HYUNDAI IONIQ 6
HYUNDAI IONIQ 6

Hyundai poprvé ukáže IONIQ 6 na Designbloku

  • Festival designu a módy Designblok přinese výstavní premiéru zbrusu nového elektromobilu v České republice
  • IONIQ 6 bude na Designbloku vystaven v rámci unikátní světelné instalace od studií Signal Creative a MONUMENT OFFICE
  • Značka Hyundai se jako hlavní partner festivalu postará o jeho ekologickou a udržitelnou mobilitu

České zastoupení automobilky Hyundai na letošním ročníku pražského mezinárodního festivalu designu Designblok představí svou nejžhavější novinku, elektromobil HYUNDAI IONIQ 6. Očekávaný model představí v rámci své unikátní světelné instalace v prostoru před komplexem Gabriel Loci.

Vloni v rámci svého premiérového ročníku v roli hlavního partnera Designbloku značka Hyundai předvedla revoluční HYUNDAI IONIQ 5. Nyní, rok poté, přichází se druhým členem produktové řady určené výhradně pro bateriové elektromobily – elegantním aerodynamickým sedanem IONIQ 6, který představila teprve nedávno. Pro českou veřejnost tak půjde o vůbec první příležitost, kdy si horkou novinku jihokorejské automobilky prohlédnout na vlastní oči.


Martin Saitz - Generální ředitel Hyundai Motor Czech

"Jsem přesvědčený, že ve světě moderního designu máme jako značka Hyundai co nabídnout. O to větší radost mám, že se nám letos povedlo přivézt natolik zásadní novinku, jako IONIQ 6, která – stejně jako její předchůdce – vyniká právě unikátním designovým jazykem naší značky."Jana Zielinski - Ředitelka festivalu Designblo

"Tématem letošního ročníku Designbloku je Les. Udržitelnost výroby, les jako zdroj nejen materiálu, ale především života. To jsou témata, která chceme zkoumat skrze optiku designu. Jsem proto ráda, že Hyundai už druhým rokem představuje na Designbloku novinky z oblasti elektromobility. Je úžasné, že se česká premiéra IONIQ 6 koná právě v rámci našeho festivalu."


Model HYUNDAI IONIQ 6 bude dominovat prostoru nádvoří komplexu Gabriel Loci na pražském Smíchově, kde si jej návštěvníci budou moci prohlédnout z neobvyklých úhlů a jeho instalace bude efektně propojovat vnější a vnitřní expozici jihokorejské značky. O návrh a realizaci instalace se postaralo kreativní studio Signal Creative pod vedením Martina Pošty, které si ke spolupráci přizvalo studio MONUMENT OFFICE designéra Václava Mlynáře.


Václav Mlynář - Spoluautor instalace, Studio MONUMENT OFFICE

"Značku Hyundai chceme představit jako lídra v inovacích, technologii a designu. S potěšením jsme od klienta přijali zcela volnou ruku a důvěru, abychom vytvořili unikátní dílo bez striktních mantinelů, což u takto velkých společností nebývá zvykem. Instalace ztvárňuje jak čistou energii, pohodlí a eleganci, tak rychlost a dynamiku modelu IONIQ 6."


Ve vnitřní části expozice značky Hyundai na Designbloku návštěvníci nahlédnou doslova do útrob elektromobilu a zblízka si prohlédnou baterii, elektromotor a další komponenty vozu, které očím zákazníků bývají obvykle skryté.

Hyundai se taktéž druhým rokem postará o mobilitu festivalu, která bude odpovídat zaměření festivalu na trvalou udržitelnost a ekologii. V barvách Designbloku budou hlavní město křižovat plně elektrické vozy Hyundai IONIQ 5 a plug-in hybridní Hyundai SANTA FE, flotilu doplní také velkoprostorová MPV Hyundai STARIA.

    • O Designbloku:

Designblok je největší výběrovou přehlídkou designu a módy ve střední Evropě. Letos se uskuteční 24 ročník s tématem les s odkazem na udržitelnost. Každý rok prezentuje novinky etablovaných i začínajících designérů a výrobců s důrazem na český design a tvorbu z regionů střední Evropy. Slouží zároveň jako platforma pro prezentaci progresivního současného designu, pro setkávání tvůrců, výrobců a odborné veřejnosti a pro popularizaci oboru designu mezi nejširší veřejností. Každoročně se zde prezentují nejdůležitější novinky v oboru a je zde zastoupen výběr toho nejlepšího, co se v daném roce představí veřejnosti.

    • O studiu Signal Creative:

Signal Creative je nezávislé kreativní studio se sídlem v Praze a je jedním z největších tuzemských producentů nového umění. Specializuje se na tvorbu unikátních videomappingů, světelný design a umělecké objekty ve veřejném prostoru. Zaměřuje se na tvorbu originálních prezentací pro firmy a instituce a je tvůrcem Signal Festivalu.

hyundai ioniq 6 na designbloku 01 hyundai ioniq 6 na designbloku 02