Nové modely Škoda MONTE CARLO
Mistři světa Kalle Rovanperä a Jan Kopecký otestovali nové modely MONTE CARLO

Ve speciální zkoušce obstály: Nové sportovní, lifestylové modely Škoda Scala Monte Carlo a Škoda Kamiq Monte Carlo na mistry světa Kalleho Rovanperu a Jana Kopeckého silně zapůsobily. Jezdci továrního týmu Škoda Motorsport oba vozy důkladně vyzkoušeli a přitom si zvolili i svého osobního favorita. Vrcholný výbavový stupeň odkazuje na úspěšnou historii závodních vozů značky Škoda a oba jezdci byli z každého ujetého metru s těmito modely nadšeni. Výroba nové varianty Monte Carlo se už v Mladé Boleslavi rozběhla, první zákazníci dostanou své vozy ještě ve čtvrtém čtvrtletí roku 2019.

Povolanější testovací jezdce na prověření sportovního charakteru i praktičnosti nových vozů Škoda Scala Monte Carlo a Škoda Kamiq MONTE CARLO si Škoda nemohla přát: oba tovární jezdci Jan Kopecký a Kalle Rovanperä patří ve své třídě k nejlepším soutěžním pilotům na světě. Jan Kopecký získal titul mistra světa v kategorii WRC 2 v roce 2018, jeho mladý týmový kolega Kalle Rovanperä z Finska má titul v mistrovství světa WRC 2 Pro za rok 2019* jistý už teď. Společně pak zajistili pro tým Škoda Motorsport prvenství v hodnocení značek ve WRC 2 Pro* už na předposledním závodě sezóny ve Španělsku. Slavnostní předání pohárů mistrovství proběhne v rámci galavečera FIA po ukončení sezóny. Oba soutěžní piloti využili příležitost a vyměnili svůj obvyklý speciál Škoda Fabia R5 evo za sportovně laděné vrcholné verze sériových kompaktních modelů a byly přednostmi vozů Scala Monte Carlo a Kamiq Monte Carlo nadšeni.

„Hned na první pohled se mi líbily extrémně sportovní linie vozu Škoda Scala Monte Carlo. Ve spojení s různými nastaveními podvozku velice dobře sedí na vozovce a člověka vyzývá především v zatáčkách k využití jeho potenciálu. Právě v nich se pak ke slovu dostávají i sedadla poskytující dokonalé boční vedení a zároveň komfort na delších cestách. Kromě toho je skvělé, že je Scala neustále online a že k ní bez problémů připojím svůj chytrý telefon,“ říká Kalle Rovanperä o voze Scala Monte Carlo.

Jana Kopeckého zase zaujal Kamiq Monte Carlo: „Máme rodinu, proto kladu mimořádný důraz na prostornost vozu. Škoda Kamiq Monte Carlo mé nároky v tomto ohledu přesně splňuje především prostorem na zadních sedadlech a boduje i sportovním vzhledem v exteriéru i v interiéru. Díky kompaktním rozměrům a zvýšenou pozicí sedadel se v tomto SUV velice dobře jezdí po městě. A kdybych si chtěl někdy bez dětí užít sportovní jízdu, nastavím si režim Sport v systému Sport Chassis Control a po stisknutí tlačítka je vůz ještě agilnější.“

Tradiční černé prvky Monte Carlo

Označení Monte Carlo používá Škoda tradičně pro sportovní, lifestylové verze svých modelů – tento přídomek poprvé dostala v roce 1936 limitovaná zvláštní série modelu Škoda POPULAR. Monte Carlo vedle lesku a slávy monackého knížectví symbolizuje především motoristickou tradici slavné rallye, která se tu jezdí od roku 1911 a při níž značka Škoda dosáhla četných úspěchů. Společným rozlišovacím znakem aktuálních modelů Monte Carlo jsou černé sportovní doplňky. U vozů Scala Monte Carlo a Kamiq Monte Carlo je například rámeček typické škodovácké masky chladiče proveden v lesklé černé barvě. Černě lakované jsou také některé části předního spoileru, kryty vnějších zpětných zrcátek, zadní difuzor a nápisy, v případě modelu Kamiq i střešní nosiče. Sériová černá sedmnáctipalcová kola Volans nebo na přání dodávaná osmnáctipalcová kola Vega z lehkých slitin jsou navíc provedená ve speciálním designu exkluzivně pro variantu Monte Carlo.

Rozsáhlá výbava a sportovně pojatý interiér

Součástí rozsáhlé výbavy modelů Scala a Kamiq v provedení Monte Carlo je mimo jiné panoramatická střecha, černé obložení stropu, sportovní sedadla s integrovanými hlavovými opěrkami a hliníkové kryty pedálů. Multifunkční sportovní volant tohoto sportovního vrcholného modelu je potažen perforovanou kůží doplněnou o červené obšití. Červené obšití se nachází také na kožené hlavici řadicí páky a madle ruční brzdy. Červená (nebo na přání bílá) je také barva LED ambientního osvětlení, které osvětluje středovou konzoli. Jak Škoda Scala Monte Carlo, tak i Škoda Kamiq Monte Carlo jsou k dispozici se všemi motory příslušné modelové řady.

*Podléhá oficiálnímu potvrzení ze strany FIA.

Monte-Carlo je ochranná známka společnosti Monaco Brands