Volkswagen
Volkswagen

Andreas Mindt bude šéfdesignérem značky Volkswagen

Andreas Mindt přejde k 1. únoru od značky Bentley ke značce Volkswagen osobní vozy. Předchůdce Jozef Kabaň bude kreativním uměleckým ředitelem značky Volkswagen.

Praha - Volkswagen nově obsadil klíčové pozice v oddělení designu. Andreas Mindt, aktuálně ředitel designu značky Bentley, převezme od 1. února 2023 vedení designu značky Volkswagen. V této funkci nahradí Jozefa Kabaně, který byl jmenován kreativním uměleckým ředitelem značky Volkswagen a bude přímým podřízeným člena představenstva značky Volkswagen odpovědného za technický vývoj. Jozef Kabaň bude v rámci svého nového pověření připravovat pro značku Volkswagen řešení budoucí mobility ve spolupráci se střediskem Volkswagen Group Future Center Europe v Postupimi.

Kai Grünitz, člen představenstva značky Volkswagen odpovědný za technický vývoj: "Jozef Kabaň jako šéfdesignér značky Volkswagen ukázal, že design je víc než jen tvarové řešení jednotlivých modelů. Svým designovým stylem již významně ovlivnil celou naši produktovou řadu. Ve své nové roli kreativního uměleckého ředitele bude úzce spolupracovat se střediskem Future Center v Postupimi. Jménem představenstva mu děkuji za jeho nadšené působení na pozici šéfdesignéra. Současně mám radost, že se nám v osobě Andrease Mindta podařilo pro naši značku získat uznávaného designéra z koncernu Volkswagen s mezinárodními zkušenostmi. Andreas Mindt bude utvářet designový styl značky Volkswagen v nadcházející, rozhodující fázi transformace. Těším se na vzájemnou spolupráci."

Andreas Mindt zahájil svou kariéru v koncernu Volkswagen v roce 1996 po studiu designu na vysoké odborné škole v Pforzheimu. Do roku 2014 zaujímal různé pozice u značky Volkswagen. Přitom se podílel mimo jiné na designu první generace modelu Tiguan a vnějším designu modelu Golf 7. V letech 2014 až 2021 nesl odpovědnost za nové směřování vnějšího designu vozů Audi: od Audi A1 až po Audi e-tron GT1 a od Audi Q3 až po Audi Q82. Od roku 2021 utvářel jako ředitel designu značky Bentley její nový designový styl, který byl představen loni v létě s modelem Bentley Batur.

Jozef Kabaň vystudoval produktový a průmyslový design na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě (Slovensko) a v roce 1997 získal titul Master of Art v oboru automobilový design na londýnské Royal College of Art. V roce 2019 mu byl navíc udělen titul Dr. h. c. Již v roce 1993 zahájil svou kariéru v designérském oddělení značky Volkswagen a mimo jiné se podílel na tvorbě designu modelu Bugatti Veyron. V roce 2003 přešel jako vedoucí vnějšího designu ke značce Audi. V letech 2008 až 2017 byl šéfdesignérem značky Škoda. Po třech letech v roli šéfdesignéra dvou automobilových značek mimo koncern Volkswagen se v roce 2020 vrátil zpět ke značce Volkswagen jako vedoucí designu.

1) Audi e-tron GT: Kombinovaná spotřeba elektrické energie v kWh/100 km: 21,6-19,6; kombinované emise CO2 v g/km: 0. Pro tato vozidla jsou k dispozici údaje o spotřebě elektrické energie a emisích již jen podle metodiky WLTP, a nikoli podle metodiky EU.

2) Audi Q8: Kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 11,2-8,0; kombinované emise CO2 v g/km: 256-210. Pro tato vozidla jsou k dispozici údaje o spotřebě elektrické energie a emisích již jen podle metodiky WLTP, a nikoli podle metodiky EU.

vw andreas mindt sefredaktorem 1000


Informace o značce Volkswagen:

Značka Volkswagen osobní vozy působí na více než 150 trzích po celém světě a vyrábí vozidla ve více než 30 závodech ve 13 zemích. V roce 2020 vyrobil Volkswagen 5,3 milionu vozidel, mezi něž patří bestsellery, jako jsou VW Golf, VW Tiguan, Jetta nebo VW Passat, ale také úspěšné modely elektromobilů VW ID.3 a VW ID.4. V současnosti pracuje pro značku Volkswagen 184 000 lidí na celém světě. K tomu je nutné připočítat více než 10 000 prodejců s 86 000 zaměstnanci. Volkswagen svou strategií ACCELERATE důsledně urychluje transformaci na softwarově orientovaného poskytovatele mobility.


Informace o značce Volkswagen Užitkové vozy:

"We transport success." Volkswagen Užitkové vozy nese jako samostatná značka v koncernu Volkswagen globální zodpovědnost za vývoj, výrobu a prodej lehkých užitkových vozů, přičemž v závodech Hannover (D), Poznań (PL), Września (PL) a Pacheco (ARG) vyrábí modelové řady Transporter, Caddy, Crafter a Amarok. Naše vozidla přepravují stavební dělníky, rodiny a dobrodruhy, pečivo, balíky nebo surfovací prkna. Každý den pomáhají bezpočtu lidí na celém světě odvádět dobrou práci, slouží jako mobilní servisní dílny a dopravují lékaře záchranné služby a policisty na místo nasazení. Volkswagen Užitkové vozy je navíc v koncernu Volkswagen vůdčí značkou pro autonomní jízdu a poskytování mobility a přepravy jako služby (MaaS - Mobility as a Service; TaaS - Transport as a Service). Pro výrobu v budoucnosti proto vyvíjí příslušná vozidla ke speciálním účelům, SPV (Special Purpose Vehicles), například robotické vozy taxislužby nebo robotické lehké užitkové vozy. Tak udržujeme v pohybu celou společnost a plníme její požadavky na čistou, inteligentní a trvale udržitelnou mobilitu. Volkswagen Užitkové vozy má na celém světě více než 24 000 zaměstnanců, včetně 15 000 zaměstnanců v závodě Hannover.