Nový prezident společnosti Kia Czech
Nový prezident společnosti Kia Czech

Nový prezident společnosti Kia Czech

Společnost Kia Czech oznamuje změnu v jejím nejvyšším vedení – novým prezidentem společnosti byl 9. ledna 2023 jmenován pan Kyoungsun Yoo. Pan Yoo je od vstupu značky Kia na český trh v roce 1993 v pořadí již sedmým prezidentem společnosti Kia Czech.

Pro pětačtyřicetiletého manažera automobilového průmyslu není evropský trh výjimečnou výzvou: v uplynulých dvou desetiletích již zastával různé manažerské pozice v rámci mateřské společnosti Kia Corporation v Soulu a také Severní Americe včetně evropské centrály ve Frankfurtu, kde působil poslední tři roky.

Kyoungsun Yoo zahájil svou kariéru ve společnosti Kia v roce 2003, kde působil v týmu koordinujícím region Severní, Střední a Jižní Ameriky. V roce 2013 se přestěhoval do Severní Ameriky, kde získal rozsáhlé profesní zkušenosti jako výkonný koordinátor v oblasti prodeje. Po pětiletém působení se přesunul zpět do Jižní Koreje, kde se věnoval obchodní činnosti v zemích západní Evropy, kde působil do konce roku 2019. Naposledy Yoo zastával pozici výkonného koordinátora skupiny pro obchodní strategii se zaměřením na evropské trhy. Yoo střídá dosavadního prezidenta pana Jae Yun Kima, který se po čtyřech letech působení v České republice ujme nových povinností v rámci společnosti Kia Corporation v Soulu.

Kyoungsun Yoo (45 let)

  • - Narozen v roce 1977 v Jižní Koreji.
  • - Je ženatý a má dceru a mezi jeho zájmy patří sportovní aktivity, především golf a lukostřelba.