KIA Den bezpečnosti
KIA Den bezpečnosti

Kia předala flotilu vozů Autodromu Most v rámci akce Den bezpečnosti

Společnost Kia Czech ve spolupráci s autorizovaným dealerem ASAS s.r.o. předala AUTODROMU MOST flotilu sedmi nových vozů Kia Ceed v karosářských verzích hatchback a Sportswagon. Pravidelná obměna vozů, která probíhá již od roku 2015, je využívána pro praktickou instruktáž vozidel v kurzech bezpečné jízdy na výcvikových plochách polygonu. Slavnostní předání se uskutečnilo u příležitosti akce Den bezpečnosti, která se v Mostě konala během uplynulého víkendu.

Veřejnosti, se zájmem o předcházení krizovým situacím, je nyní k dispozici sedm modelů Kia Ceed ve výbavě SPIN s pohonnou jednotkou 1,5 T-GDi a manuální převodovkou. Na účastníky kurzů čekají dvě karosářské varianty hatchback a Sportswagon. „Zájem o naše kurzy, kde se lidé mohou naučit jezdit lépe, a hlavně bezpečněji se neustále zvyšuje, a tak vozy budou maximálně vytížené. Počet absolventů kurzů a dalších programů bezpečné jízdy, které s vozy Kia pořádáme od roku 2015, se v nejbližší době přehoupne přes hranici 20 tisíc osob,“ komentuje předseda představenstva společnosti AUTODROM MOST Josef Zajíček.

Spolupráce na zvyšování povědomí široké veřejnosti o bezpečnosti na silnicích mezi značkou Kia a Autodromem Most trvá již 8 let. Během té doby bylo na polygonu testováno přes 70 modelů Ceed, které najezdily více než 50 000 kilometrů. „Kontinuita naší cílené spolupráce v oblasti propagace bezpečnosti silničního provozu a předcházení krizovým situacím je zásadní pro zvýšení celkového povědomí veřejnosti. Vozy Ceed jsou pro tyto účely vhodnou volbou, jednak splňují ty nejpřísnější bezpečnostní požadavky, o čemž svědčí i 5hvězdičkové hodnocení* v nárazových testech EuroNCAP, a také se jedná o nejpočetnější model naší značky, se kterým se řidiči na silnicích setkávají,“ říká Arnošt Barna, generální ředitel společnosti Kia Czech.

Sobotní akce Den bezpečnosti, kdy došlo k slavnostnímu předání flotily nových vozů, navštívilo zhruba 600 návštěvníků. Během dne si početná veřejnost na výcvikových plochách polygonu vyzkoušela rozmanité aktivity zaměřené na bezpečnost na silnicích. V nejnovějších modelech Kia XCeed, Kia Niro a Kia Sportage testovala své dovednosti na kluzké ploše s vodní stěnou, slalom nebo brzdění za mokra s vyhýbacími manévry. Z doprovodných aktivit nechyběly ani simulátor převrácení vozidla při dopravní nehodě, školení první pomoci nebo výstava techniky Policie ČR.

Skupina bude rovněž výrazně investovat do softwarových technologií, aby integrovala hardwarové a softwarové technologie a posílila a rozvinula své vlastní schopnosti v oblasti technologií mobility. Do roku 2030 bude investováno celkem 18 bilionů wonů. Plány zahrnují zřízení nového globálního softwarového centra, které má urychlit vývoj SDV.

"Přeměnou všech vozidel na 'softwarově definovaná vozidla' do roku 2025 skupina HMG nově definuje koncept automobilu a převezme vedoucí úlohu při přechodu do zásadně nové éry mobility," řekl Chung Kook Park, prezident a šéf divize výzkumu a vývoje skupiny HMG. "Vytvářením vizionářských vozidel, která se mohou vyvíjet prostřednictvím softwaru, umožňujeme zákazníkům udržovat jejich vozidla v aktuálním stavu s nejnovějšími funkcemi a technologiemi ještě dlouho poté, co opustí továrnu."

* Nejvyšší možné hodnocení bezpečnosti pro všechny karosářské varianty modelové rodiny Ceed s balíčkem technologií Advanced Driver Assistance Systems.

kia den bezpecnosti autodrom most 02 kia den bezpecnosti autodrom most 03