J.D. Power 2023: KIA již třetím rokem v řadě obsadila první příčku ve studii spolehlivosti vozidel

  • Majitelé mainstreamových vozů KIA nahlásili nejmenší počet problémů pro třech letech používání
  • Významné ocenění navazuje na sérii úspěchů ve studiích J.D. Power

Značka KIA v Severní Americe již třetím rokem po sobě obsadila první příčku mezi mainstreamovými značkami v americké studii spolehlivosti vozidel J.D. Power 2023. Nejméně problémů se svými automobily do tří let stáří nahlásili právě majitelé vozů KIA. Dosažený úspěch ještě korunují tří vítězství v příslušných segmentech, a to pro modely Forte (kompakty), Optima (vozy střední třídy) a KIA Sportage (kompaktní SUV). Nejnovější ocenění navazuje na předchozí úspěchy značky KIA v hodnocení spolehlivosti vozidel.

„Je něco jiného, když KIA láká zákazníky na špičkovou spolehlivost svých vozidel, a když to potvrdí organizace jako J.D. Power,“ uvedl Sean Yoon, prezident a CEO společností KIA North America a KIA America. „Tato vyznamenání od J.D. Power jen potvrzují naše odhodlání vyvíjet takové produkty, na které je spolehnutí. První místo mezi mainstreamovými značkami tři roky za sobou je dostatečně výmluvné, neboť zákazníci za našimi produkty stojí na základě svých osobních zkušeností.“

Studie realizovaná napříč automobilovým odvětvím zkoumá problémy hlášené za posledních 12 měsíců původními majiteli tři roky starých vozidel. Celková spolehlivost je pak vyjádřena počtem problémů hlášených na 100 vozidel (PP100). Nižší dosažené skóre tak znamená vyšší míru spolehlivosti. Studie zahrnovala 30 062 vyplněných dotazníků. Autoři v rámci studie zkoumali, jak si aktuálně stojí vozidla modelového roku 2020 ve smyslu kvality, výměn dílů a atraktivity.

„J.D. Power shromažďuje a zpracovává desítky tisíc dotazníků od ověřených majitelů vozidel. Zákazníci KIA se pochvalně vyjadřovali o kvalitě svých vozů a zkušenostech s nimi po třech letech provozu,“ uvedl Doug Betts, prezident Global Automotive Division, J.D. Power. „První příčka mezi nejspolehlivějšími značkami na mainstreamovém trhu třetím rokem po sobě – navíc s oceněními pro KIA Sportage, KIA Forte a KIA Optima – dokládá, že KIA naslouchala hlasu zákazníků a poskytla jim spolehlivost, po které volají.“

Studie pokrývá 184 konkrétních problematických oblastí spadajících do devíti hlavních kategorií: klimatizace, jízdní asistenty, požitek z jízdy, exteriér, funkce/ovládání/displeje, palubní infotainmentu, interiér, pohonné ústrojí a sedadla.

KIA