Značka: Kia
Model: 2008
1 949 980 Kč
 • Cena vozu od:1 949 980 Kč
 • Výkon:150 - 283 kW
 • Výkon:204 - 385 k
 • Palivo:Elektro
 • Spotřeba paliva:99,8 kWh
 • Emise:0 g/km

Kia EV9

Inspirována filozofií designu "Spojené Protiklady"

Kia EV9 spojuje prvky z přírodního a materiálového světa a vytváří design, který kombinuje odvahu a schopnosti SUV s klidem sofistikovaného elektromobilu. Odvážný a autentický design nově definuje standardy a dláždí nové cesty pro budoucí elektrická SUV.

Design karosérie

 
 
 

Kia EV9 exteriér

Exteriér

Design exteriéru využívá rozdílné hodnoty přírody a moderny. Jednoduché jasně řezané linie a karoserie vyzařují jistotu, jasnost a klid, zatímco polygonální designový jazyk bočního profilu vyjadřuje nespornou silnou identitu SUV s výjimečnou aerodynamickou účinností.

Tvar věcí budoucích

Zcela nová Kia EV9 přináší to nejlepší od obojího. Robustní terénní vůz, který nikoho nenechá chladným. A živý elektromobil s dokonalým využitím ve městě. Kia EV9, inspirována světem přírody a modernou, vyvolá pozornost svými výraznými tvary a futuristickými křivkami. K jedinečnému charakteru a sebejistotě tohoto vozu přispívají výrazné designové prvky od přídě až po záď. Na silnicích i mimo zpevněné cesty.

Nepřehlédnutelné světlomety

Krychlovité LED světlomety nového EV9 v provedení GT-line společně se světly denního svícení ve tvaru Z dodávají zajímavé přední partii futuristické estetické kvality.

kia ev9 zpetna zrcatka 800

Nezaměnitelná digitální zpětná zrcátka

Digitální zpětná zrcátka čistých a ostrých tvarů zprostředkují lepší výhled za všech podmínek včetně pokynů pomáhajících při couvání nebo přejíždění mezi pruhy.

Osobitá zadní LED světla

Postoj deklarovaný z každého úhlu pohledu. Do výklopné zádě jsou skrytě začleněny stěrače a jedinečná grafika „hvězdné mapy“, kterou určitě nikdo nepřehlédne.

kia ev9 exterier 05 800

Výrazná 21" litá kola GT-line

K poutavému vzhledu EV9 přispívá i řada detailů, jako například geometrické pojetí lehkých litých kol o velikosti 21" včetně ozdobných krytů s atraktivními tvary.

Zdvojené panoramatické střešní okno

Dvojice dokonale umístěných střešních oken zprostředkuje dokonalý výhled celé posádky a provzdušní atmosféru v kabině.

Design interiéru

 
 
 

Kia EV9 - interiér

Interiér

Design interiéru realizuje nové možnosti mobility prostřednictvím inovativního designu, který zajišťuje nejen prostor a pohodlí, ale také intuitivní interakci mezi lidmi a technologiemi.

Trojitý panoramatický displej

Všechny nezbytné informace najdete přesně tam, kde jsou zapotřebí. Dlouhá, štíhlá a minimalistická přístrojová deska se srozumitelným rozhraním předává informace prostřednictvím přístrojového štítu „Supervision“ o velikosti 12,3", středového displeje 5,3" a dotykového displeje 12,3" palubního infotainmentu.

Flexibilní otočná sedadla

Užívejte si svobody pohybu podle svého gusta – otočná sedadla druhé řady umožňují snadno se obrátit proti směru jízdy a komunikovat s pasažéry sedícími zcela vzadu.

Luxusní relaxační sedadla

Usedněte, natáhněte se a naplno si vychutnejte několik minut naprostého uvolnění, než Vaše EV9 načerpá energii. Relaxační sedadla pro první a druhou řadu skýtají naprosté pohodlí pro Vás samotné i zbytek posádky.

kia ev9 interier 05 800

Volant s podsvíceným logem Kia

Logo Kia uprostřed volantu je během jízdy podsvíceno pomocí LED jako další stylový doplněk elegantního interiéru nového EV9 GT-line.

Dost místa pro všechny

První elektromobil Kia se třemi řadami sedadel disponuje velkorysou nabídkou místa pro všechny se srovnatelným pohodlím na všech sedadlech od první do třetí řady. A díky prostornému kufru snadno poberete vše, co je potřeba.

Praktický úložný prostor v předním kufru

Místo navíc přesně tam, kde jej potřebujete. Velkorysý úložný prostor najdete v předním kufru s elektrifikovaným systémem otevíraní kapoty.

Výbavové stupně

 
 
 
Kia EV9

Earth Launch Edition

Cena od: 1 949 980 Kč
 • Výkon:150 kW
 • Výkon:204k
 • Palivo:Elektro
 • Spotřeba paliva:99,8 kWh/100km
 • Převodovka:Automatická převodovka
 • Emise:0 g/km

Sériová výbava

 • Hlavní světlomety Full LED s automatickým přepínáním dálkových světlometů
 • Digital key - umožňuje zamknout, odemknout či nastartovat pomocí chytrého telefonu
 • 5" displej na ovládání klimatizace
 • Třízónová klimatizace a tepelné čerpadlo
 • Systém monitorování stavu řidiče pomocí kamery v interiéru vozidla (ICC-D)
 • 19" hliníkové disky kol s pneumatikami 255/60
 • Inovativní výsuvné kliky dveří elektrické
 • 12,3" integrovaná GPS navigace, zadní parkovací kamera vč. Kia Connected Services, Kia Connect, DAB, Android Auto/Apple CarPlay
 • Head-up displej
 • Čtečka na otisk prstů - pro přepínání uživatelských profilů
Kia EV9

GT-line Launch Edition

Cena od: 2 099 980 Kč
 • Výkon:283 kW
 • Výkon:384k
 • Palivo:Elektro
 • Spotřeba paliva:99,8 kWh/100km
 • Převodovka:Automatická převodovka
 • Emise:0 g/km

Sériová výbava

 • 21" hliníkové disky kol s pneumatikami 285/45
 • 12,3" integrovaná GPS navigace a digitální přístrojový štít s 12,3" displejem
 • Asistent pro zabránění kolizím při parkování PCA (se zadními, předními, bočními senzory)
 • Inteligentní parkovací asistent s dálkovým ovládáním RSPA II
 • Adaptivní Dual - LED přední světlomety s automatickým přepínáním dálkových světlometů + denní svícení LED
 • Třífázová palubní nabíječka, 11 kW
 • Podélné střešní ližiny černé
 • Systém monitorování stavu řidiče pomocí kamery v interiéru vozidla (ICC-D)
 • Rozšířený systém autonomního nouzového brzdění - jízda křižovatkou FCA-JX II
 • Rozšířený asistent pro jízdu po dálnici s asistentem pro vybočení z pruhu HDA II

Dobíjení a dojezd

 
 
 

kia ev9 dobijeni 01 800

Hladké a rychlé dobíjení

Zcela nová Kia EV9 klade důraz na pohodlí a praktičnost. To znamená i ultra rychlé a nekomplikované dobíjení, kdy dojezd prodloužíte až o 249 km za pouhých 15 minut, ať již v pohodlí domova nebo na dobíjecí stanici. O dostatek energie na cestách se stará vysokonapěťový akumulátor s vysokou kapacitou. A díky pozoruhodnému dojezdu se můžete vydat tak daleko, kam Vás cesta – nebo vaše fantazie – zavede.

kia ev9 dobijeni 02 800

Vydejte se ještě dál

Dobíjení Vás vůbec nemusí zpomalit – naše technologie ultra rychlého dobíjení prodlouží dojezd o 249 km za pouhých 15 minut, resp. z 10 na 80 % za 24 minut. Nový vysokonapěťový akumulátorový modul disponuje kapacitou 99,8 kWh, což je dost k tomu, aby EV9 nabídlo velkorysý dojezd až 563 km.

Technologie chytrého dobíjení

EV9 posouvá energetickou účinnost na další úroveň. S funkcí V2L (vehicle-to-load) můžete prostřednictvím auta dobíjet ostatní zařízení, jako jsou notebooky a kempingové vybavení, s maximálním výkonem 3,68 kW. A při pohledu do budoucnosti Vám dobíjení V2G (vehicle-to-grid) umožní vrátit elektřinu zpět do sítě.

Trvalá udržitelnost

 
 
 

kia ev9 udrzitelnost 01 800

Nový pohled na materiály

Na cestě k udržitelnější a odpovědné mobilitě volíme vhodná opatření s menším i větším dopadem. Pro EV9 je trvalá udržitelnost jednou z priorit, o čemž svědčí i pečlivá a vědomá volba materiálů pro interiér. Naše zušlechtěné recyklované materiály společně s materiály rostlinného původu berou ohled na přírodu a snižují dopady na životní prostředí. To vše při zachování komfortního a stylového prostředí v elegantní kabině vozu.

kia ev9 udrzitelnost 02 800

Sedadla bez přírodní kůže

Stylová a na dotek příjemná veganská kůže nahradila tradiční kožené čalounění sedadel, abychom omezili zpracování kůže původem ze zvířat a současně snížili dopady na životní prostředí.

kia ev9 udrzitelnost 03 800

Recyklované rybářské sítě

K výrobě podlahových rohoží pro nové EV9 se používají recyklované rybářské sítě, které byly vyloveny z oceánů a následně chytře zušlechtěny.

kia ev9 udrzitelnost 04 800

Recyklované PET lahve

Příkladem našeho zasazení o odpovědnou mobilitu jsou obkladové panely, sedadla a látky v interiéru EV9, které vyrábíme z recyklovaných plastových lahví a vlněného vlákna.

Chytrá trvalá udržitelnost

Představujeme koncept „Unleather“ (bez přírodní kůže), spočívající v používání recyklovaných a následně zušlechtěných materiálů, resp. materiálů přírodního původu, namísto klasické kůže ze zvířat.

Bezpečnost

 
 
 

kia ev9 bezpecnost 01 800

Intuitivní bezpečnostní prvky

Pocit bezpečí je postaven na skutečnosti, že o všechny v kabině je řádně postaráno. Že jsou rizika omezena na minimum a vozidlo dohlíží nad bezpečností. Zcela nová Kia EV9 používá pokročilé a intuitivní bezpečnostní prvky, které nás o krok přibližují k autonomnímu řízení a přispívají k bezpečnosti Vás samotných i celého okolí během jízdy a parkování.

Asistent pro jízdu na dálnici s rozpoznáváním rukou na volantu

Asistent HDA2 s technologií HoD automaticky upravuje cílovou rychlost podle rychlostních omezení a současně udržuje bezpečný odstup od vozidel jedoucích vpředu. Vylepšené senzory sledují, zda řidič drží volant v rukou (i když jím neotáčí), a podle toho přizpůsobují rychlost jízdy.

Systém následování v jízdním pruhu (LFA 2)

Se systémem následování v jízdním pruhu (LFA 2) je jízda v pruzích snazší než kdy dříve. LFA 2 prostřednictvím přední kamery rozpoznává jízdní pruhy a pomáhá udržovat vozidlo přesně uprostřed pruhu. Když je zapotřebí postavení na vozovce upravit, pomáhá vozidlo navést na správné místo.

Asistent pro odvrácení kolize s vozem ve slepém úhlu

Již žádné obavy ze slepých úhlů výhledu. Asistent BCA Vás upozorní na blížící se vozidla, která se Vás právě chystají předjet, stejně jako vozidla vyskytující se ve Vašem slepém úhlu výhledu. Když systém rozpozná riziko nehody, chytře Vám pomůže brzdit, abyste kolizi zabránili, a navede Vás zpět do příslušného pruhu.

Systém autonomního nouzového brzdění (verze 2.0)

Systém autonomního nouzového brzdění verze 2.0 zvyšuje jistotu za volantem a pomáhá vyhnout se případným nehodám s chodci, cyklisty a jinými vozidly na silnici. Pokud brzdový pedál nesešlápnete dostatečně razantně k tomu, abyste zabránili nehodě, EV9 to automaticky provede za Vás.

Aktivní upozornění na přijíždějící vozidla v příčném směru při couvání

Couvání ven z parkovacích míst nebo příjezdové cesty může být snadné a jednoduché. Systém RCTA Vás aktivně varuje před pohybem vozidel nebo chodců za Vaším vozem. Pokud by hrozilo nebezpečí kolize, systém automaticky zabrzdí.

Multikolizní brzdový asistent

Multikolizní brzdový asistent zajišťuje dodatečnou ochranu celé posádky i více jistoty v případě nehody. Po prvním nárazu pomáhá zamezit dalším neočekávaným pohybům vozidla, a tak snižuje nebezpečí případných sekundárních srážek.

Asistent pro zamezení kolizím během parkování - přední/boční/zadní (PCA-F/S/R)

Již žádné obavy z komplikovaných manévrů při zajíždění na úzká parkovací místa nebo vyjíždění z nich. Všechnu obtížnou práci za Vás vykoná funkce parkování na dálku - automaticky se ujme řízení a zvládne dokonce i úhlopříčné parkování - to vše jediným klepnutím na chytrý klíček.

RSPA2 (dálkově ovládaný inteligentní parkovací asistent, verze 2)

Již žádné obavy z komplikovaných manévrů při zajíždění na úzká parkovací místa nebo vyjíždění z nich. Všechnu obtížnou práci za Vás vykoná funkce parkování na dálku – automaticky se ujme řízení a zvládne dokonce i úhlopříčné parkování – to vše jediným klepnutím na chytrý klíček.

Konektivita

 
 
 

kia logo new 800

Vaše centrum konektivity

K dokonalosti cestování jsou potřeba ty správné informace, vždy ve chvíli, kdy je potřebujete. Na palubě EV9 ihned zjistíte, že funkce navržené pro život na cestách fungují právě tak hladce, jak si Váš nabitý denní program žádá. Velké a čitelné displeje se všemi nezbytnými informacemi. Systém ozvučení umožňující ponořit se do hudby podle Vašeho vkusu. A široké možnosti nabíjení pro všechny členy posádky.

kia ev9 konektivita 02 800

Trojitý panoramatický displej

Trojitý panoramatický displej zaručuje bezproblémové spojení se světem i mezi sebou. Velké obrazovky vyčnívající z palubní desky pojmou všechny nezvytné informace, které byste Vy sami nebo kdokoli z cestujících mohli potřebovat. Čitelnost usnadňuje jedinečná propracovaná grafika.

kia logo new 800

Digitální klíč Kia

Pohodlí na cestách ještě zvyšuje digitální klíč Kia, umožňující komunikaci s vozidlem a jeho spuštění prostřednictvím chytrého telefonu. Uložte si klíč do své digitální peněženky a kdykoliv jej sdílejte s dalšími řidiči pro snadný přístup k vozidlu.

kia ev9 konektivita 04 800

Prémiový audiosystém Meridian

Vychutnejte si pestrý a hutný zvuk prémiového audiosystému Meridian, jenž sprostředkuje křišťálově čisté ozvučení ze všech zdrojů, od Vašich oblíbených playlistů až po podcasty. Funkce Intelli Q automaticky přizpůsobuje hlasitost a kvalitu zvuku podle rychlosti vozidla, aby systém zprostředkoval audio vždy v té nejvěrnější kvalitě.

kia ev9 konektivita 05 800

Nabíjení přes USB-C

EV9 nebere potřeby konektivity na lehkou váhu, a proto v kabině nabízí spoustu nabíjecích portů pro potřeby celé posádky. Praktické porty typu USB-C pro rychlé nabíjení jsou prakticky rozmístěny od první až po třetí řadu sedadel.

Kia EV9 - interiér

Bezdrátové nabíjení telefonu

Naplnění potřeb konektivity je na palube EV9 samozřejmostí. K nabíjení telefonů na cestách poslouží praktická bezdrátová nabíječka. Klouzaní telefonu zabrnuje pryžová podložka, zatímco zahřívání pomáhá snižovat speciální chladící ventilátor.

kia logo new 800

Aplikace Kia Connect

Telefon bleskově propojíte s EV9 pomocí aplikace Kia Connect a poté můžete využívat bezpočet dalších praktických funkcí pro ještě více pohodlí a jistoty na cestách. Palubní technologie předávají dopravní informace v reálném čase a upozorňují na nejbližší dobíjecí stanice, možnosti parkování, počasí a řadu dalších užitečných věcí. neméně praktickou jsou i další služby ovládané na dálku, jako je řízení akumulátoru, klimatizace, nebo navigace "na poslední kilometr cesty", ale i mnoho dalších.

kia ev9 konektivita 08

Výkonová posila

Vylepšete ještě více jízdní vlastnosti nebo posilte celkové schopnosti v terénu při zdolávání bahna a písku. S posilou, která zvyšuje točivý moment předního elektromotoru, vylepšíte akceleraci o 0,7 sekundy (k zakoupení prostřednictvím obchodu Kia Connect).

Pomoc při parkování

Již žádné obavy z komplikovaných manévrů při zajíždění na úzká parkovací místa nebo vyjíždění z nich. Všechnu obtížnou práci za Vás odvede funkce RSPA2 (dálkově ovládaný inteligentní parkovací asistent, verze 2) – automaticky se ujme řízení a zvládne dokonce i úhlopříčné parkování – jediným klepnutím na chytrý klíček. Zakoupením funkce RSPA2 zároveň odemknete předního a bočního asistenta pro zamezení kolizím během parkování (PCA-F/S), který Vás upozorní na nebezpečí výskytu chodců nebo překážek v blízkosti vozidla.

kia ev9 konektivita 10

Streamování hudby

Vychutnejte si svoji oblíbenou hudbu bez nutnosti připojovat telefon. Hladká a intuitivní technologie Vás propojí s vašimi hudebními aplikacemi s bezplatným datovým tarifem Kia po dobu prvních 3 let. Při zahájení prodeje bude k dispozici Amazon Music; další poskytovatelé obsahu budou následovat později.

Podvozková platforma

 
 
 

kia ev9 podvozek 01 800

Technologie, která Vás rozhýbe

EV9 je koncipováno tak, aby Vás dovezlo dále, a to ve všech ohledech. Těšit se můžete na delší trasy, větší nabídku místa a potěšení z hladké a vyvážené jízdy. Dlouhý rozvor a plochá architektura podvozkové platformy E-GMP (Electric Global Modular Platform) se promítla do velkorysé nabídky místa pro celou posádku s pohodlím na úrovni luxusního salonku. Revoluční podvozková platforma E-GMP zároveň přináší sportovní jízdní schopnosti a pozoruhodný dojezd při stabilní a tiché jízdě vysokou rychlostí.

Podvozková platforma E-GMP (Electric-Global Modular Platform)

Dlouhý rozvor a zcela plochá konstrukce podvozkové platformy E-GMP (Electric Global Modular Platform) přináší nejen více místa, ale i celkově lepší jízdní schopnosti a delší dojezd. Radost za volantem dále zvyšuje odladění systému řízení a brzd, tiché prostředí v kabině (i za vysokých cestovních rychlostí) a příjemně malý poloměr otáčení.

kia ev9 prostornost 01

Více místa pro celou posádku

Kia EV9 na dlouhé a ploché podvozkové platformě E-GMP skýtá spoustu místa pro příjemné cestování celé posádky. Tři řady velkoryse pojatých sedadel včetně otočných nebo relaxačních křesel ve druhé řadě (výbava na přání) umožňují relaxovat v pohodlí vozu nebo snadno komunikovat s ostatními.

kia ev9 technologie 02

Lepší jízdní schopnosti. Ještě příjemnější cestování

Nové EV9 bylo navrženo tak, aby přinášelo ničím neředěnou radost za volantem. Těšit se tak můžete na hladkou, vyváženou, stabilní a tichou jízdu. Pneumatiky speciální konstrukce potlačují hluk a vibrace, zlepšují jízdní vlastnosti a přispívají k poklidné atmosféře na palubě, která nesnese srovnání s žádným vozem se spalovacím motorem – za jakékoli cestovní rychlosti. A díky plochému podvozku E-GMP si můžete užívat pohodlí a praktičnost vozu se třemi řadami sedadel včetně jízdních schopností, které Vás v každé zatáčce doslova ohromí, znovu a znovu.

Objednejte si testovací jízdu modelu Kia EV9

Povinná položka

 

Vozy skladem

KIA Pro_Ceed GT-Line Plus 1,5T-GDi/118kw 7°AUT
 • Cena s DPH 654 700 Kč
 • Cena bez DPH 541 074 Kč
 • 10 027 km
 • 117 kW / 160 k / 1,5 l
 • 04/2022
 • Automatická
 • Benzín
 • Bílá
KIA Pro_Ceed PROCEED
 • Cena s DPH 650 000 Kč
 • Cena bez DPH 537 190 Kč
 • 12 987 km
 • 117 kW / 160 k / 1,5 l
 • 05/2022
 • Automatická, 7 st.
 • Benzín
 • Oranžová
KIA Niro 1,6 GDI HEV Style DCT
 • Cena s DPH 675 000 Kč
 • Cena bez DPH 557 851 Kč
 • 10 554 km
 • 77 kW / 105 k / 1,6 l
 • 09/2022
 • Automatická, 6 st.
 • Benzín
 • Šedá

Kia EV9 - Stránky Wikipedia