KIA EV6 GT
KIA EV6 GT

Kia EV6 GT zamířila na TikTok

  • TikTokové hvězdy ‚Ghetto Trio‘ společně s Kia vytvořily video představující klíčové vlastnosti sportovního elektromobilu EV6 GT
  • Obsah je postaven na tématu ‚Mise: najdi své přátele‘
  • Ghetto Trio je známo svými virálními videi z herního prostředí, u nichž bylo doposud zaznamenáno přes 33 milionů zhlédnutí

Kia ve spolupráci s Ghetto Trio, populárními tvůrci obsahu na sociální síti TikTok, vytvořila inovativní video s herními motivy s cílem oslovit novou generaci spotřebitelů z řad nadšených hráčů a prezentovat klíčové vlastnosti čistě elektrického vlajkového modelu Kia EV6 GT. Video je již k dispozici na TikToku na kanálu Ghetto Trio (@dem_bruddaz): www.tiktok.com/@dem_bruddaz/video/7171436422845484294.

Snímek je postaven na tématu ‚Mise: najdi své přátele‘ a zahrnuje poutavé vyobrazení pohybů postav ve stylu počítačových her, zde v podání Ghetto Trio. Virální videa uvedených tvůrců doposud zaznamenala přes 33 milionů zhlédnutí a pomohla spustit již legendární trend sítě TikTok, kterým je ‚počítačová hra v reálném životě‘.

Ve videu sledujeme hlavní postavu, která se snaží plnit herní misi jízdou s EV6 GT a využíváním jeho klíčových vlastností – včetně dálkově ovládaného inteligentního parkovacího asistenta nebo podpory dobíjení externích zařízení. Grafika je zpracována tak, že je divák na pochybách, zda sleduje počítačovou hru nebo reálnou situaci; obsah se postupně rozvíjí do podoby pohlcujícího příběhu, který je zakončen tancem v nezaměnitelném choreografickém provedení Ghetto Tria.

„Tato nová kampaň pomáhá Kia a EV6 GT oslovit zcela novou generaci spotřebitelů,“ komentuje David Hilbert, marketingový ředitel společnosti Kia Europe. „Bylo důležité pochopit a respektovat kulturní preference naší cílové skupiny, a proto jsme zavrhli přístup kladoucí důraz na značku. Namísto toho využíváme nový kreativní styl, o němž jsme přesvědčeni, že padne na úrodou půdu a bude mít obrovský potenciální dosah. Klíčové je, že EV6 GT bylo do obsahu zakomponováno věrohodným a zábavným způsobem; stává se další důležitou postavou, která plní ‚misi‘ začleněnou do celého příběhu.“

Nový vlajkový model Kia

Čistě elektrické EV6 GT s nulovými emisemi je nejvýkonnějším sériovým modelem v historii značky Kia. Pohon s dvojicí elektromotorů nabídne 585 koní (430 kW) a točivý moment 740 Nm, a vůz je tak schopen akcelerovat z 0 na 100 km/h již za 3,5 sekundy. Nový vlajkový model značky je postaven na podvozkové platformě Kia E-GMP (Electric Global Modular Platform), navržené s ohledem na výkonný elektrický pohon tohoto vozu.

EV6 GT s výkonnými elektromotory na obou nápravách využívá akumulátor o kapacitě 77,4 kWh pro dlouhý dojezd, umístěný pod plochou podlahou kabiny, a nabízí tak velkorysý interiér pod hávem elegantního crossoveru, jehož tvary se inspirovaly tradičními vozy kupé. Vůz s dojezdem 424 km (v kombinovaném cyklu podle WLTP) se dále chlubí 800V technologií dobíjení, a při použití ultra rychlé dobíječky tak dokáže doplnit kapacitu z 10 na 80 procent za pouhých 18 minut.

V rámci svého strategického ‚Plánu S‘ chce Kia do roku 2027 uvést 14 čistě elektrických modelů. Příštím nově představeným modelem Kia bude netrpělivě očekávané EV9, které se na evropském trhu objeví v roce 2023. Kia EV9 bude reprezentovat samotný vrchol možného v segmentu elektrických SUV; nové EV9, postavené na firemní podvozkové platformě E-GMP (Electric Global Modular Platform), ohlásí příchod nové éry sofistikované high-tech udržitelné mobility v pojetí značky Kia.