Volkswagen Polo GTI - kola
Volkswagen Polo GTI - kola
Kola
-

Kola

Uvedou do pohybu i Vaše oči

Již v klidu působí dynamickým dojmem a tendencí k pohybu vpřed. Sériová 17" kola "Milton Keynes" připomínají ostré břity nožů nebo ostré lopatky turbíny. Kontrast leštěného povrchu a černých vnitřních ploch dokonale ladí s dynamickým vzhledem vozu Polo GTI. Volitelná 18" kola "Brescia" jsou pak ještě větší. Kombinace černých a leštěných ploch společně s neobvyklou geometrickou strukturou působí velmi lehkým a vzdušným dojmem a dává vyniknout atraktivním červeným brzdovým třmenům.

Volkswagen Polo GTI - exteriér
Volkswagen Polo GTI - exteriér
Exteriér
-

Exteriér

Ukažte se

Tak, jako každé GTI se značkou Volkswagen, se i Polo GTI značně odlišuje od základního modelu. Nese totiž znaky, které jsou typické pro modely GTI, jako červené brzdové třmeny, nápisy "GTI" vpředu i vzadu, svébytné nárazníky, spoiler a hexagonální mřížku chladiče. Výrazná je rovněž červená designová linka na přední partii, která se táhne přes celou šíři mřížky chladiče až do volitelných LED světlometů. Mlhové světlomety a moderní zadní LED světla jsou součástí sériové výbavy. Završením sportovního vzhledu jsou pak 17" kola z lehké slitiny "Milton Keynes".

Volkswagen Polo GTI - Car-Net App-Connect
Volkswagen Polo GTI - Car-Net App-Connect
Car-Net App-Connect
-

Car-Net App-Connect

Vaše oblíbené aplikace můžete užívat i ve Vašem voze Polo

Softwarové rozhraní Car-Net App-Connect Vám umožňuje pohodlné propojení Vašeho chytrého mobilního telefonu s volitelným rádiem "Composition Media" nebo navigačním systémem "Discover Media", který se dodává na přání. Vybrané aplikace běžící na Vašem chytrém mobilním telefonu je tak možné ovládat prostřednictvím dotykového displeje v automobilu. Výhoda však nespočívá pouze v jednoduchém ovládání. Některé aplikace mohou zpracovávat informace, které získají z automobilu a nabízejí Vám tak další užitečné a zábavné funkce.

Volkswagen Polo GTI - Uzávěrka diferenciálu XDS
Volkswagen Polo GTI - Uzávěrka diferenciálu XDS
Uzávěrka diferenciálu XDS
-

Uzávěrka diferenciálu XDS

Každá zatáčka Vám udělá radost

Elektronická uzávěrka diferenciálu XDS, která je součástí sériové výbavy, Vám pomáhá zejména při jízdě v zatáčkách. XDS přibrzďuje přední kolo na vnitřní straně zatáčky a v rámci daným možností brání jeho protáčení. Vy tak s vozem Polo GTI můžete projíždět zatáčky precizním a sportovnějším způsobem. Vždy však přitom prosím mějte na paměti vlastní bezpečnost, protože ani ten nejlepší systém nedokáže překonat hranice fyzikálních zákonů.

Elektronická uzávěrka diferenciálu XDS je nedílnou součástí elektronického stabilizačního systému a protiprokluzové regulace ASR. Zjednodušeně řečeno - tyto systémy v rámci daných možností snižují riziko protáčení kol, jehož následkem je smyk automobilu.

Volkswagen Polo GTI - Střešní okno
Volkswagen Polo GTI - Střešní okno
Střešní okno
-

Panoramatické střešní okno

Slunce, vítr mnoho dalšího: Toto posuvné střešní okno otevírá spoustu možností

Otevírací dobu si určíte sami. Zavřené, vyklopené nebo zcela otevřené: Panoramatické výklopné/posuvné střešní okno s elektrickým ovládáním (výbava na přání) Vám umožní, abyste si mohli v horkých dnech užívat sluneční paprsky a čerstvý vzduch. A v případě, že je sluneční záření už příliš intenzivní, ochrání Vás tónované sklo a vysoce kvalitní roleta, které v interiéru vozu Polo GTI zajistí příjemnou teplotu. Panoramatické výklopné/posuvné střešní okno však bude vždy zajímavým detailem - jeho mimořádně velká plocha se totiž rozprostírá přes celou šíři střechy. Díky velké délce otevření může do interiéru proudit velké množství vzduchu, který v něm zajistí příjemné klima.

Volkswagen Polo GTI - Komfort sezení
Volkswagen Polo GTI - Komfort sezení
Sezení
-

Komfort sezení

Sedadla, která Vás podrží

Chcete mít ve voze sedadla, která navazují na tradice GTI a současně podporují sportovní způsob jízdy? Ve voze Polo GTI na Vás čekají sportovní sedadla, jež zajišťují pevné držení těla při dynamické jízdě, a která jsou vybavena bederními opěrkami, jež přispívají k uvolnění Vašich zad.

Volkswagen Polo GTI - Car-Net "Guide & Inform"
Volkswagen Polo GTI - Car-Net "Guide & Inform"
Car-Net "Guide & Inform"
-

Car-Net "Guide & Inform"

Při jízdě do cíle Vaší cesty budete udržovat směr a přitom si budete užívat dobrou zábavu

Internet v automobilu má pro Volkswagen synonymum Car-Net. Je to zastřešující název pro mnoho praktických služeb a aplikací. Paket služeb Car-Net "Guide & Inform" lze využívat prostřednictvím navigačního systému "Discover Media", který je součástí výbavy na přání. Díky připojení k internetu můžete využívat ta nejaktuálnější data. Vytvoří-li se někde například dopravní zácpa, nebo naopak dojde k jejímu uvolnění, dozvíte se to online v reálném čase. Mimořádně komfortní je také to, že trasa Vaší cesty se automaticky přizpůsobí aktuální situaci.

Volkswagen Polo GTI - Motor
Volkswagen Polo GTI - Motor
Motor
-

Motor

Oceníte jeho výkon

Kolik výkonu chcete mít? Výkon vozu Polo GTI dosáhl impozantní hodnoty 200 k - 147 kW. To dostačuje k tomu, aby Polo GTI dokázalo z 0 na 100 km/h zrychlit za 6,7 sekundy. Motor 2,0 l TSI se však i přesto vyznačuje nízkou spotřebou paliva, velkou silou a krouticím momentem již při nízkých otáčkách. Polo GTI proto není jen pro potěšení z jízdy, ale rozhodnutí pro něj je výsledkem racionálního myšlení.

Volkswagen Polo GTI - světla
Volkswagen Polo GTI - světla
Světla
-

Světla

Chcete samozřejmě dobře vidět - i dobře vypadat

Tato světla neztratí nic ze svého estetického účinku, ani když jsou rozsvícená a dále umocňují dynamický vzhled čelní partie vozu Polo GTI. Za mlhy a intenzivního deště nebo silného sněžení Vám pomohou sériové mlhové světlomety. Při odbočování zajistí lepší osvětlení vozovky přisvěcování do zatáček. V případě volitelných LED světlometů je designová červená linie protažena až do jejich těla. Zadní světla jsou již sériově vybavena LED technologií, která se vyznačuje dlouhou životností a nízkou spotřebou energie.

Volkswagen Polo GTI - Interiér
Volkswagen Polo GTI - Interiér
Interiér
-

Interiér

Zažijte atmosféru modelu GTI

Komfort ve voze Polo GTI překoná Vaše očekávání. Rádio "Composition Colour", které je součástí sériové výbavy, můžete pohodlně ovládat pomocí sportovního multifunkčního volantu. Ten je potažen kůží a zdoben červenými švy. Tyto markantní detaily najdete také na hlavici řadicí páky a textilních kobercích. Atmosféru modelu GTI dále umocňují sportovní sedadla čalouněná látkou "Clark" v titanově černé barvě s typickým károvaným vzorem s červenými pruhy. Sériové bederní opěrky zajistí úlevu Vašim zádům. I při jízdách na dlouhé vzdálenosti, při nichž dochází k ochabnutí zádového svalstva, si tak udržíte optimální pozici sezení. Problémy se zády způsobené špatným držením těla tak patří minulosti.