Volkswagen Tiguan - Tažné zařízení
Volkswagen Tiguan - Tažné zařízení
Připojení přívěsu
-

Připojení přívěsu

Když potřebujete uvést do pohybu více věcí.

Existuje mnoho důvodů, které hovoří ve prospěch nového vozu Tiguan. Jednou z jeho předností je také možnost instalace výklopného tažného zařízení (výbava na přání). Jeho prostřednictvím je možné k Vašemu vozu Tiguan v závislosti na kombinaci motoru a převodovky a výbavě připojit přívěs o hmotnosti až 2,5 tuny. Výklopné tažné zařízení se eletromagneticky odjistí a mechanicky zajistí do pracovní polohy. Při připojování přívěsu Vám navíc pomáhá zpětná kamera (výbava na přání), která v rámci prostoru snímaného objektivem kamery zobrazuje oblast za Vaším vozem Tiguan na displeji systému infotainment. Asistent pro couvání s přívěsem "Trailer Assist" (výbava na přání) pak prostřednictvím ovladačů sklonu vnějších zpětných zrcátek usnadňuje manévrování s přívěsem.

Volkswagen Tiguan - navigační systémy
Volkswagen Tiguan - navigační systémy
Navigační systémy
-

Navigační systémy

Zajistí, abyste do cíle dojeli v dobré náladě

Volitelný navigační systém "Discover Media" je rovněž vybaven barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 20,3 cm. K jeho další výbavě patří osm reproduktorů, příjem signálu v pásmech FM/AM, CD přehrávač, podpora hudebních formátů MP3, AAC a WMA, dva sloty na SD karty, rozhraní AUX-IN a USB a možnost připojení mobilního telefonu prostřednictvím protokolu bluetooth.

A chcete-li ještě něco navíc, pak se rozhodněte pro navigační systém "Discover Pro", který představuje infotainment systém pro ty nejvyšší nároky. K jeho výbavě patří velký displej s úhlopříčkou 20,3 cm, který umožňuje přehledné zobrazení map ve 3D a interní flash paměť. Díky ovládání pomocí hlasových pokynů systém po vyslovení názvu místa a ulice vypočítá trasu cesty k zadané adrese. A zvýšený komfort si můžete užívat i při telefonování, neboť díky technologii bluetooth budete mít obě ruce volné.

Volkswagen Tiguan - Park Assist
Volkswagen Tiguan - Park Assist
Park Assist
-

Parkovací asistent "Park Assist"

Parkování přenechte Vašemu automobilu.

Činnost, která v minulosti znamenala spoustu stresu, se nyní dá zvládnout velmi jednoduše. Váš Golf Variant převezme ovládání volantu v případě, že potřebuje parkovat nebo manévrovat s přívěsem. Volitelný systém "Trailer Assist" Vám ušetří spoustu práce.

Manévrování s přívěsem může být pro nezkušené řidiče náročnou zkouškou z trpělivosti, protože přívěs ne vždy reaguje podle představ - často zatáčí přesně opačným směrem. Pro přesné couvání je rozhodující správné natočení volantu. Volitelný asistent pro couvání s přívěsem "Trailer Assist" za Vás při couvání s přívěsem přebírá ovládání volantu. Vy pouze zařadíte zpátečku, stisknete tlačítko parkovacího asistenta a pomocí ovladače natočení vnějších zpětných zrcátek zadáte směr, kterým by se měl přívěs pohybovat. Váš Golf Variant nyní řídí automaticky, zatímco Vy jste dále odpovědní za řazení, zrychlování a brzdění. A samozřejmě musíte mít vše stále pod kontrolou.

Volkswagen Tiguan - Active info display
Volkswagen Tiguan - Active info display
Active Info Display
-

Active Info Display

Zobrazuje přesně ty informace, které chcete vidět.

S Aktivním informačním displejem (standardní výbava úrovně Highline) si ve svém Tiguanu budete užívat výhody kombinované přístrojové desky v podobě velkého barevného TFT displeje s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 31 cm.

Díky různým režimům zobrazení si můžete zvolit, jaké další informace kromě standardního otáčkoměru, rychloměru a počítadla kilometrů se mají na této přístrojové desce zobrazovat. Mezi režimy zobrazení můžete rychle a snadno přepínat prostřednictvím multifunkčního volantu Vašeho Tiguana.Dle Vašich individuálních potřeb se mohou zobrazovat například podrobné jízdní informace nebo grafické znázornění funkce asistenčních systémů.

Vzhledem k využití sofistikované technologie, se informace zobrazují přehledným a flexibilním způsobem s optimálním využitím zobrazovací plochy: na ploše mezi kruhovými přístroji je dostatek prostoru pro doplňkové informace.

Volkswagen Tiguan - exteriér
Volkswagen Tiguan - exteriér
Exteriér
-

Zajistí dokonalý přehled

Posaďte se do vozu SUV, ve kterém se budete cítit bezpečně. Důvodem je celá řada opatření, jako např. airbagy, multikolizní brzda, proaktivní systém ochrany cestujících nebo systém sledování únavy řidiče (některá z nich jsou součástí výbavy na přání).

Volkswagen Tiguan - Rádia
Volkswagen Tiguan - Rádia
Rádia
-

Rádia

Je dobré, když si můžete vybrat své spolujezdce.

Jste připraveni užít si koncert na přání? Díky naší nabídce si můžete vybrat, kterému z našich dvou audio systémů a dvou navigačních systémů, které jsou dostupné standardně nebo za příplatek, dáte přednost. Jednotlivé systémy se liší v počtu reproduktorů, provedení displejů a možnostech připojení. Audio systém "Composition Colour" je k dispozici s dotykovým barevným displejem s úhlopříčkou 12,7 cm. Kromě možnosti vložení paměťové SD karty, přijímání FM/AM rozhlasového vysílání, konektoru AUX-IN pro audio externí zařízení a CD-ROM přehrávače, nabízí také osm reproduktorů zajišťujících výborný zvuk pro celou posádku.

Osm reproduktorů najdete také u na přání dostupného audio systému "Composition Media" (standardní výbava úrovně Highline a Comfortline). Ten, kromě všech výše uvedených funkcí, nabízí také MP3/CD přehrávač, a také možnost připojení mobilního telefonu přes technologii Bluetooth. Mimo to, jej lze díky barevnému dotykovému displeji s úhlopříčkou 16,5 cm také pohodlně ovládat. Barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 16,5 cm je vybaven též navigační systém "Discover Media", který dále nabízí: osm reproduktorů, přijímač FM/AM rozhlasového vysílání, CD přehrávač s možností přehrávání hudby ve formátech MP3, AAC a WMA, dva sloty pro paměťové SD karty, konektory AUX-IN a USB, technologii Bluetooth pro připojení mobilního telefonu.

Volkswagen Tiguan - Side Assist
Volkswagen Tiguan - Side Assist
Lane Assist
-

Asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu "Lane Assist"

Udržujte své vozidlo v jízdním pruhu a zachovejte si přitom přehled.

Asistent "Lane Assist", který je součástí výbavy na přání, přispívá v rámci možností daných systémem, k tomu, aby nedošlo k nehodě z důvodu ztráty koncentrace. Prostřednictvím kamery zabudované v držáku vnitřního zpětného zrcátka je zachycováno vodorovné dopravní značení jízdního pruhu a vyhodnocována aktuální pozice automobilu. V případě, že Váš Volkswagen začne opouštět jízdní pruh, "Lane Assist" Vás na to upozorní lehkým protipohybem řízení. Je-li systém zapnutý, aktivuje se automaticky při rychlostech nad 65km/h. "Lane Assist" nereaguje v případě, že rychlost vozidla poklesne pod 60km/h nebo je-li zapnutý blinkr.

Volkswagen Tiguan - Trailer Assist
Volkswagen Tiguan - Trailer Assist
Trailer Assist
-

Asistent pro couvání s přívěsem "Trailer Assist"

Couvání s přívěsem se změní na oblíbenou zábavu.

Volitelný "Blind Spot" senzor s asistentem pro "vyparkování" Vás při změně jízdního pruhu varuje v rámci možností systému před automobily v tzv. "mrtvém úhlu". Při couvání z parkovacího místa sleduje prostor po stranách a za Vaším automobilem.

V případě, že se k Vám zezadu blíží jiné vozidlo a Vy ho nevidíte ve vnějším zpětném zrcátku ani ve vnitřním zrcátku pak se nachází v tzv. "mrtvém úhlu". Před změnou jízdního pruhu Vám v takové situaci pomůže buď staré a osvědčené ohlédnutí se přes rameno, nebo volitelný systém "Blind Spot" senzor. Ten Vás varuje již od rychlosti 15 km/h prostřednictvím světelné signalizace z LED diod ve vnějším zpětném zrcátku Vašeho vozu Golf Variant. Zapnete-li i přesto směrovku, začne LED signalizace blikat zvýšenou intenzitou světla a varuje Vás tak před vozidlem, které se nachází v tzv. "mrtvém úhlu".

V kombinaci s asistentem pro udržování vozu v jízdním pruhu "Lane Assist" může systém "Blind Spot" senzor v rámci možností systému varovat řidiče před změnou jízdního pruhu dokonce i prostřednictvím protipohybu řízení.

Asistent pro "vyparkování" podporuje řidiče v rámci daných možností při couvání z řady stojících vozidel. Systém prostřednictvím senzorů v zadním nárazníku monitoruje dopravu v příčném směru za automobilem. V případě, že se blíží jiné vozidlo, cyklista nebo chodec, zazní varovný signál a rozsvítí se varovné hlášení na displeji infotainment systému. Jestliže řidič na varování včas nereaguje, systém zabrzdí vozidlo a může tak zmírnit následky potenciální kolize nebo jí v optimálním případě zcela zabrání.

Volkswagen Tiguan - Head up display
Volkswagen Tiguan - Head up display
Head up display
-

Head-up-display

Zajistí dokonalý přehled.

Vybavte svůj Tiguan na přání dostupným head-up displejem, který promítá vybrané důležité informace na transparentní plochu přímo v zorném poli řidiče. Promítané informace o rychlosti, dopravních značkách a činnosti asistenčních systémů budou stejně jako výstrahy a navigační pokyny výborně čitelné i na přímém slunečním světle. Inovativní head-up displej, díky kterému musí řidič jen zřídka spouštět zrak ze silnice, představuje nezpochybnitelnou výhodu, která se na plno projeví především v náročných dopravních situacích. Pokud se displej nechystáte využívat, lze jej sklopit do palubní desky, ze které nebude nijak vyčnívat, a kde se na něj nebude prášit.

Volkswagen Tiguan - interier
Volkswagen Tiguan - interier
Interiér
-

Bezpečí

V tomto voze budete mít vždy pocit, že jste v dobrých rukou

Již ve standardu tento model nabízí čelní, boční a hlavový airbag pro řidiče a předního spolujezdce a kolenní airbag pro řidiče. Na přání lze objednat také boční a hlavové airbagy pro cestující na zadních sedadlech.

Mezi standardní asistenční systémy patří Asistent pro udržování vozidla v jízdním pruhu "Lane Assist", který upozorňuje řidiče na tendenci k vybočení z jízdního pruhu lehkými zásahy do řízení.

Dalším prvkem standardní výbavy modelu Tiguan je také Asistenční systém pro sledování okolí "Front Assist" včetně funkce rozpoznávání chodců. Jedná se o asistenční systém, který v rámci svých technických možností sleduje bezpečný odstup a, pokud dojde k jeho porušení, může Vám pomoci výrazně zkrátit brzdnou dráhu.

Mezi inteligentní bezpečnostní opatření patří také Systém proaktivní ochrany cestujících (může být součástí volitelné výbavy), který v rámci svých technických možností rozpozná potenciálně nebezpečnou situaci a automaticky přikročí k zajištění cestujících např. přitažením bezpečnostních pásů řidiče a předního spolujezdce.

Při cestování na dlouhé vzdálenosti jistě oceníte Systém rozpoznání únavy řidiče, který Vás v rámci svých možností může upozornit na ztrátu Vaší koncentrace. Tento systém, který pracuje při jízdě rychlostí vyšší než 65 km/h, rozpozná na základě používání volantu a pedálů a vzhledem k denní době a délce trvání jízdy, odchylky od běžného chování řidiče. Pokud systém vyhodnotí, že se řidič na jízdu nesoustředí, upozorní jej na to akustickým signálem a zobrazením symbolu vyzývajícím k přestávce na odpočinek.