Anketa Auto roku - Škoda SCALA
Anketa Auto roku - značka Škoda získala nejvíce cen

Medailová příčka pro městské SUV představené v minulém roce. Čtenářské ocenění obdržely modely Škoda Kamiq a Škoda Scala.

Škoda Kamiq obsadila v České republice v anketě Auto roku 2020 třetí místo. U odborné novinářské poroty složené z 32 motoristických novinářů zabodovala velkorysou nabídkou prostoru, širokou nabídkou asistenčních systémů a moderních infotainment systémů. Zároveň mladoboleslavské městské SUV obsadilo první místo v hlasování veřejnosti Auto roku 2020 v kategorii malých crossoverů a stalo se rovněž absolutním vítězem čtenářské ankety serveru Garáž.cz. U veřejnosti bodovala i Škoda Scala, která zvítězila v kategorii nižší střední a střední třídy. Všechna ocenění převzal ve středu v poledne na tiskové konferenci v pražském Cubex centru Luboš Vlček, ředitel Škoda AUTO Česká republika.

„Jsme rádi, že náš nejnovější přírůstek do bohaté rodiny SUV modelů značky Škoda dokázal zapůsobit na odbornou porotu a především veřejnost,“ říká Luboš Vlček, ředitel Škoda AUTO Česká republika. „Řada ocenění napříč kategoriemi v anketě Auto roku 2020 odráží všestrannost modelu Kamiq, který v sobě spojuje klasické přednosti vozu SUV s agilitou kompaktního vozu, emocionálním designem typickým pro naši značku, maximální bezpečností a širokou nabídkou služeb konektivity. Úspěšný vstup na trh navíc podtrhuje i aktuální počet objednávek, jichž k dnešnímu dni evidujeme od startu prodeje tohoto modelu již přes 5 600,“ doplňuje Luboš Vlček.

Hlasování v anketě Auto roku 2020 v České republice, kterou pořádá Svaz dovozců automobilů (SDA), probíhá ve dvou liniích. V hlavní části ankety letos rozhodovala dvaatřicetičlenná odborná porota složená ze zástupců významných českých médií. Nejprve měli všichni novináři možnost vyzkoušet si jízdní vlastnosti 22 nominovaných vozů, z nichž pak na základě hodnocení vzešla finálová šestice obsazena nejdůležitějšími novinkami roku 2019. V silné konkurenci se Škoda Kamiq prosadila na 3. místo.

Čtenáři oceňují mladoboleslavské modely Úspěch zaznamenaly modely značky Škoda i v druhé části, tedy v hlasování veřejnosti. Model Scala získal prvenství v nejobsazenější kategorii vozů nižší střední a střední třídy. Škoda Kamiq zvítězil v kategorii malých crossoverů a stal se i absolutním vítězem ve čtenářské anketě serveru Garáž.cz.

Výsledky ankety odráží prodejní úspěchy obou modelů. Scala se stala již po 8 měsících na trhu s více než 10 800 klientskými objednávkami nejprodávanějším modelem ve třídě kompaktních hatchbacků. Škoda Kamiq již nyní, rovněž krátce po zářijovém uvedení na tuzemský trh, atakuje první příčky svého segmentu crossoverů s více než 5 600 klientských objednávek.

Pro model Škoda Kamiq není ocenění třetí místo v anketě Auto roku 2020 prvním oceněním. Automobilový časopis „Auto Bild“ a nedělník „Bild am Sonntag“ vyznamenaly model Škoda Kamiq cenou Golden Steering Wheel v kategorii „Nejlepší auto do 25 000 EUR“. Golden Steering Wheel platí za jedno z nejatraktivnějších automobilových ocenění v Evropě.