VW Touran - exteriér
VW Touran - exteriér
Exteriér

Exteriér

na jeho podařený vzhled je příjemný pohled.

Je příjemné být viděn v novém voze Touran - a příčinou nejsou jen velké plochy skel jeho oken. Díky linii střechy, která klesá směrem k zádi vozu, působí dynamickým a sebejistým dojmem; jeho výrazná silueta v sobě přitom skrývá velkorysý prostor a temperament, jenž doprovází jeho kompaktní tvary. Jeho nadčasový vnější design však slouží zejména jednomu účelu - zajistit Vám co možná nejvíce prostoru pro vše co je pro Vás důležité, a to z překvapivě malé půdorysné plochy. Nový Touran je tak velmi příjemně ovladatelný ve městě a současně oplývá komfortem při dlouhém cestování na dovolenou. Jeho kvality oceníte znovu a znovu každý den.

VW Touran - sedm sedadel
VW Touran - sedm sedadel
Sedm sedadel

Sedm sedadel

Vy budete flexibilní a Vaši spolucestující si budou užívat pohodlí.

Nastupovat prosím. Ve voze Touran může být skupina malých nezbedů dokonce o něco větší. Sériově může ve voze Touran cestovat na samostatných sedadlech pět osob; ve třetí řadě sedadel, která se dodává na přání, si pak potěšení z jízdy mohou užívat další dva velcí nebo malí pasažéři. A cestující ve třetí řadě se navíc díky systému pro usnadnění nastoupení "Easy Entry" dostanou na svá místa velmi pohodlně - vnější místa druhé řady se při nastupování snadno sklopí a posunou dopředu. Díky úchytům ISOFIX na všech sedadlech 2. a 3. řady je možné s konstrukcí vozu Touran bezpečně spojit až pět dětských sedaček. Díky signalizaci nezapnutých bezpečnostních pásů pro všechna sedadla budete pak mít přehled o tom, zda jsou všichni pasažéři řádně připoutáni.

VW Touran - ACC Front Assist
VW Touran - ACC Front Assist
Front Assist & ACC

Front Assist & ACC

V silničním provozu můžete být v klidu v případě, že máte dostatečný odstup od vpředu jedoucího vozu. Účinnou podporu přitom představuje automatická regulace odstupu ACC, která je součástí výbavy na přání. ACC měří vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla a také jeho relativní rychlost. Příslušný senzor přitom monitoruje oblast před vozem. V kolonách a dopravních zácpách a v případě, že je Váš Volkswagen vybaven dvouspojkovou převodovkou DSG, systém brzdí Váš automobil až do úplného zastavení a v závislosti na situaci během krátké doby opět pokračuje v jízdě. Za jízdy pak systém v rámci daných možností udržuje odstup od vpředu jedoucího vozu, a to až do rychlosti 160 km/h.

Při jízdě automobilem někdy nastane nepředvídatelná situace, při které je nutné rychle a intenzivně brzdit. V takových případech pomůže systém kontroly okolí vozu "Front Assist" včetně funkce nouzového brzdění City, který je společně s ACC součástí paketu. V případě, že "Front Assist" rozpozná v rámci daných možností kritický pokles vzdálenosti od vpředu jedoucího vozu, varuje řidiče pomocí akustické i optické signalizace a současně připraví brzdový systém na nouzové brzdění. Jestliže nebezpečná situace trvá i nadále, systém začne automobil automaticky brzdit, a sníží tak rychlost, při které dojde k potenciální srážce. Systém "Front Assist" pomáhá řidiči i v průběhu vlastního brzdění tím, že v případě potřeby zvýší tlak v brzdovém systému na maximum. Funkce nouzového brzdění City je rozšířením systému "Front Assist", která najde uplatnění ve váznoucím městském provozu. Při rychlostech od 5 do 30 km/h v posledním okamžiku před nárazem reaguje na hrozící kolizi a zahájí nouzové brzdění.

VW Touran - multikolizní brzda
VW Touran - multikolizní brzda
Multikolizní brzda

Multikolizní brzda

Po nehodě by už nemělo dojít k žádným dalším kolizím.

Věděli jste, že 22 procent všech nehod se zraněním osob představují vícenásobné kolize? Volkswagen proto vyvinul inovativního asistenta - multikolizní brzdu - s cílem následným kolizím zabránit. Multikolizní brzda je nedílnou součástí bezpečnostního systému. Po kolizi automaticky v rámci možností daných systémem brzdí automobil a může tak zabránit následným srážkám. Multikolizní brzda se aktivuje poté, co dva navzájem nezávislé senzory zaznamenají náraz a v takovém případě brzdí automobil. Řidič přitom může kdykoli opět převzít kontrolu nad vozem.

VW Touran - klimatizace
VW Touran - klimatizace
Klimatizace

Klimatizace "Pure Air Climatronic"

Zajistí Vám individuální cestovní klima.

Klimatizace "Pure Air Climatronic" (sériová výbava pro linii Highline) s regulací teploty ve třech zónách umožňuje nezávislé individuální nastavení teploty pro řidiče, předního spolujezdce i pro cestující na zadních místech. Elektronický ovládací panel pro druhou řadu sedadel umožňuje cestujícím vzadu snadnou regulaci teploty, množství a rozdělení přiváděného vzduchu. Mód nepřímého větrání přispívá k tomu, aby cestující na předních místech neměli nepříjemný pocit průvanu. V případě zařazení zpátečky, nebo při aktivaci ostřikovačů, "Climatronic" automaticky přepne na vnitřní cirkulaci. Je tak zamezeno vniknutí nepříjemných pachů zvenčí do interiéru vozu. Není žádoucí, aby do interiéru vozu pronikly všechny součásti vnějšího vzduchu. Proto je klimatizace "Pure Air Climatronic" vybavena antialergenním filtrem s aktivním uhlíkem a také senzorem kvality nasávaného vzduchu, který monitoruje jeho složení. Řidič má navíc možnost volby různých přednastavených profilů klimatizace, které přizpůsobují inteligentní elektronické řízení klimatizace "Pure Air Climatronic" - například volba profilu "Mírná" omezuje intenzitu proudění vzduchu a je vhodná v případě, že na některém sedadle cestuje malé dítě. Praktickou vlastností klimatizace "Pure Air Climatronic" je také chlazená přihrádka spolujezdce, která zajistí, aby Vaše občerstvení bylo uchováno v čerstvém stavu.

VW Touran - Dětská sedačka
Interiér

Komfort

Vaše ratolesti mohou sedět na komfortních místech.

Váš Touran může být na přání vybaven až dvěma integrovanými dětskými sedačkami. Ty zajišťují dobré boční držení těla a jsou vhodné pro děti ve věku od tří let, resp. od tělesné výšky 115 cm a s hmotností od 15 do 36 kilogramů (od skupiny II). Všechna sedadla druhé řady a případně také sedadla třetí řady (výbava na přání) jsou navíc sériově vybavena integrovanými úchyty dětských sedaček, do kterých lze rychle ukotvit dětské sedačky splňující standard ISOFIX. Vaše děti tak budou i při jízdách na dlouhé vzdálenosti cestovat pohodlně a způsobem, který odpovídá jejich potřebám.

VW Touran - Trailer Assist
VW Touran - Trailer Assist
Trailer Assist

Asistent pro couvání s přívěsem "Trailer Assist"

Ulehčete si couvání s přívěsem.

Manévrování s přívěsem může být pro nezkušené řidiče náročnou zkouškou z trpělivosti, protože přívěs ne vždy reaguje podle představ - často zatáčí přesně opačným směrem. Pro přesné couvání je rozhodující správné natočení volantu. Asistent pro couvání s přívěsem "Trailer Assist" za Vás při couvání s přívěsem přebírá v rámci limitů systému ovládání volantu. Vy pouze zařadíte zpátečku, stisknete tlačítko parkovacího asistenta a pomocí ovladače natočení vnějších zpětných zrcátek zadáte směr, kterým by se měl přívěs pohybovat. Váš Volkswagen nyní řídí automaticky, zatímco Vy jste dále odpovědní za řazení, zrychlování a brzdění. A samozřejmě musíte mít vše stále pod kontrolou.

VW Touran - App - Connect
VW Touran - App - Connect
App-Connect

App-Connect

Váš Volkswagen se promění na chytrý mobilní telefon na kolech.

Díky softwarovému rozhraní App-Connect jsou na displeji ve středové konzole paralelně zobrazovány speciální aplikace běžící na Vašem iPhonu nebo chytrém mobilním telefonu a které tak lze v průběhu jízdy pohodlně využívat. Aplikace jsou přenášeny na displej rádia, resp. navigačního systému a mohou tak být prostřednictvím jeho dotykové obrazovky v zorném poli řidiče pohodlně ovládány. Aby nebyla za jízdy odváděna pozornost řidiče od situace v dopravě, mohou být v průběhu jízdy využívány pouze aplikace, které jsou kompatibilní s rozhraním App-Connect, jako např. "Think Blue. Trainer.", "Shared Audio", "Drive & Track" nebo "My Guide". Využívány mohou být rovněž aplikace, které nemají přímý vztah k automobilu, jako např. internetové rádio nebo služby poskytující zprávy. Volkswagen v současnosti podporuje tři rozhraní pro připojení chytrých mobilních telefonů - MirrorLink™, CarPlay™ od společnosti Apple a Android Auto™ od společnosti Google.

VW Touran - sedadlo ergoActive
VW Touran - sedadlo ergoActive
Sedadlo ergoActive

Sedadlo ergoActive

Když Vám Vaše záda leží na srdci.

V případě, že se rozhodnete pro sedadla ergoActive (výbava na přání) se 14 nastavitelnými parametry, získáte sportovní i komfortní sezení. Sedadlo ergoActive se dodává buď pro místo řidiče, nebo pro obě přední místa. Je vybaveno pevnou konstrukcí, která kopíruje zakřivení lidské páteře, s manuálním nastavením výšky a je doplněno vyhříváním. Navíc u něj lze individuálně nastavit hloubku sedáku a sklon opěradla. Elektricky nastavitelná bederní opěrka s masážní funkcí zajistí uvolnění i optimální pohodlí. Sedadla ergoActive přispívají jak ke zmenšení problémů se zády, tak také k vyššímu komfortu jízdy. Od 8. prosince 2011 proto nesou pečeť nezávislé společnosti pro zdravá záda - Aktion Gesunder Rücken e.V. (AGR) "Geprüft & empfohlen" (Testováno & doporučeno), která označuje produkty mající příznivý vliv na zdraví zad.

VW Touran - Side Assist
VW Touran - Side Assist
Lane Assist

"Side Assist" včetně "Lane Assist"

Udržujte své vozidlo v jízdním pruhu a zachovejte si přitom přehled.

Asistent "Lane Assist", který je součástí výbavy na přání, přispívá v rámci možností daných systémem k tomu, aby nedošlo k nehodě z důvodu ztráty koncentrace. Prostřednictvím kamery zabudované v držáku vnitřního zpětného zrcátka je zachycováno vodorovné dopravní značení jízdního pruhu a současně je také vyhodnocována pozice automobilu. V případě, že Váš Touran začne opouštět jízdní pruh, "Lane Assist" Vás na to upozorní lehkým protipohybem řízení. Je-li systém zapnutý, aktivuje se automaticky při rychlostech nad 65 km/h. "Lane Assist" nereaguje v případě, že rychlost vozidla poklesne pod 60 km/h nebo je-li zapnutý blinkr.