Elektrifikovaný streamliner - Hyundai IONIQ 6

HYUNDAI IONIQ 6
HYUNDAI IONIQ 6

Hyundai IONIQ 6

*Zobrazené vozidlo je prototyp. Některé prvky, barvy, materiály, příslušenství a specifikace se mohou od sériového modelu lišit.

IONIQ 6 má kořeny v koncepčním elektromobilu Prophecy

Název mluví za vše. Když jsme v roce 2020 představovali koncept elektromobilu "Prophecy", měli jsme jasno v jedné věci. Spíše než na čistý koncept odkazuje jeho název na skutečnost, že toto vozidlo je zkušebním plátnem pro nápady a funkce, které si brzy najdou cestu do sériových vozidel. A o dva roky později je IONIQ 6 tímto proroctvím, které se naplnilo.

Exteriér

Design zaměřený na člověka

Hyundai IONIQ 6 je elektrifikované vozidlo typu streamliner, které realizuje myšlenku emocionální efektivity tím, že současně uspokojuje estetické a funkční potřeby zákazníka. Aerodynamicky tvarovaná silueta s jednoduchými, ale smyslnými křivkami nabízí novou typologii pro éru elektromobility.

hyundai ioniq 6 2022 smyslna sportovnost

Smyslná sportovnost

Uplatnění filozofie designu Hyundai Sensuous Sportiness je patrné ve smyslné boční části. Ten je prořezán čistou a jednoduchou proudnicí One Curve, která se s minimalistickou střídmostí táhne od přední části vozu až k zádi. Dynamická, elegantní linie zadní části, vytvořená zadními čtvrtinovými panely jako by poháněla tvary vpřed, i když stojí na místě.

hyundai ioniq 6 2022 aerodynamicky design

Aerodynamický design

Konstrukce zajišťuje vynikající aerodynamiku, která je pro elektromobily nepostradatelná. Tvar vrtule zabudované do kol tuto vlastnost potvrzuje, protože nutí vzduch nasávat a stékat po boku karoserie jako voda po kameni. Integrovaný zadní spoiler tento efekt doplňuje využitím přítlaku, který napomáhá stabilitě při rychlé jízdě.


hyundai ioniq 6 2022 zadni spoiler 480

Zadní spoiler inspirovaný křídlem

Zadní spoiler inspirovaný eliptickým křídlem je tvarován průhlednými materiály připomínajícími sklo, které zvýrazňují jeho jedinečné signaturní LED osvětlení.

hyundai ioniq 6 2022 parametricke pixely 480

Parametrické pixely

Více než 700 parametrických pixelů na různých místech, jako jsou světlomety, zadní sdružené svítilny, přední spodní senzory, kryty ventilačních otvorů a ukazatel na středové konzoli.

hyundai ioniq 6 2022 rozdelovaci linie 480

Svislé rozdělovací linie

Svislé rozdělovací linie na obou stranách zadního nárazníku. Pod vozem je snaha o dosažení lepší aerodynamiky patrná z úplného zakrytí podvozku, optimalizovaných deflektorů a zmenšené mezery mezi oblouky kol.


hyundai ioniq 6 2022 zadni cast

Zadní část IONIQ 6

Spoiler, který zesiluje přítlak, zatímco výrazná nízkoprofilová záď snižuje odpor vzduchu - a přitahuje pozornost.

hyundai ioniq 6 2022 aerodynamika

Záviděníhodná aerodynamika

IONIQ 6 má velmi nízký součinitel odporu vzduchu pouhých 0,21, k čemuž přispívá jeho nízká příď, aktivní vzduchové klapky vpředu, zmenšení mezery mezi koly a volitelná digitální boční zrcátka.


Interiér

Rozumný design interiérů

Útulný interiér modelu IONIQ 6 slouží jako komfortní „útočiště“ a osobní prostor překypující praktickými prvky a trvale udržitelnými materiály. Zákazníci si díky tomu mohou užívat ekologicky ohleduplnou mobilitu, která podporuje jejich životní styl.

hyundai ioniq 6 2022 prostorny interier 480

Prostorný interiér

Interiér vozu Prophecy zdůrazňuje výhody využití protažené kabiny platformy elektromobilu. Namísto konvenčního automobilového interiéru nabízí zákazníkům vřelé přivítání lifestylový prostor plný noblesy a pohodlí.

hyundai ioniq 6 2022 pixelova svetla 480

Pixelová světla

Interaktivní světla Pixel se 4 body na volantu umožňují snadnou komunikaci mezi řidičem a vozidlem.

hyundai ioniq 6 2022 predni dvere 480

Přední dveře

Odstranění ovládacích prvků z předních dveří poskytlo více prostoru pro vzdušnost interiéru a více úložného prostoru.


hyundai ioniq 6 2022 ambientni osvetleni

Ambientní osvětlení

Dvoubarevné ambientní osvětlení zajišťuje celkové osvětlení interiéru modelu IONIQ 6. Uživatelé si mohou vybrat ze spektra 64 barev a šesti duálních barevných témat vyvinutých odborníky na barvy, aby se řidiči a cestující cítili uvolněně a pohodlně.

hyundai ioniq 6 2022 pristrojova deska

Přístrojová deska s dotykovou obrazovkou

Modulární přístrojová deska s dotykovou obrazovkou integruje 12palcový plně dotykový displej infotainmentu a 12palcový digitální panel. Středová konzole typu mostu poskytuje pohodlný a velkorysý úložný prostor ve voze.


Podívejte se, čím byl inspirován model IONIQ 6

V tomto videu se seznámíte s inspirací, která stála za vznikem modelu IONIQ 6: uhlazená silueta, čistý objem karoserie, technologie a možnosti prostoru: vše nově pojaté. Aerodynamické a emotivní křivky a hladké linie vzdávají hold ikonickým vozům s proudnicovou karoserií z 20. a 30. let minulého století - nově pojaté pro dnešní udržitelnou mobilitu.


Streamliner

Objevte podstatu zjednodušené jednoduchosti

hyundai ioniq 6 2022 nova era

Část I. Nová éra

IONIQ 6 se siluetou, o které jsme dosud jen snili, má tvary připomínající sklo s průhlednou texturou, která nádherně odráží světlo. Propojí Vás s jinou dimenzí a navodí na novou éru.

hyundai ioniq 6 2022 emocni efektivita

Část II. Emoční efektivita

Design modelu IONIQ 6 s estetickou a aerodynamickou siluetou je doplněn o inovativní proporce, které dosud neexistovaly. Díky této oblé křivce je proudění vzduchu kolem vozu plynulé, takže Vaše jízda je svižnější a udržitelnější.

hyundai ioniq 6 2022 optimisticky futurismus

Část III. Optimistický futurismus

Silueta vozu IONIQ 6 není jen výsledkem technologických inovací, ale odráží také přírodní zákony. Estetické křivky a aerodynamický design přední části minimalizují odpor vzduchu, což vede k co nejpříjemnějšímu zážitku z jízdy.


hyundai ioniq 6 2022 symbol spojeni

Část IV. Symbol spojení

Parametrický pixel, aplikovaný na každém modelu IONIQ, je symbolem značky IONIQ, který spojuje generace a pohání nás vstříc elektrické budoucnosti.

hyundai ioniq 6 2022 vrozena cistota

Část V. Vrozená čistota

Stejně jako povrch říčního kamene je i bok modelu IONIQ 6 jednoduchý, ale smyslný. Jeho bohatý objem a úhledný povrch stimulují naše smysly a zároveň představují futuristický pokrok.

hyundai ioniq 6 2022 jedinecna individualita

Část VI. Jedinečná individualita

Elegantní exteriér modelu IONIQ 6 má jedinečný design, který přitahuje pozornost. Odráží vaši individualitu a odvážné sebevyjádření.


hyundai ioniq 6 2022 koncept prophecy

Více o konceptu Prophecy

Zjistěte více informací o koncepčním modelu Prophecy.

hyundai ioniq 6 2022 elektromobilita

Zjistěte více o elektromobilitě

Přečtěte si více informací o elektromobilitě.


Chcete více inofmaci o tomto modelu?

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím poptávkového formuláře níže nebo telefonicky na některou z našich poboček Auto Horejsek.

Chci být zpětně kontaktován

 

Povinná položka