení zadních kol). Prémiový audiosystém Dynaudio "Consequence" nabízí výkon 730 W a subwoofer. Interiér verzí Elegance a R-Line lze nově zušlechtit prošívaným čalouněním kůží Puglia a sedadly s funkcemi odvětrávání a masáže. Již ve fázi předprodeje jsou k dispozici atraktivní akční pakety s 25 % zvýhodněním (paket Air Comfort pro eHybrid je zvýhodněn dokonce 30 %).

Autorizovaní prodejci značky Volkswagen umožňují pořídit nový Touareg s výhodným financováním od společnosti Volkswagen Financial Services včetně všech aktuálně dostupných akčních nabídek. Například Ledová trefa nabízí úrokovou sazbu od 3,9 % a servisní balíček zdarma, při financování OLIN+ lze využít zvýhodnění ve výši 78 727 Kč bez DPH.

Volkswagen posunul třetí generaci modelu Touareg na ještě vyšší úroveň rozsáhlou modernizací. Podvozek tohoto prémiového SUV byl společně s konceptem zobrazování a ovládání zásadně vylepšen a design přídě i zádě zaujme ostřejšími rysy. Mimořádně výrazné jsou nově vyvinuté světlomety IQ.LIGHT - HD LED Matrix, které patří mezi nejlepší osvětlovací systémy na světě a s více než 38 000 interaktivními LED mikrodiodami precizně promítají na jízdní pruh světelný koberec. Zadní LED svítilny jsou koncipované jako světelná lišta, do níž je poprvé vloženo červeně podsvícené logo Volkswagen. Touareg je nyní sériově vybaven mimo jiné novým senzorem zatížení střechy, který je propojen s elektronickými systémy podvozku.

Vysoce kvalitní přístrojová deska "Innovision Cockpit" kombinuje digitální panel sdružených přístrojů "Digital Cockpit" a highendový informační, zábavní a navigační systém "Discover Pro Max". Nejnovějšímu stupni vývoje odpovídá rovněž sériově dodávané hlasové ovládání. Vstupy USB-C s nabíjecím výkonem až 45 W (dosud 15 W) umožňují navíc výrazně rychlejší nabíjení elektronických zařízení, jakými jsou chytré telefony, tablety nebo notebooky. V reakci na přání zákazníků obdržel nový Touareg ještě kvalitnější interiér.

Konfigurátor na stránkách volkswagen.cz zatím zobrazuje pouze některé verze modernizovaného modelu Touareg. Kompletní nabídka do něj bude doplněna v průběhu několika dní. U prodejců Volkswagen však lze objednávat již všechny verze, včetně těch, které v konfigurátoru zatím chybí (základní model nebo verze eHybrid).


Informace o značce Volkswagen:

Značka Volkswagen osobní vozy působí na více než 150 trzích po celém světě a vyrábí vozidla ve více než 30 závodech ve 13 zemích. V roce 2021 vyrobil Volkswagen 4,9 milionu vozidel, mezi něž patří bestsellery, jako jsou VW Polo, VW T-Roc, VW Golf, VW Tiguan nebo VW Passat, ale také úspěšné modely elektromobilů VW ID.3 a VW ID.4. V uplynulém roce předala společnost zákazníkům na celém světě více než 260 000 elektromobilů, což je dosud nejvyšší počet. V současnosti pracuje pro značku Volkswagen 184 000 lidí na celém světě. K tomu je nutné připočítat více než 10 000 prodejců a servisních partnerů s 86 000 zaměstnanci. Volkswagen svou strategií ACCELERATE důsledně urychluje transformaci na softwarově orientovaného poskytovatele mobility.

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel Volkswagen do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.