ŠKODA FABIA MONTE CARLO
ŠKODA ENYAQ iVŠKODA FABIA MONTE CARLO

Designové skici přinášejí model Škoda Fabia Monte Carlo

Čtvrtá generace modelu Fabia pokračuje v tradici dynamických lifestylových variant.

Škoda AUTO přináší na oficiálních designových skicách první pohled na nový model Fabia Monte Carlo. Tato sportovně-lifestylová varianta se u české automobilky poprvé představila před 11 lety ve druhé generaci modelu Fabia. Černé prvky typické pro verzi Monte Carlo zdůrazňují zejména výrazně emocionálnější linie a dynamické proporce čtvrté generace modelu Fabia. Optické akcenty ve sportovně laděném interiéru tvoří materiály v dekoru Carbon a červené dekorační lišty.

Skica exteriéru nového modelu Škoda Fabia Monte Carlo ukazuje, jak typické vizuální detaily této modelové varianty ještě více umocňují emocionální designový jazyk a dynamický vzhled nového modelu Fabia. Rámeček masky chladiče je v černé barvě, stejně jako spodní hrana spoileru na specifickém předním nárazníku s velkým spodním otvorem pro přívod vzduchu. Černě lakovaný je také difuzor na sportovním zadním nárazníku a nápisy na zadních dveřích, stejně jako kryty vnějších zpětných zrcátek, lišty kolem bočních oken, boční prahy a zadní spoiler. Přední blatníky zdobí plakety Monte Carlo.

Interiér je převážně černý. Výškově nastavitelná sportovní sedadla mají integrované opěrky hlavy a tříramenný multifunkční sportovní volant nese plaketu Monte Carlo. Kožené čalounění volantu, páku ruční brzdy a řadicí páku zdobí černé prošívání. Potahy sedadel, horizontální dekorační lišta na přístrojové desce, středová konzole a nápaditě řešená madla dveří nesou záměrně výrazné červené akcenty. Loketní opěrky předních dveří a spodní část přístrojové desky mají specifický vzhled v dekoru Carbon.

Od roku 2011 nesou dynamické lifestylové kompaktní modely společnosti Škoda AUTO označení Monte Carlo. Černými detaily karoserie, sportovním interiérem, a ještě bohatší sériovou výbavou připomínají úspěchy značky Škoda na legendární Rallye Monte Carlo. Tuto výbavovou variantu představila značka Škoda poprvé před jedenácti lety s druhou generací modelu Škoda Fabia a kromě jejího nástupce byla později k dispozici rovněž pro modely Citigo, Yeti a Rapid Spaceback. Společnost Škoda AUTO v současnosti nabízí modely Škoda Scala Monte Carlo a Škoda Kamiq Monte Carlo a brzy rozšíří tuto nabídku o novou čtvrtou generaci modelu Fabia.

skoda fabia monte carlo skici 02 skoda fabia monte carlo skici 03